Jump to content
Dogomania

dlaczego mój york wszystko gryzie


luki987

Recommended Posts

  • 1 month later...

[quote name='happy_york']a można by zrobić taak, żeby pobawić się z nim przez jakieś 15 minut, później zostawić go w jednym pomieszczeniu samego i po 15 minutach wrócić do niego i tak z 3 razy ?[/QUOTE]

Ale w jakim celu chcesz to robić?
Napisałaś w dziale "dlaczego mój york wszystko gryzie", więc to ma być dla niego kara za gryzienie tak? :roll:

Link to comment
Share on other sites

nie, nie kara! żeby się nie stresował, że jest sam, bo ktoś pisał, że jak się z psem jest cały czas a później zostawi go się samego to ze stresu wszystko gryzie to o to mi chodzi, żeby nauczyć go być ze mną jak i samemu bez stresu i bez gryzienia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='happy_york']nie, nie kara! żeby się nie stresował, że jest sam, bo ktoś pisał, że jak się z psem jest cały czas a później zostawi go się samego to ze stresu wszystko gryzie to o to mi chodzi, żeby nauczyć go być ze mną jak i samemu bez stresu i bez gryzienia.[/QUOTE]
Aaaa... skoro nie kara to jasne, że można.
Stopniowo ucz pieska zostawiania samemu, najpierw pól minuty, później minuta, 5 minut itp.... zwiększaj za każdym razem czas na jaki zostawiasz go samego.
No i po powrocie do domu obowiązkowo jakiś przysmak, oczywiście jak nic nie nabroi ;)

A w jakim wieku jest psiak?
Dobrze przed każdym wyjściem z domu pójść z psem na dłuższy spacer, wtedy niemalże pewne że jak wyjdziesz, to będzie spał.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...