Jump to content
Dogomania

Mieleckie schronisko prosi o pomoc!


XWegaX

Recommended Posts

  • Replies 4.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

[quote name='Viris']Jakie są najpilniejsze potrzeby teraz w schronisku. Mam 200 zł z innego forum o psach i nie wiem jak przelew opisać żeby trafiły na te właśnie potrzeby pilne. Pomocy :)[/quote]
Viris, najpilniejsze sa wg nas oczywiscie sterylizacje, wg kierownika i schroniska remont hali. Ale jesli zalatwie materialy do remontu (mam obiecane), to pieniażki z forum mozna by przeznaczyc na sterylizacje.
[B][COLOR=navy]BARDZO PROSZE NAPISZ W PRZELEWIE : '[I]NA STERYLIZACJE I SZCZEPIENIE BERNARDYNKI Z OSTROWCA.'[/I][/COLOR][/B]
Dziekuje Viris w imieniu suni :Rose: Prosze przekaż podziekowania forum, ktore zebralo te srodki.

Aukcja cegielkowa sie zakonczyla. Na razie Reno nie wystawia nowej, zobaczymy jak pojdzie z zalatwianiem materialow :wink:

PS. Czy na wizażowym forum widoczne są zdjecia wizażankowych suczek wirtualnych?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='yoko100']Jest jeszcze ta aukcja na allegro dla schroniska cegielki??[/quote]

Chwilowo nie wystawiam :oops:. Mam tyle na głowie, ze ledwo na dogo wchodzę. Nie mam po prostu jak przypilnowac aukcji, bo przeciez trzeba na maile odpisywac, rozsyłac fotki itp a u mnie czasu ostatnio jak na lekarstwo ...:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Reno2001']Chwilowo nie wystawiam :oops:. Mam tyle na głowie, ze ledwo na dogo wchodzę. Nie mam po prostu jak przypilnowac aukcji, bo przeciez trzeba na maile odpisywac, rozsyłac fotki itp a u mnie czasu ostatnio jak na lekarstwo ...:roll:[/quote]

Tak tylko pytalam myslalam rozeslac po znajomych ale to nic.Ja na wakacjach po egzaminach przysiade do komputera i moze cos sie naucze to porobie cosik.Zakladalam konto na allegro ale zapomnialam i hasla i logdinu<sciana> i teraz nie moge wejsc.Moze jak kupie nowy komputer niedlugo to bede mogla nowe zalozyc konto.

Link to comment
Share on other sites

Tak zdjęcia się otwierają, dziękujemy za pamięć.

Ja ostatnio nie mam na nic czasu, mało tam nawet zaglądam.

Chciałabym kiedyś poogłaszać nasze zwierzaki i pomóc im w szukaniu domku, ale nawet nie mam jak teraz :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='halcia']A gdzie sie nam Viris podziała?[/quote]
Halciu dopiero przeczytałam Twój post, Viris się podziała, jak to ona ma w zwyczaju. Ale to nie znaczy że o Mielcu zapomniałam. Po prostu czasu mało, czasem nawet nie mam jak zrobić rozliczeń wizażankowych - tylko wpłaty regularnie przesyłam do schroniska, a potem sprawdzam czy jest nadpłata czy niedopłata i daję znać dziewczynom.

Link to comment
Share on other sites

[url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/5d04995ac72137f9.html]artykuł schronisko.jpg - Rozmiar oryginalny - Fotosik.pl[/url][IMG]http://images48.fotosik.pl/128/5d04995ac72137f9med.jpg[/IMG]


Wymysliłam z moim juz mężem:) zemozna by napisac petycje do urzedu przeciez jest nas troche.tylko wysyłac je listownie poleconymi..

Link to comment
Share on other sites

Standard. Oczywiście temat bedzie spychany na margines, bo niby czego innego można by było sie spodziewac :angryy:. I może mamy zejśc do 200 zwierząt do jesieni??? PARODIA!!!!!!!!!!!!! No chyba, ze magistrat weźmie wszystkie nadliczbowe zwierzęta do siebie :p. Wtedu damy radę :diabloti:.

O petycji trzeba by było porozmawiac z Kiero ;).

Link to comment
Share on other sites

Nie spodziewalam sie niczego innego ze strony wladz miasta. Rozmawialam z Pania Maria Prezes MTOZ, wiem ile przeszla szykan, nieprzyjemnosci przez te 20 lat istnienia schroniska. Nigdy Mielec ani jego mieszkancy nie interesowali sie zbytnio schroniskiem, polowa nie wiedziala, ze jest schronisko w ich miescie, sam fakt ile lat czekalismy na miejscowych wolontariuszy :shake:
I zawsze te cholerne dzieci, ktore chodza glodne, a ludzie sie psami zajmuja, doslownie tego nie napisali, ale widac podtekst :angryy: Rozumiem, ze czlowiek zawsze góra i jego interes najwazniejszy, ale żeby tak zawsze?

Zgadzam sie z kierownikiem, damy rade sami, a na pewno nie za cena 300 psow, wiekszosc weteranow przeciez opuscila schronisko. Zostalo ich niewiele w porownaniu z tym co bylo, wladzuchna moglaby sie przejsc do schroniska i zobaczyc ile jest nowych bud, boksow, zadaszen.

Link to comment
Share on other sites

Aga, ale władza nigdy nie chce widziec tematu zwierząt bezdomnych. Myślałby kto, że tak namiętnie odnawiają żłobki i przedszkola. Zresztą, nie czarujmy się, jesli gmina się dobrze zakręci, to na takie cele może załatwic subsydia z Unii. No, ale to troche pracy kosztuje. I chęci. A tego to w naszych urzędach nie znajdziesz. Na prawdę, trzeba by było zorganizowac jakiś ogólnopolski ruch, co by w końcu ratyfikowac unijne prawa dot. zwierząt bezdomnych. Mając bata w postaci Unii, gminy nie byłby takie nonszalanckie w tym temacie. A tak: "hulaj dusza, piekła nie ma" ... :angryy:

Link to comment
Share on other sites

ale do cholery jasnej te zwierzęta n ie przyszły same do schroniska!!!! przeciez porzucili je ludzie, wyrządzili im krzywdę - więc na kim spoczywa odpowiedzialność za ich los??? no do k....y nędzy na ludziach!!! Chyba, że zasiadający w UM nie są ludźmi - a to inna sparaw. Więc niech szanowni włodarze w końcu zaostrzą prawo dot. znęcania, porzucania. Jakby jeden z drugim dostał po 10 tys. zł grzywny i dwa latka ograniczenia wolności i prace na rzecz schronisk to sytuacja zwierząt znacznie by się polepszyła, a nadto byłaby kaska na bezdomniaki. Niech UM Mielec pozyska środki na sterylizacje, chipowanie, kastracje zwierząt. Niech sąsiad patrzy na sąsiada, gdzie podział Miśka, Burka itd. Niech rozpoczną ogolnopolską akcję sterylizacji, kastracji, [B]a przede wszystkim uświadamiania ciemnogrodom wiejskim i miejskim co to jest sterylizacja, kastracja, chipowanie.
[/B]Oczywiście kaska idzie z budżetu państwa - i każdy kto odprowadza podatki uczestniczy w tym, ale na więzienia np. tez idzie - i to ogromne sumy idą i my utrzymujemy darmozjadów, którzy za to, że komuś wyrządzili krzywdę - dla pedofili, zboczeńców. A ja wolę dać na bezdomne psy a nie na te odpady społeczne.

To trzeba ruszyć w całej Polsce nie lokalnie, bo tak to o dupke rozbić! Przecież z nieodpowiedzialności ludzi bierze się bezdomność zwierząt. To niech płacą za to!!

Link to comment
Share on other sites

Basia masz w 100% rację, ale nikt z urzędasów nie chce tego zrozumieć, w zasadzie poza rozsądnymi miłośnikami zwierząt nikt nawet tej zależności nie dostrzega! Uświadamianie, uświadamianie i jeszcze raz uświadamianie, ale są tacy, których nie uświadomisz nigdy!

Link to comment
Share on other sites

a może by tak Mielec dogadał się z Tarnobrzegiem, Stalową Wolą, Sandomierzem o stworzeniu wspólnego schroniska własnie z lokalizacja w Mielcu - [B]teren jest! więc cholera nie można ściągnąc pieniędzy z innych gmin??? przecież to opłacałoby się każdej stronie. Matko czy tam nie ma jakiegoś urzędnika z mózgiem??
[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Basia1968']a może by tak Mielec dogadał się z Tarnobrzegiem, Stalową Wolą, Sandomierzem o stworzeniu wspólnego schroniska własnie z lokalizacja w Mielcu - [B]teren jest! więc cholera nie można ściągnąc pieniędzy z innych gmin??? przecież to opłacałoby się każdej stronie. Matko czy tam nie ma jakiegoś urzędnika z mózgiem?? [/B][/quote]
Basiu, kierownik dawno proponowal schronisko miedzygminne, tak jak teraz psy sa przywozone z roznych gmin (oczywiscie za oplata, nie za darmo sa przyjmowane z niemieleckich gmin) kazda gmina moglaby sie dolozyc proporcjonalnie do budowy nowego schronu. Ale wola urzedniczego dogadania się sięga liczbie [B][SIZE=3]0[/SIZE][/B] :roll:

Link to comment
Share on other sites

A MOŻE WARTE BYŁOBY PRZEMYŚLENIE TAKIEGO WARIANTU - NAPISANIA DO WSZYSTKICH UM - TARNOBRZEG, MIELEC, STALOWA WOLA, SANDOMIERZ - PISMA O TO, ABY WYPOWIEDZIELI SIĘ W KWESTII STWORZENIA WSPÓLNEGO SCHRONISKA - JAKIE WIDZĄ MOZLIWOŚCI ROZWIĄZANIA PRZECIEŻ TAK WAŻNEGO PROBLEMU - JAKIE ZA JAKIE PRZECIW - ITD - podpowiedzieć, iż jest teren w Mielcu na schronisko może udałoby się wspólnymi siłami / przypomina mi się cyt. "pomożecie - pomożemy":diabloti::diabloti:/.

nie wiem sama - ale kurcze od czegoś trzeba zacząć

Link to comment
Share on other sites

Komentarz kierownika do artykulu.
[QUOTE]Mnie się nawet podoba chyba po raz pierwszy artykuł w gazecie. [B][COLOR="Red"][SIZE="3"]Brakło w nim tylko tego, że to nie Mielec utrzymuje psy z obcych miast, a obce miasta utrzymują mieleckie psy.[/SIZE][/COLOR][/B]Byli u mnie z urzędu miasta i rzeczywiście był taki warunek zejścia do 200 psów oraz 50 kotów w zamian za remont. Więc powiedziałem że jak miasto da pieniądze w wysokości 50.000 miesięcznie to w ciągu roku od otrzymania pierwszej takiej kwoty może dojdę do takiej liczby.
A narazie nie patrzę na ich łaskę tylko robię to co mam wykonać najpierw do 30.05.09, a następnie do 30.06.2009. Czekam do piątku na oficjalne pismo co do pomocy miasta w modernizacji starego schroniska.Do tego dnia mają przedstawić Powiatowemu wetowi plan działań.
[B][COLOR="#ff0000"]Najważniejszym dla mnie zadaniem jest ta nieszczęsna chłodnia.[/COLOR][/B][/QUOTE]

[B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]Czy ktos z Was ma dojscia, zeby zakupic używana chlodnie np. taka z samochodu izotermy?[/SIZE][/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...