Jump to content
Dogomania

Właściciele shar-pei zapraszam do dyskusji


Agama

Recommended Posts

Na razie mieliśmy jedną lekcję ;) Mały baaardzo fajnie współpracuje ze mną, szczerze przyznam, że bardzo pozytywnie mnie zaskoczył :)
W ten weekend sprawdzimy jak to będzie rpzy innych psach, bo mały ma mnie odwiedzić na zawodach agility.
Naukę pokazywania się zaczynamy zupełnie od podstaw, więc łatwo nie jest, ale jakoś idzie:razz: Przy zaglądaniu do paszczy nie bura, tylko próbuje główkę zabrać, ale to jest do wypracowania jak najbardziej:p
Będziemy się starali sporo ćwiczyć, ostatnio byliśmy bez ringówki, tylko na ogólne zapoznanie, udzielenie wskazówek i wstępne poćwiczenie. Ale w najbliższy weekend zaczynamy już cwiczenie po całości:evil_lol:
A mały jest sztrasznie słodkim chrapiącym hipciem:loveu:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Replies 696
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tak sobie czytam ten watek ... i zastanawia mnie tylko jedno , czemu zapraszani sa właściciele shar pei ? ...moze powinno być dodane rodowodowych- wystawowych? ....bo widzę jedynie dyskusje na temat pochodzenia, wystaw, trofeów... a gdzie miejsce dla tych bez rodowódów? ...lub tych ze schronisk z niewiadomą przeszłością? ...taj jak mój ??
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

W takim razie będę pierwszą właścicielką nierodowodowego sharpka.
Przedstawiciela tej rasy własciwie mam pod swym dachem po raz pierwszy i niestety, albo na jego szczęście jest to piesek adoptowany ze schroniska.Z wieloma problemami jak na razie radzimy sobie i sami i z drobną pomocą innych, jednak tą kwestie zupełnie nie wiem jak mam ugryść i co moze być przyczyna agresji mojego fafluszka w stosunku do wszystkich psiaków? ...no i przede wszystkim jak zmienić ten fatalny nawyk warczenia i "startowania" do wszystkich spotykanych psów i suczek???

Link to comment
Share on other sites

ja naszczeście niemam takich problemów, alewrogość moze być wynikiem czegoś co go spotkało zanim trafił do schoniska lub wynikach z dominujacego harakteru. Czasami na takie zachowania pomaga szkolenie ale niewszystkie Shar Pei sie tresurze hetnie poddaja.
moze napisz coś wiecej o shar peiu na shar pei world forum, tam mozesz uzyskać wiecej informacji i sa tam ludzie którzy jak ty adoptowali psiaki. Tam napewno uzyskasz wiecej informacji.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Sara_mia_speranza'] jednak tą kwestie zupełnie nie wiem jak mam ugryść i co moze być przyczyna agresji mojego fafluszka w stosunku do wszystkich psiaków? ...no i przede wszystkim jak zmienić ten fatalny nawyk warczenia i "startowania" do wszystkich spotykanych psów i suczek???[/quote]

Ja na to mam swoją teorię, pewnie nikt tu zebranych się ze mną nie zgodzi, no może rekus ale on to się lubi droczyć więc pewnie też nie.

W pewnym sensie agresja Felixa może być związana z przejściami jakie zafundował mu poprzedni opiekun, dokłada do tego się charakterek SP.
Wielu właścicieli ma problem z agresywnością swoich pupili, jedni się do tego przyznają inni nie. Sama mam 3 psy i ich stosunek do innych psów jest róxny, najśmieszniejsze jest to, że jeden jest potulny jak baranek dla swoich a obce psy pożarł by w locie, natomiast drugi nienawidzi swoich braciszków a do obcych nawet nie zamruczy.

Ponieważ przez długi czas borykałam się z tym problem to jak się spotkamy dam ci troszkę literatury do poczytania.

Jak się nie mylę to Felek jest po kastracji, też jego agresja do innych psów dzięki temu może się zmniejszyć.

Link to comment
Share on other sites

Niestety kastracja miała miejsce jakies pół roku temu i myślę , ze gdyby miała wpłynąc na jego agresywność to już by wpłynęła...niestety to wciaż pozostaje bez zmian....i chyba choć tego unikałam będę musiała zakupić kolczatke i spróbowac skorygowac to metoda karcenia i nagradzania...na pewno krzywdy mu to nie zrobi , a miejmy nadzieję że pomoże...jak myslicie?

Link to comment
Share on other sites

wątpie aby kolczatka dała jakiś efekt ja znam SP które były szkolone obrożą elektryczna i to też niewiele dało:shake: natomiast kolczatka w jego przypadku wogule sie niesprawdziła. MOje prowadzałam przez jakiś czas natomiast na obroży zaciskowej i jestem zadowolona z tego jakie efekty to dało. Niewiem jednak czy da to efekt w przypadku twojego psiaka bo moje sunie sa dosyć posłuszne i podatne na szkolenie.

Link to comment
Share on other sites

co do kolczatki to absolutnie NIE -bedziesz po niej leczyc skore,w ktora przy kazdym szarpnieciu kolce wchodza jak w maslo-jesli juz to polecam lobroze zaciskowa zrobiona z 3 rzedow lancuszkow
co do agresji do innych psow to problem jest skomplikowany,podam Ci przyklad KIng jak wychodzi ze mna to nie interesuje sie innymi psami,natomiast wychodzac z moim doroslym synem to ma chec rzucic sie na wszystko co sie rusza,psychika szarpka jest jest jedna wielka niewiadoma i zadne typowe reguly i metody sie nie sprawdzaja-trzeba samemu metoda prob i bledow rozszyfrowac delikwenta

Link to comment
Share on other sites

Agnieszko kolczatka nic nie da - już się o tym przekonałam !
Pokaleczysz psa a on i tak nie zmięknie - sp po prostu niewiele czuja jesli chodzi o skórę .
Trudno coś Ci poradzić ponieważ Felek ma już swoje latka i ciężko jest ujarzmić taki temperament.
Jedyna nadzieja w tym że Twój :lilangel: z czasem poskromi w sobie :diabloti: .

Papaj nosił kolczatkę 2 dni i przyznaję że to był głupi pomysł .
Od tamtej chwili nosi kolczatkę kolcami na zewnątrz tak dla urody i powagi.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

[quote name='Agama']Dwa SZARPKI w schronie we WROCKU:placz::placz::placz:[/quote]

Przeklejam link z Shar-Pei World gdzie zamieszczone są zdjęcia tych biedaków :placz: :placz: :placz: :placz:

[URL]http://www.sharpei-world.pl/viewtopic.php?p=24221#24221[/URL]

Może ktoś przygarnie te bidy :placz: :placz: :placz:

Link to comment
Share on other sites

Psiaki zostały zabrane ze schroniska ale wymagają sporo czasu aby je wyprowadzić.
Piesek jest mocno wychudzony, jest też mocno pogryziony ma świerze pogryzienia na jednej z łap reszta ran wmiare się zabliźnia ale piesek jest bardzo lękliwy więc sporo czasu zajmie jego leczenie nie tylko fizycznie :(.
Sunia brdziej ufna aleniestety ma spore problemy ze skórą i również beddzie dalej leczona Ogulnie psiaki trafiły bardzodobrze i bedą leczone.

Link to comment
Share on other sites

Jak dobrze że tak szybko zostały zabrane ze schroniska i ktos sie nad nimi zlitował :multi: :multi: :multi:

Piesek ponoć z papierami :shake: dziwne że ktoś się pozbył rodowodowego psa :placz:

Więc nie pozostaje nam nic jak czekać na dobre wieści o psiakach no i na zdjęcia :loveu: oby szybko zdrowiały :loveu:

Link to comment
Share on other sites

również mam nadzije ze piesek szczególnie szybko powruci do zdrowia.
W szczecinie ostatnio eż był piesek rodowodowy do adopcji niestety takie sytuacje niesą żadkością:placz: aż strach będzie mi potem sprzedać szczeniaka bo niewiadomo czy trafi do odpowiednich ludzi. Dobrze ze są ludze dobrej woli którzy chcą zaopiekowac się takimi psiakami:multi: oby takich ludzi niezabrakło:p

Ja w tym tygodniu przejade się do schroniska w szczecinie idam namiary namnie jakby był jakiś Shar Pei to wolałabym na przyszłość o tym wiedzieć aby szybko znalazł nowy dom. Mam nadzije ze ludzie ze schroniska potraktują moja propozycje na poważnie i jeśli pojawi się jakiś Shar Pei to dadzą mi znać. Łatwiej znaleźć nowy dom na portalach o danej rasie niż gdy piesek siedzi w boksie w schronisku.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Witam zapraszam do odwiedzenia i zobaczenia mojej nowej stronki :cool3:
jest tam również forum mojej hodowli ZAPRASZAM
[URL="http://www.silkyterrier-sharpei.com.pl"]www.silkyterrier-sharpei.com.pl[/URL]

A tak na marginesie to szkoda ze temat na tym forum zamarł :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martach1']Witam zapraszam do odwiedzenia i zobaczenia mojej nowej stronki :cool3:
jest tam również forum mojej hodowli ZAPRASZAM
[URL="http://www.silkyterrier-sharpei.com.pl"]www.silkyterrier-sharpei.com.pl[/URL]

A tak na marginesie to szkoda ze temat na tym forum zamarł :([/quote]

Eeeeee......tam od razu zamarł :lol::lol:.......... a swoja drogą bardzo ładna stronka :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...