Jump to content
Dogomania

Właściciele shar-pei zapraszam do dyskusji


Agama

Recommended Posts

[quote name='betka-sp']To co ?? nic nie rozumiem :crazyeye::crazyeye::crazyeye::crazyeye:....... kobitka zalogowała sie na sharpei-world.. [/quote]
To w czym problem skoro ona jest na sharpei-world? Na pewno ma umowę adopcyjną i pewnie powie jak ją spytasz, jakby coś nie tak z nią było to by jej psa ani suki nie dali.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 696
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='kamilwojno']To w czym problem skoro ona jest na sharpei-world? Na pewno ma umowę adopcyjną i pewnie powie jak ją spytasz, jakby coś nie tak z nią było to by jej psa ani suki nie dali.[/quote]

Jest, nie jest......przestała sie chyba pojawiać od jakiegoś czasu.. :shake::shake:...i tak naprawdę to nigdy nic o sobie nie napisala poza tym , że jest po weterynarii.....A co umowa adopcyjna?? myślisz, że jeśli ktoś będzie chciał takie adoptowane pieski rozmażać to mu w tym przeszkodzą ??? :placz:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

[quote name='Cordia']mam pytanie kolezanka jest poczatkowo zainteresowana shar peiem ale slyszlam duzo plotek i chce sie upewnic.
1. czy sharpki smierdza bo sie poca miedzy faldami i czy trzeba je codziennie przemywac miedzy zmarszkami???
2 czy sa chorowite?

dziekuje[/quote]

ad. 1. bujda, psy się nie pocą, obfite zmarszczki zmarszczki mają jedynie szczeniaki, nie ma potrzeby ich ani przemywać ani talkować codziennie.
Czasem psy o krótkiej sierści (horse-coat) podczas zmiany sierści mają podrażnioną skórę (najczęściej właśnie są to fałdki) wyrastającym nowym włosem, wtedy warto zatalkować te miejsca.

ad. 2. zależy od osobnika. Sama mam trzy szarpki. Jeden przechorował całe dzieciństwo, później miał (w wieku 3 lat) zmiany nowotworowe skóry, ciągłe problemy z uszami itd.
Następne dwa widzą weta jedynie na szczepieniach.

Link to comment
Share on other sites

Jestem właściielką hodowli Volarius. Zamiast snuć dziwne domysły i krecić intrygi - czy nie lepiej pytac u żródła?
Hoduję ukochane przez nas wszystkich zmarszczki od 1991 roku , zapraszam na stronę [URL="http://www.volarius.pl"]www.volarius.pl[/URL] lub bezpośrednio do mnie , do Dziupliny. Wtedy moze wiele rzeczy się wyjwśni , bo przetwarzane w nieskończoność informacje urosły juz do granic absurdu , zwłaszcza w oczach ludzi , którzy nie maja o mnie zielonego pojęcia.
Ja też jestem bezgranicznie zakręconym fanem tej rasy:multi:

Link to comment
Share on other sites

"Od zakupu w 1993r. suki AIDA MINKO było wiadomo, że to najważniejsza i najbardziej ukochana rasa w moim życiu. "

"Hoduję ukochane przez nas wszystkich zmarszczki od 1991 roku , zapraszam na stronę [URL="http://www.volarius.pl/"]www.volarius.pl[/URL] "

??

Link to comment
Share on other sites

Czy z całego mojego postu - napisanego naprawdę w dobrej wierze i na zachete do korespondebncji , wymiany doswiadczeń i.tp trzeba było jednak wynalezć coś , do czego jednak mozna sie przyczepic? 1 zamiast 3 - zwykły błąd przy pisaniu , zwłaszcza ,że podaję stronę z dokładnymi informacjami , mozna sprawdziś , kiedy urodzila się , czy zostala zarejestrowana w Polsce moja pierwsza SP CH.PL , MŁ. CH.PL , 3X Zw.Klubu , 3x CACIB AIDA Minko.Żadna tajemnica-po co ta sensacja w poście? Nie lepiej ludzi traktowac miło?
Wydaje mi się ,że fora sa dla fanów rasy i swoich psów , a nie po to , by się wzajemnie obrażać.:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dorota2007']Jestem właściielką hodowli Volarius. Zamiast snuć dziwne domysły i krecić intrygi - czy nie lepiej pytac u żródła?
Hoduję ukochane przez nas wszystkich zmarszczki od 1991 roku , zapraszam na stronę [URL="http://www.volarius.pl"]www.volarius.pl[/URL] lub bezpośrednio do mnie , do Dziupliny. Wtedy moze wiele rzeczy się wyjwśni , bo przetwarzane w nieskończoność informacje urosły juz do granic absurdu , zwłaszcza w oczach ludzi , którzy nie maja o mnie zielonego pojęcia.
Ja też jestem bezgranicznie zakręconym fanem tej rasy:multi:[/quote]

Ok pani Doroto, więc zapytam wprost. Czy te dwa sharpki trafiły do pani hodowli i jak sie czują ??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cordia']mam pytanie kolezanka jest poczatkowo zainteresowana shar peiem ale slyszlam duzo plotek i chce sie upewnic.
1. czy sharpki smierdza bo sie poca miedzy faldami i czy trzeba je codziennie przemywac miedzy zmarszkami???
2 czy sa chorowite?

dziekuje[/QUOTE]
Cordia- odnośnie zapachu sh- moim zdaniem one mają faktycznie specyficzny zapach- dla mnie zapach:lol: a dla innych może to być smród:evil_lol:. Zapach ten kojarzy mi się z zapachem skórki od chleba, i moje suki tak pachną bez względu na to czy są wykąpane czy nie ( tzn.po kapieli przez parę dni pachną szamponem ) - skórę mają zdrową, więc zapach nie jest skutkiem grzybicy czy innych chorobowych problemów. Najprawdopodobniej związane jest to z zapachem produkowanego przez skórę sebum. Sh mam ósmy rok- córkę Aidy Minko z hodowli Volarius oraz jej córkę:lol:.
Pozdrowienia i ukłony dla Doroty2007:bye:

Link to comment
Share on other sites

A ja panią Dorotę proszę o odpowiedź ...... bo chyba zadałam bardzo proste i rzeczowe pytanie?? bez jak to pani twierdzi...złośliwości . A przecież "tajemnicą poliszynela" jest wiadomo, że to pani je zabrała ze schroniska we Wrocławiu......więc skąd te tajemnice???

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cordia']mam pytanie kolezanka jest poczatkowo zainteresowana shar peiem ale slyszlam duzo plotek i chce sie upewnic.
1. czy sharpki smierdza bo sie poca miedzy faldami i czy trzeba je codziennie przemywac miedzy zmarszkami???
2 czy sa chorowite?

dziekuje[/quote]

ad. 1 - zapach sh uzależniony jest od rodzaju okrywy / horse lub brush, horse mają krótszy włos i intensywniejszy zapach/ jak i od kondycji zdrowotnej psiaka;) i np. okesów przed i po cieczkowych . Generalnie każdy pies ma swój zapach a czy sh tak się różnią od pozostałych?? niewiele......... jak każdego psa trzeba szczotkować, czasem wykąpać.......

ad.2 - jak każda ukierunkowana rasa tak i ta ma swoje choroby ....owczarkowate mają problemy z dysplazją, inne z kręgosłupem...jeszcze inne z uszami ze względy na brak dopływy powietrza :placz:... dlatego chorób sh nie należy chyba demonizować....jak dla mnie mieszczą się w normie :eviltong::eviltong: a jest to najukochańsza rasa jaką miałam :razz:......

Link to comment
Share on other sites

sorki Pani Doroto. 1/3 i tak nie wyglada żle w porównaniu z innymi, "Hier stellt sich der Shar Pei Kennel Bonomiella vor, FCI registrierte Zucht seit 1978."
1978 rok hahahaha , byly juz shar-pei`e w Polsce??? okazuje sie ze byly i Sharpei Kenel był, no no.

Link to comment
Share on other sites

Ze strony Bonomiella:

[LEFT]"Unsere Zucht "Bonomiella" hat im Jahr 1978 meine Mutter gegründet. Seit dem sind über ein hundert Welpen zur Welt gekommen von folgenden Rassen:[/LEFT]
[LIST]
[*][LEFT]Riesenschnauzer - 3 Würfe [/LEFT]
[*][LEFT]Dobermann - 4 Würfe [/LEFT]
[*][LEFT]Mops - 4 Würfe [/LEFT]
[*][LEFT]Shar-Pei - 8 Würfe [/LEFT]
[/LIST][LEFT]Außerdem haben unsere Deckrüden Nachwuchs mit neun Hündinnen aus Polen, Tschechei und Deutschland gebracht.
Aktuell "Bonomiella" spezialisiert sich nur auf die Rasse Shar-Pei."[/LEFT]

[LEFT]PO NASZEMU [/LEFT]

[LEFT]Hodowla "Bonomiella" została założona przez moją matkę w roku 1978. Od tego czasu do chwili obecnej urodziło się ponad sto szczeniąt następujących ras:[/LEFT]
[LIST]
[*][LEFT]sznaucer olbrzym 3 mioty [/LEFT]
[*][LEFT]doberman 4 mioty [/LEFT]
[*][LEFT]mops 4 mioty [/LEFT]
[*][LEFT]shar-pei 8 miotów [/LEFT]
[/LIST]Ponadto dwa nasze psy reproduktory dały potomstwo łącznie z dziewięcioma sukami z kraju i z zagranicy.

Obecnie "Bonomiella" specjalizuje się tylko w rasie shar-pei.

Link to comment
Share on other sites

To tłumaczenie to Ty tak sama, Karolko, czy kopiuj-wklej z wersji po naszemu tej www. ?
jest i po hiszpansku Karolko:
"Nuestro Criadero "Bonomiella" fue creado por mi madre en el año 1978. Desde aquel tiempo nacieron casi cien cachorros de las siguientes razas:
[LIST]
[*][LEFT]Riesenschnauzer - 3 camadas [/LEFT]
[*][LEFT]Dobermann - 4 camadas [/LEFT]
[*][LEFT]Mops - 4 camadas [/LEFT]
[*][LEFT]Shar-Pei - 8 camadas [/LEFT]
[/LIST][LEFT]Aparte de esto, dos de nuestros machos tuvieron contrato de monta, con 9 perras residentes en Polonia, Tschéchia y Alemania.
Actualmente "Bonomiella" esta especializado solo en la raza Shar-Pei."
TO PO NASZEMU:
"Hodowla "Bonomiella" została założona przez moją matkę w roku 1978. Od tego czasu do chwili obecnej urodziło się ponad sto szczeniąt następujących ras:[/LEFT]
[LIST]
[*][LEFT]sznaucer olbrzym 3 mioty [/LEFT]
[*][LEFT]doberman 4 mioty [/LEFT]
[*][LEFT]mops 4 mioty [/LEFT]
[*][LEFT]shar-pei 8 miotów [/LEFT]
[/LIST][LEFT]Ponadto dwa nasze psy reproduktory dały potomstwo łącznie z dziewięcioma sukami z kraju i z zagranicy."[/LEFT]

[LEFT]A to:
"Hier stellt sich der Shar Pei Kennel Bonomiella vor, FCI registrierte Zucht seit 1978." [/LEFT]
jak bedzie po naszemu Karolko?
w/g mnie to po naszemu "Tutaj przedstawia sie hodowla sharpei bonomiella, hodowla zarejestrowana w FCI od 1978".

Link to comment
Share on other sites

Tak to ja zabrałam szrpki ze schroniska!Iżadna to tajemnica , bo nie wystąpiłam w masce ani w przebraniu , umowy adpocyjne podpisałam okazując swój dowód osobisty , a osoba wydająca psy stwierdziła, że tu z pewnością padną wkrótce... Były w stanie opłakanym! czy tego wolontariusze nie widzieli- porozrywanego psa zaszczutego w budzie na wybiegu z kilkoma psami typu owczarka , czy zropiałej , ledwo sapiącej suni , której inne nie wpuszczały do środka i nie pozwalały jesć?Dowiedziałam się o nich w sobotę ok. 23 , rano w niedzielę , już je zabrałam. Wy oprócz biadolenia nie zdobyliście się na nic więcej . Mam warunki i wielkie serce- u mnie zmieści się KAZDY biedny i niechciany szarpik!
Jak się czują?
Złotka- bo tak ja nazwałam , to biedna schorowana babunia ( ma tatuaż , dotarłam do hodowcy , już była chyba niepotrzebna , bo ma 9 lat!).Z nią są problemy.Staruszka ma kłopot z oddychanie , chore serce , stara sie być "niewidoczna".Nie wiem , jaka była wczesniej , czy to wpływ schroniska...
Pies na szczęście odreagował rany psychiczne i fizyczne , jest wspaniały! Też ma tetuaż , wiem gdzie i kiedy się urodził , jest synem mojego LUK AUKSINE DIADEMA..dziwne sa psie losy...
Nie zamierzam tych psów "rozmnarzać"- jak twierdza niektórzy! Nie wiem czy będą w stanie to zrozumieć , ale wolę hodowlę opierać na swoich , sprawdzonych psach.
Ale na pewno pomoge KAZDEMU szarpikowi w potrzebie...Bez względu na sądy co poniektórych.
A na forach loguje się rzadko , bo wolę ten czas poświęcic swoim psom niż prostowac intrygi.

Link to comment
Share on other sites

Oj , rekuś , straszny z ciebie "doczepialski". To, że ktos pisze , że TERAZ hoduje szarpiki , a hodowla istnieje od 1978 roku to nie znaczy ,że od tego roku hodował SP :crazyeye: Hodowlę Bonomiella zarejestrowała w roku 1978 mama Marty , p. Złotorzycka , która osobiscie znałam. Hodowała ona własnie psy innych ras.Po jej smierci włascicielem hodowli i przydomka stała się Marta.Nie zmienia to faktu , że obecna Bonomiella obchodzi w tym roku 30-lecie pracy hodowlanej , a jej owocami sa w tej chwili shar-pei'e. I skończ z tą złośliwością , bo wstyd. Napisałamto wszystko ( dla twej ciekawosci ) SAMA , bez tłumaczeń i kopiowania...:multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dorota2007']czy on tam jeszcze jest? Nie wycofuję się z tego ,że pomogę KAŻDEMU szarpkowi! Prosiłabym o więcej info-stan zdrowia ( z tym sobie pradze , ale musze wiedzieć ) , no i charakter w stosunku do innych stworzeń...
A czy Jędrzejów to daleko od Wrocka?[/quote]

Tu jest najnowsze info o stanie zdrowia Fąfla :-(
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=102574&page=8[/URL]

Link to comment
Share on other sites

"Tak to ja zabrałam szrpki ze schroniska!Iżadna to tajemnica...."

pani Doroto.......żadna tajemnica???????? :shake: to ciekawe czemu zalogowała się pani na sharpei-world jako "szarpuś" a nie pisała spod swojego loginu o zabraniu piesków. Jaki cel miało wprowadzanie ludzi w błąd co do osoby która je zabrała ze schronu??? i dziwi sie pani , że jej ludzie nie wierzą????????? :angryy:

Chyba bez sensu jest pisać więcej....... :shake::shake::shake::shake::shake::shake::shake::shake:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...