Jump to content
Dogomania

05/06.11.2005 Poznań - zawody obedience


AniaP

Recommended Posts

No właśnie piszę o tym bardziej jako przyszły wystawca Klubowej Chartów, aniżeli uczestnik Waszych zawodów. Chciałem znac Waszą opinię, bo najwyraźniej na tym samym wózku nas posadzono. Czyli owszem, bawić się możemy, ale tak, by świat nas nie widział.
Widzę, że Wy jesteście do takiego traktowania przyzwyczajeni, dla mnie to jednak pierwszy raz, kiedy na tak ważnej imprezie będziemy zamknięci jak w gettcie.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 81
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

amster,

Hmmm ... a czy Twoja informacja jest na pewno potwierdzona? Bo widzisz, doswiadczenie podpowiada mi, ze jak dotad mimo, ze przytepiony instynkt zdrowego rozsadku ZK, to jednak nakazywal tej instytucji dopuscic publike do Wystawy, bo zawsze to dodatkowa i calkiem niemala kasa ;)
Nie to co w Zawodach Obedience, na ktore w Polsce przychodza jedynie pasjonaci i znajomi startujacych, ktorzy roznymi tajemnymi drogami musza sie dowiedziec kiedy, gdzie i o ktorej impreza sie odbywa ... a ze to niezbyt liczna grupa (choc zdeterminowana), to biznesu sie na niej raczej nie zbije ;)
No chyba ze ZK w koncu zacznie takie imprezy traktowac powaznie ... ale na to raczej nie licze ;) Zbyt wielkiego wysilku to wymaga :lol:

Link to comment
Share on other sites

[b] amster [/b] przyznam szczerze, że Twoja informacja nieco mnie przygnębiła :( Nie zdecydowałam się na start w zawodach, ale chciałam pokibicować przyjaciołom, porobić zdjęcia ai przy okazji odwiedzić charcie ringi.
Dziwi mnie takie postępowanie ZK. Jaki jest sens wystawy i zawodów skoro miłośnicy psów - ci niewystawiający ani nie biorący udział w zawodach - nie będą mogli popatrzeć? :roll:

Link to comment
Share on other sites

To ja spytam jeszcze o sprawę, ktorą poruszałam juz na "belgach". W moim oddziale ZK (w Warszawie) powiedziano mi, ze tegoroczna poznańska "dwójka" zostanie potraktowana jako Mistrzostwa Polski w obedience. A to z racji tego, ze do trójki nie ma psów (uprawnienia do startu w klasie miedzynarodowej masz na dziś chyba tylko Ty, Elu - czego sredecznie jeszcze raz gratuluję!). I to posunięcie nawet rozumiem. Ale w związku z mistrzowską rangą imprezy planowane jest ponoć, zeby dopuścic do startu tylko psy rodowodowe. I to już podoba mi się znacznie mniej. Bo jednak "dwójka" zgodnie z międzynarodowymi wymogami obedience powinna być otwarta. Czy w Poznaniu cos wiadomo na temat tego typu ograniczeń, czy to tylko związkowy "głuchy telefon"?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AniaS&fFrodo']w związku z mistrzowską rangą imprezy planowane jest ponoć, zeby dopuścic do startu tylko psy rodowodowe. I to już podoba mi się znacznie mniej. [/quote]

:o :o :o
I mnie też to się nie podoba. Uważam, że jeśli by tak było to jest to wielce niesprawiedliwe i krzywdzące. Nic nie wiem na ten temat, chodzę na zebrania sekcji szkolenia, ale tam nie było o tym mowy.

Mam nadzieję, że to tylko plotki :-? :cry:

[quote name='AniaS&fFrodo']uprawnienia do startu w klasie miedzynarodowej masz na dziś chyba tylko Ty, Elu - czego sredecznie jeszcze raz gratuluję![/quote]

Dzięki, niedługo "Warszawa" też będzie miała ! :D

Link to comment
Share on other sites

mogę to powiedzieć już oficjalnie,, bo i nam to oficjalnie powiedziano, iż dzięki silnie zorganizowanej akcji telefonicznego nękania ZK (padły również hroźby wycofania psów z klubówki) ZK się ugiął i przeniósł Klubową na halę numer 2, czyli tuż przy wejściu z Głogowskiej. To wejście ma być otwarte dla widzów. Nie wiem jak się ta sprawa ma do Waszych zawodów, ale tak czy inaczej coś mozna wywalczyć.

Link to comment
Share on other sites

Amster, dlatego właśnie napisałam, że prawdopodobnie będzie można się "przebić" z pawilonu nr 2 na teren targów a stamtąd do pawilonu z obedience.

Ale całą sprawę uważam za kuriozalną. To trochę tak jakby organizować koncert bez publiczności.
Już pomijam, że każdy powinien mieć możliwość obejrzenia zawodów. Ale jak to jest, że pełnoprawny członek związku, który płaci składki nie może wejść na imprezę organizowaną przez ten związek :o ?

Link to comment
Share on other sites

ja mam natomiast inne pytanie, dostałam potwierdzenie startu w jedynce i tam jest napisane tak:
8.00 przyjmowanie psów
13.30 losowanie numerów startowych
14.00 start
w związku z tym czy ja muszę być na te godzinę 8 i potem mam czas do 13.30 czy mogę od razu przyjechać na 13.30??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Leon'] Czy ktoś wie ile psów się zgłosiło na niedzielę i na sobotę? [/quote]
Ja mam nr katalogowy 26 i 27, a katalog jest pewnie ułożony alfabetycznie i wygląda na to, że na obydwa dni razem.

A ja mam jeszcze inne pytanie. Na potwierdzeniu przyjęcia zgłoszenia jest m.in. takie zdanie: [i]"Należy służbie weterynaryjnej okazać ważne świadectwo szczepienia przeciw wściekliźnie i świadectwo zdrowia psa". [/i] A co to za świadectwo zdrowia psa? Możecie mi podpowiedzieć, żeby się w ostatniej chwili nie okazało, że czegoś nie mam i mnie nie wpuszczą. :(

Link to comment
Share on other sites

Świadectwo zdowia to NIE TO SAMO co książeczka zdrowia. To oddzielne zaświadczenie wystawiane przez weterynarza, ze pies jest zdrowy.
Kosztuje coś takiego - zaleznie od kliniki w granicach 15 - 25 złotych. I trzeba je zdobyć tuz przed wyjazdem, bo jest ważne - jeśli dobrze pamiętam - tylko 3 dni. Oczywiście książeczkę też trzeba mieć przy sobie, bo tam jest adnotacja o ważntm szczepieniu na wściekliznę. Obydwa dokumenty w zeszłym roku były w Poznaniu dość rygorystycznie sprawdzane.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki, [b] Aniu [/b]. :P
No właśnie tego sie obawiałam, że jeszcze będziemy musiały specjalnie skoczyć do weta. :( Ale wystarczy od takiego zwykłego weterynarza? Bo kiedyś coś nawet czytałam, że chcieli, mieli wymagać czy musiało być od powiatowego? :niewiem:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AniaS&fFrodo']Świadectwo zdowia to NIE TO SAMO co książeczka zdrowia. To oddzielne zaświadczenie wystawiane przez weterynarza, ze pies jest zdrowy.
Kosztuje coś takiego - zaleznie od kliniki w granicach 15 - 25 złotych. I trzeba je zdobyć tuz przed wyjazdem, bo jest ważne - jeśli dobrze pamiętam - tylko 3 dni. Oczywiście książeczkę też trzeba mieć przy sobie, bo tam jest adnotacja o ważntm szczepieniu na wściekliznę. Obydwa dokumenty w zeszłym roku były w Poznaniu dość rygorystycznie sprawdzane.[/quote]

Ania- nie dość rygorystycznie ;) Ja miałam obydwa dokumenty: ważne szczepienie przeciw wśiekliźnie oraz zaświadczenie, że pies zdrowy. Pan, który sprawdzał moje dokumenty był zdziwiony, że oprócz wśieklizny mam zaświadczenie. Jak to powiedział: "Jak ktoś ma to dobrze, a jak nie ma to i tak najważniejsza jest wścieklizna".
Zatem zależy to tylko od humoru Pana weterynarza.

U mojego weta płaciłam 15 zł za zaświadczenie i było mi trochę żal tych pieniędzy.

Link to comment
Share on other sites

Sędzia Michel Boisseau sędziował równiez w zeszłym roku w Poznaniu.
Zapamiętałam go jako bardzo sprawnego (szybkie sędziowanie bez niepotrzebnych przerw pomiędzy ćwiczeniami) i sprawiedliwego. Mimo nienajlepszego startu z Cziką (nasze pierwsze oficjalne zawody) wspominam go bardzo miło. Warto u niego startować :)

Link to comment
Share on other sites

Nie, bo zaniedbaliśmy ćwiczenia przez agility... Chcemy zdążyć jeszcze przed zimą trochę sie agilitowo naumieć, i przez to nie przykładaliśmy się do obedience. Ale to nic, nas cieszy możliwość samych zawodów- w sumie nie chciałabym w rok czy dwa skończyć wszystkich stopni :-) Co by mi potem zostało? 8) A tak to sobie pojeździmy, pospotykamy fajnych ludzi, pies ma zabawę bez stresu, my też nie śrubujemy tylko sie bawimy. Podoba mi się tak :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...