Jump to content
Dogomania

suka na warunkach hodowlanych?


madzia_11

Recommended Posts

Zacytuje SH
Cytat:
Nie miałam okazji oddawać psa na warunkach hodowlanych, więc niestety nie mogę Ci przesłać wzoru takiej umowy.
Sądze, że najbezpieczniej będzie jeżeli skorzystasz z pomocy jakiegoś zaprzyjaźnionego prawnika przy jej konstruowaniu. Każda taka umowa jest chyba inna, bo inne są oczekiwania hodowcy i inne możliwości posiadacza suczki a tym bardziej psa na warunkach hodowlanych.
Jak w każdej umowie trzeba w niej;
1/ okreslić bardzo dokładnie przedmiot umowy i jego cechy czyli możliwie szczegółowo opisać zwierzę;
2/ podać dokładne dane osobowe stron umowy oraz czas i miejsce jej zawarcia;
3/ określić możliwie wszystkie aspekty obowiązków i praw posiadacza psa/suki;
4/ okreslić równie dokładnie prawa i obowiązki hodowcy;
5/ podać kryteria uprawniające hodowcę do natychmiastowego zerwania umowy i odebrania psa/suki;
6/ podać czas trwania umowy i warunki przejścia zwierzęcia na własnosć posiadacza jeżeli ma to kiedykolwiek nastąpić.

To tylko moje sugestie oparte na doświadczeniu znajomych, którzy jednak nie sa skłonni pokazać mi swoich umów

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

czy ktoś z Was ma doświadczenie w tej kwestii "tak ogólnikow", bo wiem, że tu jest istotne takze indywidualne podejście - jaki procent wartości suczki płaci się w przypadku umowy hodowlanej i czy dalsza kwota- SPŁATA jest oddawana po narodzinach(krycie wybranym przez hodowce repem) i sprzedaży szczeniąt??(IEL SZCZENIĄT ILE MIOTÓW ZANIM NABĘDZIE SIĘ PEŁNE PRAWO WŁASNOSCI??)
POZDRAWIAM I DZIĘKUJĘ :D

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chodzi o psa - reprodukora, to nabywca może się zoboiązac np, że będzie wystawiał psa (ilość wystaw określa umowa). Koszty wystaw ponosi jedna ze stron, albo obie po połowie. W przypadku kryć nabywca zobowiązuj się do udostępniania reprouktora. Nabywca otrzymuje np połow rekompensaty za krycie (lub inne rozwiązanie). W przypaku suk to przeważnie umowa mówi ile szczeniąt z pierwszego miotu suki hodowlanej, należy zwrócic hodowcy, ale są też inne umowy np okreslona kwota pieniędzypo sprzedaży szczeniąt. Trudno tu wszelkie możliwości opisać

Link to comment
Share on other sites

podejrzewam ze zalezy z kim masz psa na prawach hodowlanych
poza tym jak to zawsze byla trzeba spisac umowe i tam sie zawiera warunki umowy ktore razem uzgadniacie nie ma ścislych regol
moja znajoma ma tak psa i np.dzieli sie oplata za wystawianie, pies mieszka u niej choć czasami jest u tej drugiej osoby itd. wiec cieżko podac tu jakies zasady :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karolaGd']podejrzewam ze zalezy z kim masz psa na prawach hodowlanych
poza tym jak to zawsze byla trzeba spisac umowe i tam sie zawiera warunki umowy ktore razem uzgadniacie nie ma ścislych regol
moja znajoma ma tak psa i np.dzieli sie oplata za wystawianie, pies mieszka u niej choć czasami jest u tej drugiej osoby itd. wiec cieżko podac tu jakies zasady :lol:[/quote]Tutaj trzeba mieć dużo szczęścia i być konsekwentnym, aby taka umowa się sprawdziła. Ja próbowałam 3 razy i poniosłam totalną klęskę

Link to comment
Share on other sites

[quote name=':)']No właśnie,to indywidualna sprawa :) Ja właśnie chciałam kupić sukę na prawach,ale niektórzy hodowcy nie zgadzają się na to... WIęc kupię za gotówkę :)[/quote]Najlepiej za gotówkę. Będzie to w pełni Twoja suka. Bo jeśli hodowca oddaje na prawach hodowlanych, to dodatkowo może się wtrącać odnośnie jej żywienia, wychowania, krycia itp. Tak naprawdę suka jest dopiero Twoja, gdy ją całkowicie spłacisz

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...