Jump to content
Dogomania

smycze automatyczne


aneta21

Recommended Posts

Moja kota chodzi w guardach, a guardów dla kotów prawie nikt nie robi, wiec są psie. I te, które sama jej uszyje. Te, w których zerwała kółeczko były zrobione przeze mnie. Teraz jest w nich inne kolko (mocniejsze) i już jest ok.

Szelki dla yorka to najczęściej szorki albo takie zapinane od góry. Z takich zapinanych od góry kot bardzo łatwo może się uwolnić ze względu na trochę inna budowę, niż u psa. A za zakładanie szorków albo innych "ubranek" to by mnie chyba znielubiła do końca życia :lol:. Nie chce mieć na sobie nic innego, niż obroża lub szelki, i muszą to być guardy albo "kocie" o szerokości mniejszej, niż 2cm. Ma jedne o szerokości 2 cm i to najmniej przez nią lubiane szelki. Nie chce tez żadnych szelek "ósemek".

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Pojawiły się nowe kolory flexi comfort :) I w związku z tym mam pytanie, czy ktoś może posiada/widział na żywo ten zielony i czy w rzeczywistości wygląda on tak jak tutaj:
[URL]http://allegro.pl/smycz-flexi-comfort-long-3-l-linkowa-z-niemiec-i3135308571.html[/URL]
czy raczej tak jak tu:
[URL]http://allegro.pl/flexi-comfort-long-3-linka-8m-do-50kg-kolory-new-i3147076192.html[/URL] ???

Link to comment
Share on other sites

Te petrol Blue to już od jakiegoś czasu są, wcześniej były tylko w Giantach
[IMG]http://nokautimg3.pl/p-60-15-60151c370b060d9d7f2639e779c6643d500x500/smycz-flexi-giant-l-8-m-koloru-petrol.jpg[/IMG]

a od jakiegoś czasu w innych rozmiarach:
[IMG]http://media.mediazs.com/bilder/smycz/flexi/comfort/compact/medium/m/8/300/295223_flexi_comfort_compact_medium_petrol_04_2012_8.jpg[/IMG]



chociaż w googlach ta druga zieleń też sie pojawia....
na aukcji napisane jest zieleń morska, więc chyba bardziej pasuje do tego koloru wyżej.

Link to comment
Share on other sites

Najlepiej to chyba popatrzeć na stronie Flexi, tam są aktualne oferty :P

Wiecie może, czy gdzieś jeszcze dostanę Comforta na taśmie do 25kg ale SZAREGO? Tzn szara obudowa i ciemniejsza rączka, wszędzie są odwrotnie kolorystyczne ;) Niestety ta szara już jest wycofana, a strasznie mi się podoba. Większość jest, ale long a ja taśme chcę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rashelek']Najlepiej to chyba popatrzeć na stronie Flexi, tam są aktualne oferty :P

Wiecie może, czy gdzieś jeszcze dostanę Comforta na taśmie do 25kg ale SZAREGO? Tzn szara obudowa i ciemniejsza rączka, wszędzie są odwrotnie kolorystyczne ;) Niestety ta szara już jest wycofana, a strasznie mi się podoba. Większość jest, ale long a ja taśme chcę.[/QUOTE]
O taką chodzi ?[URL]http://allegro.pl/smycz-automatyczna-flexi-comfort-compact-2-5m-25kg-i3095269907.html[/URL] :)

Nie mogę wejść na stronę Flexi :( Antywirus mi blokuje...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewa&Duffel']O taką chodzi ?[URL]http://allegro.pl/smycz-automatyczna-flexi-comfort-compact-2-5m-25kg-i3095269907.html[/URL] :)

Nie mogę wejść na stronę Flexi :( Antywirus mi blokuje...[/QUOTE]

Taki drogi chyba ze względu na kolor :mdleje: Ale dzięki, znaczy, że gdzieś jednak są i może znajde :D
Na stronie Flexi jest Petrol Blue czyli ten, który Marta pokazała. Tego zielonego wcześniej nie widziałam, a ładny jest :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kingula']Kupowałam na Allegro, nawet nie wiem czy mam paragon, raczej wyrzucam takie rzeczy natychmiast. Wywlokłam taśmę jakimś drutem i zaszyłam, ale zaufanie do smyczy zostało zachwiane :)[/QUOTE]

Trzeba trzymac paragony, zwlaszcza jak jest gwarancja kilkuletnia :P A to by się nadawało, jeżeli tylko nie zostalo przegryzione. Przysłaliby nowa.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='Ewa&Duffel']Pojawiły się nowe kolory flexi comfort :) I w związku z tym mam pytanie, czy ktoś może posiada/widział na żywo ten zielony i czy w rzeczywistości wygląda on tak jak tutaj:
[URL]http://allegro.pl/smycz-flexi-comfort-long-3-l-linkowa-z-niemiec-i3135308571.html[/URL]
czy raczej tak jak tu:
[URL]http://allegro.pl/flexi-comfort-long-3-linka-8m-do-50kg-kolory-new-i3147076192.html[/URL] ???[/QUOTE]

Ten zielony to kolor zdecydowanie z 2 linka. Wczoraj wybierałam nową flexi i widziałam. W wersji L comfort basic były kolory: czarny, czerwony, niebieski, ten zielony i żółty.

Ja mam co prawda psy w kategorii wagowej do 16 kg ale mój najmłodszy to same mięśnie i ma siłę jak parowóz więc flexi L to dla mnie optymalna opcja. Osobiście wolę linki i mam dla wszystkich 3 psów takie wersje. Według mnie linka szybciej się zwija a przede wszystkim nie skręca i nie nasiąka wodą po spacerach w deszczu/śniegu - i przez to śmierdzi jak dla mnie oczywiście więc prałam/przepierałam po każdym spacerze i szlag mnie trafiał...Jedyną taśmową flexi odkupiłam używaną, na próbę i oprócz tego, że fajnie wyglądała (seria summertime) to nie zachwyciła mnie i dobrze, że się mechanizm zepsuł...
I taka moja osobista refleksja - przydałoby się coś pomiędzy M a L....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='rashelek']Trzeba trzymac paragony, zwlaszcza jak jest gwarancja kilkuletnia :P A to by się nadawało, jeżeli tylko nie zostalo przegryzione. Przysłaliby nowa.[/QUOTE]
Nie zawsze dostaniesz paragon na Allegro... szczególnie jeżeli aukcje wystawił ktoś prywatnie...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Donatka112']Nie zawsze dostaniesz paragon na Allegro... szczególnie jeżeli aukcje wystawił ktoś prywatnie...[/QUOTE]

Wiadomo, że używane rzeczy nigdy paragonu nie mają. Ale jeżeli ktoś kupuje nową, to paragon musi być, zeby móc właśnie zareklamować, jak nie to trzeba się upomnieć ;) Albo o jakiś dokument, który potwierdzi, gdzie smycz była kupiona.

Link to comment
Share on other sites

Pytanie co w takiej sytuacji zrobić, ja bym sie upominała o jakiś dowód kupna, bo ewentualną reklamację trzeba jakoś zgłosić. Ale wiadomo - różne przypadki chodzą po ludziach. Ja sie staram tego pilnować, chociaż obecną Flexi mam używaną a poprzedniej gwarancja nie uratowała, bo linka została przegryziona ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rashelek']Pytanie co w takiej sytuacji zrobić, ja bym sie upominała o jakiś dowód kupna, bo ewentualną reklamację trzeba jakoś zgłosić. Ale wiadomo - różne przypadki chodzą po ludziach. Ja sie staram tego pilnować, chociaż obecną Flexi mam używaną a poprzedniej gwarancja nie uratowała, bo linka została przegryziona ;)[/QUOTE]

Mieszy innymi dlatego wole tasmowa, nie jest na jednego 'chapa' :D

Jesli kupuje sie od osob prywatnych np na allegro zawsze nalezy spytac o gwarancje (ja tak zawsze robie w przypadku przedmiotow przeraczajacych cenowo 30zl :P ).
Nie wyobrazam sobie kupic smycz flexi bez gwarancji ktora wbrew pozora nie jest tania, no chyba ze faktycznie za 'psie pieniadze' :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Beatrx']ja za swoją 5m linkę comfort dałam 25zł:eviltong:[/QUOTE]

Ja za 8m gianta na 75kg psa kolo 120zl (z przesylka). 2 lata sluzy i nie narzekam, chociaz pies z nerwow ze zostal sam przememlal raczke - wystarczylo poodcinac wystajaca gume i po problemie :)
Za to linkowa ma juz z 6lat, ale jest zdecydowanie na dobicu. Ten caly mechanizm ledwo zwija. Smycz kupiona na psa 50kg, chodzi suka wazaca 18kg jednak potrafiaca ostro wyrwac (stad taka 'nadwyzka kg').
Teraz sie zastanawiam czy te 5m smycze lepiej zwijaja sie linkowe czy tasmowe, bo 8m to wiem ze tasmowa slicznie zwija i ta tasma sie nie blokuje (jak to mam przy linkowej) i nie zacina :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...