Jump to content
Dogomania

smycze automatyczne


aneta21

Recommended Posts

[quote name='marta.k9080']

A jak we Flexi ma się sam mechanizm?Załóżmy ,że pies wybiegnie nagle i szarpnie rozciągając całą smycz,czy istnieje ryzyko ,że coś w środku trzaśnie?

Nam się takie akcje nie zdażają(już) ale na wszelki wypadek pytam...[/QUOTE]
Istnieje taka możliwość , nam się to właśnie zdarzyło przy flexi do 50kg nie wytrzymała jak nacisnęłam nagle blokade a pies z całej siły szarpnął , trzasnęło w środku i po smyczy .
Tylko smycz była bardzo często i długo (kilka lat na 3 psach) używana więc pewnie to też miało znaczenie .

Link to comment
Share on other sites

Guest wolfheart

[quote name='gops']Istnieje taka możliwość , nam się to właśnie zdarzyło przy flexi do 50kg nie wytrzymała jak nacisnęłam nagle blokade a pies z całej siły szarpnął , trzasnęło w środku i po smyczy .
Tylko smycz była bardzo często i długo (kilka lat na 3 psach) używana więc pewnie to też miało znaczenie .[/QUOTE]

myślisz ,że amortyzator uratowałby smycz,czy raczej nie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marta.k9080']myślisz ,że amortyzator uratowałby smycz,czy raczej nie?[/QUOTE]
Mam amortyzator który bardzo przeszkadzał jak zaczepiłam do flexi , amortyzator jest ciężki linka/taśma lekka przez co smycz ciągle wisiała ku dole .

Link to comment
Share on other sites

Guest wolfheart

[quote name='gops']Mam amortyzator który bardzo przeszkadzał jak zaczepiłam do flexi , amortyzator jest ciężki linka/taśma lekka przez co smycz ciągle wisiała ku dole .[/QUOTE]

Daruję sobie ten amortyzator.

Link to comment
Share on other sites

Guest wolfheart

[quote name='rashelek']Biorąc pod uwagę, że amortyzator ma "zbierać" wszelkie szarpnięcia a mechanizm we Flexi chodzi bardzo gładko - jak dla mnie bezsensu pomysł. No i czy takiego amortyzatora pies nie musiałby najpierw rozciągnąć a potem wyciągnęłaby się smycz?[/QUOTE]

a no właśnie,nad tym się zastanawiałam,ale zobaczyłam,że DS ma na swojej stronie amortyzatory do flexi więc jakoś to działa jednak...


[quote name='rashelek'] wbrew pozorm wcale nie aż tak ciężka,[/QUOTE]

A masz L czy XL?

Między Flexi Giant L a XL jest różnica wagi ok 400g [IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/smilies/icon_rolleyes.gif[/IMG] Skusiłabym się na XL(do 75kg) ale czy mi chce się dźwigać kilogram smyczy... [IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/smilies/icon_rolleyes.gif[/IMG]

Edited by marta.k9080
Link to comment
Share on other sites

Mam pytanie - może będziecie w stanie mi poradzić. Mam psiaka w porywach do 15 kilo (<---in my dreams - głównie 12-13), bardzo bym chciała kupić flexi i zastanawiam się, czy kupować tą do 12 kg (można fajne kupić i to w niewielkich cenach), czy brać na wyrost większą. Psiak nie jest raczej zrywny, choć jak widzi inne pieski, to musi lecieć się przywitać i czasem pociągnie i zdarza się też, że się wyrwie do jakiegoś ptaszka... Normalnie raczej rozumie co to znaczy koniec smyczy i nie ma problemów z ciągnięciem. Jak sądzicie, czy ta do 12 kg utrzyma takiego pieska?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marta.k9080']a no właśnie,nad tym się zastanawiałam,ale zobaczyłam,że DS ma na swojej stronie amortyzatory do flexi więc jakoś to działa jednak...




A masz L czy XL?

Między Flexi Giant L a XL jest różnica wagi ok 400g :roll: Skusiłabym się na XL(do 75kg) ale czy mi chce się dźwigać kilogram smyczy... :roll:[/QUOTE]

XL i można się przyzwyczaić do tej wagi :)

[quote name='socurek']Mam pytanie - może będziecie w stanie mi poradzić. Mam psiaka w porywach do 15 kilo (<---in my dreams - głównie 12-13), bardzo bym chciała kupić flexi i zastanawiam się, czy kupować tą do 12 kg (można fajne kupić i to w niewielkich cenach), czy brać na wyrost większą. Psiak nie jest raczej zrywny, choć jak widzi inne pieski, to musi lecieć się przywitać i czasem pociągnie i zdarza się też, że się wyrwie do jakiegoś ptaszka... Normalnie raczej rozumie co to znaczy koniec smyczy i nie ma problemów z ciągnięciem. Jak sądzicie, czy ta do 12 kg utrzyma takiego pieska?[/QUOTE]

Moja waży ok 14kg, linkę miałam do 20kg a taśmę do 25kg. I nie kupowałabym mniejszej, bo jednak strach ;) No i Mki są w takich samych wzorach co Ski także nie ma straty :D

Link to comment
Share on other sites

Guest wolfheart

[quote name='rashelek']XL i można się przyzwyczaić do tej wagi :)[/QUOTE]

zapewne można,chociaż prawie kilogram smyczy ,trochę mnie przeraża:evil_lol:



Edit. Zamówiłam ją:diabloti:

Edited by marta.k9080
Link to comment
Share on other sites

Witam! Stajemy przed dylematem kupna flexi. Studia= pożegnanie z wielkimi lasami i łąkami na rzecz betonu :( W związku zapewnienia jak największej ilości ruchu, staje przed wyborem flexi. Pies 18,5 kg. Czasem lubi pociągnąć ale też nie jest 'pociągowy'. Czy M wystarczy? W zasadzie jest na 'styk'...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rashelek']Biorąc pod uwagę, że amortyzator ma "zbierać" wszelkie szarpnięcia a mechanizm we Flexi chodzi bardzo gładko - jak dla mnie bezsensu pomysł. No i czy takiego amortyzatora pies nie musiałby najpierw rozciągnąć a potem wyciągnęłaby się smycz?[/QUOTE]
To nie tak do końca... Amortyzator amortyzuje szarpnięcia, flexi jest sztywna, więc jeśli jest rozciągnięta/zastopowana szarpie rękę. Ja mam 2 boksery po 30 kg i kundelka 20 kg - używam flexi do 50 kg (taśma) z amortyzatorem jeśli psy są pojedynczo - 20kg mała Mańka potrafi wyrwać mi smycz z ręki, bez amortyzatora już bym wylądowała na rekonstrukcji barku :eviltong: Duże są spokojniejsze, ale też potrafią szarpnąć - sama flexi jest sztywna i szarpie dość ostro, amortyzator bardzo to łagodzi, szarpnięcia są mało odczuwalne.

Link to comment
Share on other sites

Hej :) Mam flexi giant xl i powiem, że całkiem dobrze daje radę. Z tym, że mój futrzak ma +/- 80kg :D ta pętla co jest dodatkowo oczywiście jest za mała ;] Smycz nawet po 'wodowaniu' żyje i się nie zacina (nie zdążyłam odblokować a do wody wpaść nie miałam ochoty :P )

Link to comment
Share on other sites

[quote name='demonn']Hej :) Mam flexi giant xl i powiem, że całkiem dobrze daje radę. Z tym, że mój futrzak ma +/- 80kg :D ta pętla co jest dodatkowo oczywiście jest za mała ;] Smycz nawet po 'wodowaniu' żyje i się nie zacina (nie zdążyłam odblokować a do wody wpaść nie miałam ochoty :P )[/QUOTE]

Dodam od siebie że pomimo iż to taśma w smyczy, a nie linka to wcale nie muszę jej rozwijać po kąpielach psa czy też mocno deszczowym spacerze. Obudowa jest tak zrobiona że nic się nie kisi, aczkolwiek jak pies wleci w mocno 'pachnące' bajoro to wtedy sama z siebie wolę przeprać.
Dodam też że taśma złapana w rękę przy pędzie psa (musiałam inaczej dorwał by małe szczekające i kłapiące g****) przepala skórę, jednak nie przecina do mięsa (jak to miałam przy lince).

Link to comment
Share on other sites

Witajcie.
Jestem w trakcie wybierania smyczy flexi (automatycznej) dla psa mieszańca owczarka niemieckiego z bokserem.
Ten pies waży 25 kg...
I chciałam się was zapytać:
Która smycz lepsza?
Ta? [URL]http://www.zoohurtowo.pl/pies/akcesoria/smycze/flexi_city_2m_do_35kg_,p785487376[/URL]
czy
Ta? [URL]http://www.zoohurtowo.pl/pies/akcesoria/smycze/flexi_smycz_color_3_5m,p1653442826[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Psioczka']Z tym że pierwsza to w całości taśma i podobno wytrzymalsza a ta druga tak jakoś nie przemawia do mnie...[/QUOTE]
ja mam linkowa flexi do 50kg dla psa o wadze 35-37 kg i smycz bez problemu daje radę, a też się zastanawiałam czy taka cienka linka da radę utrzymać takiego dużego psa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...