Jump to content
Dogomania

1 występ na Łotwie = Champion Łotwy?


Toller

Recommended Posts

Potrzebuję informacji- czy jeśli pies zdobył CAC i CACib, na wystawie na Łotwie, to zostaje Ch Łotwy? Bo tak usłyszałam o jednym psie, i nie bardzo mi sięto wydaje. Czy prawdą jest że : 3 CAC, między pierwszym CAC a ostatnim CAC musi upłynąć 1 rok i 1 dzień; jeśli ma championat we własnym kraju wystarczy 1 CAC; jest przyznawane tylko jeden CAC dla psa i suki spośród psów z klasy otwartej, championów i pośredniej, jeśli ma młodzieżowy Championat Łotwy wystaczy 1 CAC, między pierwszym CACJ a CAC musi upłynąć 1 rok i 1 dzień; podobno dla Polaków: trzeba mieć championat innego kraju niz Polska.
Co jest prawdą?

Link to comment
Share on other sites

Niestety muszę wszystkich zmartwić :( Dzwoniłam na Łotwę własnie w sprawie Championatu LV i dowiedziałam się ,że dla Polaków od sierpnia tego roku potrzebne są 3x CAC ,nie wystarczy także Championat innego kraju niż Polska aby otrzymać CH LV za 1 x CAC .Jeśli pies posiada Championat innego kraju ,jego własciciel także powinien być z tego kraju.Na pocieszenie powiem tylko tyle ,że sprawa ilości CAC dla Polaków nie jest do końca przesądzona .Łotysze wystosowali oficjalne pismo ,w którym chcą się z ZKWP DOGOWORIT(jak Ukraina zresztą).Od w/w Dogoworki zależy jaką ilość CAC będziemy potrzebowali na CH LV

Link to comment
Share on other sites

a tak jest to opisane na stronie łotewskiego związku

4. Registration of Latvia Show Champion title for Champions from other countries.
4.1. Dog, which at the moment of the award of CAC certificate is already National Champion of FCI recognized country, becomes Latvia Show Champion with 1 CAC certificate. Copy of National Champion certificate must be added to documents mentioned in 3.1.
4.2. Dog, which is Junior show champion of FCI recognized country, becomes Latvia Junior show champion with 1 JCAC certificate.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dorotal']A ja z tym sie nie zgodze. Dzisiaj dostalam ml. championat łotwy skladany po 1 JCAC w Marupe 20.08 na podstawie ml. championatu Litwy.[/quote]

Owszem bo przepis dla Polaków wszedł w sierpniu /a moze nawet pod koniec wtedy ,gdy P. Mania przebywał na Łotwie.Dlatego Twój wniosek mógł zostać uznany.Zresztą pytałam Ciebie [b]Doroto[/b] na PW o info w związku z Championatami LV,potem to sprawdziłam bezpośrednio dzwoniąć do LKF -tam uałyszałam to co napisałam powyżej ,powiedziano mi również ,że kilka osób z Polski składało na Ch LV wnioski z 1xCAC poparte nie Polskim a Litewskim i Estońskim Championatem,niestety nie będzie taka forma przez nich honorowana.Nie chcę siać zamieszania ,więc niedługo o tym będziemy mogli bezpośrednio się przekonać.Za miesiąc jadę do Rygi ,posiadam Ch RUS i EST ,spróbuję(gdy otrzymam CAC oczywiście)złożyć wniosek na CH LV razem z którymś tych Championatów .Zobaczymy jaka będzie reakcja :wink:
Chyba ,że do tego czasu sprawa całkowicie się wyjaśni i Łotysze otrzymają oficjalną odpowiedż i stanowisko od ZKWP.

Link to comment
Share on other sites

To otrzymalam 15.07.2005 od szefowej zw. łotewskiego

-----Original Message-----
From: Dorota Ledzewicz [mailto:[email protected]]
Sent: Friday, July 15, 2005 10:52 AM
To: [email][email protected][/email]
Subject: Latvia Junior Champion

Dear Madam,
We have the same rules as your Kennel club for polish exibitors - You need 3
JCAC, other countries - only one JCAC, because your kennel does not accept
with 1 tittle championship for our dogs, sorry.
Best regards,
Vija Klucniece
Director of the Show

Natomiast na wystawie w Rydze 14.08.2005 zlozylam 2 wnioski o mlodziezowy championat łotwy na podstawie mł. championatu litwy, a 20.08.2005 w Marupe tez. I po tych wnioskach mam łotewskie mł. championaty juz w domu.

Link to comment
Share on other sites

[quote]Za miesiąc jadę do Rygi ,posiadam Ch RUS i EST ,spróbuję(gdy otrzymam CAC oczywiście)złożyć wniosek na CH LV razem z którymś tych Championatów .Zobaczymy jaka będzie reakcja [/quote]
Ja zrobie to jak tylko otrzymam ch.est, czyli za pare dni 8) I sama jestem ciekawa jaka odpowiedz dostane.. ;)

Link to comment
Share on other sites

jakoś w wakacje i pytałam się co będzie jesli championat np. rosji skończy za jakiś czas a teraz otrzyma CAC, zrozumiałam że to uznadzą. Chyba będzie się trzeba ich i teraz zapytać skoro tak dziwnie się sprawy układają :(

Niestety nasz ZK nam nie pomaga :-? bo nie sądzę żeby się zgodzili za swojego tak ważny tytuł jak ch.pl. dawać za 1 CWC

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...