Jump to content
Dogomania

Mieleckie schronisko prosi o pomoc!


XWegaX

Recommended Posts

  • Replies 4.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Aniu musimy się nie poddawać! Co tam jeden człowiek. Ja Ci pomagam :D Nasza klasa Ci pomaga, dzięki niej zaadoptujemy wirtualnie sunię.
Mogę Ci nawet powiedzieć coś w tajemnicy, tylko cicho :) będę miała Minimini :) ale nikomu :) Uśmichnij się. Nie wolno się poddawać!

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny,
mysle, ze musimy zejsc do podziemia i po prostu w miejscach zamknietych np.szkolach,przedszkolach,lecznicach dla zwierzat,sklepach zoo wieszac nasze plakaty. Pamietajcie,ze teren jest wyjatkowo nieprzyjazny. Trzeba uwazac,bo nie wiadomo,gdzie plakaty moga wisiec,a gdzie nie. Kazde miasto ma swoje rozporzadzenia,a ja nie znam mieleckich.

W WAS cala nadzieja. Ze kiedys bedzie lepiej. Nie mozemy sie poddac.

Bardzo Was prosze zbanowac goscia piszacego zlosliwe komentarze w aktualnosciach Korso. Temat musi uschnac.

Link to comment
Share on other sites

Dobrze. Koniec z pisaniem na korso. Musimy się zabrać za te kolorowanki. Przedszkole nr. 6 byłoby chyba chętne na to. Moja siostra powiedziała, że powinno się to u nich udać. Trzeba to tylko zrobić. Jak się uda to można zaangażować wszystkie przedszkola. My się nie poddamy! Chyba bym głupi była gdybym się przejmowała takimi osobami :)

Link to comment
Share on other sites

Aniu,
robcie kolorowanki, zrobimy wydruk ile sie da :p Kazde dziecko kocha zwierzatka,trzeba to milosci w nich podsycic. I rozwinac.A przy tym schronisko zyska nowych malych fanow.

A co do goscia z Korso,to juz odpuscil,przeczytaj post"nie-full-wypasa" i odpowiedzi na ten post. Sprawa jest zamknieta.

Link to comment
Share on other sites

Ciesze się bardzo :) Oczywiście, że zrobimy. Przedszkolaki uwielbiają rysować, kolorować i w ogóle. Ja mam siostrzenicę w wieku przedszkolnym (przepraszam bardz ona już do "średniaków" chodzi :)), która uwielbia pieski, ale jak są z dala od niej :) Ale to ja zaszczepiłam w niej miłość do zwierzaczków. Także teraz każdy dla niej pies to malutki psinek i wszystkie są kochane. Nie ma to jak dobra ciocia :D

Link to comment
Share on other sites

Mama dzwoniła już do schroniska :D Ogromnie sie cieszę :D Ok. wtorku przyjdziemy po Mini tzn. zobaczyć ją i poznać. A w piątek po nią przyjdziemy naprawdę, bo musimy mieć czas żeby ją przyzwyczaić do domku. Także będą trzy dni. Bo tak to ja jestem w szkole, a mama nie zawsze jest. O tacie to nie wspominam. I chodzi mi tylko o czas kiedy jestem w szkole, bo tak to zawsze jestem. Ale się okropnie się cieszę!!!

Link to comment
Share on other sites

Aniu, ciesze sie, ze bedziesz miala Minimini, jak i z tego, ze checia pomocy zwierzetom "zarazasz" Twoich znajomych.

Ulka, przyznam, ze po Twoim liscie tez probowalam napisac na korso, ale nie mialam mozliwosci, bo zawsze dostawalam ostrzezenie, zeby nie uzywac wulgaryzmow. Napisalam o tym do Admina korso (zalaczajac tekst), aby poprawil filter, bo nie widze zadnego wulgaryzmu. Tekst byl taki:

"Aby bylo jasne: jestem wegetarianka, moje psy jedza karme dla psow, czyli odpadki. W roku 1991 pewien pan napisal list do Polityki w ktorym udowadnial (powolujac sie na wyliczenia kolegi), ze braki w zaopatrzeniu w mieso w Polsce sa spowodowane tym, ze mieso to w ogromnej wiekszosci jest zjadane przez psy. Gdyby list ten nie byl zalosny, nadawalby sie do kabaretu. Zycie zweryfikowalo teorie tego pana. List ten przypomnial mi sie, kiedy czytalam wpisy na tej stronie o dzieciach niedoleczonych i niedozywionych. A na pytanie dlaczego trzeba utrzymywac schroniska, odpowiem tak: bo to czlowiek zgotowal zwierzetom taki los, a one za to placa. Bo zyjemy w panstwie demokratycznym, gdzie niektorzy tak jak ja chca utrzymywac zwierzeta i chca aby ich podatki przeznaczone byly na schroniska, tak jak niektorzy chca utrzymywac samochody zanieczyszczajace srodowisko spalinami choc wszyscy musza placic podatki na ochrone srodowiska, a jeszcze inni chca miec dotacje np. na filharmonie, czy biblioteki. Ale aby to zrozumiec, nie wystarczy czytanie "ksionzek". Potrzebna jest tez wrodzona inteligencja i troche wrazliwosci.
A co do wlascicieli psow, to zgadzam sie, ze nie powinni wypuszczac psow bez nadzoru i sprzatac po swoich pupilach. Ja tak robie, tylko ze chcialabym aby za podatki placone m. inn. przez wlascicieli, wystawiono wiecej smietniczek, bo inaczej to zawracanie Wisly kijem. "

Link to comment
Share on other sites

Hesiu, dziekuje Ci za wsparcie. Ciekawe co na to admin Korso.
Tygodnik jest w porzadku, mamy tam swoj kacik adopcyjny :p

Tak mi szkoda Ani i AniK, tak sie dziewczyny napracowaly nad plakatami,staly tez 2 dni w Tesco podczas zbiorki darow,2 dni sluchaly impertynencji i niemilych slow. A teraz jeszcze musza bronic swoich racji i Dobrych Serc,tlumaczyc sie przed gburami.

Nagroda AniK bedzie MiniMini Sznaucia,spokojniutka,troche niesmiala i wystraszona sunia,ktora na pewno pokocha Anie z calego serca. Psy ze schroniska kochaja mocniej.

Link to comment
Share on other sites

:p Jednak zmiana planów :D przychodzę już w środę. Mam pytanie: czy MiniMini bardzo boi się ludzi? Bo ja dalej ją chcę, ale nie chcę żeby moja mama się przestraszyła i zrezygnowała mówiąc, że jest a bardzo wystraszona. I, że będzie ją trudno wychować.
Mam jednak nadzieję, że tak nie pomyśli.
I jeszcze jedno pytanie: jakiej wielkości mam kupić Mini obrożę? Bo tego tylko nie wiem. Ania (Kori) zadręcza mnie wiadomościami o tym, że widziała na starówce śliczne obróżki i smycze. Chce mnie wyciągnąć na starówę. Znając moje dobre serduszko :p pewnie się zgodzę i będą chodzić po wszystkich możliwych zoologicznych :)
Ja niestety nie byłam na zbiórce w tesco, ale za rok idę na pewno :) MIałam wtedy chyba uraz do supermatketów i się bałam, że się zawali (w końcu każdy ma jakieś swoje urojenia :D).
Jeszcze raz bardzo dziękuję Pani, która wpłaciła pieniądze na sterylkę Mini. Tak to moi rodzice niezbyt by się zgodzili, ale w takim wypadku...w środę do Mini :D Bardzo Pani dziękuję.

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj byly az 3 adopcje. To wiadomosc od Kierownika

[QUOTE]
Dzisiaj dobry dzień na adopcje. Jak do tej pory poszło 3 psy. Bokserka. Pies z wybiegu 31 oraz pies czarny kudłaty, który był na łańcuchu koło bramy obok Bernisia, ale po przyjęciu podobnego do haskiego przeniesiony na wprost garażu.[/QUOTE]

:laola:

Link to comment
Share on other sites

Namówiłam Tatę, żeby wpłacił 1% na schronisko w Mielcu. A Tata podatek ma duży :cool3:
Ja tez swój 1% przeznacze na Mielec w tym roku.

Na przekazach nie wpisaliśmy nazwy schroniska, tylko stowarzyszenia - ale chyba dobzre, tzn. to pójdzie na schronisko?

Link to comment
Share on other sites

Basiaap,
na pewno pojdzie na schronisko. Bede pilnowac, zeby wszystko poszlo na zwierzaki, na poprawe warunkow ich bytowania (na tyle ile mi wolno jako wolontariuszowi).
Dziekuje CI za pamiec i wplate, prosze podziekuj Twojemu Tacie za wplate 1% jego podatku :p .

Link to comment
Share on other sites

Niestety mam tylko dwa zdjecia nowych bud i odremontowanego boksu nr 5 ze schroniska. Dzieki wplatom opiekuna Alexy, Pana Wojtka. I dzieki dogomaniakom, ktorzy o nas pamietaja. Zadaszenie nad boksem tez jest nowe.

[img]http://img341.imageshack.us/img341/1621/boks54ba.jpg[/img]

[img]http://img451.imageshack.us/img451/3541/boks511vk.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Kierownik ciagnie teraz zadaszenie od strony boksu 44, gdzie mieszka Mary Jane, ktora od dzisiaj ma wirtualna opiekunke, Pania Ewe.

[quote][COLOR=Indigo]Od: "Towarzystwo Opieki nad Zwierzetami" <[email protected]>
Data: Wt Kwietnia 11 2006, 7:57 pm
--------------------------------------------------------------------------
[/COLOR][COLOR=DarkGreen][COLOR=Indigo]Mary Jane jest w schronisku od 2,5 roku. Przywieziona została z Ostrowca Św. jako bezdomny pies.Jest bardzo spokojna i grzeczna.
[/COLOR] [B][COLOR=Indigo]W chwili obecnej zacząłem robić dach od strony tego wybiegu.
Będzie miała dach nad głową i nową budę. [/COLOR] [/B][/COLOR][/quote]

Po swietach, jak prace beda widoczne, pojade do schroniska zrobic zdjecia.

Link to comment
Share on other sites

Już dawno tu nie zaglądałam. Jestem pod wrażeniem Twojej determinacji i zaangażowania, chylę czoła...

I zazdroszczę Wam relacji z kierownikiem, który przekonał się do wolontariuszy i współpracuje z Wami. I sam ciągnie dach...

Ja żebym dowiedziała się o cokolwiek - wiek psa, gdzie przebywa, czy chory, muszę pytać 3 razy, zazwyczaj oglądając plecy kierowniczki, uprzejmie przeczekując jak przejrzy papiery czy zadzwoni. Kurczę, jak my musimy walczyć o każdą informację... Są dni, kiedy jest lepiej, ale generalnie... no zazdroszczę :oops:

I gratuluję wyników :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Basiaap,

bardzo dziekujemy za chec wsparcia akcji sterylkowej.
Proponuje Mysie lyb Pysie (labkowate sunie, moga stanowic lakomy kasek na pseudohodowcow), ktore sa od kilku tygodni w schronisku. Tu jest link do ich galerii [url]http://www.mielec.bezdomne.com/galeria.php?ad=0&p=4&pk=P&str=11&sort=imie&pid=748[/url]

Bardzo prosze o wpis na wplacie : na sterylizacje suni Mysi (lub Pysi).
Mysle, ze 100-150 zl powinno wystarczyc.

Dziekuje w imieniu sunieczki.

Link to comment
Share on other sites

Aluniu,
to moze na Pysie, druga sunie z watku Mysi i Pysi? W tym boksie sa 3 sunieczki oddane z jednego zrodla. Wszystkie takie miody, ze nie dalo sie ich z boksu po kolei wyprowadzic, wszystkie sie pchaly na mnie i kierownika.
A ze sa bardzo podobne do labradorow moga stanowic lakomy kasek dla rozmnazalni.

Dziekuje za kolejna wplate :Rose: :Rose: :Rose: .

[SIZE="6"][B][COLOR="Yellow"]Wszystkim zyczymy spokojnych, radosnych Świąt Wielkiej Nocy.[/COLOR][/B][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...