Jump to content
Dogomania

Najlepsza polska majorka


paczuha

Recommended Posts

Puma Gosi z Krakowa jest naprawdę psem absolutnie nie w typie majorki.

na typ składa się całość psa, a nie tylko kość i papiery.

Divo ma również głowę nie w Naszym typie, ale reszta na dzień dzisiejszy jest ok. zobaczymy co da. ale tu również ważna jest suka, którą się nim pokryje.

@ Sławek

ivo jest bardzo dobrą majorką i nie jest to moje zdanie tylko większości sędziów w Polsce i Europie. pies nie w typie, z wyraźnymi wadami nie może zostać zwycięzcą świata. to, że jest mały to nie jest wada. całość tak jak w przypadku ikara gra ze sobą, a to jest naważniejsze.

natomiast Puma schodzi z wystawy z oceną b.dobrą i moim zdaniem nigdy wyższej nie powinien dostać. b. dobra to i tak za dużo - taki prezencik od sędziego. moja koleżanka siedziała wtedy na ringu i miałem relację z pierwszej ręki.

RASĘ W KONKURENCJI Z JUHASZEM WYGRAŁ KUBUŚ ROZPRUWACZ - PIES WŁAŚNIE PO IVO.

Link to comment
Share on other sites

Sławek:

bo w Polsce Ivo wyznacza ideał majorki (sam kiedyś tak uważałem ...) .

ROZUMIEM, ŻE TERAZ ZMIENIŁEŚ ZDANIE - NAPISZ CO TERAZ MYŚLISZ.

ivo nie jest wyznacznikiem ideału majorki. już raczej ikar jest stawiany na piedestale, A WG WZORCA JEST O KILKA CENTYMETRÓW ZA DUŻY.

moim skromnym zdaniem kubuś i jasmina są dużo lepsze niż tamte dwa psy. ich geny w połączeniu z divo w jakimś tam pokoleniu napewno dadzą dobre i większe majorki Z NOWĄ PULĄ GENÓW.

Link to comment
Share on other sites

@ teresa

miałaś mi przesłać zdjęcia od oli?

co do wzorca to jest tak w każdej rasie, że pies po prostu piękny wygrywa i jest stawiany jako wzorzec.

nie ma psa idealnego ze wzorcem i nigdy nie będzie. jest to niemożliwe.

wygrywa pies najbardziej zbliżony do wzorca.

Link to comment
Share on other sites

@ sławek

jeszcze raz powtarzam i będę się przy tym upierał - nikt nie da psu żadnej rasy zwycięstwa świata jeżeli ten w konkurencji z innymi psami nie wybija się jakimiś cechami, które go do tego predestynują.

co do Pana Mrugasiewicza to możesz mi wierzyć są jeszcze bardziej znudzeni niż on. pijani, lekko niedorozwinięci itd.............................

jednak ocena sedziowska to rzecz wiąrząca i jeżeli na cały kraj krzyczą ludzie, że jakaś sędzina dała zwycięstwo np.ajaxowi, a nie ivo to tu twoja argumentacja podważająca zdanie jakiegokolwiek sędziego nie jest na miejscu. w tamtym przypadku nikt nie zwalał winy (poza mną na sedzinę).

odcinasz się od opinii, ale sugerujesz, że posiadasz informacje, które mogą dać jany obraz tej sytuacji. albo , albo zdecyduj się. :evil:

Link to comment
Share on other sites

@ Sławek

trochę szkoda, że te nasze rozmowy tak bardzo Cię nudzą. :cry:

jakoś się składa, że ciągle bierzemy na tapetę psy renaty, ale prawda jest taka,że na kluczowych wystawach i krajowych i europejskich czy klubowych to własnie ona się pojawia, a rozkrzyczana konkurencja gdzieś kryje się po kątach. 0X

prawdopodobnie jak z mojego Che wyrośnie coś przyzwoitego też nie raz przegram z renatą, ale to akurat nie jest ujma na honorze. nasłucham się co jest w nim fajne, a na bank dowiem się, że też jest do bani itd............

nie mam kompleksów i na 100% jak zgłoszę psa to niezależnie od stawki będę go wystawiał. raz będzie ok raz kicha. tak to już jest.

Link to comment
Share on other sites

nic nie jest z tą rasą. każda ma swoje plusy i minusy. na privach piszę celowo to czego po ostatnich doświadczeniach nie chcę pisać na forum ponieważ to nic nie daje.

starasznie jesteś ostatnio nerwowy, a to nie jest dobre dla piszacych jak i dla rasy.

prześlij mi jakieś zdjęcia aktualne swojego piesa, ja w rewanżu prześlę aktualne zdjęcia mojego che. no nie są aż tak aktualne - mają już trzy tygodnie.

napiszesz mi co o nim myślisz jako obserwator powiedzmy niezależny - ok????

Link to comment
Share on other sites

Wrrr a wy ciągle sie sprzeczacie. Czy jest sens?

Wiadome jest ze gusta są różne jednemu się podoba Ivo, innemu Falcor jeszcze innemu Ikar. I BARDZO DOBRZE! . Ludzie przecież majorki nie moga być wszystkie takie same, to jest wlasnie ich urok, że są różne. Nie mówię tu o takich róznicach, które je dyskawlifikują, ale to czy jedna jest nizsza czy wyższa, czy ma głowę mniejszą czy bardziej pomarszczoną to wszystko ok.

A takie kłótnie i ciągłe najazdy na psy Pani Ranaty są nie na miejscu.

Wiadomo przecież ze nie kada majorka moze zostać zwycięzcom świata. A jeśli już zostaje to chyba nie z byle jakiego powodu! Ikar na wystawie nie był chyba jedyną majorką, miał konkurencje i sposród niej wygrał. Więc o co chodzi? Gdyby była lepsza majorka to pewnie ta lepsza by wygrała. Czy dobrze rozumuję?

Link to comment
Share on other sites

@ Slawek

Jasne :wink:

Ja tez uwazam, ze byl juz NAJWYZSZY czas, by znalazly sie w PL majorki innej krwi (choc w koncu prawie wszystkie nosza w sobie Tito, Chima). Trzeba zrobic krok do tylu by pozniej dodac dwa do przodu. Mnie sie w Pumie nic nie podoba procz tego, ze to "nowa krew" - ale naturalnie trzymam kciuki dla pracy pani Malgorzaty z Krakowa! Mam nadzieje, ze mioty, ktore przyjda u niej na swiat wzbogaca polskie majorki .... no bo to chyba w tym celu sprowadza sie takiego psa a nie po to by tylko pokazac, ze ma sie "cos innego". Nie prawda?

Link to comment
Share on other sites

Teresa pięknie to ujęłaś nic dodać nic ująć, jestem tego samego zdania.

u nas jest tak, że jak pojawi się coś nowego to zaraz robi sie wokół tego szum, w wypadku nowych majorek zazwyczaj jest on niepozytywny. Nasuwa sie zatem pytanie : dlaczego tak jest?

Zamiast cieszyc sie tym, że przed nasza ukochana rasą stoi szansa na przetrwanie( dzieki tej nowej krwi), to my czepiamy sie do tego, że jeden ma złą głowę a inny co innego.

Od tego są hodowcy, żeby tak potrafic dobrze dobrac skojarzenie 2 psów, by złą głowę u psa tak jakby wyrównywała dobra głowa suki itp.

Nie spisujmy nowych psów od razu na straty, bo tak naprawde nikt z nas nie wie jakie będą dawały potomstwo.

Ja trzymam kciuki że dobre!!!

Link to comment
Share on other sites

@ Sławek

kolego masz rację - puma jest i krył i będą szczenięta z dolewką czegoś nowego. podoba nie podoba to już jest subiektywna ocena osobnicza.

nie ma powodów do sporów to nie my mamy te psy i ten problem.

jednak co do eliminowania jednej wady drugą to już przesada. zapytam o zdanie jakiegoś zootechnika - hodowcę. nie renatę o niezależną opinię.

no niestety dowiedziałem się wczoraj, że w trójmieście pojawiła się kolejna majorka po ajaxie i suczce z pradoliny noteckiej. piszę niestety ponieważ suczka jest malutka chudziutka i po operacji na dysplazję, a ma tylko 12 miesięcy. poprzednie mioty bez dolewki ajaxa u Pani Grzegórskiej były bardziej udane.

suczka waży ledwie 20 kg - nie wiem dokładnie.

i teraz sedno moich wypocin - przy tym też trzeba myśleć, czasami lepszy jest przemyślany inbred niż krycie po omacku. widziałem na zdjeciach niestety kilka psów z tego miotu i wszystkie nie są za spejalne.

wiem, że pies to przede wszystkim przyjaciel, ale wychodzi na to, że nie tak do końca. kilka osób nie mając zielonego pojęcia co i po co robi chce na tym zbić kasę. innego wytłumaczenia nie widzę. :evilbat:

olu to tylko wymiana poglądów - już się nie będziemy ze sławkiem kłócić - ok?????? :lol:

Link to comment
Share on other sites

@ buldog , teresa

dzięki, mam nadzieję, że che naprawdę będzie dobry i w dobrym typie.

oczywiście, że będę gotował - okazuje się, że jeżeli sobie to wszystko poukładam to nie zabiera to tyle czasu, a efekt jest przynajmniej zadowalający.

pies zupełnie inaczej taki pokarm pochłania - z większą chęcią.

chociaż jako nagrody dostaje suche i przepada za tym.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...
  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...