Jump to content
Dogomania

Tarczyca


Arni

Recommended Posts

Niedoczynność tarczycy.
Czy ktoś wie czy daje sie to wyleczyć, czy mój pies będzie brał piguły do konca?
Na razie mam przyjść na kontrole za 3 miechy. A do tego czasu dawać mu Euthyrox N 150, w dawce 3 piguły 2 razy dziennie.
Po przeczytaniu postów na ten temat, widzę że ludziska podawali swoim psiakom po pół tabletki, a tu 6 dziennie... Może zawartość leku inna w pigułach. :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Arni']Niedoczynność tarczycy.
Czy ktoś wie czy daje sie to wyleczyć, czy mój pies będzie brał piguły do konca?[/quote]

Niestety ale Twoj pies bedzie musial brac lekarstwa juz zawsze.


[quote name='Arni']Po przeczytaniu postów na ten temat, widzę że ludziska podawali swoim psiakom po pół tabletki, a tu 6 dziennie... Może zawartość leku inna w pigułach. :([/quote]

Nie ma co przeliczac powagi schorzenia na ilosc podawanych pigulek!! Przeciez dawka zalezy tez od wielu czynnikow:masy ,wieku ,czesto rasa ma wplyw etc.Poza tym sa pigulki i pigulki-inne substancje czynne ,inna zawartosc tych subst.Z reszta jesli jest poprawa to najwazniejsze - nie liczy sie ilosc ale jakosc :wink:

Link to comment
Share on other sites

to chyba jakaś pomyłka :o albo wet coś pokręcił albo ty źle zrozumiałeś, ale cokolwiek to jest to absolutnie wstrzymaj sie z podawaniem takiej ilości Euthyrokxu !!!! do weta i wyjaścic to!!!

[size=2]Ja sama biorę ten lek od lat i nawet w najgorszych momentach choroby nie brałam aż takiej dawki... a jestem chyba wieksza od psa - górna granica to Euthyrox N150 - ale 1 raz dziennie !!![/size]

Link to comment
Share on other sites

No ja też. Biore 50 dziennie-powinnam więcej , bo wyniki mam na granicy niedoczynności,ale więcej nie jestem w stanie brać, bo serducho chce mi wtedy wyskoczyć.Takie są objawy przy dużych dawkach, a z tego co słyszałam to 150x dziennie to jest max u ludzi :-?

Link to comment
Share on other sites

Badania krwi przechodził. (jak bez tego by ustalili braki tego hormonu?)
Kwestia tego czy to wyleczalne, albo zaleczalne.
Swoją drogą piesio stał sie nieco żywszy. I to jest dość namacalne w postaci ruiny jaką pozostawia, po chwili spuszczenia go z oczu. Co z resztą jest mu wybaczane, z racji tego że to jeszcze 10 miesięczny dzieciak. :-?
[quote]Moja suka choruje na tarczyce od kilku lat i dostaje 400mcg Eythyroxu dziennie, czyli 4 tabletki 100mcg, w 2 dawkach po 200 albo wszystkie tabletki na raz na czczo (hormony są wtedy lepiej przyswajane).
[/quote]
Ja wrzucam piguły po prostu do michy z suchą karmą. Młody szamie z takim smakiem, że nie zauwazyłby cegły, a co dopiero 3 małe tableteczki. :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Arni']Badania krwi przechodził. (jak bez tego by ustalili braki tego hormonu?)
Kwestia tego czy to wyleczalne, albo zaleczalne.
Swoją drogą piesio stał sie nieco żywszy. I to jest dość namacalne w postaci ruiny jaką pozostawia, po chwili spuszczenia go z oczu. Co z resztą jest mu wybaczane, z racji tego że to jeszcze 10 miesięczny dzieciak. :-?[/quote]
nie dziw sie mojemu pytaniu o badania bo znam przypadki że weci bez badań stawiają diagnozę i leczą na jakąs konkretną wydumaną chorobę a potem okazuje sie ze psiak ma zupełnie inne schorzenie :roll:
Pytanie o wyleczalność :-? ludzie biorą tabletki do końca życia , po prostu trzeba sztucznie stymulować działalność hormonu :-? więc myślę ze z psami będzie tak samo.
Ilość tabl. napewno się zmieni ale przed wami długa droga /ja jestem po operacji 10 lat i cały czas biorę Eutyrox ale dawka się zmniejszyła przez ten czas bardzo :wink: /

Link to comment
Share on other sites

Czytając forum w temacie "wetów", przestałem się czemukolwiek dziwić.
Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Cały czas sie nad tym zastanawiam. Mam nadzieję, że mu to jakos przejdzie.
Jak na tą chwilę, cały czas poprawa. :)

Link to comment
Share on other sites

niestety to nie jest wuleczalne, ani zaleczalne - raczej do końca życia psiak będzie musiał brać leki - tak jak mój Boluś bierze - tylko, że on dostaje Letrox 50 mg 2x dziennie, ale jesteśmy przed badaniami kontrolnymi poziomu hormonu przed i po podaniu tablety więc zobaczymy czy i jak dawka się zmieni. Jeżeli psiak zrobił się nadpobudliwy to zgłoś to wetowi - mnie wetka kazała sygnalizować jakby Bolut się taki zrobił, bo być może dawka jest za duża.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Mój boksiu też ma niedoczynność tarczycy- zdiagnozowaną w ostatniej chwili ponad 2 lata temu. Choroba zdążyła spowodować nadciśnienie, a co za tym idzie- nerki zaczęły szwankować. Na dzień dzisiejszy dostaje (i tu was zaskoczę? przerażę?) 2 razy dziennie po:
1 tabl. Enarenal 5 mg
1 tabl. Mononit 10 mg
10 tabl. Eltroxin
Razem dziennie przyjmuje 24 tabletki!!!
Ale na dzień dzisiejszy czuje się doskonale (odpukać w niemalowane)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Moja Sabra ma niedoczynność tarczycy. dostaje Euthyrox 2x dziennie pół godziny przed posiłkiem 250 mikrogramów. Lek będzie brała do końca życia.

"Ja wrzucam piguły po prostu do michy z suchą karmą. Młody szamie z takim smakiem, że nie zauwazyłby cegły, a co dopiero 3 małe tableteczki. :smile:"

Wrzucając tak tabletki powodujesz upośledzenia wchłaniania leku.
Powinno się dawać na czczo pół godziny przed posiłkiem.

Link to comment
Share on other sites

W jakich masz jednostkach wynik ???
Norma FT4 to 15-40 ng/ml -taką podał mi wet
FT3 niestety nie mam chetnie bym sprawdziła czy Sabra ma prawidłowe czy też za niskie my mamyw jednostkach : pg/ml.
Jak by ktoś miał norme na TSH to bardzo prosze o podanie ul/ml
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...