Jump to content
Dogomania

Najlepsza polska majorka


paczuha

Recommended Posts

Witam - to znowu ja :D

Chciałbym wszystkim zainteresowanym zaproponować zabawę w wytypowanie najlepszej polskiej Majorki . Abyśmy wszyscy sie dobrze bawili , parę słów wyjaśnienia .

1. Przedewszystkim pod określeniem "polska Majorka" rozumiem zwierzeta wychodowane w Polsce . Przodujemy zdecydowanie na tym polu , więc swobodnie możemy odpuścic sobie "konkurencję"

2. Chodzi mi o wskazanie najlepszej Majorki pod względem eksterierowym . Pomijam zatem zarówno psychike poszczególnych zwierząt , jak i ich wpływ na hodowlę . To ma byc zabawa , a nie pole do intelektualnych popisów na temat wiedzy o rasie .

Ja osobiście swój głos oddaję jednoznacznie i bez chwili najmniejszego wahania na psa o imieniu IKAR CHEVALER Osanna . Moim zdaniem to najpiękniejszy Perro Dogo Mallorquin na świecie . I niech was nie dziwi mój wybór w kontekście tego , co pisałem o IVIE . IVO drugi , ale pierwszy bezapelacyjnie IKAR :D

Zapraszam do zabawy .

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Gosciu Rafale psy sa ocenia sie jako calosc... Grugokoscisty do tego umiesniony pies moze wazyc ok 20% wiecej niz przewiduje to standard. Patrze na psa jako na calosc jezeli jest doskonaly w typie, piekny anatomicznie a do tego bardzo mocny... no coz jestem za.

Idealnego psa nie bylo nie ma i nie bedzie.

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Wszystko to kwestia smaku.... w koncu i w innych rasach sa pewne "roznice" typu! Psy bardziej lub mniej masywne, z wiekszymi lub mniejszymi glowami itd.

A ja tam kocham moja Goussette, ktora stracila kilo na wadze (urlop) i teraz staramy sie to utrzymac:

dk0903f.jpg

(ten z lewej strony to moj Gacek o imieniu Bravo <hehe>)

Link to comment
Share on other sites

@ Gorzala

Ja nie jestem az taaaakim wielki znawca majorek <hehehe> ale lubie majorki w takim typie buldogowato-misiowatym!

Jak bylam teraz u Renaty to ponownie bylam zachwycona charakterem psiakow. Czy Kubus czy Ketti czy Karmen czy Embat - wszystkie byly w stosunku do mnie urocze.

Nie mialam zadnej "obawy" i takiego "momentu".... ze powinnam uwazac! Myziac, myziac, myziac i jeszcze raz MYZIAC - to bylo najwazniejsze podczas kontaktu <hehehe>

Le Petit Price Osanna:

prince.jpg

Link to comment
Share on other sites

@ alimka & gorzala

Divo widzialam i poznalam osobiscie. Pod wzgledem budowy jest to jak najbardziej majorka! Czego nie mozna powiedziec o psach importowanych do Krakowa. Niestety jego glowa..... no coz, widzieliscie. Renata wie co robi i jestem pewna, ze po kroku w tyl zrobi 3 kroki do przodu!

Niestety hiszpanie wogole nie pekaja w kwestii charakteru i socjalizacji psa - ich to poprostu nie interesuje! Dlatego Divo jest calkiem inny od innych mlodych psow u Renaty. Jest bardzoej na dystans.... nie jest taki "otwarty" - ale coz, kogo to tam w Espaniolu interesowalo..... nikogo!

A jak Wam sie podoba moj nowy ulubieniec?

indi3.jpg

Link to comment
Share on other sites

@ Slawek

Miejmy nadzieje, ze wszystko pojdzie w dobrym kierunku - w koncu majorka nie ma wgladac jak angielski buldog ani tez jak alano. Mozna tylko miec nadzieje, ze hodowcy majacy te importy wiedza co z tym dalej "zrobic" :drinking:

A co do dysplazji to uwazam, ze (jak wpomniales) kontrola powinna byc robiona odgornie. Wszystko jedno czy majorka, mastiff czy dog bordeaux..... wszystkie molosy powinno sie kontrolowac. Basta.

Link to comment
Share on other sites

puma1.jpg

To jest krakowski Puma - majorka.

p_n_eros.gif

To jest ALANO - Eros Bentaiga.

Mnie typ Pumy wogole sie nie podoba - nie tak wyglada majorka. Glowa jest okrutna (ale glowa jest tez okrutna tak samo u Divo ktory jest u Renaty) z tym, ze typ budowy Pumy jest dla mnie poprostu kiepski. Wiem powiesz, ze nie jestem znawca - nie jestem nim, to prawda! Ale widzac Pume na ulicy (przypadkowo) NIGDY nie wpadlabym na pomysl, ze to jest majorka...

:(

Link to comment
Share on other sites

@ Alimka

Niestety.... Indi to pies znajomych - jest przeuroczy! Jak ja bym sobie zyczyla by moj Bravo mial jego charakter. MIODZIK! :wink:

Nie ma problemow z inymi psami, uwielbia ludzi - kocha sie cieszyc i w zasadzie to zawsze macha ogonem.

Mozna im tylko pozazdroscic!

:drinking:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...