Jump to content
Dogomania

Chodzenie przy nodze i kontak wzrokowy - gdzie kto patrzy


Flaire

Recommended Posts

  • Replies 398
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pies na zdjeciach wyglada suuper, natomiast postawa przewodnika nieco gorzej. Po pierwsze - na egzaminie rece nie moga byc z tylu tylko trzeba nimi machac w sposob naturalny (pileczka w kieszeni, albo w nabrzusniku). Po drugie - za bardzo calym cialem nachylasz sie do psa. To sa juz podwojne komendy, staraj sie mniej "mowic psu cialem" co ma robic.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Basia i V']Pies na zdjeciach wyglada suuper, natomiast postawa przewodnika nieco gorzej. Po pierwsze - na egzaminie rece nie moga byc z tylu tylko trzeba nimi machac w sposob naturalny (pileczka w kieszeni, albo w nabrzusniku). Po drugie - za bardzo calym cialem nachylasz sie do psa. To sa juz podwojne komendy, staraj sie mniej "mowic psu cialem" co ma robic.[/quote]
dzieki za rady:0 napewno skorzystam aczkolwiek to wszystko zabawa i naprawde cos w stylu glupiego chodzenia na "odwal sie" heh... zawodach narazie nie mam zamiaru startowac.. moze uda sie nam zdac narazie egzamin z pt") chyba w grudniu beda u nas:) ale milo, ze ktos subiektywnie nas ocenia:0 z psem roznie pracuje... w sumie to samouczki jestesmy;p a pilka zcasem jest z tylu, czasem z przodu,czasem schowana a czsem rzucona na oczach psa gdzies na bok;p, w watku owczarkow i w galeri jest filmik;p z totalnej naszej glupawy;p jesli tkos bedzie ogladal to rposze bez dzwieku;p heh, jak pogoda pozwoli to postaram sie nagrac porzadny filmik porzadnej naszej pracy i wtedy poprosze o opinie , krytyke i jakeis rady:)

Link to comment
Share on other sites

heh dzieki:) ale to naprawde bylo chodzenie z mojej strony i ze strony cekina na "odwal sie", i sie ciesze, ze takie bylejakie chodzenie w sumie oceniacie jako w miare fajne;p sara filmik jets;p jak wejdziesz na podforum owczarki i tam na fotki... ale ogladaj bez dzwieku;p i naprawde qrcze to byla zabawa i robienie wszystkiego na odwal sie;/ bo ja swoim zachowaniem zapraszalam cekina do zabawy w szarpanie, skakanie a nie do ladnego wspolpracowania ze mna;)to taki dzien byl;p

Link to comment
Share on other sites

Ja rozumiem. Napisałam tylko że jak dla mnie pies Ci trochę zachodzi drogę. Tak to wygląda ze zdjęcia ale ja ekspertem nie jestem. Daj Boże każdemu żeby tak wyglądały wygłupy ! :) Pies jest naprawdę fajny i jeśli tak pracuje podczas zabawy to super, ja poproszę filmik z normalnego chodzenia przy nodze treningowego :) Bardzo lubie oglądać długowłose ONki podczas pracy.

Link to comment
Share on other sites

ehh bo mial byc powazny filmik;p a sie bawic zaczelismy i kontakt nie byl nahalny ale to bylo nahalne"daj pilke" lol a czemu nie cwiczyc zabawowo o na odwal a innym razem porzadnie?na takie odwal sie sa inne komendy niz na porzadne chodzenie... a pozatym my cwiczymy dla zabicia czasu i zbey cos porobic na spacerach i zbey pies mial za cos pilke w nagrode;p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marmara_19']kontakt nie byl nahalny ale to bylo nahalne"daj pilke" lol [/quote]
Właśnie tak przypuszczałam. ;)

Co do ćwiczenia - szczerze mówiąc nie widzę sensu w rozróżnianiu ćwiczenia zabawowego i treningowego. A przecież "treningowo" można (a wręcz powinno się) jak najbardziej ćwiczyć opierając się o zabawę i radochę!! Więc po co mieszać wymagania i raz pozwalać na coś, co zabroni się jutro. Nawet mimo różnych komend.
Jak robić coś, to od razu porządnie i z głową, a zabawa w tym nie przeszkadza, a tylko pomaga. Trening ma być zabawą! Ale wymagania uważam powinny być jak najbardziej "treningowe" - z tym że małymi kroczkami. Z pozycji wyjściowej 3-4 kroki IDEALNEGO chodzenia i za to super zabawa i "głupawa" - czemu nie?
A może to Ty troszkę idziesz na łatwiznę? :cool3: Pewnie, że łatwiej nauczyć psa bylejakości. Ale po co wtedy wogóle zaczynać trening??

Link to comment
Share on other sites

heh to inaczej powiem, wtedy sie bawilismy calkowicie i mialy byc fotki i filmik;/ ale wyszla totalna zabawa;p a porzdanie cwiczymy i mi 4-5 kroczkow nie wystarcza.. musi byc pare metrow i zwroty:D:D bieganie i zwalnianie itp itd... i jak cwiczymy to ejst zabawa i precyzja wykonania:D ale wtedy ja sie zaczelam smiac a cekin chcial sie bawic... bo pare dni mial przerwy (kontalty z psami tylko) i chcial jzu szybko, mnie to zaczelo bawic... i tak wyszlo;0 jak tylko ebde miala mozliwosci to zrobimy filmik i fotki z naszego "normalnego" chodzenia i kontaktu:d nawet gdy pilka lzy gdzies rzucona w trawie:d ale wtedy naprawde nie chcialo mi sie juz nic robic bo sily nie mialam od smiechu;)

Link to comment
Share on other sites

a tak wyglądają nasze zwroty ---> [URL]http://youtube.com/watch?v=db5yxtBi5XE[/URL] filmik sprzed jakiegoś miesiaca, al chyba go tu jeszcze nie pokazywałam, widać zwroty przez lewe ramie o których wczesniej pisałam - z dostawianiem się zamiast obchodzenia, Denis bardzo to lubi i z wielką chęcią robi choć na filmkiku i tak nie jest to najlepsze wykonanie, raczej średnie w porównaniu do tego jak czasem energicznie sie dostawia ale ciekawa jestem co o tym powiecie:)

Ps. nie liczcie tych dwoch czy trzech krzywych siadow przy zatrzymaniu bo on tak krzywo siada jak za za krotkie odcinki a poza tym nie potrzebnie to tam wcisnelam jak cwiczylismy zwroty....

Link to comment
Share on other sites

dzięki, ale włąsnie cwiczymy patrzenie sie do gory i zadzieranie noska jak najwyżej zeby jednak patrzyl sie na mnie i chyba wychodzi nam to coraz lepiej (moze nie widac przy zwrotach ale przy dluzszych odcinkach chodzenia) i nie patrzy jeszcze non stop ale czesto zerka i mysle ze to mi na obecnym etapie wystarcza choc wziac doszlifowujemy to

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kala_Gracja_Kiwi']Witam! Moja sunia dopiero przyotowywuje się do klasy 0. Wszystko jest wspaniale oprócz...równaj. Czasami jest bardzo zaangażowana w te cwiczenie, a czasami nie... co mam zrobić kiedy pies nie idzie wcale energicznie i radośnie przy nodze???????:-([/quote]

Też mi się wydawało w pewnym momencie że to dla psa nudne. Ale nie musi być nudne. Ćwiczyć krótko i energicznie, przestawać kiedy pies jeszcze chce i trzyma kontakt, dawać często pyszne smakołyki, robić urozmaicenia (dużo zwrotów, zakrętów, zatrzymań). Na Wikę to działa :-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...