Jump to content
Dogomania

Wega


Claudia18

Recommended Posts

Mam od 2miesięcy suczke red nose.W tej chwili "Wega" ma 6miesięcy.Zdobyłam ją właśnie na tym forum w dziale psy w potrzebie.Trafiła do mnie troszke zabiedzona,ale teraz-niedawno jeszcze wyglądała duzo lepiej.Ale ostatnio przerazająco schudła a wiemy,ze jest zdrowa,odrobaczona bo ma stałą opiekę weterynaryjną.Widać jej już żebra,a apetyt ma ogromny.Tasiemca lekarze wykluczyli.
Czy mozliwe jest,że ma ona za duzo ruchu poprostu,by móc przytyć?Bo tego to ma pod dostatkiem i zastanawiam,się,czy to nie dlatego.
Błagam,powiedzcie czym ja mogę karmić,zeby do mrozów zdąrzyła przytyć.Zresztą wygląda już bardzo źle.
Prosze pomóżcie!!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 185
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Alicjarydzewska']Nie mam dośw. w tej materii , ale wiem że pieski [b]chudną kiedy w ich organiźmie są lamblie [/b].Należy wykonać badanie kału .Wstąp na dział weterynaria .Tam zapewne otrzymasz wiecej informacji .[/quote]
Wtedy by miała brak apetytu Dużo makaronu z mięsem i jarzynami!

Link to comment
Share on other sites

Cóż, jeśli chcesz wykluczyć jakąś chorobę (ale jeśli ma apetyt i jest energiczna to można uznać ją za zdrową) to zbadaj krew i mocz.
Jeśli zaś jest zdrowa, to ją po prostu karm porządnie. Wygląda na to, że dostaje zbyt mało energetyczne jedzenie w stosunku do potrzeb. Dużo mięsa. A najlepiej przejdź na barfa, w dziale żywienie masz sporo na ten temat. Chyba, że taka jej uroda.

Link to comment
Share on other sites

Jesli nagle zaczęła chudnąc to nie jest jej uroda chyba że była drobnicą od maleńkosci ale pisałaś że nie ...
Co do karmienia takie mieszanki psu nie służą trzeba ujednolicić dietę (pit do 2 roku życia powinna dostwać wszystko co dobre, bo sie rozwija, bez obrazy puszki dla psów, budza we mnie odrazę ...) przestawiłabym ją albo na Barf albo na gotowane pelnowartościowe= mieso+ryż (makaron)+ tarte warzywa + dobre witaminy. Poza tym podzieliłabym posiłek na 2 razy i dawała jeszcze śniadanko np: nabiał, nalesniki sa super na zwiększenie masy, żółty ser (ale niczego nie za dużo)
Pozdrawiam :D

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję wam.Wiem na czym polega barf i skoro ma on pomóc małej to chyba bede musiała sie na niego przerzucić.Co do tego,że Wega dostaje za mało energetycznego jedzenia-to nie tak.Poprostu ona dostawała cały czas to samo i jakoś w niedługim czasie bardzo ładnie przytyła ale ostanio cos schudła.Jej dieta i ruch są ciągle w takich samych ilosciach,tylko ona inaczej na nie reagowac zaczęła.I to mnie niepokoi.
No ale zobaczymy co z tymi naleśnikami wyjdzie i z tym barfem.
Jeszcze raz dziękuję. :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Złośnica&LUGER'][quote name='Patka']Poza tym podzieliłabym posiłek na 2 razy i dawała jeszcze śniadanko np: nabiał, nalesniki sa super na zwiększenie masy, żółty ser (ale niczego nie za dużo )[/quote]

NALEŚNIKI ????? :o :o :o :o :o :o :o[/quote]

Ja też raz na jakiś czas daje swoim naleśniki :lol:

Link to comment
Share on other sites

Buśka też uwielbia naleśniki, co prawda nie robię ich dla niej, tylko załapuje się przy okazji naszych wyżerek :wink:

[quote name='Claudia18']...ona dostawała cały czas to samo i jakoś w niedługim czasie bardzo ładnie przytyła ale ostanio cos schudła.Jej dieta i ruch są ciągle w takich samych ilosciach,tylko ona inaczej na nie reagowac zaczęła.[/quote]

Czy bierzesz pod uwagę, że suczka jeszcze rośnie i powinna dostawać coraz więcej żarełka?
Myślę, że najpierw powinien obejrzeć ją wet i nie tyle krew i mocz co raczej kał i krew warto zbadać.

Co do barfa, nigdy go nie stosowałam (głównie z lenistwa), ale uważam że taką dietę trzeba umieć odpowiednio zbilansować, zwłaszcza dla młodego psiaka.
Jeśli umiesz to zrobić ok. Jesli nie bardzo, a suczka je chętnie wszystko, to może warto przejść na dobrą karmę gotową, typu royal czy hill's.
Powodzenia:hand:

Link to comment
Share on other sites

No bez przesady to nie jest mój pierwszy pies i nie mam takich tyłów jesli chodzi o takie podstawy.Oczywiście,ze biorę pod uwagę ze wega rośnie i to nie jest tak że dostaje tyle samo jeśli chodzi o samą porcje tylko dostaje tyle samo w przeliczeniu na swoją wagę.Regularnie ma zwiekszane porcje.To,ze prosze was o pomoc nie znaczy,że nie mam pojęcia o żywieniu psów itp,bo gdyby tak było suka nie trafiłaby do mnie tylko do kogoś innego.
To tak na marginesie.Poprostu zdarzyło mi sie pierwszy raz że mam problem z utrzymaniem wagi psa,bez względu na to czy jest on młody,czy bylby stary.

Link to comment
Share on other sites

Claudia18 alez ja Cię rozumiem ale nie pisalaś czy miałaś bullowatego czy masz doświadczenia z psami a chyba taka liczba postów świadczy tylko o chęci pomocy dogomaniaków w pełnym zakresie, bo nie mają dokładnych info... mam nadzieję, że jednak w jakis sposób udało nam sie pomóc ...

Link to comment
Share on other sites

Tak,taka liczba postów świadczy o Waszej chęci pomocy i jestem Wam za to ogromnie wdzięczna.Efekty mam nadzieje niełdługo będzie widać.Nie pisałam nic o swoim doświadczeniu,bo myslałam,że fakt iz ta suka trafiła z tego forum właśnie do mnie mówi sam za siebie.Bo chyba wszyscy wiemy,ze na tej stronie robi się dla piesków w potrzebie tylko to co najlepsze i wybiera im się najlepsze domy :) więc nie sądziłam,że trzeba osobno pisać o sobie.Hehe
Przerabiałam to bardzo długo starając się o adopcję suńki ;)Wczoraj zaczęłyśmy dietę cud i mamy obie nadzieję,że poskutkuje
Dziękuję jeszcze raz.zobaczymy jak nam bbędzie szło,i mam nadzieję,ze jesli będe miała jakieś pytania odpowiecie mi bez problemu tak jak do tej pory. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...