Jump to content
Dogomania

"ZOOEKSPO' 2005" Ryga 19-20.11.2005


Asdf

Recommended Posts

Właśnie 16. 10. wróciłam z Estonii (jechałam przez Rygę) i wszystkim jadącym do Rygi chciałam napisać, że od granicy z Litwą zaczynają się objazdy lu ruch odbywa się wahadłowo. Właściwie cała trasa aż do granicy z Estonią jest w przebudowie, pokonanie tego odcinka zajęło nam dużo więcej niż to założyłam. Myślę, że tego remontu (zerwana jest cała nawierzchnia) długo jeszcze nie skończą, więc proponuję mieć to na uwadze przy wyliczaniu czasu przejazdu.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 174
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='bongobongo']Myślę, że tego remontu (zerwana jest cała nawierzchnia) długo jeszcze nie skończą, więc proponuję mieć to na uwadze przy wyliczaniu czasu przejazdu.[/quote]

Dzięki za cynk bongobongo :modla:
To cenna informacja :D
A jakiej długości jest to odcinek (tak na oko chociaż :roll: )?
O ile czasowo wydłużyła się Wam podróż?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NigdyNigdy'][quote name='bongobongo']Myślę, że tego remontu (zerwana jest cała nawierzchnia) długo jeszcze nie skończą, więc proponuję mieć to na uwadze przy wyliczaniu czasu przejazdu.[/quote]

Dzięki za cynk bongobongo :modla:
To cenna informacja :D
A jakiej długości jest to odcinek (tak na oko chociaż :roll: )?
O ile czasowo wydłużyła się Wam podróż?[/quote]

Ten odcinek od granicy do Rygi to nie więcej niż 60 km. Cała droga wydłużyła się nam o ponad dwie godziny, ale biorąc pod uwagę całą odległość do granicy z Estonią.
Dla uściślenia, ja jechałam do granicy łotewskiej przez takie litewskie miasta jak: Kowno i Paneveżys (wtedy za granicą łotewską jest miasto Bauska) i to właśnie tutaj są te remonty.
Jest jeszcze inna możliwośc dojazdu do Rygi (co wydało mi się dłuższą opcją i nie wiedząc o remontach, nie wybralismy jej), ale byc może tam droga jest OK. Wtedy z Kowna trzeba kierować się na miasto Siauliali a za granicą łoewską jedzie się przez miasto Jelgava.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bongobongo']Ten odcinek od granicy do Rygi to nie więcej niż 60 km. Cała droga wydłużyła się nam o ponad dwie godziny, ale biorąc pod uwagę całą odległość do granicy z Estonią.
Dla uściślenia, ja jechałam do granicy łotewskiej przez takie litewskie miasta jak: Kowno i Paneveżys (wtedy za granicą łotewską jest miasto Bauska) i to właśnie tutaj są te remonty.
Jest jeszcze inna możliwośc dojazdu do Rygi (co wydało mi się dłuższą opcją i nie wiedząc o remontach, nie wybralismy jej), ale byc może tam droga jest OK. Wtedy z Kowna trzeba kierować się na miasto Siauliali a za granicą łoewską jedzie się przez miasto Jelgava.[/quote]

Serdeczne dzięki za wyjaśnienie. :D
Muszę wziąć mapę i zobaczyć, jak zaproponowane przez Ciebie opcje wychodzą.
W zeszłym roku pojechaliśmy do Wilna na skróty (po ciemku, przez lasy, dziury, mgły i w deszczu :lol:) i dojechaliśmy kilka godzin po znajomych, którzy wyruszyli długo po nas. :wink:
Mam nadzieję się w taki kanał się tym razem nie wpuszczę :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='króliczek'][quote name='NigdyNigdy'][quote name='króliczek']Czy Ty [b]NigdyNigdy[/b] startujesz do Rygi z Warszawy??[/quote]

Jak najbardziej :D[/quote]



A którego dnia??[/quote]

Planowany wyjazd w piątek z rana, powrót w niedzielę po późnym śniadaniu :roll:

[b]Fuka[/b], obawiam się, że my jesteśmy "full".
Tym bardziej, że z tyłu jadą dwa haskate, które inne zwierzęta tolerują raczej średnio na jeża :-?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pszym'][quote name='Fuka']buuuuu :( - airedala i najchetniej foksa.....[/quote]

Właśnie przeczytałem Twojego maila. U nas niestety dwa goldeny i trzy osoby + graty...Byłoby ciężko...[/quote]
no wiesz :o naprawde nie wiem w czym problem - jak powszechnie wiadomo do Wilna pojechałam w 4 osoby + kerry blue + foks + wilczarz na kolanach

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Fuka'][quote name='pszym'][quote name='Fuka']buuuuu :( - airedala i najchetniej foksa.....[/quote]

Właśnie przeczytałem Twojego maila. U nas niestety dwa goldeny i trzy osoby + graty...Byłoby ciężko...[/quote]
no wiesz :o naprawde nie wiem w czym problem - jak powszechnie wiadomo do Wilna pojechałam w 4 osoby + kerry blue + foks + wilczarz na kolanach[/quote]


Problem w tym, że mój Borys po takiej podróży zamiast pokazać się w Rydze jak najlepiej będzie w kiepskiej kondycji...W takim wypadku nie ma sensu jechać 1500 km...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pszym'][quote name='Fuka'][quote name='pszym'][quote name='Fuka']buuuuu :( - airedala i najchetniej foksa.....[/quote]

Właśnie przeczytałem Twojego maila. U nas niestety dwa goldeny i trzy osoby + graty...Byłoby ciężko...[/quote]
no wiesz :o naprawde nie wiem w czym problem - jak powszechnie wiadomo do Wilna pojechałam w 4 osoby + kerry blue + foks + wilczarz na kolanach[/quote]


Problem w tym, że mój Borys po takiej podróży zamiast pokazać się w Rydze jak najlepiej będzie w kiepskiej kondycji...W takim wypadku nie ma sensu jechać 1500 km...[/quote]
Ale jesteś drobiazgowy, takim [size=2]drobnym [/size] :wink: szczególem sie przejmujesz :o :lol:

Link to comment
Share on other sites

[b]Kochani, mam do Was wszystkich strasznie wielką prośbe[/b] - Czy moglibysmy wszyscy zespół w zespół zarzucić organizatorów mailami z prosbą o rozpiski sędziów na poszczegolne rasy? Najlepiej WSZYSTKIE rasy z WSZYSTKICH grup. Słyszałam, ze sa jakieś zastepstwa, ale nie wiem jakich grup i jakich ras to dotyczy...
Od dwóch dni probuję od nich wydobyc tajna wiadomość kto bedzie sedziował jakie terriery - najbardziej jestem ciekawa airedali i foxów i ciagle nie wiem nic :cry:
[b]Pszym[/b], trzymam kciuki! :thumbs: Będzie dobrze :drinking:
:hmmmm: A może w drodze powrotnej moglibyscie mnie jakoś upchnąć :modla: , bo wygląda na to, że mam jak dojechać, ale na sobotę, z powrotem w sobotę :-?

Link to comment
Share on other sites

Ja także chciałam się dowiedzieć kto będzie sędziował moją rasę i w poniedziałek w przypływie weny, zadzwoniłam. Pani powiedziała mi, że będzie to wiadome po niedzieli (czyli w pierwszym tyg. listopada), a także ilość psów zgłoszonych w rasie (podobnie, jak w Poznaniu nie bedą podawać konkretnie jakie to psy).

Link to comment
Share on other sites

Niestety w Rydze nie :cry: My będziemy nocować w Jelgavie.Jest to jakieś 50 km. od Rygi.Zresztą [b]BONGOBONGO[/b] dokonywała wczoraj szczegółowych obliczeń.Tak szczerze mówiąc wolałabym nocleg w Rydze ,jednak nie wybrzydzam zgodnie z powiedzeniem ..."to się lubi -co się ma.." :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...