Jump to content
Dogomania

Maraton /Biegi z duzym psem


sabina

Recommended Posts

Witam sportowcow

Slyszalam o dyscyplinie "malym maratonie" dla wlasciciela i psa z elementami pokonywania przeszkod. Czy ktos moze ma dokladniejsze informacje o tym sporcie i organizowanych biegach ?

Mam doga niemieckiego, ktory nie nadaje sie na agility i inne biegi przeszkodowe z racji rozmiaru i przeciazenia stawow. Bieg (a wlasciwie na poczatku walking) po rownym terenie bylb idealny.

Link to comment
Share on other sites

u nas zdobywa popularność canicross jest to bieg z psem przyczepionym do pasa ,pies może ciagnąć ale jeśli to forma zabawy to moze również biegać na nienapiętej smyczy

są organizowane zawodyw tej dyscyplinie startuja głównie pociągowe szpice ale można ze wszystkim a dog budził by pewno duże zainteresowanie

Link to comment
Share on other sites

Smycz, ktora sie przyczepia do pasa jest do kupienia, ale w tym maratonie" o ktorym slyszalam chyba nie bylaby praktyczna, bo pies ma do pokonania pare przeszkod, wiec smycz musi byc luzna (zatem w reku). Ja szukam sportu gzdie nie chodzi o predkosc tylko bardziej o wytrzymalosc i dokladnosc, bo ten maraton to okolo 3-5 km. No i dog nie rozwinie duzej predkosci z racji swojej masy i wielkosci jak moze to zronic zwinny szpic czy chart.

Czy te zawody odbywaja sie u ciebie w chorzowie ?

Link to comment
Share on other sites

nie zawody na razie to odbywaja się na ogół jako impreza towarzysząca wyscigom zaprzęgowców ale rónież oddzielnie ostatnia była w dziergowicach a poczytać możesz o niej na dogomani w dziale szpice

nie wiem co mówisz o szybkości myślałęm że mówisz o trenowaniu dla przyjemnoścoi a nie poto żeby wygrywaćzawody bo z dogiem nie ma chyba takiej dyscypliny w której jako rasa mógłby pokponać inne bardziej wyspecjalizowane

jak nie znasz to zobaczsobie zdjęcia na www.molosy.pl w dziale rasy cane corso i psa o nazwie bari to jest cc które startuje w agility i jakoś sobie radzi

Link to comment
Share on other sites

Smycz, ktora sie przyczepia do pasa jest do kupienia, ale w tym maratonie" o ktorym slyszalam chyba nie bylaby praktyczna, bo pies ma do pokonania pare przeszkod, wiec smycz musi byc luzna (zatem w reku). Ja szukam sportu gzdie nie chodzi o predkosc tylko bardziej o wytrzymalosc i dokladnosc, bo ten maraton to okolo 3-5 km. No i dog nie rozwinie duzej predkosci z racji swojej masy i wielkosci jak moze to zronic zwinny szpic czy chart.

Czy te zawody odbywaja sie u ciebie w chorzowie ?

Popek, wlasnie ja pisze ze nie o predkosc i zwinnosc mi chodzi, bo dog nie bardzo sie do tego nadaje. Wlasnie chce pobiegac dla wlasnej przyjemnosci i przy okazji "wybiegac psa".

´

Ale widze, ze takie maratony nie sa obficie organizowane....

Link to comment
Share on other sites

Popek, zle sie wyrazilam, powinno byc- ale Ty Bariemu PR robisz :wink:

Nasza druzyna sie z nas smieje, bo jak zaczynalismy treningi, to tak bez wiekszego zaangazowania na zasadzie no dobra niech bedzie biegal, ale teraz sam spontanicznie pokonuje przeszkody, stara sie biegac najszybciej jak potrafi i generalnie jest nie do zatrzymania. Jeszcze biedna czarna czaszka nie skumala o co chodzi w slalomie, ale mam nadzieje, ze w koncu zakielkuje ta mysl w uszatej lepetynie. A widziales nasze zdjecia z agility z boskimi uszami jak latawce 8)

Sabina- w Polsce psie sporty dopiero raczkuja, przynajmniej w wiekszosci. dlatego pewnie trudno Ci bedzie znalezc cos takiego, o czym piszesz. Ale zawsze mozesz byc prekursorem tego w Polsce :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Nie wiem ale byc moze chodzi tu o "sport turniejowy" (tak mam w ksiazce napisane:eviltong: )
Sport ten obejmuje cztery dyscypliny: cwiczenia z zakresu posluszenstwa, slalom, bieg przez plotki oraz tor przeszkod dla sprawniejszych dochodzi do tego bieg na 2-5 km:cool3:
wymagania: doskonala forma psa i wlasciciela oraz posluszenstwo psa przez caly czas trwania

wazne: w Polsce sport ten jest nieuprawiany :mad:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...