Jump to content
Dogomania

bardzo sie ciesze - lajka zachodniosyberyjska!!!


Ewelina

Recommended Posts

Ja powtarzam tylko slowa, ktore powiedzial mi hodowca.
No jasne, tak powiedziałby hodowca łajek. A hodowca terierów powiedziałby, że teriery są o wiele lepsze na polownie, niz łajki, bo wszystko robią szybko, nie namyślają się aż zwierzyna ucieknie, czy coś podobnego. :wink: :lol:
Link to comment
Share on other sites

Tak hodowca łajek powiedział, czy to już Twoja własna opinia?

Do polowań używa się wiele różnych rodzajów psów, z których różne pracują różnie. Np. płochacze, jaka sama nazwa wskazuje wypłaszają (z reguły ptactwo), a retrievery przynoszą (ustrzelone ptactwo). Natomiast teriery gonią, z reguły małą zwierzynę, jak lisy. Jak się zaczną zastanawić, to raczej nie dogonią

Nie wiem, do jakiego typu polowania są łajki, ani na co Twój tatuś poluje. Ale jeżeli właśnie na to, do czego używane są łajki, to na pewno jest to dobry wybór. A jak na coś innego, to pewnie nie. A takie uogólnianie, że łajki lepsze od terierów czy na odwrót nie ma sensu, bo te psy służą, o ile wiem, do czego innego.

Link to comment
Share on other sites

Ewelina :D

wyczytałam, że łajki służą do polowania na popielice i sobole, a także na grubego zwierza---to w kilka szpiców. Myślę, że będzie przebywała poza domem?---pies ten nie znosi wyższych temp. A co wiesz o zmianie sierści?albo raczej o jej ilości podczas linienia 8)

Flaire :D

mnie łajka kojarzy się tylko z kosmosem :wink: ---a tak wogóle to z ŁAJKI biedna suka, choć wieczną się stała...Ciekawe, czy miłośnicy szpiców pamiętają o kolejnej nadchodzącej rocznicy związanej właśnie z ŁAJKĄ ?

Link to comment
Share on other sites

Flaire :D

Nie wiem skąd taka opinia, ale kiedy mijam facetów (co życie znają z niejednej strony np. bezdomni ze schroniska), to słyszę--"to fajny pies na dziki." Ten pies,to walijczyk.Dzika nie zaliczyłam :wink: , ale chyba byłaby szansa na bigosik z rownie smakowitą wkładką :wink: Nie wiem, dlaczego Ewelina tak upiera się przy cytowaniu zdania hodowcy :agrue: :wink:

Link to comment
Share on other sites

Chyba słyszałam coś kiedyś o używaniu terierów walijskich na dziki, ale w stadach. Z kolei w USA, na dziki polują z dwoma rodzajami psów. Nie znam się zbytnio na polowaniu, ale z grubsza jeden typ psa znajduje i wypłasza dzika, a drugi atakuje. Więc używają szybsze psy do tej pierwszej roboty, a bojowce do tej drugiej. Piszą też, że często tracą psy przy takim polowaniu.

Ja czyba jednak zostanę przy kanapowcach...

Link to comment
Share on other sites

Ejjj...co do terrierow na dziki:

Nie czytaliscie nigdy ksiazki "Historia nie z tej Ziemii"??

Glowna bohaterka byla foksterrierka polujaca na dziki :lol: 8)

Poza tym kazde dziecko wie, ze terriery sa swietne na "grubego zwierza"

Porafia tak biedaka "zagonic", ze po krotkiej walce sie po prostu poddaje.

A w USA to juz maja "totalnie pokrecona" rozrywke, ktora polega na "niedzwiedzim polowaniu" :-? Do tego typu polowan wykorzystuje sie Coonhoundy, przynajmniej ja widzialam tylko te rase.

Niestety rozni ludzie, rozne choroby :-?

Link to comment
Share on other sites

bogula:

:lol: :lol: 8)

Ksiazka, napisana jest w formie pamietnika. Opisuje narodziny i cale zycie foksterrierki (nowy dom, pierwsze polowania, wystawy, milosci 8) )

Niestety, nie pamietam autora, wiem ze to jakies lodzkie wydawnictwo 8)

Goraco zachecam do czytania, w niektorych momentach mozna sie poplakac ze smiechu :lol:

Link to comment
Share on other sites

W USA na niedźwiedzie używają między innymi airedali. Hodowla Oorang sie w tym specjalizowała, hodując airedale wielkości czarnych terierów rosyjskich. Większość miłośników airedali nie ma o tej hodowli, ani o takim zajęciu dla airedali, zbyt wysokiego mniemania. Natomiast próby pracy dla airedali obejmują różnego typu polowania (włącznie z ptakami), dowodząc jeszcze raz, że jest to rasa niesłychanie wszechstronna.

A co do dzików, to widziałam dogo argentino, oraz specjalne mieszanki hodowane przez hodowle na południu do różnych takich "sportów". To jest z grubsza to samo towarzystwo, co hoduje bojowe psy do walk i niektóre coonhoundy na grubą zwierzynę.

Ale już więcej o tym nie piszę, żeby nikomu nie dawać pomysłów. Ja wolę terriery-kanapowce, lub używane do celów, do których były hodowane (czyli polowania na małą zwierzynę, nawet na myszy, w czym są doskonałe).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...