Jump to content
Dogomania

smycze automatyczne


aneta21

Recommended Posts

Co do wad flexi - ja mam tą prawie największą, ośmiometrową, więc ma prawo coś się dziać - czasem się rzeczywiście mechanizm przyblokuje, ale nie ze skręcenia, tylko tak po prostu. Najwyżej 5-10 cm od karabińczyka nie chce się zwinąć. Może problem w tym, że Mela ma zrywy, jak Zoś na niej chodzi to nic się nie dzieje (tylko on jest aniołkiem i z nim flexi rozwija się najwyżej na pół metra. :D)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kateczka']jak duży pies nagle wystartuje do małego to nie ma co się bawić w przyciąganie za rączkę tylko zostaje szarpniecie, które ma racje bytu tylko jak mam taśmę wokół ręki...to na szczęście sporadyczne przypadki...ale z taśmą nigdy problemu nie miałam...[/QUOTE]


Mamy duze psy borzoje, które wyprowadzane sa na linkach fleksi, w okol jest masa małych psów westów, shih tzu... ( jak to na spcerze w okoł zamieszkania) kotów ( noca, zajace, jeze) i gdybyś wiedziała, bawie sie w bawienie w przyciąganie za guzik przy raczce, który pomaga przyciągnać linkę, psa do siebie.... To kwestia techniki, wprawy przy smyczach fleksi. Nie potrafie inaczej przyciągnać psa, jak nie przciągajac psa za pomoca mojego kciuka, który skraca linkę smyczy.... Nie ma innej opcji bym przy szarpnięciu duzego, silnego charta złapała za taśme, na miły bog.... nie chciałabym widzieć reki, która za nia złapie.....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Diana S']Mamy duze psy borzoje, które wyprowadzane sa na linkach fleksi, [/QUOTE]
Jakiś czas temu pisałaś, że linki byś nie kupiła przy swoich chartach bo pewnie nie wytrzyma i że masz tylko taśmy, no ale dobra ja się nie odzywam bo zaraz wojna wybuchnie :shake:

Link to comment
Share on other sites

Taśma tnie rękę nie gorzej od linki, mnie kiedyś 8m taśmy po paluchach przejechało... Prawie oberżnęło... A co do skręcania się: miałam niewidomego psa, który biegał w kółko - taśma absolutnie nie zdawała egzaminu, bo karabińczyk nie nadążał się przekręcać i na całej długości taśma była zwinięta jak serpentyna. Natomiast przy zdrowych psach nie skręca się, ale blokuje przy całkowitym wyciągnięciu, trzeba ją lekko pociągnąć palcami, żeby się odblokowała. Mówię o Flexi Maxi 8m do 50 kg

Link to comment
Share on other sites

[quote name='hecia13']blokuje przy całkowitym wyciągnięciu, trzeba ją lekko pociągnąć palcami, żeby się odblokowała. Mówię o Flexi Maxi 8m do 50 kg[/QUOTE]

Nie potwierdzam - mamy tą flexi, sucza po wiejskim chodniku/polach chodzi na wyciągniętej maksymalnie i ani razu się nic takiego nie stało, a ona na flexi ciągnie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='vege*']Jakiś czas temu pisałaś, że linki byś nie kupiła przy swoich chartach bo pewnie nie wytrzyma i że masz tylko taśmy, no ale dobra ja się nie odzywam bo zaraz wojna wybuchnie :shake:[/QUOTE]


Tak, mamy taśmy. Piszać linka fleksi, miałam na myśli smycz.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bobroska.']Nie potwierdzam - mamy tą flexi, sucza po wiejskim chodniku/polach chodzi na wyciągniętej maksymalnie i ani razu się nic takiego nie stało, a ona na flexi ciągnie.[/QUOTE]
To już zapewne kwestia konkretnej sztuki... moja niestety tak robi i to dość często.

Link to comment
Share on other sites

ja mam trzy flexi linkowe i najdłuższa(8m) czasami się tnie, tak, że bez mojego szarpnięcia pies nie da rady sam jej wyciągnąć. Najbardziej lubię pięciometrówkę z serii tych kolorowych. Najpłynniej się zwija. Zauważyłam, że im cieńsza linka, tym częsciej się tnie.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Hej, właśnie przybieram się do kupna porządnej smyczy dla yorka (obecnie ma 5miesięcy), który jest bardzo aktywny, a niestety nie mogę go puszczać luzem, bynajmniej nie w tym wieku, ponieważ mieszkam w środku dużego miasta, a ten wariat musi wszędzie wleźć :roll: Nie wiem co mnie podkusiło, że kupiłam smycz firmy Hilton linka 5m/15kg :oops: Chyba cena, bo kosztowała jedynie 20zł. Żałuję okropnie, bo mam mnóstwo z nią problemów, a najgorsze, że często zdarza się 'zaciąć' i nie blokuje linki, w rezultacie łapię za linkę rękami i niejednokrotnie rozcięłam sobie łapy. Nie chcę wysyłać na gwarancję, bo to bubel i szkoda mi nerwów. Dlatego zdecydowałam się wydać trochę grosza i kupić polecaną Flexi. Zależy mi przede wszystkim na komforcie, gdyż w Hiltonie była calutka plastikowa i przy pociągnięciu plastik dosłownie rozchodził się w rękach i wybrałam sobie taką:
[IMG]http://e-pazur.com/galerie/f/flexi-smycz-comfort-comp_2735.jpg[/IMG]. Jednak teraz, przed kupnem, wolę zapytać bardziej doświadczonych właścicieli o zdanie. Otóż - nie spotkałam takiej w sklepie, i stąd moje pytania: [B]Czy ta rączka jest gumowa ( a jesli nie, czy znacie modele z gumową?) i czy to skórzane mocowanie karabińczyka jest lepsze od tradycyjnego? Bo szczerze powiedziawszy, w żadnej innej smyczy takiego dodatku nie widziałam.[/B]

Mam jeszcze pytanie odnośnie tej taśmy - nie mam przekonania do linki, mimo iż pies nigdy nie próbował jej gryźć, to jednak strasznie boję się, że się o coś zaczepi i urwie. Jednak czy przy małym, aktywnym psie taśma jest odpowiednia? On szybko biega w różnych kierunkach i [B]czy 5 metrów taśmy nie będzie jakimś ograniczeniem dla niego?[/B]

Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sed_'][B]Czy ta rączka jest gumowa ( a jesli nie, czy znacie modele z gumową?) i czy to skórzane mocowanie karabińczyka jest lepsze od tradycyjnego? Bo szczerze powiedziawszy, w żadnej innej smyczy takiego dodatku nie widziałam.[/B]

Mam jeszcze pytanie odnośnie tej taśmy - nie mam przekonania do linki, mimo iż pies nigdy nie próbował jej gryźć, to jednak strasznie boję się, że się o coś zaczepi i urwie. Jednak czy przy małym, aktywnym psie taśma jest odpowiednia? On szybko biega w różnych kierunkach i [B]czy 5 metrów taśmy nie będzie jakimś ograniczeniem dla niego?[/B]

Z góry dziękuję za odpowiedzi :)[/QUOTE]
1. Tak w tej flexi rączka jest gumowa
2. Co do karabińczyka się nie wypowiem bo mam inny model flexi bez tego skórzanego mocowania ;)
3. Linka ci się nie urwie jak odpowiednio dobierzesz rozmiar, ja mam linkę dla prawie 22 kg psa i to odkupioną (była używana jakiś czas), ale nadal chodzi super
4. Taśma może ci się skręcać jak psiak będzie biegał w różnych kierunkach
5. Z tego modelu i w tym kolorze jest też taśma 8m/15 kg, któraś użytkowniczka ma właśnie też dla yorka i sobie taką chwali ;)

Link to comment
Share on other sites

mam comfort long 2 (taka jak ta tylko ze linka). Rączka jest jakby bowlekana czyms w rodzaju gumy, w kazdym badz razie nie jest to czysty plastik i rzeczywiscie jest to wygodniejsze niz sam plastik. Wyglad obudowy jest taki sam i mysle ze material z jakiego jest ona zrobiona niczym sie nie rozni.
Co do mocowania karabinczyka, to trzyma sie mocno. Tam jest chyba i szyte i klejone wiec rzeczywiscie porządne. Mam smycz juz chyba ponad 4 lata i bardzo dobrze sie trzyma. Chodzi na niej york i mysle ze kupno jej to byl swietny wybor ;) Ten model jest godny polecenia :)

Link to comment
Share on other sites

Ja mam podobną choć nie co inną, taką jak na linku tylko kolor chyba sahara [URL]http://www.zwierzakowo.pl/opis-produktu/flexi-elegance-smycz.1202.html#formularz_opinii[/URL] i mogę powiedzieć, że jest to smycz bardzo elegancka, mocna i nigdy nie zawodzi, taśma płynnie chodzi, nie placze się i ogólnie jest świetnie estetycznie wykonana. Ja kupiłam dla psa o 25 kg, niestety bylam z nią tylko raz i leży bo mój pies bardzo ciągnie na smyczy i dla niego się nie nadaje. Może kiedyś jak sie nauczy porządnie chodzić na smyczy, na razie chodzi na szelkach i na smyczy z regulowaną długością. Ale z czystym sumieniem tę smycz polecam bo jest solidna i warta jest tych pieniędzy. Inne może są tańsze i to kusi, ale jakość pod znakiem zapytania, często się strzępią, zawijają i zacinają.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za taką błyskawiczną odpowiedź :) Bardzo mnie cieszy ta guma :) I się zastanawiam między taśmą, a linką.. Muszę to dobrze przemyśleć, choć ta taśma nie powinna się blokować w środku, na czym mi również zależy.
[B]vege*[/B] - właśnie szukałam wszędzie takiego modelu 8m/15kg, ale nigdzie nie mogłam znaleźć ..

A jeszcze mam pytanie co do blokowania smyczy. Czy ona ma 2 przyciski, czy tylko 1? Bo na zdjęciach dosyć niewyraźnie to wygląda..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sed_']
[B]vege*[/B] - właśnie szukałam wszędzie takiego modelu 8m/15kg, ale nigdzie nie mogłam znaleźć ..
[/QUOTE]
tu jest z linką ale do 20 kg
[url]http://allegro.pl/flexi-comfort-smycz-automatyczna-8m-20kg-i1909864442.html[/url]

wpisz sobie w allegro "flexi 8m" albo "flexi long" i sobie pooglądaj co cię tam interesuje najbardziej ;-)

flexi ma dwa guziki, jeden do blokowania takiego "na chwilę" i drugi do zablokowania "na dłuższy czas"

Link to comment
Share on other sites

Linka jest do 12 kg a taśma do 15. I tak jest w każdym modelu.

To ja mam właśnie taką 8m linkę dla yorka i jestem mega zadowolona. Nic się nie tnie, gumowana rączka jest przyjemna w dotyku a skórzane wykończenie razem z chromowanym karabińczykiem całkiem eleganckie.

Weź pod uwagę, że taśma ma zawsze silniejszy mechanizm zwijający (silniejszą sprężynę) i w związku z tym bardziej 'ciągnie' psa. Przy silnym powiedzmy 10kg psie nie będzie to miało znaczenia ale przy 2 czy 3kg maluchu już owszem. Mam też taśmę 5m do 15kg i wyraźnie widać różnicę w naciągnięciu.

Poza tym wszystkim smycz automatyczna nie jest najlepszym wyborem dla szczeniaków bo uczy złych nawyków - pies zapamięta sobie, że cały czas smycz jest naprężona i później będzie się starał osiągnąć ten sam efekt na zwykłej smyczy co jest dosyć ciężkie do oduczenia.
W Twoim przypadku lepiej byłoby kupić powiedzmy 10 metrową linkę i w ten sposób wyprowadzać psa. Dopiero kiedy nauczysz psa porządnego chodzenia na luźnej smyczy kupić flexi.

Link to comment
Share on other sites

Kochana, mój pies umie ładnie chodzić na smyczy zwykłej krótkiej :). Dopiero niedawno zaczęłam chodzić z nim na automacie, a i to chodzę z nim tylko na popołudniowe spacery, np. do parku żeby się piesek wybiegał. Rano i wieczorem chodzimy na krótkiej lub też jak gdzieś się wybieramy, także opanowaliśmy ładnie chodzenie na smyczy :) Dlatego ważna jest dla mnie wygodna smycz, taka aby zapewniała w miarę jak najwięcej swobody psu, bo jak już mówiłam, póki co mój piesek nie nadaje się do spuszczenia ze smyczy niestety :( Właśnie się zastanawiałam, czy przy jego ruchliwości ta taśma jest dobrym wyborem. Najgorzej, że muszę szukać jej w sklepach, bo przez internet nie mogę zamówić, gdyż przyjdzie na adres rodziców, a ja jestem w domu rzadko. Dziękuję za bardzo pomocne odpowiedzi :)

A co do tej linki - czy to jest taka, hmm jakby to powiedzieć, pleciona linka grubsza, czy po prostu taka cienka?

Link to comment
Share on other sites

Aaa, skoro to tylko na jeden spacer a pozostałe na zwykłej smyczy to nie ma problemu :)
Chociaż też nie ma czegoś takiego jak 'wybieganie się' na flexi. Nawet 8m robi się w pewnym momencie za mało. Na prawdę rozważ zakup linki/lonży 10-15m, która będzie się po prostu ciągnęła za psem i w razie czego będzie łatwa do złapania.

W sklepie stacjonarnym zapłacisz dużo drożej niż przez internet. A już broń Boże w Kakadu - tam to dwa razy więcej ;)

Jest to bardzo ściśle pleciona ale cienka linka (φ~2mm). Nie ma możliwości żeby york ją zerwał.

Link to comment
Share on other sites

Oj tak, Kakadu to porażka. Ale mam mały sklepik pod domem i tam wszystko jest o wiele tańsze. Jednak była tam tylko Comfort 2 za 71zł - czy to dużo? Bo rozważałam, żeby pójść tam i po prostu zapytać czy można u nich zamówić taką smycz oni by ja kupili w hurtowni i sprzedali, nawet za 60zł.
Wiem, to wybieganie się to nie jest wybieganie, zwłaszcza, że automat ciągnie i ogranicza, ale szukałam właśnie takiej luźnej linki i nie znalazłam nic.. Ale z pewnością i automat kupię i taką linkę zwykłą.
A czy są w ogóle takie długie linki z przepinaniami?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sed_']
A czy są w ogóle takie długie linki z przepinaniami?[/QUOTE]
Linkę mozesz kupić w sklepie budowlanym, karabińczyk pewnie też ;-) przymocuj linkę do karabińczyka i z taką 10-15m linką puszczaj psa na polach czy gdzieś tam gdzie z nim chodzisz i gdzie mogłabyś go puścić z tą linką (nie trzymając linki) ;-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sed_']O dziękuję za podsunięcie pomysłu :)[/QUOTE]
Proszę bardzo ;-) tak o wiele łatwiej jest nauczyć szczeniaka przychodzenia na zawołanie, ja kupiłam taśmę treningową dawno temu dla mojej suczki i widzę duże postępy w przychodzeniu na zawołanie :-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...