Jump to content
Dogomania

Best Choice


carotina

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...

[quote name='carotina']w takim razie spróbujemy :D
zamówiłabym już wcześniej, ale gdy ostatnio zamawiałam jedzonko w krak-vet, to mimo że była w ofercie, fizycznie jej jeszcze nie było :wink:[/quote]

I co wypróbowałaś? Jakie wrażenia bo się zastanawiam czy nie kupić...
Na razie karmię Royal Canin lub Eukanubą i wszystko jest ok ale znajoma radziła aby zmienić karmę i sama nie wiem co robić... Cena Best Choice jest zachęcająca...

Link to comment
Share on other sites

A jak wygląda włos po tej karmie? Nie ma jakiś zmien łupierzu itp.? Ja się nadal zastanawiam w tej chwili kończy mi się paczka eukanuby no i nie wiem co robić bo zawsze karmiłam na zmianę eukanubą i Royalem. Ale coś ostatnio słyszałam, że RC się pogorszył... No nie wiem zazwyczaj kupowałam weterynaryjną wersję RC. Więc teraz starsze psy mają jeszcze ok. 2 kg. Royala a młodsza jeszcze trochę eukanuby z wyprawki....
I się zastanawiam nad Best Choice lub jakąś inną dobrą karmą...

Link to comment
Share on other sites

Czy nikt już nie karmi tą karmą? Właśnie kupiłam dzisiaj 3 kg. Eukanuby bo nie wiedziałam na co się zdecydować... Ale to kupiłam dla starszych psów a szczeniakowi właśnie się Eukanuba kończy i nie wiem czy nie zdecydować się na Best Choice lub na Biomilla... Z starszą suczką trochę się boję teraz experymentować bo za miesiąc mamy wystawę i wolę aby nie miała jakiegoś łupieżu czy wysypki po zmianie karmy...;)

Link to comment
Share on other sites

Własnie zwróciłam uwagę na tę karmę i ciekawa jestem opinii. Interesuje mnie zwłaszcza wersja Sensitive z... jeleniem :-o Karmił ktos nią? Smakowała psom?

[B]I jeszcze jedno, na stronie sklepu z karmami jest inny skład karmy, niż na stronie dystrybutora :crazyeye: W opisie sklepowym jest napisane, że to Super Premium, a dystrybutor pisze, że Premium[/B] :crazyeye: :hmmmm:

Link to comment
Share on other sites

Demon je best choisa dla szczeniaków ale dopiero od półtoratygodnia, chyba za krótko zeby cos stwierdzić, pozatym ja dodaję olej z pestek winogron albo lniany[tłoczony na zimno], napewno na żołądek mu nie szkodzi i o ile wcześniej jadł 20dkg karmy przez tydzień, teraz kończymy 800

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asher']Własnie zwróciłam uwagę na tę karmę i ciekawa jestem opinii. Interesuje mnie zwłaszcza wersja Sensitive z... jeleniem :-o Karmił ktos nią? Smakowała psom?[/quote]

Ja używam tej karmy jako nagrody. Bardzo ladnie pachnie, takim mięskiem. Pies zrobi wszystko, aby choć kawalek dostać. :evil_lol: Bardzo chętnie karmilabym tą karmą stale, ale producent twierdzi, że jest ona dla psów ze sklonnością do tycia. :roll: A u nas jest wręcz przeciwnie, mamy tendencję do nieprzybierania na wadze. :placz:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Czy możecie mi podrzucić pare linków gdzie kupujecie Best Choice? Najlepiej takich gdzie jest w miarę tania przesyłka? Bo ja bym chciała kupić moim psiurkom może z kilogram lub dwa. Straczy im na długo :eviltong:

Kiedyś dostałam gratis do budy tą karmę. Suczki pożerały ją stasznie szybko. Teraz są na Royalu ale nie jedzą go już tak chętnie.

A która karma z tych dwóch jest lepsza waszym zdaniem?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='moth']Ja używam tej karmy jako nagrody. Bardzo ladnie pachnie, takim mięskiem. Pies zrobi wszystko, aby choć kawalek dostać. :evil_lol: Bardzo chętnie karmilabym tą karmą stale, [B]ale producent twierdzi, że jest ona dla psów ze sklonnością do tycia.[/B] :roll: A u nas jest wręcz przeciwnie, mamy tendencję do nieprzybierania na wadze. :placz:[/quote]

TAk? To by się nawet dobrze składało. Bo jedna sunia tyje szybko. Ale z kolei druga jest małym szkieletorkiem :shake:

Link to comment
Share on other sites

Best Choice to produkt niemieckiego koncernu [URL="http://www.iphgroup.de/"]IPHGroup[/URL] jeśli chodzi o produkty mozna sobie o nich poczytać w broszurce [URL="http://www.iphgroup.de/_files/BC_englisch.pdf"]PRODUKTY[/URL] (w j. angielskim)

Dla przykładu. Karma dla szczeniąt - skład:

Poultry meal, rice fluor, corn meal, linseed, poultry fat, ....

Mączka drobiowa, mąka ryżowa, mączka kukurydziana, siemię lniane, tłuszcz z drobiu, ...

4 składniki podstawowe, 1 źródło białek pochodzenia zwierzęcego.

Około 3/4 masy mogą stanowić zboża.

Minus to fakt, że nie jest określony gatunek drobiu z którego pochodzi białko zwierzęce i tłuszcz. Oznacza to boweim, że najprawdopodobniej mamy do czynienia z mieszanką, a ta nie jest w pełni kontrolowana - z partii na partię skład wejściowy może się różnić np. I partia 25% Indyka i 75% Kurczaka, II partia 25% kaczki, 25% indyka, 25% gęsi, 25% kurczaka.

Plus to fakt, że producent posiada certyfikaty jakości HAACAP i ISO 9001 a także deklaruje że używane produkty nie są modyfikowane genetycznie.

Cena 195zł za 15kg, raczej zawyżona, podobne produkty (o zbliżonym składzie) kosztują ok. 135zł - 145zł

Link to comment
Share on other sites

Na początek pytanie (tak z ciekawości) - jakie porównywalne do Best Choica produkty kosztuja 145 zł.
Skoro z informacji na opakowaniu Choica wynika że 75 % karmy mogą stanowić zboża to co wynika z informacji na temat Eukanuby?
"mięso z kurcząt (>20%), kukurydza, pszenica, jęczmień, sogo..." Czy z tego wynika że 80 % karmy stanowią zboża?
Nie jestem zdeklarowanym "wielbicielem" Best Choica. Uważam jednak że mają godną uwagi ofertę :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gasyou']Na początek pytanie (tak z ciekawości) - jakie porównywalne do Best Choica produkty kosztuja 145 zł.
Skoro z informacji na opakowaniu Choica wynika że 75 % karmy mogą stanowić zboża to co wynika z informacji na temat Eukanuby?
"mięso z kurcząt (>20%), kukurydza, pszenica, jęczmień, sogo..." Czy z tego wynika że 80 % karmy stanowią zboża?
Nie jestem zdeklarowanym "wielbicielem" Best Choica. Uważam jednak że mają godną uwagi ofertę :)[/quote]

A więc tak. Tylko 1 składnik z białkiem zwierzęcym i 3 z roślinnym.

Z najpopularniejszych:

ACANA - nawet trochę lepsza gdyż na trzy podstawowe składniki 1 to mączka z kurczaka

"Mączka z mięsa kurcząt, pełnoziarnista kukurydza, pełnoziarnisty ryż, tłuszcz z kurcząt"

Cena ACANA PREMIUM 15kg 122,50zł

Proformance

"mączka z kurczaka, ryż, mączka ryżowa, kukurydza i mączka kukurydziana, tłuszcz z kurczaka" - tutaj dwa składniki ryż i kukurydza zostały rozbite na podskładniki - cena Maintenance 15kg 126,50zł

Eukanuba wypada gorzej. Jeśli produktem wejściowym jest mięso z kurczaka (którego jest 20%), należy pamiętać, że w procesie przygotowania karmy straci ono ponad 70% swojej masy. W Eukanubie może być około 18% białek pochodzenia zwierzęcego, reszta to białko z roślin, jeśli chodzi o wagę to w końcowej masie, kurczaka będzie wyjątkowo mało.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olcha']Czy możecie mi podrzucić pare linków gdzie kupujecie Best Choice? Najlepiej takich gdzie jest w miarę tania przesyłka? Bo ja bym chciała kupić moim psiurkom może z kilogram lub dwa. Straczy im na długo :eviltong:

Kiedyś dostałam gratis do budy tą karmę. Suczki pożerały ją stasznie szybko. Teraz są na Royalu ale nie jedzą go już tak chętnie.

A która karma z tych dwóch jest lepsza waszym zdaniem?[/quote]

[URL="http://www.krakvet.pl/index.php?cPath=23_25_119"]BEST CHOICE[/URL]

powyżej 100 zł przesyłka gratis:cool3:
w zasadzie, przykładowo zamawiając w poniedziałek, karme mam już w środe.....:lol: przyniesioną przez kuriera:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ktrebor']
Eukanuba wypada gorzej. Jeśli produktem wejściowym jest mięso z kurczaka (którego jest 20%), należy pamiętać, że w procesie przygotowania karmy straci ono ponad 70% swojej masy. W Eukanubie może być około 18% białek pochodzenia zwierzęcego, reszta to białko z roślin, jeśli chodzi o wagę to w końcowej masie, kurczaka będzie wyjątkowo mało.[/QUOTE]

Czyli lepiej jak w składzie jest mączka niz mięso?? :confused:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lothia']Olcha jak chcesz to u nas w sklepie jest promocja i 800g koszyuje 12zł, mogę Ci kupic i przesłać
bedziesz miała sklep wysyłkowy :razz:[/quote]

A czy karmy Best Choice są jakieś rodzaje? Bo ja tylko jedną puchę miałam. I czy wszystkie te małe są pakowane w fajne puszki? Czy mi się tylko tak trafiło?

W sumie to jeszcze mają Royala więc bym poczekała jeszcze trochę, żeby zjadły tamto jak będzie świerze. Ale dzięki za propozycję :calus:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...