Jump to content
Dogomania

BOSCH


sylwiaskalska

Recommended Posts

  • Replies 164
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To jest bardzo proste wyliczenie .Trzeba policzyć dzienną dawkę na psa danej wielkości i masy ciała ,potem w miarę wzrostu zwiększa się ilość karmy ,więc znowu wyliczyć dzienną dawkę ,dodać i obliczyć kilogramy ,policzyć ile worków wyjdzie na rok i obliczyć koszt tych worków.
Pozdrawiam SAWA.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

MyFriend powiadasz...

Skodę Fabię i Audi A6 robi ta sama firma, na skodzie nie ma jednak logo audi, ale to całkiem niezłe auto... :)
Podobnie z MyFriendem, który z założenia jest alternatywą do Chappi, Pedigree i innych karm, w których ilość mięsa nie przekracza 5%...
Znam jednak kojcowe owczarki karmione tylko Friendem i są naprawdę w niezłej kondycji, chociaż większość nazwijmy to delikatniejszych ras, nie specjalnie ładnie przyswaja i wygląda po tej karmie.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ja karmię bigger breedsem albo maxi plusem swoją,mój chłopak karmi swojego goldena też nimi i jesteśmy zadowoleni.Mojej starszej pannie nie smakował natomiast light,ale seniora wcina i ma się baaardzo dobrze.
Także warto spróbować.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Witajcie Kochani!
Chciałam tylko nieśmiało wtrącić że Bosch ma dwie linie lepsza i uboższą My friend należy do tej drugiej troszkę mam z tym do czynienia,ale ogólnie karma bardzo dobra .Moje słowa uznania dla Szymona za kawał wiedzy...;)
Pozdrawiam IKA

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ja mam też kłopot z moją sunia ale dziś kupiłam jej Boscha i wcina bardzo chętnie ciekawe jak będzie dalej. Próbowałam już Eukanubę, Royala, Purinę i Nurtę wszystkie po tygoniu jej juz nie smakowały i nie chciała ich jeść! Ale może teraz bedzie ok!

Link to comment
Share on other sites

Jeśli tak często zmieniasz karmę jest to bardzo niezdrowe dla psa.

Osobiście co już wyżej pisałam, nie polcam tej karmy, natomiast jeśli chcesz nią karmić a Waszym jedynym problemem z jedzeniem będą humorki psa, to zrób prosto- nasyp karmę do miski- jeśli nie zje w 30 minut miska wędruje do szafki, zestawiasz ją dopiero na następny posiłek (w zależności od wieku)

Wydaje mi się, że Twój pies jest zwyczajnie rozpieszczony- przypuszczam, że bardzo lubi wędlinkę itd i dlatego tak szybko nie chce jeść swojej karmy.


Hodowcy często karmią swoje psy jedną karmą przez całe ich życie zmieniając tylko dostosowanie do wieku i aktywności...

Link to comment
Share on other sites

Ona do tej pory jadła tylko karmę sucha w czasie wakacji kiedy jesteśmy na działce i nie chce sie nikomu gotować i wtedy miała, żeczywiscie zmieniane karmy dość często bo też w moim portfelu jest krucho z kasą i teba było z droszych przechodzić na tańsze! Ale teraz znalazłam tą karmę Bosch i mnie ona pasuje cenowo i małe granulki co odpowiada mojej suni i teraz przechodze całkowicie na karme suchą Bosch. ! kg wystarcza jej na 9 razy i jest ok!

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Hej!
Już jakiś czas mam psa na Purinie Dog Chow, a teraz siegne nieco wyżej. Chcialabym tym razem kupić Azie BOSCH'a, jest akurat taka dość fajna promocja, bo do 15kg karmy dla dorosłych psów dodają pojemnik na te karmę. Tak wiec za jakiś czas będę mogła się z Wami podzielić moimi obserwacjami.

Link to comment
Share on other sites

Ja karmię Bosch'em, mała je go od zawsze bo juz u hodowcy dostawała a duże od prawie 3 lat. I nie mogę narzekać bo babulka po zapaleniu żołądka na Boschu nie ma sensacji, fakt że teraz dostaje moczonego i rozdrobnionego seniora bo ma nadziąślaki, których boję sie w tym wieku usuwać, ale sierśc jest ładna, lśniąca i pies nie chodzi i nie szuka papu co na innych karmach się zdażało. Jamol alergik jest na boschu lamb & rice i też nie ma kłopotów z wygryzaniem futra itp. Cena jest niezła i promocje bywają, także nie narzeka ani mój portfel ani psiaki :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Witamy!
Już ok. 2 tygodni Azulka jest na BOSCH'u i przyznam szczerze, ze jestem o wiele bardziej zadowolona z tej karmy niz poprzedniej. Azulka bardzo chętnie wcina karmę, a co najważniejsze, znalazłam wreszcie taką karmę, po której Azulastej nie wypadają garści kłaczków. :multi: :multi: Także polecam jak najbardziej BOSCH'a. :-)

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]mam pytanie o dwa typy Boscha
Bosch Adult Menue
Bosch Adult
Bosch Adult Maxi[/QUOTE]
To trzy typy :evil_lol:
Kreśka czasem jada boscha, jest w mojej okolicy łatwo dostępny, więc kiedy potrzebuję nagle kupić suchą karmę to własnie bosha wybieram :p Adult Maxi kupuję i nie narzekam, ale sucz nigdy nie była wyłącznie na suchej karmie dłużej niż 2 tygodnie, więc nic konkretnego o efektach powiedzieć nie mogę. 8)

Dawkowanie Adult Maxi dla 35 kg psa to 380 g na dzień. Granulki są spore, Kreśka musi je gryźć, nie połyka.

Jeśli chodzi o skład:
[B]Adult[/B]: białko 21,5%, tłuszcz 10%, włókno 2,5%, popiół 6,5%, woda 10%, wapń 1,3%, fosfor 0,9%, sód 0,35%.
[B]Adult Maxi[/B]: białko 21%, tłuszcz 12%, reszta bez zmian.
[B]Adult Menu[/B]: białko 21,5%, tłuszcz 10%, reszta bez zmian.

Sama jestem ciekawa czym się różni Adult Menu od Adult. Co to znaczy, że Adult Menu jest "mieszanką krokietów"? :niewiem:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='coztego']To trzy typy :evil_lol: [/quote]

i sie wydalo, ze liczyc nie umiem:oops::eviltong:

[quote name='coztego']Kreśka czasem jada boscha, jest w mojej okolicy łatwo dostępny, więc kiedy potrzebuję nagle kupić suchą karmę to własnie bosha wybieram :p Adult Maxi kupuję i nie narzekam, ale sucz nigdy nie była wyłącznie na suchej karmie dłużej niż 2 tygodnie, więc nic konkretnego o efektach powiedzieć nie mogę. 8)

Dawkowanie Adult Maxi dla 35 kg psa to 380 g na dzień. Granulki są spore, Kreśka musi je gryźć, nie połyka.

Jeśli chodzi o skład:
[B]Adult[/B]: białko 21,5%, tłuszcz 10%, włókno 2,5%, popiół 6,5%, woda 10%, wapń 1,3%, fosfor 0,9%, sód 0,35%.
[B]Adult Maxi[/B]: białko 21%, tłuszcz 12%, reszta bez zmian.
[B]Adult Menu[/B]: białko 21,5%, tłuszcz 10%, reszta bez zmian.

Sama jestem ciekawa czym się różni Adult Menu od Adult. Co to znaczy, że Adult Menu jest "mieszanką krokietów"? :niewiem:[/quote]

wlasnie te krokiety mnie "przerazily" (kojarzy mi sie z reklama takiego Chappi, gdzie chwytem reklamowym jest tekst, ze karma jest w formie miesnych krokiecikow, zawiera ryz i warzywka"; a karma jest kolorowa bo zawiera takie a nie inne skladniki:roll: ) - narazie i tak wzielam juz inna karme, ale dostalam odp od sklepu:

"Karma " menue" jest przeznaczona głównie dla psów o zwiekszonej aktywności
w związku z czym jej skład to powiększona zawartość białka i tłuszczu tak
aby psy np stróżujące czy myśliwskie miały z czego czerpać zwiększone
zapotrzebowanie na energie.Dla zwykłych psów towarzyszących wystarczy
"adult". "Maxie" natomiast jest przeznaczona dla ras dużych i olbrzymich,
u których należy zadbać o stawy."

Czyli niby jest odpowiedz. Zastanawialam sie tez nad granulkami tej Maxi - tylko ja nie wiem czy Aza by napewno gryzla, czy przypadkiem by nie polykala i potem nie zwracala - bo za duze kawaly polknie. Ona je tak lapczywie, ze nie ma czasu na gryzienie:angryy: ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes']
"Karma " menue" jest przeznaczona głównie dla psów o zwiekszonej aktywności
w związku z czym jej skład to powiększona zawartość białka i tłuszczu[/QUOTE]
Jakieś bzdury napisali, bo jak widać procent białka i tłuszczu jest taki sam, jak w zwykłym Adult :p Jest jeszcze Premium Menue i tam rzeczywiście jest 25% białka i 16% tłuszczu.
[QUOTE] Zastanawialam sie tez nad granulkami tej Maxi - tylko ja nie wiem czy Aza by napewno gryzla, czy przypadkiem by nie polykala i potem nie zwracala - bo za duze kawaly polknie. Ona je tak lapczywie, ze nie ma czasu na gryzienie:angryy: ;)[/QUOTE]
Moja też "ten typ", wszystko wciąga jak odkurzacz, ale widać te granulki są na tyle duże, że trzeba je gryźć. To takie plackate kwadraciki o boku ok. 1,5 cm. :cool1:
Najbardziej mi się podobały granulki Biomilla, takieee wielgachne były, że Kreśka się nieźle musiała gimnastykować :lol:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...