Jump to content
Dogomania

Istota Haszczego bytu..


Nat

Recommended Posts

Witam.

U nas w takim okresie rower-ciągnięcie przez Springa ok.10 km. tygodniowo, oprócz tego codzienne obowiązkowe długie spacery-przynajmniej godzinny, a na dodatek przecież mamy prawie 50 arów ogrodu przy domu gdzie szaleją przez cały dzień-jak husky-niezmordowane :lol:

Mała wczoraj miała małą zaprawę, troszkę pobiegała obok roweru ale skubana jak widziała że Spring ciągnie to mało jaja nie zniosła :lol:

Link to comment
Share on other sites

VIKI odpoczywa. Ma L4 od 2-tygodni. Grypka. I papierosy.

Gdyby nie grono kolegów z którymi można pohasać, nudno by było.

Trochę wczesniej 2,3 razy w tygodniu od 5 do 10 km drobnym truchtem.

Z tego .5 do 1 przed rowerkiem, reszta raczej z boku z częstymi skokami w bok.

Kolesie, myszy, żaby i inne takie podejrzane. Jedno ze spotkań skończyło się

drobną awarią (zerwane zabezpieczenia, rozwalony rower, pare siniaków).

Link to comment
Share on other sites

Ceik cały dzień biega po dużym ogrodzie, wieczorami przy sprzyjającej pogodzie rowerek, od 4 do 10km po górzystym terenie!

Jak pogoda do bani to spacerek, tak ze dwie godzinki. W weekendy zawsze rower i zawsze spacer. Do tego kilka razy w tygodniu ganianie z zaprzyjaźnioną Ritą lub z Lusy.

Husky chyba nigdy nie mają dość!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Witam.

Przy sprzyjającej pogodzie spacery lub rower +- 5-8 km.

A ostanio ja w samochodzie a Urwis z przodu lub z boku (albo wszędzie) i w ten sposób robimy kilkanaście km. po łąkach (kilkanaście robi samochód a on .....?).

ps. na początku naszych wypraw po powrocie do domu pies zasypiał i nie jadł z wielkim apetytem, teraz po przyjeździe nadal chce się bawić i zjada b. dużo (naprawdę dużo - puszka 1,3kg w moment), piesek ma dopiero 6 m-cy. Ta impreza trwa od ponad miesiąca i co dzień to samo (kurde-zmarnuje mnie :wink: ) a przecież jedzenie dostaje rano, w porze obiadowej i po wyprawie wieczorkiem.

Link to comment
Share on other sites

Zbyk: samochodem? 6 - mcy? Nie boisz się go przeforsować?

"na początku naszych wypraw po powrocie do domu pies zasypiał i nie jadł z wielkim apetytem" :o

My (ja z dwoma lub ja jednego a żona drugiego) codziennie (a raczej conocnie) rowerek i ok. 6 - 10 km...

:onfire:

Link to comment
Share on other sites

Witam.

Pierwsze wycieczki były na mniejszych dystansach i oczywiście piesze lub rowerowe ale piesek namiętnie przekopywał mi ogródek przed i po wycieczkach, dlatego zwiększyłem dystans (wtedy był mały kłopot z żywieniem). Teraz kiedy wracam z pracy piesek nie może doczekać się wyjazdu (muszę bardzo uważać aby nie zamknąć go w samochodzie :wink: ), a to co się teraz dzieje na łąkach przechodzi samego urwisa - szaleńczy bieg, kopanie dołów z haszczaną gracją, polowania na myszy krety itp - i wielka niechęć kiedy musimy wracać - więc jak mu tego odmówić ? A po powrocie pełna ochota do zabawy i jedzenia. W domu (na dworze) piesek ma pełną swobodę - nie jest zamykany i teraz nie kopie (prawie) dołków :D

zresztą zobaczcie tą nieudolną stronkę o Urwisku (sorry za jakość).

http://strony.wp.pl/wp/zbykkoko/

Link to comment
Share on other sites

Witam.

Tereny nadwarciańskie i trasy rowerowe (dla tych mocniejszych rowerów) są piękne. Postaram się umieścić kilka fotek na stronce o czym powiadomię. A przy sprzyjającej pogodzie oczywiście że korzystam z roweru (nawet siodełko zmieniłem na tą okazję :wink: ).

Mam jeszcze pytanko w terenie Urwisek siusia na krzaczki podnosząc nogę (jak rasowy prawdziwy pies), natomiast w domu siusia jak "dziewczynka" generalnie dla mnie b.dobrze - nie niszczy roślinek - ale dziwne trochę - nie ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...