Jump to content
Dogomania

Oferty sprzedaży i krycia nierasowych psów...


baby

Recommended Posts

ale co rozumiemy pod pojeciem rozmanażanie?czy czymś wyjątkowo złym byłoby gdyby nierodowowdowa suczka miała w swoim życiu raz czy dwa razy szczeniaczki???czy wtedy świat piesków z rodowodami tak bardzo by ucierpiał?:cool3:
jeśli chodzi o eksploatację suczek to oczywiście jestem przeciwna i rozumiem, ze w przypadku zarejestrowanej hodowli nie ma to miejsca.....patrząc z tej strony to faktycznie moze lepiej gdyby piseki nierodowodowe nie były rozmnażane jeśli mają być wykorzystywane....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 397
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Boże, ilez jeszce razy porównacie kupowanie nierasowych psów z braniem psów ze schroniska.
Jesli ktoś kupuje pieska bez rodowodu (czy to jest York czy inna rasa) to zazwyczaj nie tylko dla tego żeby mieć psa ale również że jego oczekiwania wobec tego psa są bardzo konkretne.
Kierujemy sie zazwyczaj upodobaniami, wygądem, temperamentem lub po prostu (niestety) modą.
Hipokryzją jest twirdzenie że jeseśmy wszyscy takimi miłośnikami psów że każdy schroniskowy kundelek znalazł by dom u nas "ale mamy juz pieska".
Sorry, ale poza uwarunkowaniami zdrowotnymi (mąż ma alergię i dlatego chcieliśmy Yorczka), przy wyborze Yorka kierowałam się również jego harakterem i niewątpliwą uroda tej rasy. A dlaczego bez rodowodu? to proste - szkoda mi było wydać dwie pensje na PSA.
Poza tym nie czuję się na siłach brać ze schroniska psa po nie wiadomo jakich przejsciach, socjalizowanie go z niewiadomo jakim skutkiem albo branie szczeniaka z którego wyrośnie coś pomiędzy Reksiem a Podwórzowym gryfonem.
Należy zrozumieć że nie każdy chce, nie kazdy jest w stanie mieć psa ze schroniska.
Chwała ludziom których domy otwierają sie dla tych biednych stworzen ale nie należy potępiać ludzi którzy tego nie mogą czy wręcz nie chcą robić.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kostek']Aksa 1501 ale mi kompletnie nie chodzi oto ze swiat psiakow z rodowodem na tym ucierpi tylko chodzi mi oto ze w miejsce tych mieszancow nowonarodzonych mogly by znalezc dom psiaki ze schroniska[/quote]

W sumie zgadzam sie z toba w 99.9%, bo rzeczywiscie ilosc psow w schroniskach jest przytlaczajaca i kiedy sie patrzy na te bidulki chcialoby sie im znalezc nowych kochajacych opiekunow, ale nie mozemy zmuszac ludzi do brania psa ze schroniska... po to jest tyle ras, aby kazdy z nas mogl wybrac odpowiadajace sobie zwierze (a nigdy nie mamy pewnosci czy schroniskowy pies nie jest np. agresywny:roll:). A jesli chodzi o psy nierodowodowe...niech sa, ale nie rozmnazac!!(wpadka sie moze przytrafic). Niestety mala czesc ludzi to rozumie, pozostali traktuja zwierzeta jako tani srodek na zarobienie duzych pieniedzy:angryy:

A propo psow bez rodowodu. Denerwuja mnie czasem ludzie na forum(nie tylko na dogomani), ktorzy upieraja sie, ze maja np. owczarka niemieckiego tylko, ze bez rodowodu, a pies wyglada jak mieszanka dobermana z ON'kiem:shake::shake: To samo mamy niestety na ulicach....idzie "york" z wlascicielka i nas mijaja. Pani pyta sie mnie czy moj pies to tez jest york. Ja odpowiadam, ze tak (czasami mowie, ze bez rodowodu), a ona mi na to, ze jakis niepodobny:crazyeye: Ja mowie "jak to?", ale potem, patrzac na jej psa rozumiem..... (pies chyba stal tylko obok yorka:evil_lol::evil_lol:) owszem mial kokardke, stalowo zlote umaszczenie, ale nogi jak u sarny, uszy jak u nietoperza i dluga kufe:roll: I pozniej, rozmnazajac takiego psa (nazywajac go yorkiem) mamy pelno yorkowopodobnych psow.....

Niestety kochani, moze nas krecic z nerwow, ale co taki maly, szary czlowieczek moze z tym zrobic?:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lilu']Boże, ilez jeszce razy porównacie kupowanie nierasowych psów z braniem psów ze schroniska.
Jesli ktoś kupuje pieska bez rodowodu (czy to jest York czy inna rasa) to zazwyczaj nie tylko dla tego żeby mieć psa ale również że jego oczekiwania wobec tego psa są bardzo konkretne.
Kierujemy sie zazwyczaj upodobaniami, wygądem, temperamentem lub po prostu (niestety) modą.
Hipokryzją jest twirdzenie że jeseśmy wszyscy takimi miłośnikami psów że każdy schroniskowy kundelek znalazł by dom u nas "ale mamy juz pieska".
Sorry, ale poza uwarunkowaniami zdrowotnymi (mąż ma alergię i dlatego chcieliśmy Yorczka), przy wyborze Yorka kierowałam się również jego harakterem i niewątpliwą uroda tej rasy. A dlaczego bez rodowodu? to proste - szkoda mi było wydać dwie pensje na PSA.
Poza tym nie czuję się na siłach brać ze schroniska psa po nie wiadomo jakich przejsciach, socjalizowanie go z niewiadomo jakim skutkiem albo branie szczeniaka z którego wyrośnie coś pomiędzy Reksiem a Podwórzowym gryfonem.
Należy zrozumieć że nie każdy chce, nie kazdy jest w stanie mieć psa ze schroniska.
Chwała ludziom których domy otwierają sie dla tych biednych stworzen ale nie należy potępiać ludzi którzy tego nie mogą czy wręcz nie chcą robić.[/quote]

Widze, ze myslimy podobnie;) Twoja wersja jest rozwinieciem moich mysli:lol:

Link to comment
Share on other sites

Co do brania piesków ze schroniska to owszem zgadzam się, ze powinno się pomagać tym maleństwom. Ale z drugiej strony, Wy opiekunowie yorków rodowowdowych, powiedzcie mi czy czemu zamisat płacić 2 tys zł za psa nie pomożecie biedakowi ze schroniska???

Link to comment
Share on other sites

aska 1501 ja yorka nie mam ale Ci odpowiem dlaczego nie mam psa ze schroniska : poniewaz chcialam miec psa z odpowiednim charakterem ( biorac z dobrej hodowli wiem ze ten pies bedzie mial taki charakter jaki chce) i z konkretnym wygladem oraz znajac dana linie hodowlana wiem ze nie bedzie mial wad genetycznych.

Link to comment
Share on other sites

"Ale z drugiej strony, Wy opiekunowie yorków rodowowdowych, powiedzcie mi czy czemu zamisat płacić 2 tys zł za psa nie pomożecie biedakowi ze schroniska???".

Trochę mnie martwi zaczepianie ludzi (w podtekście: jacy oni są malostkowi i jak bardzo nie chcą pomóc schroniskowcom) - ale w sumie moze warto odpowiedzieć.

Ja tam mam psy za dwa tysiace złotych jak i psa za niewiele mniej - wykupionego za tę kwotę z domu gdzie się nad nim znęcano.
Piesek w poprzednim domu występował jako york, ja podejrzewam go o pewne dolewki innej krwi.

To tytułem wstępu, teraz odpowiadam ściśle na pytanie.

Otóż choć pomagam znajdować domy psiakom z róznych interwencji, to faktycznie na to, żeby wziąć biedaka ze schroniska - moj dom nie jest gotowy.

I im większa jest moja praktyka, tym bardziej się obawiam, że pewnie nigdy nie będzie.

Wiem że to bardzo brzydko i niepolitpoprawnie tak mówić, ale niestety, szalenie trudno jest wziąć psiaka z takich warunków i mieć zdrowe zwierzę bez żadnych fobii i odchyleń.
:-(
Jako, że z takimi fobiami i odchyleniami walczę często, u rozmaitych psiaków (tu, dodam uczciwie, takze u "rasowych bez rodowodu" jak rownież u rodowodowych) to przyznaję, że nie czuję się na siłach zdecydować się na taki krok (mam duże, duże prawdopodobieństwo że będzie się działo... :razz: ).

Oczywiście rozumiem i podziwiam że ktoś świadomie decyduje się na taki krok: tak, biorę chore zwierzątko, tak, wiem że będą rozmaite jazdy z jego zachowaniem.

Ja na takie coś nie mam siły.

BTW niestety, bardzo wiele osób biorących psa ze schroniska czy innych trudnych warunków tylko myśli, że doskonale wie, jak to bedzie. Wiele osób zwyczejnie odkrywa że oto przeliczyło się z siłami... :-(
Stąd tzw. nieudane adopcje. Albo, o ile właściciele mają więcej przyzwoitości (samozaparcia?) - obie strony męczą się ze sobą długie lata.

Otóż ja na takie coś ochoty nie mam.

"ja myślę że dużo zależy od miłości i czasu jaki jesteś w stanie ofiarowac psu..."

Zdaję sobie sprawę że przy moim obecnym stanie wiedzy pewnie udałoby mi się jakoś tam ustawić wspólne z psem życie.
Niemniej stanowczo twierdzę że czas i miłość nie zawsze pomagają. Śmiem twierdzić że pomagają raczej rzadko - w przypadkach w ktorych ktoś ma fart i trafia na psa dość normalnego.

Mówię to z pozycji osoby ktorej najukochańszym psem jest Krokodyl, psiak z rozmaitymi fobaimi, kennelozą, powracającymi depresjami.
W ciagu paru lat zrobilismy duże postępy ktorymi się bardzo cieszę, ale to nie zmienia faktu że mam chorego psychicznie pieska i część jego zachowań mnie bardzo męczy i/lub smuci.

Nigdy nie osiągniemy stanu absolutnej normy - cóz, trzeba się z tym pogodzić...
:oops:

Wiedząc to, co wiem, i mając dość precyzyjnie określone oczekiwania wobec moich psów jakoś nie potrafię zdecydować się na psa po przejściach.

Zaznaczam, ze nie ma psich ideałów i także psy z doskonale znanego źródła, z konkretnej linii itd. takze potrafią sprawiać niespodzianki.

Niemniej twierdzę że prawdopodobieństwo dużych odchyleń (dobrze, określmy to inaczej: niezgodności charakterów pomiędzy psem a właścicielem) jest znacznie mniejsze w przypadku wyboru jak najmłodszego psiaka (żeby hodowca nie zdążył czegoś zepsuć, ha-ha-ha) z udokumentowanym (lub przynajmniej: bardzo dokładnie znanym nabywcy) pochodzeniem.

Co do wykładania pewnych kwot za pieska, od razu zeznaję że zdecydowanie do krezusów nie należę.
Pewne ceny zdają mi się faktycznie przesadnie wyśrubowane, ale już pieniądze w granicach średniej krajowej pensji są według mnie O.K.

Wydaje mi się iż pies powinien być - brzydko mowiąc - "dobrem luksusowym".
Rzecz w hierarchii potrzeb, tak mi się wydaje.:cool3:

A już zupelnie na marginesie, moje ostatnie doświadczenie z zakupem psa jest aż zabawne: otóż kupując pieska ze starannie wybranego źródła odkrywam powoli, iż dostał mi się pies.... za dobry.
;) Po prostu to jest sto razy lepsze psychicznie zwierzę, niż to sobie można było w ogóle wymarzyć.
:multi:

Link to comment
Share on other sites

Nie wątpie, że życie z takim psem jest trudniejsze....ale przecież w schroniskach sa również szczenięta:cool3:
ja chciałabym w przyszłości adoptowac takiego pieska...
Moja znajoma ma hodowle pineczerów średnich. Jeden z piesków został kupiony i po tygodniu zwrócony. Strasznie to przeżył. Nie mogła znaleźć mu nowego domu, poniewaz kiedy tylko się tam znalazł dochodziło do samookaleczeń i inntch okropnych sytuacji. Zastanawiam się jak szybko zachodzą w psie takie zmiany?

Link to comment
Share on other sites

aska 1501 :) to dobrze ze chcesz brac ale nie potepiaj ani nie oceniaj ludzi ktorzy maja psiaki z hodowli ( zaznaczam DOBRYCH HODOWLI)

Nie dyskryminuje psow ze schorniska ale kota w worku tez nie lubie kupowac i zastanawiac sie co mi potem z tego wyrosnie.
Szczeniat tyle jest w schorniskach przez glupote ludzka bo kazdy uwaza ze co najmniej raz suka powinna miec szczenieta i takie tam. nie mozna odpowiadac za glupote ludzka

Aska a tak z ciekawosci ile ty masz lat ?

Link to comment
Share on other sites

aż tak niedojrzałe są moje wypowiedzi:cool3: ? 25:) a Ty?
Wiesz co ja naprawdę nie mam niec przeciwko rasowym pieskom, o ile się orientuję to sprawa zaczęła się od tego, że to własciciele rodowodowych piesków krytykowali zakup piesków bez rodowodu, czyż nie:cool3: ?
I absolutnie nie krytykuję kupna psa z rodowodem. W moim życiu było sporo piesków i niektóre miały rodowód. W chwili obecnej oprócz Yogi mam jeszcze suczkę Husky, która jest rodowodowa. Mieszka ona z moimi rodzicami w domu:p

Link to comment
Share on other sites

"Moja znajoma ma hodowle pineczerów średnich. Jeden z piesków został kupiony i po tygodniu zwrócony. Strasznie to przeżył. Nie mogła znaleźć mu nowego domu, poniewaz kiedy tylko się tam znalazł dochodziło do samookaleczeń i inntch okropnych sytuacji. Zastanawiam się jak szybko zachodzą w psie takie zmiany?"

To raczej zależy od konkretnego pieska i jego charakteru.
Pies dobry, pewny, o prawidłowym charakterze - jak by to powiedzieć... - wymaga dłuższej "obrobki" żeby pojawiły się zmiany, rysy, wypaczenia.

W opisywanym tu przypadku podejrzewam, że piesek sam z siebie był co nieco... charakteropatyczny... no, problemowy - a to, co z nim (ewentualnie - bo tego przecież nie wiemy) wyrabiano w nowym domu, mogło tylko przyspieszyć proces ujawniania problemów.
:-(

BTW co do szczeniąt ze schroniska, też mam problem - tu juz raczej fizykalny. Otóz prawie nie ma szans żeby były zdrowe. Już nie wspomnę o pobycie (nawet tak krotkim) w tak patogennym środowisku, jakie każde schronisko stanowi. Ale też na ogół mama takiego psiaczka nie była właściwie odżywiana, byla narażana na rozmaite stresy i obciązenia ponad siły - toteż na ogół pieski takie są - niestety - mocno chorowite. Pieski nie miały "jak" się odzywiać w łonie matki, po prostu.

Zdarzają się wyjątki, oczywiście.

Zresztą ja naprawdę nie namawiam nikogo zeby rezygnował z pomysłu brania psa ze schroniska (przeciwnie wprost! :lol: ), jedynie szczerze mówiac wolę żeby była to bardzo, bardzo świadoma decyzja.
Jeśli jest świadoma - to czapkę z głowy zdejmuję przed takimi ludźmi.

Link to comment
Share on other sites

Jak widać dyskusja nad tym czy pies musi miec rodowód czy nie (zarówno na tym forum jak i na innych) nie daje jasnej i naprawdę słusznej odpowiedzi.
Właściciele zgadzają się w wielu kwestiach i używają w stosunku do swoich dyskutantów takich samych argumentów (czego dowodem są ostatnie dwie strony tego topiku:)).
Na pewno, karygodnym są "rozmnażalnie", czy to legalne czy nie. Przecież obok drastycznych opisów hodowli spoza związku, nieraz pojawiają sie opisy hodowli zwązkowych. Ludzie wszędzie gdzie można zarobic kombinują i to jest naganne.
Jest też wiele hodowli domowych, dzie psy mają ciepłą, rodzinną atmosfrę a suczki nie są eksploatowane.
Czy te hodowle zabieraja chleb hodowcom legalnym? Raczej nie. Wiele osób nie zdecydowało by się na psa za średnią krajową. Czy rasa ucierpi? Też nie. Wzorzec zostanie wzorcem w gestii ZK wydającego hodowlankę. A co sie wciąż przybywajacych psów w schroniskach, to nie hodowle domowe zasilaja te obiekty. Czy ktos widział "pseudrasowca" w schronisku? Nie, tam siedzą kundeki które z niewiadomo jakich przyczyn rozmnożo lub rozmnożyły się same.
Mam przykład znajomej, której bura suka ma 2 razy do roku młode "bo się puściła". Na moje nieśmiałe propozycje strylizacji odpowiada że na buty dla córki musi mieć a szczeniaki jakoś rozda "bo suka ma czarne podniebienie i dobra jest do pilnowania". Myślicie że to wiejska baba? nie, mieszkanka stolicy.
To świadomość takich ludzi należy zmieniać....
Weterynarze też nam nie pomagają. Kosmiczne ceny zabiegów i leków antykoncepcyjnych nie polepszą sytuacji. A pozorne działania gmin w postaci akcji antykoncepcyjnych, kiedy można psa wykastrować z dotacją gminy, są sporadyczne i malo rozreklamowane.
Problem leży głęboko wświadomości społecznej. Nadzieją na poprawę sytuacji jest młodzież - nasze dzieci. Jeśli uda nam się je wychować mądrze w świadomości i wrażliwości ekologicznej, to może następne poklenia nie będą borykać się z tak wielkim problemem bezpańskich zwierząt, czego Wam, drodzy Dogomaniacy i sobie życzę.

Link to comment
Share on other sites

i naprawdę nie mam nic przeciw psom z rodowodami...Z moja Yogą naprawdę było dziwnie, zapłaciłam za nią bardzo dużo (jak na psa bez rodowowodu)...tak myślę bo 1600 zł....Ale naprawde mnie urzekła....Dzień wcześniej rozmawaiałam z Panią przez tel i mówiłam, że wybieram się do Krakowa po zdjęcia, więc zaprosiła mnie zeby ją zobaczyc...no i się zakochałam...była taka słodka i kochana....uwielbiam ją i nigdy bym jej ne zamienila na innego pieska:)

Link to comment
Share on other sites

Tak,mogłam:)
Cena pieska była nizsza, ale Pani doliczyła sobie koszt szczepień, odrobaczenia i dłuzszego pobytu u niej. Wyjezdzałam na wakacje i prosiłam żeby piesek został u niej jeszcze bodajże 3 tyg...Za to wszystko dopłaciłam 400 zł....
Wiem, że nie była to najmądrzejsza decyzja, ale jak się na coś uprę....:razz:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...