Jump to content
Dogomania

smycze automatyczne


aneta21

Recommended Posts

Ja mam flexi comfort - wcześniej miałam compact ze zwykłą rączką i muszę przyznać, że comfort jest o niebo wygodniejszy! Tak więc zdecydowanie polecam comfort! :D :wink:

A te kolorowe flexi (nazywają się summertime :wink: ) wcale nie są droższe. Są w 2 rozmiarach (do 15kg i do 25kg), [b]flexi compact comfort 1[/b](taśma z wygodną rączką do 15kg) w zwykłych kolorach kosztuje w Karusku 69zł, a [b]flexi summertime 1[/b] (to też jest model compact comfort!) - 59,90zł! Jak więc widać - w Karusku summertime kosztuje dużo mniej niż "zwykłe" kolory! :wink:
Ale z moich obserwacji wynika, że compact comfort 1 w sklepach i na Allegro jest tańsza (ok. 52 - 59zł) - ale to przecież i tak nie jest dużo mniej niż summertime!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

prosze o rade i pomoc...

planuje kupic wydluzana smycz - mam juz jedna z flexi (3 m) i szukam podobnej... mam na oku takie:


Mini De Lux - 3 metry, dom 12 kg
[IMG]http://www.mpasaz.pl/allegro/zoologia/mini%20de%20luxe/niebieska.jpg[/IMG]

i
Flexi Summer 1 - 5 metry, do 20 kg
[IMG]http://www.zoo.mpasaz.pl/allegro/trixie/comp1-2.jpg[/IMG]

Tak sie sklada ze zamawialabym intrnetowo i nie moge smyczy dotknąc... zobaczyc ;)
Smycz potrzebuję na grzywacza chinskiego

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Kupilam niedawno [COLOR=Red]Flexi Compact 3[/COLOR] dla mojej akitki. Wybralam wersje z tasma, bo slyszalam, ze to bezpiecnziejsze i mniej sie sciera. Zaplacilam w sklepie 109 zl, ale komfort i wygoda sa duzo cenniejsze . Wczesniej mialam pewne watpliwosci czy aby napewno taka wyciagana smyczka bedzie odpowiednia dla psa takiej rasy ale teraz juz te watpliwosci znikly. Przed zakupem oczywiscie wyprobowalam Flexi znajoimych+moj piesek i zachwycona efektami pobieglam po wlasny egzemplarz. Naprawde polecam te smycze! :multi:

Link to comment
Share on other sites

Ja mam juz piaty rok oryginalne flexi z linka 5 metrow.
Na lince nie ma najmniejszego sladu zuzycia, a psiak potrafil ciagnac.
Szarpniec zaznala tez od groma.
Jest na dodatek odblaskowa, wiec idacy noca z naprzeciwka ja widza :lol:
Kupiona byla dla psa 18 kg.
Innej sobie nie wyobrazam. :p
Jesli sie dobrze opanuje technike obslugi nie ma mowy by w normalnym marszu linka platala sie psu pod nogami.
Faktem jest, ze psa na lince nigdy nie wyprowadzalam aby sie wybiegal, bo to wbrew moim przekonaniom ;)
Albo idziemy/przemieszczamy sie na smyczy albo pies biega luzem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lady_m']Powyzej byl link:

[URL]http://www.flexi.de/english/produkte/index_en.html[/URL]

Tu masz tabelke i mozesz sprawdzic... :lol:[/quote]
No tak:eviltong:,czyli nie ma,szkoda.:cool1: Najwyżej kupie mu tą do 25 kg,może tak szybko jej mój kurdupel nie zużyje,tasmową do 15 kg miał prawie 5 lat,ale jak mówicie że te z linką takie sobie...:razz:

Link to comment
Share on other sites

Moje poprzednie psy miały flexi 12 lat (jedną). Nawet obecny trochę na niej chodził. Polecam przez tyle lat wszystko działało jak należy. Teraz też używam flexi.

Mam taką

[img]http://img184.imageshack.us/img184/756/summertimeorangegrrl6.jpg[/img]

I taką tylko niebieską

[img]http://img184.imageshack.us/img184/3800/comfcompactek5.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chefrenek']Moje poprzednie psy miały flexi 12 lat (jedną). Nawet obecny trochę na niej chodził. Polecam przez tyle lat wszystko działało jak należy. Teraz też używam flexi.

Mam taką

[IMG]http://img184.imageshack.us/img184/756/summertimeorangegrrl6.jpg[/IMG]

I taką tylko niebieską

[IMG]http://img184.imageshack.us/img184/3800/comfcompactek5.jpg[/IMG][/quote]


Ja tez polecam, chociaz mam niedługo. Flexi, linka, 5m, dla psów do 12 kg. Bardzo poreczna i działa bez zarzutu, tak jakoś.......... "miękko":)

Link to comment
Share on other sites

Jeśli jest już temat o smyczach automatycznych Flexi, to może ktoś wie, jakie są dołączone do rocznej prenumeraty MP?
Pewno takie najtańsze, miniaturowe- ale warto spytać. Wie ktoś?

Pozatym, moi znajomi w tym forumowa Gonitwa używa Flexi 5 i jest bardzo zadowolona.

Link to comment
Share on other sites

Rybc!a też sie nad tym zastanawiałam, ale ta oferta jest już nieaktualna (była ważna do 17 kwietnia, z tego co pamiętam), teraz jest już jakiś inny gratis. ;)

Wracając do tematu, też polecam Flexi. Mam Comfort Compact już prawie 2 lata i dalej działa jak nowa.
A smycze automatyczne zwykłe sklepowe wytrzymywały do pierwszego szarpnięcia, chociaż było napisane, że dla psa do 50 kg. Padał automat, linka była cała, więc może dotyczyło to tylko linki? :hmmmm:

Jak wszyscy polecam Flexi z taśmą, szczególnie dla większych psów, bo jest bardziej wytrzymała i nie przeciera się tak jak linka.
Kupowałam Flexi przez Allegro i sprzedawca miał w ofercie Flexi i Flippy Ferplast, więc zadzwoniłam spytac, które są lepsze i sam powiedział, że Ferplasty są ładniejsze tylko wizualnie, ale jakosc znacznie gorsza i często są reklamacje, więc rezygnuje już ze sprzedaży Ferplastów.

Czy ma ktoś jakieś doświadczenia ze smyczą automatyczną z metalową linką? Nie jestem pewna, ale to się chyba nazywa Flexi Garden.

Znalazłam, tak to wygląda:
[IMG]http://www.ogon.pl/images/standard/ez122-001763-23.jpg[/IMG]
Flexi garden smycz ogrodowa 6m z palikiem - wyjatkowo wytrzymała i użyteczna smycz dla psa do ogrodu i nie tylko, [B][SIZE=5]120,00[/SIZE][/B] zł (tyle kosztuje w jednym ze sklepów).
Czy stosowaliście może coś takiego? :cool3:

Link to comment
Share on other sites

ja tez uzywalam flexi i moge smialo polecic. trzymala naprawde dlugo jak na nasza ciagnaca, szarpiaca i rozbrykana suczke :) ale rowniez polecam wersje z tasma. na poczatku mialam z linka, ale szybko przestawilismy sie na tasme, po tym jak psiatko zobaczylo cos ciekawego i pociagnelo z calej sily, przeciagajac mi linke pod kolanami... linka przetarla mi skore do krwi i okrutnie szczypalo i pieklo przy chodzeniu... a kilka razy zdazylo sie, ze odruchowo zlapalam za linke, nie za raczke. jesli w tym czasie psinka wpadla na pomysl szarpniecia, rece rowniez mialam pokaleczone (ale to bylo ladnych kilka lat temu, moze teraz robia inne linki...). do psiakow szarpiacych i energicznych, polecam tasmowa flexi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Paulinaaa']Ja chyba zamówie sobie na allegro..Bo jest 2 razy tansza od tej w sklepie..cena sklepowa troszkę duza :)) Chefrenku, dla swojego buldoga jakiej uzywasz? Bo mam zamiar kupic 1[/quote]

Comfort Compact 1 do 15 kg
Summertime 1 do 20 kg

Tą drugą kupiłam na allegro za 45zł w sklepie są za 76.

Choć obie mają ten sam rozmiar to summertime ma mocniejszy karabińczyk.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dzaga']Ktoś ma Shih Tzu i wyprowadza go na smyczy flexi ??
Bo nie wiem czy 3 m mu starczy :[ .[/quote]

Dzaga do wyprowadzania starczy, do wybiegania nie.
Ale zawsze lepiej kupic dłuższą, bo wtedy psiak ma więcej swobody w miejscach, w których mógłby pohasac, a nie możesz go puścic luzem, bo np. ulica jest blisko. Różnica w cenie pewnie nie jest duża, szczególnie na Allegro. ;)
Ja mam smycz 5 metrową, ale już zastanawiam się nad 8 metrową. :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Też używam i też jestem bardzo zadowolona ;) Pięcio-metrowa taśma zawsze daje większe pole manewru i wiekszy czas reakcji na ciągnięcie, da się ładnie skrócić tak, żeby pies szedł przy nodze i jest dość trwała. Tylko ta cena, pół oszczędności mi poszło.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...