Jump to content
Dogomania

Galeria pudli (prosimy zakladac oddzielne tematy)!


Gośka

Recommended Posts

  • Replies 2.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='JustynaJK']bardzo sympatyczny piecho!
nie trzeba wystawiać od szczeniaka,można od rozu w dorosłej klasie!


babcia portugalski pies dowodny??????????????niemożłiwe:nonono2:[/quote]


tez w to nie umialam uwierzyc ale juz pisze od poczatku... szukalismy psiaka jak juz wspomnialam i dotarlam do wlascicielki Askoo z zapytaniem czy ma jakiegos pudla na to ona ze nie ale pare miesiecy temu sprzedala szczenie ktorego teraz nie chca obecni wlasciciciele.
Skontaktowalam sie z nimi i stad Spyki u nas.Dostalam od nich metryke i stoi w niej pudel sredni- zreszta takiego chcielismy, zaraz potem zadzwonila wlascicielka i powiedziala mi ze ten jego ogonek to po babci ktora albo byla albo miala w swojej linni PPD. Czy jest to mozliwe zeby papiery byly wtedy spreparowane- nie jestem specjalistka ale uwazam ze jesli jest jakas rasa to sa same tej rasy psy?!
albo z innej strony - czy kupujac psa z hodowli majacy metryke to znaczy ze ma tez rodowod czy metryka a rodowod to calekiem jednak co innego - metryke dostaja psy rodzicow z rodowodem a rodowod sam trzeba uzyskac przez wystawy?:drinka: ale pokielbasilam......
acha i babunia byla wieksza od sredniaka ale troche mniejsza od krolewskiego
ale nie przeszkadza mi to w przyszlych odwiedzinach na zajeciach Agillity

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sonya-Nero']Witaj Maruscha, ale cię tu dawno nie było:lookarou: .
Cieszę się, że znowu zagościł u ciebie srebrny pudelek :-D
Napisz coś o nim więcej.[/quote]

moze nie na temat....Sonya Ty naprawde z Wadowic??????????????jejku ze mysmy sie nie spotkaly -w 2000-2002 bylam w Zembrzycach i czesto jezdilam na targi ( i wogole) do Wadowic.ach to byly czasy:terazpol: :multi:

Link to comment
Share on other sites

Po kolei:sg168:
teraz też widzę, że jest czarny:-D , w pracy działają mi zabezpieczenia antywirusowe i niestety nie widzę wszystkich obrazków na dogomanii, przeważnie zamiast obrazka mam mniej więcej taki znaczek :stop: , zasugerowałam się że Spyki jest też srebrny jak Askoo:-D
a tu niespodzianka - czarny średnaczek.
Fajnie, że Spyki znalazł nowy, kochający domek u was.
Co do "PPD" myślę, że hodowczyni trochę nabajerowała, nie można mieszać dwóch różnych ras;-)
Ale nie znam też wszystkich organizacji kynologicznych w Niemczech.
A ogonki o różnym stopniu nazwijmy to "wesołości" zdażają się pudlom odkąd przestaliśmy je obcinać.
:cool: Tak mieszkam w Wadowicach, na proszę jaki ten świat mały;-) , ponieważ Wadowice to"cztery domy - dwie ulice" pewnie moglyśmy się nawet gdzieś minąć;-)
A co to były za czasy;-) :grin: ?

Link to comment
Share on other sites

Witam Maruschka :bigok: , cieszę się, że w Twoim domu znowu zagościł pudel :-D
Myślę, że hodowca ci trochę namieszał, bo nie może być w rodowodzie domieszki innej rasy, chyba, że hodowla jest zreszona w jakimś lokalnym klubie nie podlagającym miedzynarodowej organizacji.
Nie do końca wiem jak w Niemczech, ale w Polsce otrzymujesz tylko metryke i z nią udajesz się w oddziału Związku Kynologicznego w celu wyrobienia rodowodu.

Co do noszenia ogonka, obecnie wiele pudli nosi zakręcone ogony - niektóe to wręcz zapratrzyły sie na mopsy 8-) i noszą ogony zawinięte ścisle w precelek ;-)

Link to comment
Share on other sites

Maruscha, mój czarnulek jest bardzo podobny z charakteru do Twojego Sykego! Też włazi nam nieustannie na łóżko, jest bardzo żywy, przyjacielski w stosunku do psów- mniej do ludzi. No i kombinator z nigo przedni- umie wygiągnać potrzebne mu rzeczy z różnych, również pozamykanych miejsc. Nie wspomnę o tym, że często restartuje nam kompa- ale to raczej przez przypadek:lookarou: naprawde musimy sie namęczyć, zeby przewidziec, co on może spsocić w czasie naszej nieobecności. Pudelki sa po prostu niesamowite!:bigok:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sonya-Nero']Po kolei:sg168:
.
:cool: Tak mieszkam w Wadowicach, na proszę jaki ten świat mały;-) , ponieważ Wadowice to"cztery domy - dwie ulice" pewnie moglyśmy się nawet gdzieś minąć;-)
A co to były za czasy;-) :grin: ?[/quote]

...ach Sonya po prostu bywalam wtedy dluzej w Polsce.Moi Rodzice dzierzawili przez te dwa lata "druga polane" w osrodku wczasowym w Zembrzycach- dawny osrodek PKP.I w letni sezon- maj do pazdziernika pomagalam im przy obsludze turystow i przy koniach z Krakowa.Takze byly to czasy dosc swawolne i na luzie.W Wadowicach bywalam czesto na targu zwierzecym zamierzalam wtedy cos dla siebie kupic ale sprzedawcy chcieli mi sprzedac stare,zmeczone praca zwierzeta:puppydog: - dochodzilo do tego ze bralam szczotki itp i przy nich pokazywalam jak sie czesze konie i jak czysci kopyta- wiekszosc na to, bo wogole nie wpadla .:vamp:
W miescie tez bywalam czesto na odwiedzinach z turystami domu Papieza ,bazylik no i khm......:bigok: naturalnie na "[COLOR=red]kremowkach"[/COLOR] mniami, mniami......[COLOR=black]czy jest jeszcze szkola rolnicza ( albo jakos podobnie sie nazywala) przy trasie na Chrzanow?? tam kiedys moja kumpela chodzila - potem zamierzala sie przeniesc w Bieszczady do hodowli huculskich koni.[/COLOR]
A tak na boku to Tys [I][COLOR=deepskyblue]OSCYPEK[/COLOR][/I] jest!!!!!!![COLOR=black]swoja droga uwilebiam te serki!!!!![/COLOR]

Anetka - masz racje -wyzej tez to wyrazilam ze rase nie mozna mieszac bo wychodza wtedy te tzw. mieszance ale ten ma metryke - bo nawet jak nie jestem expert to mam do porownania z Askoo metryka- jest podpisana przez zwiazek pudla na NRW wiec nie moze miec w papierach pomieszanych ras- ale przy okazji bedac w poblizu wlascicielki nie zamierzam tego zapomniec .
A teraz jedno pytanie do Was- Spyki ma jedna wade ktora tylko w polowie udalo mi sie "naprawic" tj
piesek byl do oddania bo dziecko mialo alergie:puppydog: :puppydog: :puppydog: :puppydog: -fakt mieli dwojke dzieci (3lata i 1 rok) ale pudel mi alergia- albo jest extra alergia na pudla siersc???? Wiec pies u nas sie rozgoscil na dobre - jest niesamowity od poczatku ( notabene w wieku 9 mies. powinien plakac za wlascicielem-moje zdanie), zakochany, oddany , wierny.....ach:-D ale wszystkiego sie boi tj.wzielam szczotke coby pozamiatac podloge a on jak mnie zobaczyl myslalam ze sie rozplynie w podloge tak sie skorczyl,nie pomogly slowa musialam miotle schowac....:sabber:
odkurzach, worki na smieci,koldra trzepana, kurtka zakladana ,cos spadnie na ziemie itp... itd....wszystko jest wilekimi literami strachu pisane- jeso czy ja musze z nim do psychiatry???:puppydog: za kazdym razem biore go nazot i pokazuje co spadlo ,daje do powachanie i jest ok ale jak spadnie drugi raz znow problem i na nowo....nie wiem co robic powoli bo mu nikt tu krzywdy nie robi i chowamy go raczej jak czlonka- braciszka niz jak psiaka moze jednak cos zle robimy???Kazda rade bede brala na wage zlota....

Link to comment
Share on other sites

Maruscha, nasz pascal był na początku też bardzo starchliwy, z czasem mu to przeszło. Może Twój psiak ma jakieś przykre doświadczenia z przeszłości (nasz do tej pory panicznie boi się obcych facetów, nawet do swojego pankowca przyzwyczajał się dłuzej, niż do pańci). Z tym psychiatrą to bez przesady, myślę, że mu to samo minę, przeciez otaczacie go miłością i dajecie mu poczucie bezpieczeństwa..

Link to comment
Share on other sites

Hallo Irina :bigok: Uoor Poodle are beautiful :-D

Maruschka - troche czasu zajmie ci zmiana przyzwyczajeń i bojaźliwości psiaka, musiał się czymś u pierwszych ludzi zrazić.
Natomiast co do alergii - pokutuje przekonanie, że pudle nie alergizuje, nie jest to prawdą, jest to rasa na którą nie reagują ludzie uczuleni na podstawową psią sierść, ale nie nadająca się dla ludzi uczulonych na wełnę, na naskórek, na ślinę.
Tam mogło pójśc o coś innego - kupili dzieciom zabawkę i ta się nie sprawdziła :lookarou:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnieszka76']Maruscha, nasz pascal był na początku też bardzo starchliwy, z czasem mu to przeszło. Może Twój psiak ma jakieś przykre doświadczenia z przeszłości (nasz do tej pory panicznie boi się obcych facetów, nawet do swojego pankowca przyzwyczajał się dłuzej, niż do pańci). Z tym psychiatrą to bez przesady, myślę, że mu to samo minę, przeciez otaczacie go miłością i dajecie mu poczucie bezpieczeństwa..[/quote]

problem w domu nie jest taki jeszcze [U]wielki[/U] jednak na dworze jak idziemy ulica- to jak sie czegos wystraszy to sie jeszcze rozbije o cos...moze to smiesznie brzmi ale on czasami ma napady odskakiwania -przy strachu w bok a ja nie moge patrzec na niego na otoczenie w jego zasiegu i dzieci ktore na ogol chodza razem, nie wiem jak zda to egzamin gdyby go np na polu poscic ale jak sie wystraszy mam lek ze poleci przed siebie i go nie znajdziemy

Link to comment
Share on other sites

O masz racje, nasz tez na takie "jazdy", takze puszczamy go tylko na polu i tylko z dala od ulicy. Generalnie Pascal ma jeszcze takie napady , że podlatuje do osoby, która mu się jakos nie podoba i ja obszczekuje- wet nam powiedział, że to ze strachu...
A co alergii- mój mąz jest uczulony własnie na podstawową sierść i Pascal na niego nie działa, ale alergeny sa nie tylko w siersci..Choć myślę tak, jak Aneta- tu chodziło o zabawkę dla dzieciaka...

Link to comment
Share on other sites

O masz racje, nasz tez na takie "jazdy", takze puszczamy go tylko na polu i tylko z dala od ulicy. Generalnie Pascal ma jeszcze takie napady , że podlatuje do osoby, która mu się jakos nie podoba i ja obszczekuje- wet nam powiedział, że to ze strachu...
A co alergii- mój mąz jest uczulony własnie na podstawową sierść i Pascal na niego nie działa, ale alergeny sa nie tylko w siersci..Choć myślę tak, jak Aneta- tu chodziło o zabawkę dla dzieciaka...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnieszka76']O masz racje, nasz tez na takie "jazdy", takze puszczamy go tylko na polu i tylko z dala od ulicy. Generalnie Pascal ma jeszcze takie napady , że podlatuje do osoby, która mu się jakos nie podoba i ja obszczekuje- wet nam powiedział, że to ze strachu...
A co alergii- mój mąz jest uczulony własnie na podstawową sierść i Pascal na niego nie działa, ale alergeny sa nie tylko w siersci..Choć myślę tak, jak Aneta- tu chodziło o zabawkę dla dzieciaka...[/quote]



zadalam jeszcze ten sam temat na wychowaniu , a co do Ciebie Agnieszko moze bede wredna :vamp: :cool2: ale cieszy mnie fakt ze i Ty masz podobne problemy z Twoim Pascal-em - bedziemy mogly wymieniac sie problemami i doswiadczeniami.Widze ze potrzeba duuuuuuuzo czasu i cierpliwosci.No nic mam nowa "dzidzie" w domu....;-)

Link to comment
Share on other sites

[B]odpowiedź dla Maruschy [/B]:-D
Uwielbiam oscypki i wszelkie serowe wariacje typu oscypek z grilla, ser pleśniowy czy bezkonkurencyjny "smażeny ser" :eating:

Szkoła w Radoczy cały cas istnieje i chyba ma się całkiem dobrze.
A kremówki sa o niebo lepsze niż były w dawniejszych czasach;-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sonya-Nero'][B]odpowiedź dla Maruschy [/B]:-D
Uwielbiam oscypki i wszelkie serowe wariacje typu oscypek z grilla, ser pleśniowy czy bezkonkurencyjny "smażeny ser" :eating:

Szkoła w Radoczy cały cas istnieje i chyba ma się całkiem dobrze.
A kremówki sa o niebo lepsze niż były w dawniejszych czasach;-)[/quote]

ojejciu to ja musza w przyszlym roku jechac na kremoweczki - moje nawet nie zalatuja na swiete:bigok:
oscypek z grilla - o ranciu nie probowalam ale brzmi apetycznie, co do smazonego serka to robie go gdy odwiedzam polski sklep te "nemeckie" to OHYDA!!!! ( ach smazony z kminkiem....palce lizac....);-)

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=black][SIZE=3][FONT=Times New Roman]А могу по-русски;-) [/FONT][/SIZE][/COLOR]
[COLOR=black][SIZE=3][FONT=Times New Roman]К сожалению твоего прекрасного мальчика я знаю только со снимков:-D .[/FONT][/SIZE][/COLOR]
[COLOR=black][SIZE=3][FONT=Times New Roman]Никогда мы не встретились, но может когда-то на какой-то выставке... к примеру на мировой в Познань:-D [/FONT][/SIZE][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Times New Roman]Теперь мир такой малый, через тот интернет;-) [/FONT][/COLOR]
[FONT=Times New Roman][/FONT]
[FONT=Times New Roman][COLOR=blue]Tłumaczenie:[/COLOR][/FONT]
[FONT=Times New Roman][COLOR=blue]A mogę po rosyjsku.[/COLOR][/FONT]
[FONT=Times New Roman][COLOR=blue]Niestety twojego pięknego chłopczyka ja znam tylko ze zdjęć.[/COLOR][/FONT]
[FONT=Times New Roman][COLOR=blue]Nigdy się nie spotkałyśmy, ale mam nadzieję, że się spotkamy...na przykład na światowej w Poznaniu.[/COLOR][/FONT]
[FONT=Times New Roman][COLOR=blue]Teraz świat taki mały przez ten internet[/COLOR][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Sonya-Nero

По русски супер! Соня, а какие у тебя пудели? Да, я думаю приехать в Польшу! Как здорово вот так встретиться . Моя подруга нашла этот форум, у нее другая порода, она дала мне линк и я пришла почитать и решила повесить фотографии. И вот нас узнали)))
Ты хорошо говоришь по русски!:-D

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=black][SIZE=3][FONT=Times New Roman]Я ещё не пишу и я не говорю так хорошо по-русски как хотела бы:-D .[/FONT][/SIZE][/COLOR]
[COLOR=black][SIZE=3][FONT=Times New Roman]Я ещё учусь;-) [/FONT][/SIZE][/COLOR]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman][COLOR=black]У меня только чёрные пудели, малые и карлики. Карлики я имею на совладение с мою подругой [/COLOR][COLOR=black]Bi[/COLOR][COLOR=black]-[/COLOR][COLOR=black]Bi[/COLOR][COLOR=black]. [/COLOR][/FONT][/SIZE]
[COLOR=black][SIZE=3][FONT=Times New Roman]Вполне возможно, что мы встретимся и в Хельсинки.[/FONT][/SIZE][/COLOR]
[COLOR=black][SIZE=3][FONT=Times New Roman]А то два с наших трёх карликов[/FONT][/SIZE][/COLOR]

[COLOR=black][URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2zwnnj9hnpnv1jt6.html"][IMG]http://images3.fotosik.pl/8/2zwnnj9hnpnv1jt6m.jpg[/IMG][/URL][/COLOR]
[COLOR=black][SIZE=3][FONT=Times New Roman]То трудная загадка, но может быть ты угадаешь в какой стране родились?;-) 8-) [/FONT][/SIZE][/COLOR]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=blue]Tłumaczenie:[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=blue]Ja jeszcze nie piszę i nie rozmawiam po rosyjsku tak jakbym chciała.[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=blue]Jeszcze się uczę.[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=blue]U mnie tylko czarne pudle, średnie i miniaturowe.[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=blue]Miniatury mam na współwłasność z moją przyjaciółką Bi-Bi.[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=blue]Całkiem możliwe, że spotkamy się i w Helsinkach.[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=blue]To są dwa z trzech naszych miniatur.[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=blue]To trudna zagadka, ale może uda ci się zgadnąć w jakim kraju się urodziły?[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#0000ff][/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Witam Maruszę i Irinę :-D
Dziewczyny jak już musicie po rosyjsku to chociaz piszcie "normalnymi" literkami, :bigok: bo na tym forum jest jedna Irina, która widzę świetnie sobie radzi, a doczytać się o co chodzi w tych bukwach... No chyba że to tylko do wiadomości jednej osoby, ale wtedy przenieście się na priv ;-) Ja lepiej ryzykować nie będę i nie będę pisać po rosyjsku bo znowu jakiego psa kupię :haha: :bluepaw: :Dog_run:
Irina śliczny ten średniaczek:-D Wklej zdjęcie całego psa.
A my dzisiaj juz świątecznie - Mafina kończy 1rok:tort: , ale ten czas leci :jumpie:

Koło 12 już wyjeżdżamy, więc już teraz życzymy wszystkim Wesołych Świąt :x-mas: i Szczęśliwego Nowego Roku :BIG:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...