Jump to content
Dogomania

Jak to jest z owłosionymi meksykanami?


korasek

Recommended Posts

To, że hodowla jest z Łodzi nie znaczy, że własnie w tym oddziale jest zarejestrowana.
Może też w ogóle nie należeć do ZK, a na przykład do Polskiego Klubu Psa Rasowego.

Dziwi mnie tylko, że nie spytałeś/aś o to hodowcy... Przecież tak byłoby najprościej?

Link to comment
Share on other sites

Europejski związek to nazwa? :o Pierwsze słyszę :roll:

W Polsce najstarszą i największą organizacją zrzeszającą hodowców psów jest Związek Kynologiczny w Polsce. Należy on do największej międzynarodowej organizacji kynologicznej - FCI.

Oprócz tego działają też inne organizacje, młodsze, mniejsze, np. Polski Klub Psa Rasowego, należący do międzynarodowej organizacji ACE.

Są też odrębne związki poszczególnych ras, np. Związek Owczarka Niemieckiego Długowłosego, Klub Hodowców Rasy Owczarek Niemiecki...

Doptyaj dokładnie jakiego związku metryczkę mają te psy, jakie w tym związku są wymagania hodowlane (tzn. co psy musza uzyskac, żeby można je było rozmnażać, czyli np. odpowiednio wysokie oceny na kilku wystawach, jakieś badania lekarskie, itp.).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='korasek']Lepiej więc tak nie rozpoczynać kariery wystawowej?! Proszę o jakieś linki do tych stron z komentarzami tej organizacji. Nie mogę ich odnaleźć.[/quote]

z taka suczka nie bedziesz mogla jezdzic na wystawy organizowane przez ZKwP ani te pod patronatem FCI za granica, pozostana ci tylko wystawy PKPR a tego raczej kariera wystawowa nazwac nie mozna...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[b]Korasek[/b], ja bym odradzała zakup psa z tej "chodoffli". W internecie pełno jest ogłoszeń tej osoby o sprzedaży szczeniąt z rodowodem i BEZ RODOWODU przeróżnych ras: od yorka, poprzez xolo, buldożka francuskiego, jamnika, siberian husky, niufy, po zwykłe mieszańce. Są też ogłoszenia tej osoby o tym, że zamieni np. xolo na suczkę jakiejś małej popularnej rasy 0X To jakiś zwykły handlarzyna :evil:
Nóz się w kieszeni otwiera i przy okazji daje to pogląd na to, jak rzetelną organizacją jest PKPR, skoro zrzeszony u nich hodowca jawnie uprawia pokątny handelek psami bez rodowodu :evil: A może handelek wcale nie jest pokątny, może to w PKPR normalna praktyka? :roll: 0X

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Już samo zakwalifikowanie psa do kodowli w tym nowym związku to parodia. U nich sędzią zostaje każdy kto tylko chce i to w bardzo krótkim czasie i musi od razu sedziować wszystkie rasy. Nie wiem dokładnie wzystkiego ale tam na pewno nie ma typowych przedstawicieli rasy. Poprzechodzili tam hodowcy, którzy nie mieli czego szukac w ZKP, lub byli z niego usunięci.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

I chyba nawet wiem od kogo jest ten meksykanczyk. Ta "Pani" nie jest już członkiem związku. Ostatnio ogłasza szczeniaki żadkiej u nas rasy, a elitarnej, jako rodowodowe. W dodatku podiera się w ogłoszeniach pochodzeniem (dziadek) moim psem (interchampionem). Nie ma nia bata !:mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...