Jump to content
Dogomania

Chodzenie przy nodze i kontak wzrokowy - gdzie kto patrzy


Flaire

Recommended Posts

  • Replies 398
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Azir napisał:

[quote]Nie pamiętam Twojej zetki więc nie jest to z mojej strony wytykanie błędów: może odjął nie za brak kontaktu wzrokowego ale może Twojej suni zdarzyło się odejść od Ciebie ze dwa razy w bok, nie zdążyć zawrócić na końcu zetki i to w sumie dało taki rezultat?[/quote]


ja się nie gniewam :wink: ja piszę tylko to co mam wpisane w karcie oceny psa, zresztą Lewkowicz rozmawiał potem ze mną o zetce i o odchodzeniu psa nie mówił mi nic :shake: , powiedział tylko, że lepiej chodzi bez smyczy niż na niej. Za chodzenie na smyczy odjął mi natomiast tylko dwa punkty i tu miałam wpisane zabawa smyczą i krzywy siad :cry:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cortina']ja piszę tylko to co mam wpisane w karcie oceny psa, zresztą Lewkowicz rozmawiał potem ze mną o zetce i o odchodzeniu psa nie mówił mi nic :shake: , powiedział tylko, że lepiej chodzi bez smyczy[/quote]

Większość psów lepiej chodzi bez smyczy. Musisz więc szybciutko przejść do dwójki i po problemie :D

Określenie "brak kontaktu" czy jak tam miałaś, nie musi oznaczać, że Twój pies na CIebie nie spojrzał. Ma na tyle duży zasięg, że może również informować o tych błędach, o których wspomniałam wcześniej - odejście od nogi, węszenie itp.

Link to comment
Share on other sites

[quote]Określenie "brak kontaktu" czy jak tam miałaś, nie musi oznaczać, że Twój pies na CIebie nie spojrzał. Ma na tyle duży zasięg, że może również informować o tych błędach, o których wspomniałam wcześniej - odejście od nogi, węszenie itp.[/quote]

no to jestem zaskoczona i cieszę się, że mi o tym napisałaś, byłam przekonana, że brak kontaktu to tylko i wyłącznie brak kontaktu wzrokowego, a tymczasem powinnam dopracować inne rzeczy. Dobrze, że takie forum istnieje :D . Dzięki.

A do dwójki to nam jeszcze bardzooo daleko, ale może kiedyś się uda :wink:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cortina']może kiedyś się uda :wink:[/quote]

Na pewno szybciej niż myślisz :D .

Co do opisów w karcie ocen, to czasem też mogą zdarzać się w nich pomyłki, bo najczęściej pisze sekretarz a nie sędzia, który nie ma na to czasu.
Kiedyś np. dostałam po punktach za podgryzanie patyczka (przez psa :wink: ). Karty ocen były przepisywane w sekretariacie, mnie trafiła się kopia. Ktoś tam odszyfrował bazgroły z oryginału "podgryzanie" jako "pomylenie" i tak też mi napisano w karcie. A przecież wiadomo, że gdyby mi pies przyniósł nie ten patyk co trzeba, to dostalibyśmy 0

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']Flaire pisałas ze masz doswiadczenia w zawodach w Stanach, czy doszłaś do tego najwyzeszgo obedience?[/quote]To długa historia. Tak, ale bardzo, bardzo dawno temu.

[quote name='LALUNA']Nie wiem czy u Was tez są poziomy, czy od razu startuje sie w najwyzszym.[/quote]Też są poziomy. Jest ich trzy, żeby przejść do następnego, trzeba zaliczyć poprzedni trzy razy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']Opowiedz, mamy czas :wink: [/quote]Opowiem w skrócie, bo ja nie bardzo mam czas :wink: . To było z pierwszą suczką AT, z która zaczęłam trenować obedience. Zaczęłam z nia to robić, gdy miała ponad 5 lat. Wtedy regulamin różnił się od obecnego wysokością przeszkody (pies musiał skakać półtora raza swą wysokość w kłębie - teraz skacze tylko raz tę wysokość). No i musiałam z suczka przerwać treningi, bo skakanie stawało się dla niej zbyt wysokie. Tak więc nigdy nie ukończyła tego najwyższego stopnia (UD), ale raz zaliczyła. :D

A o tym, jakie są tam ćwiczenia widziałam niedawno stronkę po polsku - jak jeszcze na nią się natknę to wstawię.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

[QUOTE]to wstawię tutaj filmiki Misi chodzącej przy nodze "normalnie" - czyli patrzącej przed siebie, i "na nowo" - czyli patrzącej na mnie, a Wy mi powiecie, czy to robi jakąkolwiek różnicę. :-D [/QUOTE]
jest szansa ze wstawisz jeszcze jakies filmiki? ty albo ktos inny bo chetnie bym zobaczyla jak przy nodze chodza mistrzowie:) obecni jestem na etapie uczenia Denisa (klikerem szkole) chodzenia przy nodze mamy kilka kroczkow tylko on jest maly (sznaucer min 34 w klebie) i gdy wymagam od niego patrzenia sie to automatycznie idzie w wiekszej odl od nogi zeby mnie lepiej widziec, a jak jest ladnie przyklejony do nogi to nie patrzy na mnie tak centralnie non stop mi w twarz, ale idzie energicznie (hehe widzial ktos kiedys ospalego sznaucera:))), szybko i zerka na mnie mniej wiecej po kazdym kroku - wyglada to tak ze robimy krok on patrzy sie przed siebie, a gdy dostawiam noge on zerka na mnie pytajac jaby xzy to juz koniec czy idziemy dalej... wiec ten kontakt mam... hm ciezko to wytlumaczyc, ale mam filmik [URL="http://www.zippyvideos.com/8177879593606626/100_8763/"]http://www.zippyvideos.com/8177879593606626/100_8763/[/URL] bardzo prosze o wszlekie rady i komentarze odnosnie naszego chodzenia przy nodze bo dopiero zaczynamy to cwiczenie a myslimy o zawodach i chce je zrobic jak najlepiej i nie chce popelnic bledu na samynm poczatku!!

Link to comment
Share on other sites

[B]madzior_ka,[/B]


Wiele bardzo fajnych filmow z tematu obedience (a w tym i chodzenie przy nodze) znajdziesz na [url]www.psysportowe.pl/forum[/url]

Bardzo fajnie, ze cwiczysz z psem, widac w psiaku energie i optymistyczny potencjal. Jednak z tym chodzeniem przy nodze to nie do konca tak jest ... Oczywiscie trudno wyrokowac (bo ogladany dystans to tylko pare kroczkow), a ja ekspertem nie jestem, jednak widze tu zbyt duza koncentracje na podlozu niz na Tobie ;)

Trzymam kciuki za Twoje starania i do spotkania na zawodach :-)

W.

Link to comment
Share on other sites

dzieki za adres stronki:)) zaraz na nia wejde

a co do tego podloza to w takim razie co bys radzila zeby o bardziej skupic na mnie? chciaz z tego co zauwazam to on jednak jest na mnie skoncentrowany bo idzie przy nodze, siada przy zatrzymaniu itd, ale nie patrzy sie, dopiero jak dostawiam noge sie patrzy a takto przed siebie....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wind'][B]madzior_ka,[/B]


Wiele bardzo fajnych filmow z tematu obedience (a w tym i chodzenie przy nodze) znajdziesz na [URL="http://www.psysportowe.pl/forum"]www.psysportowe.pl/forum[/URL]
W.[/quote]


A jakim programem czytasz te filmy, bo mi sie one nie otwieraja. :niewiem:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='madzior_ka']dzieki za adres stronki:)) zaraz na nia wejde

a co do tego podloza to w takim razie co bys radzila zeby o bardziej skupic na mnie? chciaz z tego co zauwazam to on jednak jest na mnie skoncentrowany bo idzie przy nodze, siada przy zatrzymaniu itd, ale nie patrzy sie, dopiero jak dostawiam noge sie patrzy a takto przed siebie....[/QUOTE]

madzior_ka,


Wiesz na wielu zawodach posluszenstwa (czy tez OB), widzialam psy ktore chodza przy nodze, ale raczej nie maja kontaku wzrokowego z przewodnikiem. Niektorzy nawet twierdza, ze im sie to bardziej podoba, bo niby daje taka swobode patrzenia psu przed siebie :cool1:
Szanuje kazde zdanie, jednak z drugiej strony wiem co mi sie podoba a co nie.
Dlatego tez, na komende "rownaj" chce aby moj pies chodzil przy nodze i patrzyl w moja paszcze ;)

Co do rad ... to poki co sie powstrzymam. Nagraj moze filmik, gdzie idziesz z psem np. 15 metrow, skrecasz w prawo, lewo a potem ponownie idziesz prosto :-)
Twoj filmik jest bardzo krociutki i trudno cokolwiek wyrokowac :-)

pozdrawiam,

W.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Co do rad ... to poki co sie powstrzymam. Nagraj moze filmik, gdzie idziesz z psem np. 15 metrow, skrecasz w prawo, lewo a potem ponownie idziesz prosto :smile:
Twoj filmik jest bardzo krociutki i trudno cokolwiek wyrokowac :smile:[/QUOTE]
bo my dopiero zaczynamy chodzenie przy nodze wiec jeszcze nie pokonujemy takich dlugich odcinkow a co dopiero skretow... narazie malutkie dystansy z duza zmiennoscia (1 krok, 3 kroki, 2 kroki, 5, 3, 7 itd) jak narazie dochodzimy do 7 bo tyle nam w domu warunki pozwalaja (jestem chora wiec na zewnatrz narazie nie wychodzimy cwiczyc).....

mnie tez sie podoba jak pis sie patrzy na przewodnika ale tutaj wydaje mi sie ze rozne psy maja tez rozne predyspozycje i mysle ze tym wiekszym jest latwiej zadzierac nos do gory i patrzec zza kolana na przewodnika niz mojemu ktory wlasnie jak chce mnie widziec to odsuwa sie w bok... ale obiecuje ze jak bede miala wieksze dystansy to na epwno pochwalimy sie filmikiem:)

a ja filmiki otwieram w Quick Time Player

Link to comment
Share on other sites

[quote name='madzior_ka']bo my dopiero zaczynamy chodzenie przy nodze wiec jeszcze nie pokonujemy takich dlugich odcinkow a co dopiero skretow... narazie malutkie dystansy z duza zmiennoscia (1 krok, 3 kroki, 2 kroki, 5, 3, 7 itd) jak narazie dochodzimy do 7 bo tyle nam w domu warunki pozwalaja (jestem chora wiec na zewnatrz narazie nie wychodzimy cwiczyc).....[/quote]

Doskonale Cie rozumiem :-) Ja tez zaczynalam od trzech krokow, potem 5, a potem zwiekszalam dystans :-) Cierpliwosc przede wszystkim :-)

[quote]mnie tez sie podoba jak pis sie patrzy na przewodnika ale tutaj wydaje mi sie ze rozne psy maja tez rozne predyspozycje i mysle ze tym wiekszym jest latwiej zadzierac nos do gory i patrzec zza kolana na przewodnika niz mojemu ktory wlasnie jak chce mnie widziec to odsuwa sie w bok... ale obiecuje ze jak bede miala wieksze dystansy to na epwno pochwalimy sie filmikiem:)[/quote]


Filmikiem poki co sie nie pochwale (nawet nie mam kamery, ale chyba nabede ;)), za to mam jedno z wielu zdjec, ze maly pies tez moze caly czas zadzierac glowe.
Dla malego psa, jest to na pewno trudniejsze i mniej komfortowe, ale coz ... mozna :-)


Moj Majutek ;)

[IMG]http://img210.imageshack.us/img210/1200/img2548xd8fz.jpg[/IMG]


W.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PATIszon']A ja wlasnie zdalam sobie sprawe, ze Kenia podczas robienia "do mnie" siada kilometr przede mna i nijak nie moge jej przyciagnac do siebie....:roll:[/QUOTE]


Jakos tego nie zauwazylam :crazyeye: W Rybaczowce robila super :-)

Popsulas psa? ;) :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

jak zwykle świetne zdjcia Wnd i rzeczywiście widać że można!! a nasuwa mi sie kolejne pytanie w takim razie czy powinnam wymagać patrzenia od samego początku czy najpierw nauczyć go pokonywac przynajmniej dłuższe odcinki w lini prostej, żeby zrozumiał że jeog miejsce jest przy nodze itd, i wtedy jak już nie bedzie problemu z marszem przy nodze zacząc wyłapywac i nagradzać patrzenie az do momentu jak dojde że przestane nagradzać momenty bez patrzenia? bo uczac od poczatku z patrzeniem mialabym dwa wymagania : marsz blisko nogi i z patrzeniem sie, a ucze wg zasady ze na raz ucze jednego kryterium czyli wypadaloby najpiew nauczyc marszu a potem patrzenia gdy marsz juz bedzie ok... myslicie ze takim sposobem moze sie udac?

PATIszon nie widziałam jak twój psiak siada, ale jesli rzcezywiscie tak jak piszesz to spróbuj zrobić tak jak ja z Densem może, bo też miałam z tym problem i nikt nie mógł wymuyślić jka skłonić go żeby blizej podchodził bo jak trzymałam rękę ze smaczkiem przed nogami to stało się to sygnałem i bez tego ani rusz i zaczęłam nagradzac go od tyłu... troche to śmiesznie wygląda, ale działa!!! po kiku powtórkach jak zrozumiał że smaczek wychodzi zza nóg sam siadał coraz bliżej żeby byc jak najbliżej nagrody która zaeaz sie pojawi:)

tu mam taki filmik, sa tam orpcz so mnie jeszcze dostawiania sie do nogi, ale kilka razy widac jak nagrdzam go wlasnie od tylu a raz od przodu (teraZ zaczynam wlasnie wprowadzac zmiennosc zeby nie spodziewal sie skad bedzie S) --> [URL="http://www.zippyvideos.com/1463949483604476/100_8728/"]http://www.zippyvideos.com/1463949483604476/100_8728/[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Zobacz sobie jak siada Erti. Ma jakby nos w... blisko w kazdym badz razie.:roll:[/QUOTE]
ja sposobem który opisałam wyżej doszłam do tego że jak miałam nieco rozszerzone nogi Denis wpychał się jak tylko blisko dał rade dlatego zaczęłam nagrazac terz zmiennie także od przodu bo to było wręcz za blisko i nie wyobrażam sobie by siadał tak potem z aportem:) a teraz wydaje mi się, że jest ok bo jego łapki prawie dotykają moich stóp::)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PATIszon']
Zobacz sobie jak siada Erti. Ma jakby nos w... blisko w kazdym badz razie.:roll:[/QUOTE]


Fakt! Erti rzeczywiscie robi to doskonale :loveu:

A co do Rybaczowki to jakos dziwnie pamietam, ze aporcik Kenia przynosila Ci bardzo blisko (z bliskim siad przed Toba).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...