Jump to content
Dogomania

smycze automatyczne


aneta21

Recommended Posts

KapustaPusta, ja mam sukę 11kg, a smycz do 20kg, long, linka 8m i bardzo sobie chwalę. Dla małego psa myślę, że linka spokojnie wystarczy, choć oczywiście - co kto lubi, no i dużo zależy od samego psa czy grzecznie chodzi przy nodze czy zdarza mu się gdzieś pobiec i wtedy smycz go nagle zatrzymuje.
 
Teraz będę kupować pewnie flexi dla młodej, ona wazy obecnie 18kg, ale ktoś tu kiedyś mądrze napisał, żeby brać nie "na styk" tylko rozmiar większą dla pewności - przy jej temperamencie myślę, że do 35kg to minimum, bałabym się brać smycz do 20kg ;)


Dla Ravena to lepiej Gianta Lkę :p...
Link to comment
Share on other sites

a ja mam pieski od 26 do 30 kg i mam dla nich smycz flexi, ktora dala nam czekunia oraz druga z lidla i jak rankiem ide z dwoma psami na flexi sie odlac, to opanowujemy caly trawnik i jestesmy jego krolami.

 

nie sadze, zeby trzeba bylo na jakies liliputne pieski kupwac smycz flexi jak dla doga, gdyz serio nie wiem, jak zle musi zachowywac sie pies, zeby zerwac taka smycz. moj jeden piesek zachowuje sie jak na moje standardy bardzo zle, gdyz jest niedorozwiniety oraz rozpieszczony, a i tak nie ma mozliwosci, zeby zerwal te smycz.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Może ktoś doradzi. Po przeprowadzce do miasta z ruchliwymi ulicami i małymi trawnikami okazuje się, że zwykła smycz trochę nie spełnia roli i jest niepraktyczna. Chciałabym zaintestować w flexi ale nie wiem w jaki model i wielkość. Mój pies waży 21 kg i czasem potrafi pociągnąć ale raczej chodzi spokojnie. Nie chciałabym by smycz była bardzo ciężka. Ktoś doradzi?

Link to comment
Share on other sites

Jak nie chcesz ciężkiej to pomyśl nad linką nie taśmą. Flexi są zwykle robione do 20 kg, twój pies waży 21 więc niby przekracza granicę, ale wszystko zależy od jego temperamentu. Flexi są wytrzymałe, ja akurat nie jestem zwolenniczką kupowania smyczy 40 kg na wyrost :P Im smycz dłuższa tym też cięższa, zastanów się czy ci starczy 5 m czy jednak wolisz 8. 

Ja mam Flexi Comfort 5m do 50 kg i jest całkiem lekka i poręczna. Jakbyś wzięła do 20 kg 8 m też by było spoko myślę. 

Link to comment
Share on other sites

Może ktoś doradzi. Po przeprowadzce do miasta z ruchliwymi ulicami i małymi trawnikami okazuje się, że zwykła smycz trochę nie spełnia roli i jest niepraktyczna. Chciałabym zaintestować w flexi ale nie wiem w jaki model i wielkość. Mój pies waży 21 kg i czasem potrafi pociągnąć ale raczej chodzi spokojnie. Nie chciałabym by smycz była bardzo ciężka. Ktoś doradzi?

Dla suki 20 kg mam ten model: http://2psy.pl/Flexi-New-Classic-Smycz-tasma-M-L-5m-czarna-%5BFL-3327%5D,p,17386/?ref=Google+Merchant+Center&gclid=CL781pfDicQCFaLUcgodjmUAJQ i jestem zadowolona. Smycz, jak dla mnie bardzo lekka, obudowa mała, póki co wytrzymuje wszystkie szarpnięcia i szybko się zwija. Jedyne nad czym ubolewam to brak gumowej rączki.

Link to comment
Share on other sites

Ja dla 20kg psa mam flexi vario taśmę do 25kg i nie jest ani trochę oszczędzana na wieczornych spacerach, bo pies ma zrywy i raczej ciągle jest napięta, najwygodniej byłoby przejść się do sklepu, w którym jest asortyment flexi i sprawdzić, która nam dobrze w ręku leży i czy nie jest za ciężka, a kupić przez internet ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Smyczy z biedronki używa mój "sąsiad" dla swojej suki asta , może ona mieć z 25-28 kg i używa jej już dobry rok .

Suka czasami szarpnie do innego psa a smycz żyje .

Ja bym nie zaryzykowała ale jak widać nie są aż takie słabe .

 

Ja pozostaje wierna flexi giant L , najlepsze smycze automatyczne jakie miałam .

Link to comment
Share on other sites

Zastanawiam się nad kupnem flexi, ale nie bardzo się orientuję w temacie. Myślę, że chciałabym taśmową, czarną do 35kg (lub 50), min.5m. A do tego w promocyjnej cenie :D

Możecie polecić jakąś konkretną ofertę? Ile +/- zapłacę za taką smycz?

To by mi pasowało: https://www.mall.pl/zwierzeta-smycze/flexi-smycz-new-classic-m-l-5m-35kg-niestety w tym sklepie niedostępna :(

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Zastanawiam się nad kupnem flexi, ale nie bardzo się orientuję w temacie. Myślę, że chciałabym taśmową, czarną do 35kg (lub 50), min.5m. A do tego w promocyjnej cenie :D
Możecie polecić jakąś konkretną ofertę? Ile +/- zapłacę za taką smycz?
To by mi pasowało: https://www.mall.pl/zwierzeta-smycze/flexi-smycz-new-classic-m-l-5m-35kg-niestety w tym sklepie niedostępna :(

Tu są jeszcze taniej http://www.tytusek.com.pl/Flexi-New-Classic-Smycz-tasma-M-L-5m-czarna-%5BFL-3327%5D,p,123800/?ref=ceneo.pl&ceneo
Też sobie zamowie przed wakacjami :)
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

No właśnie większość osób kupuje przed wakacjami, albo jak się robi ciepło i automatycznie więcej czasu się spędza na spacerach. Ja postawiłem na pet face z Pet Station. Odpowiednia długość i ogólnie bardzo dobrze piesek się prowadzi na niej. Cena też zachęcająca.

Link to comment
Share on other sites

Czy któraś z Was rozkręcała obudowę Flexi? We Flexi Giant kawałek taśmy wkręcił się w przestrzeń między obudową, a kołowrotkiem. Taśma zwinęła się tworząc coś w rodzaju supła i nijak wyjąć tego nie umiem. Jeśli ktoś rozkręcał, proszę o radę - łatwo to potem złożyć? 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...