Jump to content
Dogomania

Historia Chipsa vel Pattona. Niestety bez happy endu


Recommended Posts

[quote name='tom666']A dziękuję, ja radzę sobie nieźle, natomiast życie wielu ludzi napewno byłoby lepsze gdyby ludzie tacy jak Ty nie uszczęśliwiali ich na siłę towarzystwiem swoich piesków. Mając potencjalnie niebezpiecznego psa, powinno się go tak prowadzić, żeby nikomu jego towarzystwo nie uprzykrzało życia. Istnieją takie pojęcia jak prawo i jego przestrzeganie oraz wyobraźnia, której najwyraźniej wielu osobom brakuje. Niewidziałem jeszcze nigdy większej grupy [U]dorosłych[/U] bullowatych, które mogłyby razem spuszczone ze smyczy swobodnie się bawić i szkoda, że wciąż istnieją ludzie, którym wydaje się, że oni to potrafią wychować psa. Tylko potem słyszy się, że jego piesek to nigdy nikogo i on wogóle nie rozumie co się stało...[/quote]
-----------------------------------
no nie, nikogo nie uszcześliwiam na siłę towarzystwem swoim i swoich psów,wybacz ale nie trafiłeś ,moje psy mają kontakt z innymi psami tylko za zgodą ich właścicieli i chodze w takie miejsca gdzie dużo ludzi przychodzi z psami różnych ras, w tym i bullowatych i puszcza je bez smyczy.Psy mają naprawdę dobry kontakt ze sobą i oczywiscie powarczą czy poszczekają na siebie czasem,lecz i nic złego się nie dzieje.
Prawo,no cóż musze łamac prawo żeby moje psy były normalne i żebym nie miał na głowie psa pojeba,który nie zna świata i wszystko wydaje mu się dziwne i grożne.
Bullowate akurat te które tam do parku przychodzą są bardzo łagodne i mają po kilka lat niektóre,np.moje mają 7lat i 2lata,wcześniej 11lat.I dorosłe psy są właśnie łatwiejsze jak są dobrze ułozone,są przewidywalne i wiadomo o co chodzi.Jest bardzo miło popatrzyc jak się przeciągają ,trzymając we cztery gumowe kółko,jak pedzą po nie, gdy ktos je im rzuci.I te cztery puszczaja na komende puść by oddac zabawkę.Właśnie wyobrażnia,coś słabo tu z nią.Potrafisz wyobrazić sobie najgorszy scenariusz z udziałem bulla ,a nie potrafisz sobie wyobrazić ,że zwyczajnie w swiecie Twój pies jest łagodny,dobry i potrafiący swoje zapędy kontrolować z Twoją pomocą oczywiscie.I nie jest agresywny bez sensu do innych psów?.Bo go wychowujesz układasz i dajesz mu kategoryczny zakaz takich zachowań. A wypadek zawsze moze się zdażyć nawet jak pies będzie i w kagancu i na smyczy,daj spokój.
pozdro

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 350
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...