Jump to content
Dogomania

smycze automatyczne


aneta21

Recommended Posts

[quote name='Cambel']Ja też jestem za Flexi raczej, ostatnio chciałam w pobliskim zoologiku zorientować się cenowo.
Sprzedawca pokazał mi jakąś inną markę, hm...no nie pamiętam nazwy, ale powiedział, ze jest zbliżona jakościowo do Flexi, a była o połowę tańsza...I nie wiem, czy mu ufać, czy kupić Flexi :cool3:[/quote]

To pewnie była ta flippy control czy jakoś tak.

Moim zdaniem lepiej zainwestować we flexi

Link to comment
Share on other sites

Cambel ja też wybrałabym Flexi. Przeczytaj co napisałam wcześniej:
[quote name='asia_pie']Kupowałam Flexi przez Allegro i sprzedawca miał w ofercie Flexi i Flippy Ferplast, więc zadzwoniłam spytac, które są lepsze i sam powiedział, że Ferplasty są ładniejsze tylko wizualnie, ale jakosc znacznie gorsza i często są reklamacje, więc rezygnuje już ze sprzedaży Ferplastów.[/quote]
Flexi na Allegro są naprawdę znacznie tańsze i wyjdzie pewnie tyle samo co Ferplast w Twoim zoologiku, ale za to jakosc gwarantowana. Wszyscy to zresztą potwierdzają. :cool3:

Link to comment
Share on other sites

O własnie, to był Ferplast. Sprzedawca mówił, że nie miał wogóle jeszcze reklamacji na te smycze (Ferplast)... Ja się tylko tak zastanawiałam, bo cena mi nie bardzo pasowała...Skoro tak dobre ma być jak Flexi, to dlaczego o połowę tańsze ? Więc wybieram Flexi :-P Ta jakoś mówi sama za siebie..Każdy tutaj jest chyba z niej zadowolony :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asia_pie']Cambel ja też wybrałabym Flexi. Przeczytaj co napisałam wcześniej:

Flexi na Allegro są naprawdę znacznie tańsze i wyjdzie pewnie tyle samo co Ferplast w Twoim zoologiku, ale za to jakosc gwarantowana. Wszyscy to zresztą potwierdzają. :cool3:[/quote]

Ja kupowałam na allegro flexi summertime 1 za 45 zł a w sklepie widziałam za 76zł.

Poza tym na flexi masz roczną gwarancję ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chefrenek']Ja kupowałam na allegro [B]flexi summertime [/B]1 za 45 zł a w sklepie widziałam za 76zł.

Poza tym na flexi masz roczną gwarancję ;)[/quote]


Summertime - Ten "fason" mi się najbardziej podoba, ew. jeszcze Comfort :cool3:
Bardzo duża różnica cenowa jest, pomiędzy zwykłym sklepem, a Allegro. Tylko muszę jeszcze się pogłowić nad tym, jak tam założyć konto :hmmmm:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cambel']Summertime - Ten "fason" mi się najbardziej podoba, ew. jeszcze Comfort :cool3:
Bardzo duża różnica cenowa jest, pomiędzy zwykłym sklepem, a Allegro. Tylko muszę jeszcze się pogłowić nad tym, jak tam założyć konto :hmmmm:[/quote]

Jeśli nie masz konta, możesz zadzwonić do sprzedawcy i się dogadać. Czasami zgadzają się zrealizować zamówienie jeśli nie masz konta na allegro.

Aktywacja konta trwa coś ok. 10 dni.;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cambel']Hm...to dość długo, 10 dni...
Jak coś to będę starać się dzwonić do sprzedawcy...Dzięki za radę :cool3:

Chefrenek, mam prośbę. Możesz mi podać link, gdzie Summertime jest za 45 zł ? Bo ja tu widzę rózne, a tej oferty akurat nie.. :)[/quote]

Oki. Jak znajdę to wkleję.;)

[quote name='nessie00']Mam flexi summertime pomarańczową z żółtą taśmą-na początku wyglądała slicznie, ale teraz(po prawia roku) ten brudnożółty wygląda kiepsko, a wyczyścić nie bardzo jest jak:-( :shake:[/quote]

Ja też mam taką ale jest prawie w idealnym stanie. A często latamy po krzakach :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chefrenek']proszę [URL]http://www.allegro.pl/item195816452_smycz_flexi_summertime1_hit_tego_lata_super_cena_.html[/URL][/quote]


Dziękuję :loveu: Porównując do innych ofert, to ta najbardziej mi się podoba :cool3:
Ewentualnie jeszcze Comfort za 41zł :
[url]http://www.allegro.pl/item194144429_smycz_flexi_comfort_1_nowa_od_ss_slask.html[/url]

A co do konta na Allegro, to właśnie sobie przypomniałam, że mam znajomego, który ma tam konto, więc jak go poproszę, to na pewno mi zamówi ;)
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nessie00']Mam flexi summertime pomarańczową z żółtą taśmą-na początku wyglądała slicznie, ale teraz(po prawia roku) ten brudnożółty wygląda kiepsko, a wyczyścić nie bardzo jest jak:-( :shake:[/quote]
Zawsze można wyprac. :cool3: Ja wszystkie smycze piorę albo raczej szoruję szczotką po kawałku (flexi również, oczywiście wcześniej trzeba zablokowac, żeby się nie wciągnęła, a później dokładnie wysuszyc). Zawsze mam smycze w kolorze czerwonym, więc też dosc szybko się brudzą. :p

Link to comment
Share on other sites

A ja jeszcze doradze tym ktorzy kupuje FLEXI zeby lepiej kupili ja sobie na tasmie a nie na lince... Linka pazy rece w momencie gdy pies pociagnie a my mamy linke w reku lub kolo nogi... Poza tym psy tore gryza smycze maja przy lince mniej roboty i po prostu szybciej peknie... :lol:

Link to comment
Share on other sites

ja również jestem posiadaczką smyczy flexi :D mam model comfort compact 2 czy coś takiego.. w każdym bądź razie jest to pięciometrowa taśma do 30 kg chyba.. i póki co [ok. 2 miesiące używania] jestem zachwycona, smycz jest niezadowna :) nawet jak mój psiak się rozbryka i pociągnie.. albo nawet szarpnie. jestem zdecydowaną zwolenniczką taśmy a nie linki, wytrzymalsza i nie ma takiego ryzyka poplątania się :)
gorzej już ze sprawą chodzenia przy nodze ale tego się musimy jeszcze pouczyć.. bo flexi niestety przyzwyczaja do pewnej wolności, i gdy nagle smycz jest krótka i trzeba iść grzecznie obok to jest ciężko :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pauli_lodz']ja również jestem posiadaczką smyczy flexi :D mam model comfort compact 2 czy coś takiego.. w każdym bądź razie jest to pięciometrowa taśma do 30 kg chyba.. i póki co [ok. 2 miesiące używania] jestem zachwycona, smycz jest niezadowna :) nawet jak mój psiak się rozbryka i pociągnie.. albo nawet szarpnie.[B] jestem zdecydowaną zwolenniczką taśmy a nie linki, wytrzymalsza i nie ma takiego ryzyka poplątania się :)[/B]
gorzej już ze sprawą chodzenia przy nodze ale tego się musimy jeszcze pouczyć.. bo flexi niestety przyzwyczaja do pewnej wolności, i gdy nagle smycz jest krótka i trzeba iść grzecznie obok to jest ciężko :)[/quote]

To tak jak ja, zawsze wolałam taśmy, nigdy nie miałam zaufania do linek...Wydaje mi się, że pies je może urwać :eviltong: Mimo to zauroczył mnie design "Comfort", a tam jest linka...
Chyba jednak zainwestuję w Summertime :loveu: Na Allegro 45 zł, a normalnie? Wolę nawet nie myśleć.. :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cambel']Mimo to zauroczył mnie design "Comfort", a tam jest linka...[/quote]
W wersji Comfort jest nie tylko linka. :cool3:
Wersja Comfort to wersja z gumową rączką.
Classic - z plastikową rączką.
Compact - z taśmą.
Ja mam np. Comfort Compact, wygodniej trzyma się w dłoni. :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asia_pie'][B]W wersji Comfort jest nie tylko linka. :cool3:[/B]
Wersja Comfort to wersja z gumową rączką.
Classic - z plastikową rączką.
Compact - z taśmą.
Ja mam np. Comfort Compact, wygodniej się trzyma w dłoni. :p[/quote]

Mm..No to idę szukać taśmy! :cool3: :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Mój poprzedni pies (tj.Miki) miał smycz flexi od szczeniaka, czego teraz żałuje, bo na tej smyczy nie dało się nauczyć go chodzić przez co do końca życia się z nim szarpałam. Najgorsze jest w niej to, ze ciężko jest ją zwinąć, Miki przegryzł ją dwa razy, a ostatecznie puściła kiedy pies zobaczył sarne i bum... pociągnął, pamiętam jak miałam wtedy rękę oplecioną tym sznureczkiem i pamiętam jaką dziurę mi w ręcę zrobił zacisk od pociągnięcia - od tego momętu powiedziałam ''flexi? nigdy więcej''.

Link to comment
Share on other sites

Ja używam flexi comfort 3 i jestem bardzo zadowolona. Fakt, że naukę chodzenia na smyczy odbywaliśmy na zwykłej smyczy. A zflexi radzimy sobie tak, że pies na komendę "wolny" rozumie, że może rozwinąć smycz i udać się, że tak powiem, na pobocze i w krzaki. Na komendę "równaj" wraca do nogi i idzie na króciutkiej zablokowanej smyczy.
Zwykłej smyczy używam natomiast np. gdy jestem u weta. Sprawdziłam, że wtedy flexi jest niewygodna.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Andevil']Ja używam flexi comfort 3 i jestem bardzo zadowolona. Fakt, że naukę chodzenia na smyczy odbywaliśmy na zwykłej smyczy. A zflexi radzimy sobie tak, że pies na komendę "wolny" rozumie, że może rozwinąć smycz i udać się, że tak powiem, na pobocze i w krzaki. Na komendę "równaj" wraca do nogi i idzie na króciutkiej zablokowanej smyczy.
Zwykłej smyczy używam natomiast np. gdy jestem u weta. Sprawdziłam, że wtedy flexi jest niewygodna.[/quote]


Dokładnie tak samo ja robię z moim labkiem. A nauka chodzenia przy nodze też została opanowana z flexi...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...