Jump to content
Dogomania

Mieleckie schronisko prosi o pomoc!


XWegaX

Recommended Posts

Uprzejmie informuje :oops: , ze wpłata na konto schroniska została dokonana :multi: (po licznych perypetiach na poczcie pt. JAk udupić panienke z okienka i zepsuć jej cały weekend - daj jej 184,61 złoty w kilkogroszówkach do policzenia :-o )

Opłata pocztowa zjadła 2, 50 zł dlatego, na koncie schroniska jest 182, 10
Napiszcie proszę na co pójdą te pieniążki ;)

Dziewczyny paliłys ię do kolejnej wizyty,a le w końcu kazali nam wysłąć pocztą. ODwiedzimy schronisko jeszcze nie raz, i obiecujemy akcje w przyszłym roku, jeszcze przed zimą.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Jestem tu pierwszy raz, ale dobrze. Zgadzam się z Anią (Kori) planujemy powtórzyć za rok akcję, ale tym razem trochę wcześniej, aby zdążyć przed zimą. Nie dziwię się tej osobie co liczyła te pieniądze, bo sama je wcześniej liczyłam, ale myśmy to robiły w 4, a ona musiała sama.
Pozdrawiam wszystkie zwierzątka ze schroniska! Na pewno jeszcze odwiedzimy ja z Anią.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

W marcu do adopcji poszlo 7 psów i 2 koty (Babunia i Fioleciarz).
Pracowników zdziesiatkowala choroba, a psów przybyło w zastraszającym tempie.

Jest kilkanaście przepieknych psiakow, w wiekszosci to sunieczki.
Prosimy wszystkich o przekazanie 1% podatku, wplaty bedziemy wykorzystywac na sterylki.

Link to comment
Share on other sites

ja w tym roku mam nadzieje nie będę dopłacać, bo miałam wydatki remontowe ale już zobowiązałam moją mamę (która napewno będzie dopłacać) do przekazania 1% na wasze schronisko...
a Pan Kierownik może być dumny bo takie schronisko jak jego to naprawde jest rzadkość...ale to tylko dowód na to, że często problem nie leży w braku funduszy ale w braku woli ludzi, żeby się zorganizować i pomóc tym psiakom..gdyby psiaki mogły przyznawać Psi Order Uśmiechu to napewno dałyby go Panu Kierownikowi

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zu']a Pan Kierownik może być dumny bo takie schronisko jak jego to naprawde jest rzadkość...ale to tylko dowód na to, że często problem nie leży w braku funduszy ale w braku woli ludzi, żeby się zorganizować i pomóc tym psiakom..gdyby psiaki mogły przyznawać Psi Order Uśmiechu to napewno dałyby go Panu Kierownikowi[/quote]
Pan Kierownik musi być wyjątkowy:)

[SIZE=1]Nie wiem czy dobrze zapamiętałam, ale kojarzę tego Pana jako cżłowieka, który swoje pieski bierze na ręce do zrobienia zdjęcia. Jakoś takie właśnie zdjęcia różne zapamiętałam, ale nie wiem czy dobrze kojarzę, to chyba ten Pan?[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Bric-a-Brac dobrze kojarzysz.
Wczoraj bylam w schronisku i prawie 300 nowych zdjec pstryknelismy z Kierownikiem, wiekszosc maluchow (w sensie wagowym) Kierownik trzyma wlasnie na rekach, zeby sie piesy nie baly i ladnie prezentowaly na zdjeciach. A te ktorych sie nie da brac na rece, przytula, zobacz jutro-pojutrze w galerii schroniska na nowe piesy (wcozraj wlozylam kilka maluchow m.in.Agatke,Królewne).

Gdyby nasz kierownik mial troche wiecej funduszy, zrobilby wiecej dobrego, nowe budy, zadaszenia, niektore zwierzaki mialyby lepiej niz w "domach" w ktorych mieszkaly wczesniej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ulka18']Bric-a-Brac dobrze kojarzysz.
Wczoraj bylam w schronisku i prawie 300 nowych zdjec pstryknelismy z Kierownikiem, wiekszosc maluchow (w sensie wagowym) Kierownik trzyma wlasnie na rekach, zeby sie piesy nie baly i ladnie prezentowaly na zdjeciach.[/quote]
Takiego kierownika to ze świeczką szukać, mieleckie psiaki mają więcej szczęścia niż wiele innych.

Link to comment
Share on other sites

Do adopcji poszla dzisiaj taka oto kruszynka Agatka:
[URL="http://www.mielec.bezdomne.com/galeria.php?ad=1&p=4&pk=P&str=0&sort=imie&pid=745"]http://www.mielec.bezdomne.com/galeria.php?ad=1&p=4&pk=P&str=0&sort=imie&pid=745[/URL]

Razem 8 psow i 2 koty.

Link to comment
Share on other sites

Na pewno było już to gdzieś pisanie, ale zapytam się jeszcze raz. Ile kosztuje taka sterylizacja suńki? I jeszcze jedno :D Na co poszły pieniążki, które dało gimnazjum numer 2?
Bardzo podoba mi się Minimini, ale moi rodzice nie chcę wziąć niewysterylizowanej suczki. Niestety.
To ja czekam na odpowiedź :D

Link to comment
Share on other sites

Sunia sznaucerkowata bedzie miala sterylke dzieki Hesi.
Trzeba pytac bezposrednio w schronisku kiedy bedzie zabieg.
Pieniadze w kazdym badz razie beda.

Koszt sterylki to w zaleznosci od wielkosci suni. Mozna wplacac nawet w ratach, tak robila kochana Lothia ze swoja podopieczna Bosco Bosca.

A jesli chodzi o zagospodarowanie wplat z gimnazjum,musze zapytac Kierownika,bo ja nie mam takiej wiedzy,ani nie uczestnicze w rozporzadzaniu wplat bezposrednich.Znajac zycie na najpilniejsze potrzeby.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ulka18']Gdyby ktos mogl jeszcze przekazac nam 1%, to pieniazki zostana przekazane na sterylki (mamy duzo nowych suniek :-( miedzy innymi te dwie w awatarku Klarunie i Sunie z nowego boksu na tylach sztuk 3) oraz na deski do budowy nowych bud. Dziekujemy.[/quote]Jeszcze nie wiem ile tego 1% będzie ale przekażę go na wasze schronisko
buźka

PS jak tam moje suńki?

Link to comment
Share on other sites

Tak Asiu, masz sunie bez lapki z boksu 55. Jutro bedzie Kasia w schronisku to poprosze o zdjecia.


A to sprostowanie od Pana Kierownika, wplaty 1% podatku nalezy kierowac:

[quote]Prawidłowa nazwa organu zarejestrowanego sądownie to:

[COLOR=Green][B] Mieleckie Towarzystwo Ochrony Zwierząt
ul.Targowa 11
39-300 Mielec
Bank Przemysłowo-Handlowy
Nr konta 68106000760000402180005219[/B][/COLOR]

Mieleckie Towarzystwo Ochrony Zwierząt w ramach swoich statutowych
obowiązków prowadzi schronisko dla bezdomnych zwierząt które nie ma
osobowości prawnej i nie posiada oddzielnego konta bankowego.
Towarzystwo nie ma rozbudowanej biurokracji. Zadna osoba z zarządu nie
pobiera ani grosza. Wszystkie środki pieniężne zgromadzone na koncie MTOZ są wykorzystywane na potrzeby tylko i wyłącznie schroniskowe.Jeżeli są potrzebne dalsze informacje to proszę pytać.Pozdrawiam.
[/quote]

Link to comment
Share on other sites

Moja mama zgodziła się na sunie Minimini z boksu numer 147 :):):)
Mogłabym liczyć ja jakąś wiadomość o sterylce Minimini? Kiedy będzie i w ogóle inne informacje? Bo jeżeli będzie wysterylizowana to ja poczekam jeszcze troszkę z prawidzą adopcją. A jeżeli nie to wezmę sunieczkę jak najszybciej :D
Niestety nie mogę pytać się bezpośrednio w schronisku o sprawy Mini, bo mieszkam daleko od niego i nie mam możliwości częstego odwiedzania.
Oczywiście jeżeli nie zrobię nikomu kłopotu z podawaniem mi wiadomości. Ja bardzo pokochałam Mini i chciałabym jak najszybciej ją zaadoptować. Chociaż jeżeli będzie możliwość sterylki to poczekam.
Jeżeli udałoby się to proszę o jak najszybszą odpowiedź. Jak ja kocham Mini :D

Link to comment
Share on other sites

Już jej o tym powiedziałam :) Moi rodzice byli bardziej przychylni na sunię wysterylizowaną, ale gdyby Minimini nie przeszła takiego zabiegu w schronisku to no i tak bysmy ją wzieli (mam nadzieję :))Bardzo dziękuję Pani za dobre serce. Dzięki takim ludziom psinki mają większe szanse na adopcję. Chociaż ludzie dalej boją się schronisk i zwierząt przebywających w nim. Nie wiem jeszcze jak, ale muszę wymyślić jakąś akcję, żeby ludzie przestali sądzić, że psy w schroniskach zą złe, chore, brudne itp. One wcale takie nie są. Moja w tym już głowa. Jak na razie rozwieszam z Anią (Kori) i Olą plakaty adopcyjne. Może ktoś się zainteresuje losem mieleckich zwierząt...

Link to comment
Share on other sites

I juz straz miejska dzwonila do kierownika z pretensjami,ze rozwieszamy ulotki nt.schroniska. Ktos zyczliwy doniosl, ze ulotki wisza "na miescie". Dziewczyny beda musialy je sciagnac z tych miejsc najbardziej rzucajacych sie w oczy.
Nasza akcja propagandowa kluje ludzi w oczy.

W kwietniu do dzisiaj mielismy 4 adopcje :Foksia, szczeniak spod okna, Milka i Czarunia :multi: Oby tak dalej !

Link to comment
Share on other sites

Aniu, bardzo mi przykro, ze Twoja akcja rozwieszania plakatow spotkala sie z taka reakcja strazy. Pewnie musicie z kolezankami znalezc jakies miejsca przeznaczone na wywieszanie ogloszen.
A jesli chodzi o przekonanie ludzi aby uwierzyli, ze psy ze schroniska sa przekochane, to jedna z mozliwosci jest pokazanie im tego na przykladzie wlasnego pieska. Zycze powodzenia z Minimini.

Link to comment
Share on other sites

Już napisałam tam co o tym myślę. Ludziom już nawet przeszkadza to, że ktoś pomaga zwierzętom. Okropnośc. Istna paranoja!!! Kompletnie jestem oburzona tymi komentarzami. Wszędzie znajdą się tacy nadgorliwi obywatele. Już do zwierząt się doczepili! Nie mają do czego to do zwierząt! W innych sytuacjach to aż się prosi żeby zawiadomic straż, ale nie bo zwierzęta oczywiście nie mają żadnych praw! Mam pytanie: gdzie mają wiszec ulotki jak nie "na mieście"? Na bezludziu? Przecież jak im przeszkadza schronisko to powinni popiera takie akcje, bo dzięki temu zmniejsza się ilczba zwierząt w schronisku. Dziewczyny wieszały ulotki w miejscach dozwolonych. Proszę o napisanie w takim razie gdzie można wieszac. Może nigdzie? Najlepiej będzie jak nikt nie będzie się przejmował zwierzętami, bo po co? Przecież to tylko "szczekacze" jak to nazwał je jakiś pan. Nie mogę tego zrozumiec. Młodzież jest mądrzejsza od starszych. Nie mam już sił do takich ludzi, a to nie ja spotykam się ciągle z takimi zdaniami tylko pracownicy schroniska.
Dziękuję Wam za poświęcenie i dobre serca. Jesteście Wspaniali!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...