Jump to content
Dogomania

smycze automatyczne


aneta21

Recommended Posts

Ja nie susze ani taśmy, ani linki. Taśmę mam giant xl z otwartym bębnem, linka poprzednia śmierdziała mimo wiecznego suszenia osobiście myślę że to była jakaś 'podróba' bo ciągle się psuła i nigdzie nie było tego 'flexi' wytłoczonego pomimo że była kupowana właśnie jako 'flexi'.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Beatrx']tylko jak coś z naprawą laptopa pójdzie nie tak to najwyżej kupimy sobie drugi. a jak coś nie tak pójdzie z naprawą smyczy i niedajboziu nadleci splot różnych nieszczęśliwych wypadków to pies na tym ucierpi.[/QUOTE]
bez przesady :roll: ja bym bardziej ucierpiała z powodu straty laptopa, a nie flexi :diabloti: i mój pies też, bo odbiłby się na nim mój humor :evil_lol:
[B]Niewyspana, [/B]jeśli to twoje połączenie jest na "słowo honoru", to po prostu wytnij ten kawałek i zszyj jeszcze raz porządnie, "na zakładkę", maszyną, kilka razy, dla pewności możesz i kropelką skleić :) I nie powinno puścić. Mi pies przegryzł taśmową flexi, na szczęście zablokowaną. Poprosiłam mamę, żeby maszyną mi ją zszyła - kawałki taśmy są nałożone na siebie na długości ok. 5 cm i śmiga jak ta lala. Nawet się wciąga do środka obudowy :P

Link to comment
Share on other sites

Moja flexi tez już była szyta i to taśmowa , zwyczajnie ucięłam tam gdzie już wisiało ledwo co i zaszyłam od nowa nićmi do skór kilka razy , minęło dobre 4 miesiące i taśma cała więc zszyłam mocno .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karoola']bez przesady :roll: ja bym bardziej ucierpiała z powodu straty laptopa, a nie flexi :diabloti: i mój pies też, bo odbiłby się na nim mój humor :evil_lol:[/QUOTE]
nie chodzi mi o stratę flexi, a stratę psa kiedy taka naprawiana flexi strzeli w całkowicie nieodpowiednim momencie...

Link to comment
Share on other sites

Czy założeniem flexi nie jest prowadzenie psa który reaguje na komendy, kiedy się mówi stój to stoi i nie wlatuje pod samochód, no i oczywiście nie wyobrażam sobie wyprowadzanie psa nieogarniętego na flexi w mieście. Więc takie 'nieszczęśliwe zdarzenia' mi się nie przytrafiają, nawet jak mechanizm padnie i się nie zwinie na dobre, to nadal będzie to w lesie i zwyczajnie zmienię smycz (przez 'miasto' i tak idę na zwykłej).

Link to comment
Share on other sites

założenie założeniem, a życie życiem. ile widziałaś psów na flexi ogarniętych vs. tych dla których flexi jest zamiast szkolenia? ja widziałam zdecydowanie więcej tych drugich, dlatego przeciwna jestem stwierdzeniom flexi się zepsuło to je samemu napraw.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli ktoś wie jak naprawić i wie co robi to przedłuży życie takiej smyczy, to tak jak byś miała 2gą 'nową'. Naprawdę nie widzę nic złego w naprawianiu czegokolwiek. Samochody też się psują i też się je naprawia, a przecież jest to bardziej 'ryzykowne' ;).

Link to comment
Share on other sites

samochodu się naprawiać nie boję, ale po wymianie koła musiałam jechać do warsztatu żeby mi śruby sami podokręcali, bo bałam się, ze odpadnie:evil_lol: tak samo jakby z flexi coś mi się działo to powędrowałaby do kosza dla mojego spokoju. ale fakt, u mnie flexi nie służy jako smycz do lasu więc też mogę na to inaczej patrzeć.

Link to comment
Share on other sites

U mnie dla świra działa wyłącznie jako linka bo zwyczajnie nie mogę spuścić Szamana bo nie jest psem którego da się odwołać, a spokojne suki mogą chodzić 'w koło bloku'. Może faktycznie dlatego inaczej na to patrzymy, moje psy przy ulicy itp nie są prowadzone na flexi bo zwyczajnie uważam że to nie jest smycz na takie wypady. Jednak jeśli pies jest spokojny i w 100% usłuchany to czemu nie :) Tylko wydaje mi się że takie psy nie psują smyczy typu flexi ;)

Link to comment
Share on other sites

ja mam bujną wyobraźnię niestety i pewnie sporo wyolbrzymiam, bo przecież i flexi prosto z pudełka nie daje gwarancji, ze nie jest bublem, bo coś tam się w fabryce nie udało, ale tak jak mówiłam, dla spokoju sumienia wywaliłabym;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Czy ktoś mógł by i zmierzyć orientacyjnie średnicę rączki oraz szerokość taśmy w linkowej flexi classic s i m? Nie wiem którą zakupić dla sznaucera mini. Niby wypadało by S ale moja 4kg pinczerka zerwała mi kiedyś linkę jak ta się lekko przytarła.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pepper-oni']Czy ktoś mógł by i zmierzyć orientacyjnie średnicę rączki oraz szerokość taśmy w linkowej flexi classic s i m? Nie wiem którą zakupić dla sznaucera mini. Niby wypadało by S ale moja 4kg pinczerka zerwała mi kiedyś linkę jak ta się lekko przytarła.[/QUOTE]

My mamy flexi S, ale taką:
[IMG]http://media.mediazs.com/bilder/smycz/flexi/dots/small/m/8/300/300429_flexi_dots_small_rot_06_2012_8.jpg[/IMG]
I szerokość taśmy, to równe 1cm, czyli bardzo mało. Zapewne tyle samo wynosi szerokość w flexi classic. ;)

Link to comment
Share on other sites

Taśmowa daje za duży opór, mam dwie spadkowe po poprzednich psach. Może jak Pepper dorośnie to będzie ok. Kupiłam w ciemno tą classic linkową i niestety rączka w ogóle mi nie leży a mój mąż nie ma jak tego trzymać wygodnie. Chyba na vario się skuszę, dziś oglądałam na spacerze. W s-ce duża wygodna rączka i taśma szersza.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pepper-oni']Taśmowa daje za duży opór, mam dwie spadkowe po poprzednich psach. Może jak Pepper dorośnie to będzie ok. Kupiłam w ciemno tą classic linkową i niestety rączka w ogóle mi nie leży a mój mąż nie ma jak tego trzymać wygodnie. Chyba na vario się skuszę, dziś oglądałam na spacerze. W s-ce duża wygodna rączka i taśma szersza.[/QUOTE]


W vario rączka jest regulowana. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...