Jump to content
Dogomania

Łajka zachodniosyberyjska


Ewelina

Recommended Posts

Dzis do mojego domu przyjechala rodowodowa sunia rasy łajka zachodniosyberyjska!! Tato chce ja do polowan. To jest juz moj 4 pies. Nie wiem za duzo o tej rasie, tylko tyle co wyczytalam na jednej stroniei dowiedzialam sie od hodowcy. Jelsi macie jakies strony na ktorych bedzie wiecej o niej napisane, to prosze o linka. Odrazu zaznacze, ze nie kupoiwalam tego psa na slepo, ale to byla nagla decyzja. W sumie tato planowal kupno juz od jakiegos czasu, a ja tylko pomoglam zrealizowac 8)

Link to comment
Share on other sites

cześć...

mimo wszystko nie mogę się powstrzymać :

Nie wiem za duzo o tej rasie, tylko tyle co wyczytalam na jednej stroniei dowiedzialam sie od hodowcy

a potem :

Odrazu zaznacze, ze nie kupoiwalam tego psa na slepo, ale to byla nagla decyzja. W sumie tato planowal kupno juz od jakiegos czasu, a ja tylko pomoglam zrealizowac

To w końcu jak?

Link to comment
Share on other sites

no to ja nie wiem... wydawalo mi sie ze tu kiedys na forumie byla juz cocerka... i w swojej karierze "miala" juz kilka psow... ale moze sie myle wiec przepraszam jezeli zle mi sie skojarzylo...

Ja tylko napisze, że to nie jest ta cockerka o której myslicie, bo znam Eweline i ona ma cocker spaniela, bernardyna, huska no i teraz łajke.

Link to comment
Share on other sites

tak, to jest bardzo dobra rasa mysliwska, ale niestety, u nas, w Polsce niedoceniana. Ona zachowuje sie inaczej niz terriery, bo terrier leci na leb na szyje na chama na zwierzyne i moze mu sie stac krzywda, sporo terrierow w ten sp[osob ginie, poprostu nie mysla co robia, a łajka zastanowi sie zanim cos zrobi. Jest tzw pies myslacy. Szkoda, ze niedoceniana...

Link to comment
Share on other sites

W temacie na Wszystko o psach 'bardzo sie ciesze!!!' obiecalam, ze jak bede miala fotki to pokaze, ale jak chcesz moge ci je tez przeslac oddzielnie.

Ja nie wiem, ludzie biora teraz haszzcaki do mieszkania w bloku. Co o tym sadzisz? Ja jestem oburzona, jak chodzilam jeszcez do podstawowki to przechodzilam kolo takiego domu i widzialam jak jakis pan wyprowadza tak spasionego husky czy malamuta (nie pamietam) ze az tak sie szkoda tego psa robi... nie wiem, czy zdolala by ten pies przeginic czlowieka a o zaprzegu nie mowie... Tak mi szkkoda tego psa, ludzie teraz mysla, ze husky to pies do bloku, ze to pies domowy, ktory potrzebuje domu, a przeciez taki pies chyba woli byc na dworze niz smarzyc sie w domu z takim futrem... ja nie wiem, niektorzy ludzie sa jacys... popaprani....

Link to comment
Share on other sites

Ło-ho-ho...! Tu jakaś popaprana !... :D

Ja mam dwa husky w bloku i powiem Ci, że też non-stop spotykam sie z krytyką !

... "Czemu Pani/twoje psy są takie chude ??..." 8)

Moja rada - nie oceniaj ludzi zbyt pochopnie i nie generalizuj... :)

P.S. Właśnie drugi jakiś popaprany trenuje teraz (choć już ciemno niemal... :-? ) nasze husky ciągnące wózek... :roll:

Link to comment
Share on other sites

Ja mieszkam na wsi z husky, mam jedbnorodzinny domek zduuuuzym ogrodem. Moj husky teraz to mogl by w bloku mieszkac, bo jest troche polamana po wypadku i do zaprzegyu na pewno sie nie badaje... z reszta ma jeszce bernardyna za torym zawsze chodzi, a jak im sie znudzi zabawa i chodzenie ida spac, w kazdym badz razie sa szczesliwe.

TAJRAGA, chodz na chat ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja właśnie wróciłem między innymi z Ukrainy, włócząc sie po Lwowie 99 na 100 Lwowiaków mówiło "kaka harna łajka" (może troche przekształciłem ale nie znam ukraińskiego) na widok mego Fargo. Ta jedna pani, która spytała czy to husky, uczyła dzieci z polskich czytanek i tam jest podobno cos o haszczakach - rasa tam zupełnie nie znana...

Ja bardzo chętnie bym zobaczył zdjecie łajki, bo chyba nigdy takiego psa nie widziałem...

A co do mieszkania w bloku, to jak wczoraj wróciliśmy po 10 dniach tułaczki i wypuściłem psa pod blokiem po całym dniu w samochodzie, to odrazu podleciał pod klatkę i bardzo mu się spieszyło do mieszkania. Widać po nim, że bardzo mu tu dobrze. Choć ostatnich kilka dni spędził w Karpatach ukraińskich i rumuńskich, biegając (raczej hasając) luzem przez niemal całe dnie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...