Jump to content
Dogomania

smycze automatyczne


aneta21

Recommended Posts

Ja również przyłączam się do "miłośników" smyczy Flexi. Są naprawdę dobrej jakości. Moją mam już 1.5 roku i jest w świetnym stanie. Słyszałam, że w innych tego typu szybko psuje się automat...

[quote name='kinia_w']Dla mojego pimpka 5-m wystarczy nawet na to, żeby się z psiakami pobawić i pobiegać trochę, malucha można nawet wybiegać na smyczy, z czego korzystam :)[/quote]

Popieram!
Mój maluch nad maluchami hasa sobie po trawce w parku, a ja jestem spokojna, bo mam 100% kontroli... W razie ataku innego psa, szybko mogę przyciągnąć dziubka do siebie...

Link to comment
Share on other sites

Ja polecam flexi - jak najbardziej opłaca się wydać sporo kasy, smycz wytrzymuje dobre kilka lat. Jedyna różnica, jaką zauważyłam p-dzy linką a taśmą jest taka, że taśma ma o wiele silniejszy naciąg i jest cieższa... Ja używam flexi linki, bo moja biała źle reaguje na silny naciąg.
Co do wybiegania na smyczy - moja Luka mimo że jest mała, nie wybiega się w taki sposób. Smycz plącze się pomiędzy psami i ciągle trzeba pilnować, żeby nie owinęła się o jakąś część ciała bawiących się zwierzaków. :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote]Smycz plącze się pomiędzy psami i ciągle trzeba pilnować, żeby nie owinęła się o jakąś część ciała bawiących się zwierzaków.[/quote]

Ano jak zabawa zapowiada się na wyjątkowo udaną, a w parku spokojnie, również odpinam smycz. Ale podczas spaceru, gdy nie ma akurat fajnych psich kolegów, maluch hasa po trawce na smyczy :)

Link to comment
Share on other sites

My tez mamy flexi od jakiegoś roku. 3ma się świetnie póki co :D i polecam z całego serca :D chociaż... ja w gruncie rzeczy nie używam, bo albo wychodzę na zwykłej nylonowej skracanej, albo bez. Flexi jest dla rodziców :D 8) :lol:

wczesniaj miałam Flippy czy jakos tak i sie szybko rozwaliła :-?

A jak już żaba stwierdziła, na tekiej smyczy psa nie wybiegasz :lol: Jak juz musi byc na smyczy to polecam 20metrowa linkę 8)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sporyszkabytom']a co mozecie powiedziec o ferplast maja smycze flippy z tasma i linka dla psow do 50 kg bo taka mnie interesuje ??? nie wiem czy tez maja gwarancje ale sa tansze od flexi[/quote]

Flippy - miałam. nie polecam.
Maja niewygodną rączkę (słabo wyprofilowaną)
Zdecydowanie mniej solidne od Flexi

Link to comment
Share on other sites

Także musze potwierdzić,że tylko smycz flexi wytrzymuje bez zarzutów :)
Przez ponad 6 lat używana codziennie przez dość ciągnącego pieska i wszytsko ok. Musi tylko byc naprawdę odpowiednio dobrana wagowo.
Wśród znajomych psiarzy, czasem po "tańszych próbach" wszyscy przekonali sie do Flexi. :)
Pozdr

Link to comment
Share on other sites

Przypomiało mi się zdarzenie z linką ;)
Jesiennego poranka mój psiak stał na trawniczku a ja rozmawiałam przez tel na chodniku oddalona nieco od krawężnika (pies był oczywiście na smyczy) i nagle znienacka wyskoczyła jakas Pani biegnąca na autobus. Niestety nie zauważyła linki ( bo faktycznie linke ciężko zauważyć) i poleciała jak długa dusząc przy okazji mojego psa i wyrywając mi prawie rękę :)
Na szczęscie była to osoba o dużym poczuciu humoru i spotkanie zakończyło się pokojowo :)
Także Justa ma racje, lepsze z tasma niż z linką ;)

P.S. A z jakiego powodu Ty polecasz wersje z tasmą? ;)

Link to comment
Share on other sites

Jesli chodzi o flexi to tylko tasmowa, jak poisalam na poczatku. Moi Rodzice mieli z linka - szybko sie poprzecierala i brzydko to wygladalo. I lepiej troche przeplacic kupujac w zoologicznym, a nie w hipermarkecie, wtedy latwiej z ewentualna gwarancja, jelsli sie cos stanie. Kupujac smycz sprawdzilam - roznica byla jakies 5-7 zlotych (cena z Auchan w porownaniu do sklepowej). I zachowaj pudelko!!! na jego podstawie ma sie gwarancje, nie wspomne juz o paragonie. I jeszcze dodam, ze moje doswiadczenie w ku[ie flexy pochodzi z 1999 roku, odtad ja uzytkowalam, teraz ma ja pies mego Ojca i dalej dziala!

Link to comment
Share on other sites

No i przez ten topic zaczelam sie zastanawiac nad flexi dl anowego psa :) Biore pod uwage dwa typy - Flexi Compact do 50 kilo (w internetowym sklepie - 95 zl.) i Flexi Comfort - Large (cena niecale 74 zl.). Nie moge sie zdecydowac ktora. Moze doradzicie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Elastyna']P.S. A z jakiego powodu Ty polecasz wersje z tasmą? ;)[/quote]

A ja polecam taśmę, bo osobiście niekomfortowo się czułam idąc z psem na takiej cienkiej lince. Cąły czas miałam wrażenie, że się urwie w najmniej oczekiwanym momencie :o I faktycznie, się urwała, dzięki Bogu nie na ulicy i nic się nie stało :o A miała niecały rok.

Taśmę mam od roku i oprócz paru zadrapań na samej rączce tasma jest w idealnym stanie. No i jakoś bardziej komfortowo się czuję z tą taśmą aniżeli linką ;)
A mam zwykłą Flexi classic 9do 10kg (o ile się nie mylę). Chociaż ostatnio wyszły takie fajniuchne z gumową rączką (pomarańczowe, błękitne, różowe) to kosztuja majatek :o

No to chyba tyle ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='"Justa"'][quote name='Elastyna']
A mam zwykłą Flexi classic 9do 10kg (o ile się nie mylę). Chociaż ostatnio wyszły takie fajniuchne z gumową rączką (pomarańczowe, błękitne, różowe) to kosztuja majatek :o

No to chyba tyle ;)[/quote] = te kolorowe to bajer na lato:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...