Jump to content
Dogomania

(Nie) opłacanie wystaw


maga18

Recommended Posts

maga a to zalezy:)))w 90% zciagna....ale zawsze zostaje te 10% :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:z reguly Ci sla ultimatum: albo placisz, albo Cie w przyszlym roku na wystawke nie przyjmiemy....no i coz wtedy?placisz....
minus taki, ze sobie wtedy zycza tak jak w dniu wystawy, wiec sama przelicz czy sie oplaca...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='efra-husky']może głupie pytanie, ale co tam.

Jeśli się zgłosi psa, zapłaci i nie wystawi, bo się nie dojedzie na wystawę to organizatorzy nie zwracają pieniędzy??? :hmmmm:
Przecież różne sytuacje mogą się zdarzyć :-?[/quote]

Nie zwracają.
Gdyby zwracali lub można było nie placić i nie pojechać, to organizatorzy dostawaliby 5 razy tyle zgłoszeń, niż psów, które by dojechały, bo wielu by zglaszało bez namysłu, a nóż zachce mu się jechać. To nie jest takie bezstresowe dla oddziału wklepać w katalog 2 tyś psów czy 10 tyś psów, przygotować dla każdego karty ocen, teczki i dyplomy, a potem z tego przyjedzie na wystawę co piąty. Jednak kwestia konieczności uregulowania opłaty daje dowcipnisiom do myślenia.
Jak przyjmujemy zgłoszenia do Szczecina, to mamy także "stałych zgłaszaczy", którzy regularnie wycofują psy z wystaw. :) Ale oczywiście przed czasem, gdy trzeba będzie zapłacić.

Pozdrawiam Hania

Link to comment
Share on other sites

Kwestię praw i obowiazków wystawcy regulują przepisy zawarte w Regulaminie Wystaw.

VIII. Uprawnienia i obowiązki wystawców << do początku

1. Wystawca ma prawo otrzymać kartę oceny i dyplom oraz medal lub jego odpowiednik (o ile pies otrzymał odpowiednią ocenę i lokatę).
2. Wystawcę obowiązuje zachowanie zgodne z przepisami porządkowymi wystawy.
3. Wystawca psa nie może wszczynać dyskusji z sędzią.
4. Wystawca (właściciel) odpowiedzialny jest za zachowanie się osoby prowadzącej jego psa w ringu.
5. Wystawiać psa nie może osoba wykluczona ze Związku; odpowiedzialność w takim przypadku ponosi właściciel psa
6. Wystawca zobowiązany jest pozostać wraz z psem do zakończenia wystawy, uczestniczyć w ewentualnej prezentacji zwycięzców czy konkursach na najpiękniejszego psa wystawy, grup hodowlanych i innych programach specjalnych.
7. Na wystawie, wystawcę obowiązuje noszenie numeru startowego; numer ten na widocznym miejscu powinien nosić aktualnie prowadzący psa.
[b]8. Wystawca jest zobowiązany do uiszczenia opłaty za zgłoszonego psa, także za tego, który nie został doprowadzony do oceny (dotyczy to również psów zwolnionych z opłat).[/b]
9. Wystawca jest zobowiązany do przestrzegania zasad bezpieczeństwa, aby nie doszło do pogryzienia ludzi i innych psów oraz ponosi odpowiedzialność cywilną za spowodowane przez jego psa wypadki i szkody.
10. Wszelkie roszczenia, z wyjątkiem werdyktu sędziego (rozdz. III pkt. 15), należy przedstawić na piśmie i złożyć kaucję w sekretariacie wystawy. Jeżeli roszczenia, po sprawdzeniu, okażą się nieuzasadnione, kaucja przypadnie organizatorowi wystawy.

Podpisując zgloszenie psa na wystawę m.in. zobowiązujemy się do przestrzegania tego regulaminu, więc...
Inna sprawa, że kilka z pozostałych punktów również nie jest przestrzeganych przez wystawców ani egzekwowanych przez organizatorów :roll:

Link to comment
Share on other sites

mi chodzilo tylko o to, że np. zgłaszając psiaka na miesiąc przed wystawą w ciągu tego miesiąca na prawdę wiele się może wydarzyć.
Wierzę, że jest wielu dowcipnisiów, ale pewne sytuacje powinny być nie jako "usprawiedliwiane" i pieniądze zwracane.

Ja zawsze płacę przy zgłoszeniu i jak na razie wszędzie dojeżdżam :wink:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='efra-husky']mi chodzilo tylko o to, że np. zgłaszając psiaka na miesiąc przed wystawą w ciągu tego miesiąca na prawdę wiele się może wydarzyć.
Wierzę, że jest wielu dowcipnisiów, ale pewne sytuacje powinny być nie jako "usprawiedliwiane" i pieniądze zwracane.
[...][/quote]
A jak byś tę sprawę rozwiązała? Jak osoba ze związku ma sprawdzić, czy ktoś, kto nie jedzie na wystawe, nie ponosząc przy tym żadnych kosztów, faktycznie miał nieprzewidzaną sytuację, która uniemożliwiła mu dojechanie na wystawę?
Zawsze można psa wycofać przed zakończeniem przyjmowania zgłoszeń, wtedy nie ma obowiązku opłacania zgłoszenia. :wink:

Link to comment
Share on other sites

Rozumiem Twoje intencje efra-husky :)
Sama mam i wystawiam suczki od 9 lat. Siberian husky, czyli rasę, która potrafi zgubić włos w ciągu tygodnia, a bez włosa nie ma sensu psa pokazywać. Przesunięte terminy cieczek też mi nieraz pokrzyżowały plany.
Ale regulamin mówi jasno jakie są obowiazki wystawcy - bez żadnych "jesli coś tam, to coś tam".
Katalog i dokumentacja są przygotowywane na długo przed wystawą i w związku z tym oddział ponosi już koszty, których nie da się zmniejszyć.
Dlaczego więc miałby zwracać kasę tym, którym coś wypadło?
I kiedy zwracać, a kiedy nie?
Czasem, w szczególnych wypadkach, organizator odstępuje od poboru opłaty na wniosek niedoszłego wystawcy. Znam dwa przypadki kiedy nie zażądano opłaty za psy, które nie dożyły terminu wystawy.
Ale to nie może stać się regułą w sytuacjach, które, choć niekiedy trudno, to jednak zasadniczo są przewidywalne, jak np. cieczka czy zła kondycja włosa.

Link to comment
Share on other sites

Powiem wam czego byłam świadkiem na zeszłorocznej listopadowej Nitrze. Stałam w kolejce w sekretariacie i widze jak Słowak, który stał przedemną chce płacić za wystawe a babka sprawdza coś w kompku i pyta się czy to jego pies był zgłoszony do Bratysławy i nie zapłacił za niego i albo zapłaci za obie wystawy albo nie dostanie papierów na ring. Ciekawe kiedy u nas wprowadzą coś takiego??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mausa']Powiem wam czego byłam świadkiem na zeszłorocznej listopadowej Nitrze. Stałam w kolejce w sekretariacie i widze jak Słowak, który stał przedemną chce płacić za wystawe a babka sprawdza coś w kompku i pyta się czy to jego pies był zgłoszony do Bratysławy i nie zapłacił za niego i albo zapłaci za obie wystawy albo nie dostanie papierów na ring. Ciekawe kiedy u nas wprowadzą coś takiego??[/quote]

hehe mnie wlasnie Slowacy tak scigali za wystawe w Trencinie na ktora nie pojechalam przez mojego TZta bo sie bal sniegu :-?
w banskiej Bystricy jeszcze wystawilam bez zaplacenia za ta poprzednia ale juz w Bratyslawie musialam inaczej wstrzymaliby mi wydanie Championatow

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem ja to jest ze sciaganiem tych platnosci w przypadku nie opalcenia wystawy,znam osobiscie przypadek kiedy w ubieglym roku piesek byl zgloszony do Sopotu na miedzynarodowke,nie dojechal i wystawa nie zostala oplacona,ten sam wlasciciel wystawil swojego pieska na zimowej w Gdansku a to ten sam oddzial, :lol:

Link to comment
Share on other sites

Witam
ja miałam już różne historie :
tegoroczne Katowice-zgłosiłam,zapłaciłam,wystawiłam.miesiąc po wystawie dostałam upomnienie ze powinnam zapłacic.i to ja musiałam zapłacic za miedzymiastową rozmowe tel. zeby wyjasnic ze bylam na tej wystawie,ale co tam...


szczecin 2004,zglosilam i nie pojachalam bo nie mialam z kim,no i rok pozniej jak juz dojechalam musialam zaplacic za obie wystawy.no dobra ok taki jest regulamin.ale znajoma na tej samej wystawie ktora rok wczesniej dostala zw mł byla odchaczona ze niepłaciła i nic nie pomogly tlumaczenia musiala zaplacic jak za dwie wystawy,ciekawe czy jak im przysle karte oceny z zeszlego roku to zwrocą kase...

no i mój ulubiony Poznań,zgłosiłam bo oni chca zgloszen duzo wczesniej,potem okazalo sie ze osoba z ktora mialam jechac dwa dni przed wystawa bedzie miala powazna operacje.no to ze jeszczetermin zgloszen nie minął zadzwoniłysmy i wycofałyśmy psy,tylko ze ustnie,ale pani powiedziala ze w tej sytuacji ok.no i dostalysmy wezwanie do zaplaty...znajoma zadzwonila i pyta sie co to ma byc?ze moze im przesłac zaswiadczenie ze szpitala ze miala wtedy operacje i ze przeciez jak dzwonilysmy to Pani powiedziala ze rozumie i ze w tej sytuacji ok,przyjmuje wycofanie ustne.ale zk byl nieugiety,kazal zaplacic.tym samym stal sie jedyna instytucja ktora nie respektuje zaświadczenia z tego szpitala,nawet w ZUSie nie dyskutują...a podobno wszedzie pracuja ludzie...
pozdrawiam iwona

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mausa']Powiem wam czego byłam świadkiem na zeszłorocznej listopadowej Nitrze. Stałam w kolejce w sekretariacie i widze jak Słowak, który stał przedemną chce płacić za wystawe a babka sprawdza coś w kompku i pyta się czy to jego pies był zgłoszony do Bratysławy i nie zapłacił za niego i albo zapłaci za obie wystawy albo nie dostanie papierów na ring. Ciekawe kiedy u nas wprowadzą coś takiego??[/quote]

W najbliższym czasie ma dojść do spotkania na Śląsku pomiędzy Prezesami kilku oddziałów, w celu utworzenia bazy takich właśnie wystawców, którzy zgłaszają a nie opłacają (najczęściej chodzi tu o darmową reklamę reproduktora) i myślę, że wtedy sytuacja będzie podobna - oddział przyjmie takiego psa na wystawę, ale po wcześniejszym opłaceniu zaległych wystaw oraz po przysłaniu kserokopii dowodu wpłaty na tą wystawę

Link to comment
Share on other sites

O podobnym zdarzeniu, jak na Słowacji, słyszałam w wykonaniu Austrii. Nieopłacony Tulln i - aby pojechać na następną wystawę do Austrii -należało opłacić ten poprzedni Tulln. Tak było napisane na potwierdzeniu. I nie było przebacz. Trzeba było sięgnąć do kieszeni po kaskę.

Uważam, że u nas też powinno wprowadzić się tego typu komputeryzację i dlatego trzymam kciuki za WSZYSTKICH PREZESÓW biorących udział w spotkaniu.
pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...