Jump to content
Dogomania

dlaczego mój york wszystko gryzie


luki987

Recommended Posts

twój piesiu chce się bawić poznaje otoczenie....to jest normalne (nie chcę sie wtrącać ale troche za dużo założyłeś tematów) pisz może w jednym...np."Chciałbym wam kogoś przedstawić" pozdrawiam Ciebie i twoją psinkę ...

:wink: :fadein:

Link to comment
Share on other sites

Luki - poważnie myślisz że należałoby "coś" z tym zrobić?
:)

Tak mlode zwierzątko - szczeniak - to jeszcze kompletne dziecko, psie dziecko ktore poznaje świat pyszczkiem :D , tak to już u psów jest.

Gryzienie ,szarpanie przedmiotów - to natura przygotowuje psa do jego roli drapieżnika (oczywiście że przeciętny york nie bedzie musiał w przyszłości polować :wink: ale instynkt to instynkt! - no i w dodatku to dośc temperamentny terier, choć małych gabarytów).

Podrzuć pieskowi gotowaną, dużą, cielęcą kość. Doskonałe są zabawy w przeciąganie ... na przykład starą skarpetką zawiązaną na węzełek.

Jest też na rynku sporo bezpiecznych zabawek do glamania i podgryzania.

Warunek jest taki, że czasem powinien animować je właściciel - inaczej pies szybko się nudzi, kiedy tak leżą na widoku i właściwie nic się nie dzieje.

Co do gryzienia rąk - to potrafi być uciązliwe - na razie szybko "wymieniaj się" z psem, proponując mu coś atrakcyjnego (choćby właśnie taką skarpetkę do ciągnięcia) kiedy poczujesz że zaciska ząbki za mocno.

W przypadku gdy zwierzak wbije te swoje szpileczki w rękę, należy koniecznie... przestać się ruszać.
Instynkt mowi psu że kiedy króliczek się wyrywa - trzeba go gonić i coraz mocniej zaciskać uchwyt.
Nieruchomy obiekt nie jest już tak interesujący.

Podstawowym błędem większości właścicieli szczeniaków jest to, że kiedy piesek złapie ich za nogawkę albo za dłoń - wydają głośne okrzyki, próbują się psu wyszarpnąć albo uciec z zasięgu psiej paszczki.
:wink:
Tymczasem znieruchomienie, nie robienie szumo wokół tego co się stało spowoduje u szczeniaka spadek zainteresowania.

W tym wieku piesek bardzo szybko się nudzi i nie koncentruje się zbytnio, naprawdę niewiele mu trzeba żeby zapomniał o zabawie jaką sobie akurat wymyślił - i bardzo też łatwo zaproponować mu inną, bezpieczniejszą zabawę w zamian.
:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Cioteczki[B] Mam problem z moja yorka mlodsza ze starsz nie mialam tego problemu.[/B]
[B]Zostawiona sama w domu nawet na chwile gryzie WSZYSTKO co popadnie.[/B]
[B]Chowam co moge,ale kable ciezko chowac,wiec przegryza teraz je:roll:[/B]
[B]Kupuje jej kostki,buty...Malo to gryzie woli demolowac mi dom[/B]
[B]Za kilka dni skonczy rok aha wciaz sika i zdaza jej sie zrobic kupsko chyba ze wychodzilabym z nia co dwie godziny,to wtedy moze nie.[/B]
[B]Co robic z tym gryzieniem?:shake:[/B]
[B]Czy to kiedys przejedzie?[/B]
[B]Pomocy,bo maz ja zatlucze:-([/B]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[B][COLOR=seagreen]Kupilam jej taka zabawke(pileczke)wrzucam do niej smakolyki,a ona walczy zeby jej wyjac[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#2e8b57]Nie zmienia to jednak faktu,ze gryzie nadal[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#2e8b57]Grzie tylko jak nie ma Nikogo w domu.Ma zabawki,kostki itd[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#2e8b57]Wystarczy,ze pojde na solarium...:placz:[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#2e8b57]Brak mi juz nerwow co z nia robic?[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Staram sie jej nie zostawiac[/QUOTE]

No właśnie, została przyzwyczajona, że praktycznie zawsze jest z Tobą. Dlatego tak reaguje na zostawienie.

[QUOTE] Czy próbowałaś pryskać meble, kable, itd. specjalnym płynem, który swoim zapachem odstrasza i zniechęca do gryzienia?[/QUOTE]
Mozna właśnie spórbowac takiego płynu. Można też zaopatrzyć się w rozkładany kojczyk i ograniczać jej przestrzeń życiową gdy zostaje sama.
Ale warto też ją przyzwyczajać do samotności i do tego, że nie zawsze może być z wami. Najprościej zacząć od zostawiania jej w innym pokoju. Później wychodzenia z domu na 5 minut. Każde takie wyjście musi być czymś normalny i oczywistym. Nie należy przy takiej nauce celebrować pożegnań i powitań.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kaladan']No właśnie, została przyzwyczajona, że praktycznie zawsze jest z Tobą. Dlatego tak reaguje na zostawienie.


Mozna właśnie spórbowac takiego płynu. Można też zaopatrzyć się w rozkładany kojczyk i ograniczać jej przestrzeń życiową gdy zostaje sama.
Ale warto też ją przyzwyczajać do samotności i do tego, że nie zawsze może być z wami. Najprościej zacząć od zostawiania jej w innym pokoju. Później wychodzenia z domu na 5 minut. Każde takie wyjście musi być czymś normalny i oczywistym. Nie należy przy takiej nauce celebrować pożegnań i powitań.[/QUOTE]
O teraz zauważyłam posta;)
Kaladan, myślisz o klatce kennelowej? To byłby dobry pomysł, tylko najpierw trzebaby małą przyzwyczaić i przekonać, że to jej azyl, a nie klatka za karę.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[B][COLOR=blue]Cioteczki nie mam juz sily do tej mojej Sisi.[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#0000ff]Gryzie caly czas[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#0000ff]Upatrzyla sobie teraz wchodzenie pod prysznic i przegryzania pasty,peelinu,pumeksu...:placz:[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#0000ff]Zjadla mezowi elektryczna szczoteczke,kable kocha niesamowicie[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#0000ff]Nie pomagaj zabawki,przysmaki w pilce z dziurka,kostki:shake:[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#0000ff]Co robic???[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#0000ff]Ratunku[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sandrunia 29'][B][COLOR=blue]Cioteczki nie mam juz sily do tej mojej Sisi.[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#0000ff]Gryzie caly czas[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#0000ff]Upatrzyla sobie teraz wchodzenie pod prysznic i przegryzania pasty,peelinu,pumeksu...:placz:[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#0000ff]Zjadla mezowi elektryczna szczoteczke,kable kocha niesamowicie[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#0000ff]Nie pomagaj zabawki,przysmaki w pilce z dziurka,kostki:shake:[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#0000ff]Co robic???[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#0000ff]Ratunku[/COLOR][/B][/QUOTE]

a ona przypadkiem nie zostaje za dlugo sama? yorki jakos nie lubią samotnosci... a czy ona ma duuuuzo specjalnych kosci do gryzienia? czy pokazalas dla niej, ze to jest dobra rzecz i masazuje dziąsla oraz zęby? czy zostala odpowiednio ukarana, kiedy zlapalas ją na miejscu "zbrodni"? czy chwalilas ją, kiedy gryzla swoje kosci, a nie wasze rzeczy?

Link to comment
Share on other sites

Hej Sandruniu,

po pierwsze - jak wyglada Wasz przeciętny dzień?

Po drugie - ile czasu spędzacie na spacerach?
I jak te spacery wyglądają?

Czy bawicie się z suką w domu?

To, że pies ma zabawki ktore... sobie leżą - nic nie wnosi. Nic nie zmieni.
;) Owe zabawki mają mieć na końcu właściciela ktory aranżuje wspólną zabawę z psem.
Czy suńka robi to tylko podczas Waszej nieobecności?

Wszelkie płyny odstraszające czy zamykanie psa ma sens pod warunkiem, że przewodnik da też psu coś z siebie.
Wygląda na to że suka się strasznie w życiu nudzi - i teraz Wasze zadanie, zmienić ten stan rzeczy... :lol:

Druga kwestia to - zapewne - odreagowywanie nieobecności ludzi. I znow, bęcki dla Was, nie dla psa - nikt suki nie nauczył zostawania samej, toteż każdy kwadrans bez człowieka w domu wpędza ją w stres.
Musisz ją powoli pouczyć zostawania. Fakt że w domu jest drugi pies niewiele tu zmienia, jak widać.
Zacznij od uczenia małej pozostawania przez chwilę w innym pomieszczeniu - z chwaleniem kiedy wytrzyma najpierw dwie mintury, potem pięć, itd.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Mój 3-miesięczny ukochany Yorczek podczas zabawy lubie doskakiwać do dłoni, palców, ciapów, nóg, etc... i gryzie...mowie do niego "nie wolno", grożę mu paluchem, a on nic :lol:
jak go oduczyć podgryzania i gryzienia, czy może to normalne w tym wieku i samo mu przejdzie?
Wy tez tak macie z psiaczkami?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...