Jump to content
Dogomania

Stanley Coren


PALATINA

Recommended Posts

Czy czytaliście jego książki ("Inteligencja psów", "Dlaczego kochamy psy?") ???

Co o nich myślicie???

Mi się strasznie podobają! Nie wiem, czemu, ale bardzo lubie tego faceta! :wink: Podoba mi sie, jak pisze.

Jeśli czytaliście "Dlaczego kochamy psy?", to mam jeszcze jedno pytanie:

Czy robiliście sobie test i czy wyszły Wam te psy, które macie?

Uważam, ze ta książka jest świetna i test też, choć nie uwzględnia ponów :( !

Polecam wszystkim książki tego autora!

Link to comment
Share on other sites

I wszystko jasne, JA czytałem bez gorączki, a i tak niektóre strony po 2 razy czytałem dla lepszego zrozumienia, a książka świetna moim zdaniem.

W szczecinie widzialem w wielu księgarniach "Dlaczego kochamy psy".

Ile ja bym dał za miesiąc spokoju żebym mógł sobie przeczytać wszystko co chcę :(

Naprawdę polecam ksiązke Pani Borzymowskiej "Mowa ciała zwięrząt" świetna ale juz na 99% tylko w bibliotekach do "nabycia".

Link to comment
Share on other sites

"Mowa ciała zwierząt" - brzmi ciekawie, poszukam w bibliotece!

"Dlaczego kochamy psy" widziałam w Empiku i kilku lepszych księgarnio-kioskach!

Zauważyłam, że moja ponka ma super rozwiniętą inteligencję przestrzenną (czy jakoś tak) - Mogę wracać do domu tak bardzo kręcąc, że sama tracę orientację, a ona zawsze wie, w którym kierunku mamy iść!

Pamięta też, gdzie zostawiła piłeczkę - Nawet jeśli wpadła jej za szafę kilka dni temu!

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
  • 2 months later...

wlasnie czytam "JAk rozmawiac z psem" i narazie jestem za ale niedawno ja nabylam wiec to nie jest moje ostateczne slowo ;)

natomiast "dlaczego kochamy psy" zawiodla mnie czego innego oczekiwalam a ci innego dostalam ale i tak uwazam ze warto czytac im wiecej tym lepiej ;D

powiedzcie mi prosze jek bardzo "ciekawa" jest 'Inteligencja...." pewnie bede kolejna ksieake niedlugo kupowac hehehe pies to same wydatki, ktora z ksiazek teraz byscie mi polecili

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

nie czytalam zadnej ksiazki S. Corena. i chyba nie przeczytam. w najnowszym numerze "Mojego Psa" jest wywiad z nim. i chyba tez go nie przeczytam... dlaczego? bo rzucilam okiem do tabelki umieszczonej przy wywiadzie. S. Coren odpowiada tam na pytania internautow. jedna z osob pisala o tym, jak uspokaja swojego psa ziewajac do niego. cytuje odpowiedz Corena:

"(...) jeski zachowujesz sie spokojnie i unikasz patrzenia psu w oczy, czuje sie on mniej zagubiony"

a o "calming signals" to ten pan nie slyszal??? :o

ziewanie to wlasnie jeden z CS'ow... :roll:

dodam, ze ta osoba, ktora ziewala do psa rowniez sie oblizywala. to tez jest CS...

Link to comment
Share on other sites

jednak uparcie polecam książki Corena.Przeczytaj w całości ,a potem pogadamy.

moze faktycznie przeczytam, choc wywiad z nim do tego nie zacheca (np. rasy, ktore uwaza za psy rodzinne :roll: ) ale mam wrazenie, ze troche winy ponosi redakcja - wiadomo, cos skroca, cos zmienia...

tylko ktora pozycje polecilabys najgorecej? dodam, ze mnie interesuje przede wszystkim behawior.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 2 months later...

Czytałam większość pozycji tego autora, i nprawdę jestem zachwycona. Poważne, naukowe podejście, logiczne wyjaśnienia, mnóstwo przykładów. Myślę, że te książki są też dlatego tak dobre, że pochodzą z pogranicza ludzkiej i psiej psychologii, i tłumaczą w doskonały sposób wzajemne relacje. Na Corena trafiłam przypadkiem, a żeby było śmieszniej po książkę sięgnełam, gdy zobaczyłam że ma psiaka tej rasy co mój, a że jest bardzo mało publikacji, choćby we wzmiankach "haczących" o Tollery, byłam b. ciekawa.
O Tollerach jest niewiele :D , ale nie zawiodłam się.
Ciekawa rzecz, że idealnie mi wyszedł test (z "Dlaczego kochamy psy") na właśnie grupę, do której należy mój Fox :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...