Jump to content
Dogomania

GALERIA grzywek (prosimy zakladac oddzielne tematy)!


Jolka

Recommended Posts

  • Replies 16.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Deirdre, a co Ci nie pasuje w ustawieniu tego psa?
Ja znawcą nie jestem, ale według mnie ta postawa uwydatnia ładny prosty grzbiet tego psa i dobre kątowania. A chyba o to chodzi w wystawianiu psa, żeby pokazać jego najlepsze cechy?
Nie rozumiem o co Ci chodzi z tym wystawianiem na ON-ka, bo tak się wiekszość psów wystawia. Nawet jamniki :P

Link to comment
Share on other sites

Zgadzam się, że ma odrobinę zbyt rozciągnięte łapki tylnie, przez co lekko spadzisty grzbiet, ale żeby zaprzeczeniem wszystkiego? (czyli czego?)
Wstawiłam wcześniej zdjęcie jak ma łapki mniej rozciągnięte i jednak na tym wygląda lepiej, więc? Mogę wysłać Ci fotkę na pw Dłuższy włos też działałby zdecydowanie na plus, ale niestety na to nie mam wpływu..
ps: Nie widziałam, żeby ktokolwiek tak wystawiał ONka..
Nie mówie, że jest super ustawiony, bo gdybym to robiła przed lustrem wyglądałby inaczej, brakuje mi wyczucia, ponieważ nie mam dużego doświadczenia praktycznego i jak psa nie widzę sama, to trudno mi ocenić. Jednak nie mogę się zgodzić z tym, że został ustawiony fatalnie. Widać ładną, długą szyjkę, oristy grzbiet, kątowanie, jedynie trochę za bardzo rozciągnęłam go (o jedną, niecałą łapkę przestawiłabym łapki tylne w stronę głowy), ale jak ktoś coś jeszcze widzi, to proszę, chętnie wyslucham

Ah i ps2: Zdjęcia cytujemy jako linki, nie jako obrazki!

Link to comment
Share on other sites

jeśli chodzi o postawę ON-ka to owczarek ma jedna łapę wyciągnięta do tylu, a druga nie;) Przykład ustawienia na moim Jogasku =]
[URL]http://img61.imageshack.us/img61/8300/p5160040dt6.jpg[/URL]

a tutaj ustawienie mojej grzywki:
[url]http://i207.photobucket.com/albums/bb132/malasilky/Silky9gmaildgm.jpg[/url]

[B]Dada[/B] jaki on śliczny sie robi a kiedy sie z nim pokarzesz na wystawce Pozdrowionka :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nesuniaaa']Deirdre, a co Ci nie pasuje w ustawieniu tego psa?
[/quote]
Wiele a najbardziej to ze przy takim ustawieniu ma tragicznie spadzisty grzbiet. Podobno grzywacz powinien mieć prosty grzbiet. Prosty oznacza równoległy do płaskiego, równego podłoża.

Strasznie wielu z Was podskoczyło na banalne pytanie. Budowa wielu grzywek to bolący temat o którym nikt się nie wypowiada, no chyba że pies nielubiany lub jego właścieciel. Gdy jest lubiany, jest zawsze cudowny choćby był tylko fotogeniczny. Smutne to. Ale nic chyba polskiego grajdoła nie zmieni.... Aby uniknąc pyskówek i najazdówek zaznaczam że nie piszę o nikim konkretnym, stwierdzam fakty bijące w oczy non stop.

[B]Dada[/B], dziękuję za następną fotę na pw. :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Deirdre']wiele a najbardziej to ze przy takim ustawieniu ma tragicznie spadzisty grzbiet.
Strasznie wszyscy podskoczyliście na banalne pytanie. Podobno grzywacz powinien mieć prosty grzbiet. Prosty oznacza równoległy do płaskiego, równego podłoża.[/quote]
Prosty nie oznacza równoległy do do płaskiego podłoża tylko prosty oznacza prawidłowe ułożenie kręgów, nie zapadających się np. nad łopatkami czy w innej części , bądż wypukłego w części grzbietowej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Silky']Prosty nie oznacza równoległy do do płaskiego podłoża tylko prosty oznacza prawidłowe ułożenie kręgów, nie zapadających się np. nad łopatkami czy w innej części , bądż wypukłego w części grzbietowej.[/quote]

a z opadającym zadkiem już jest prosty? :cool1:

Link to comment
Share on other sites

Dada widzę ze Joyek ma już dłuższą sierść.:loveu: i zadbaną ładnie.

Też na początku tak ręcznie ustawiałam moją Keri i ją rozciągałam.
Na zdjeciu które wstawiłaś ma za bardzo rozciągniete tylne nogi, nie stoi na nich pewnie a jedynie sie podpiera.Widać ze nie jest to dla niego wygodna poza.
Moja Keri np sie buntowała podczas takiego ustawiania i cofała szyję,albo cofała nogi i musiałam ją w koło poprawiać.

Chłopaczek ma tez zachwiane proporcje przez włos- jego korpus wydaje się dłuższy bo ma włosy pod brzuchem krótsze- wyglądają jakby były przycięte na równo
( a przecież one mu jeszcze odrastają)
Gdy odrosną będzie pięknie.:cool3:

Ja teraz ustawiam i trenuje swoje psiaki metodą bezdotykową.
Ustawiam na smakołyk przed nosem,dodając komendę słowną.
I chwale gdy stanie dobrze oraz gdy uda się utrzymać pozycje.Gdy się wierci poprawiamy bez nagrody.
Pies sie tak nie denerwuje i nie spina. Czasem tylko np poprawie trochę tylna nogę ręcznie.

Oczywiście są wypadki kiedy niektóre psy i tak trzeba ustawić ręcznie- np na stoliku,moja się wtedy bardziej kręci i trudno jej ustać.

Ustawianie ręczne jest tez lepsze gdy chcemy np.poprawić jakieś wady psa, np.gdy ma pupę za wysoko możemy tak przytrzymać ze grzbiecik będzie prosty i pupa niżej.(choć w ruchu wprawne oko i tak wyłapie)

Ja jednak przekonałam sie całkiem do bezdotykowego ustawiania jak pies to polubi to takie wystawianie się to sama przyjemność.

Patrze czasem na relacje z zagranicznych wystaw i na te pieski pokazujące się wspaniale na smakołyk,zabawkę lub po prostu wpatrzone w swojego właściciela jak zahipnotyzowane. Jakby mówiły-"Patrzcie jaki jestem piękny i jaki pan/Pani jest ze mnie dumny...."

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Deirdre']a z opadającym zadkiem już jest prosty? :cool1:[/quote]

Dardire fajnie że czytałaś wzorzec, ale chyba niezbyt uważnie... bo to kątowanie ma być takie, aby tułów był równoległy do podłoża.

Jeśli zaś chodzi o zdjęcie Dady to kwestia ustawienia. Moja Jaga ma prosty grzbiet a potrafię ją ustawić tak żeby miała dupę w górze lub grzbiet jak pałączek:evil_lol:

Co do twojej wypowiedzi o grzywaczach, które odbiegają anatomią od wzorca i braku komentarzy na ich zdjęcia. Zapewne nie ma takowych, bo my oglądamy te psy na wystawach, widząc je na żywo w ruchu i statyce i nie musimy się odnosić do zdjęć, które z różnych powodów mogą być nieudane.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ajcka']Dada widzę ze Joyek ma już dłuższą sierść.:loveu: i zadbaną ładnie.

Też na początku tak ręcznie ustawiałam moją Keri i ją rozciągałam.
Na zdjeciu które wstawiłaś ma za bardzo rozciągniete tylne nogi, nie stoi na nich pewnie a jedynie sie podpiera.Widać ze nie jest to dla niego wygodna poza.
Moja Keri np sie buntowała podczas takiego ustawiania i cofała szyję,albo cofała nogi i musiałam ją w koło poprawiać.

Chłopaczek ma tez zachwiane proporcje przez włos- jego korpus wydaje się dłuższy bo ma włosy pod brzuchem krótsze- wyglądają jakby były przycięte na równo
( a przecież one mu jeszcze odrastają)
Gdy odrosną będzie pięknie.:cool3:

Ja teraz ustawiam i trenuje swoje psiaki metodą bezdotykową.
Ustawiam na smakołyk przed nosem,dodając komendę słowną.
I chwale gdy stanie dobrze oraz gdy uda się utrzymać pozycje.Gdy się wierci poprawiamy bez nagrody.
Pies sie tak nie denerwuje i nie spina. Czasem tylko np poprawie trochę tylna nogę ręcznie.

Oczywiście są wypadki kiedy niektóre psy i tak trzeba ustawić ręcznie- np na stoliku,moja się wtedy bardziej kręci i trudno jej ustać.

Ustawianie ręczne jest tez lepsze gdy chcemy np.poprawić jakieś wady psa, np.gdy ma pupę za wysoko możemy tak przytrzymać ze grzbiecik będzie prosty i pupa niżej.(choć w ruchu wprawne oko i tak wyłapie)

Ja jednak przekonałam sie całkiem do bezdotykowego ustawiania jak pies to polubi to takie wystawianie się to sama przyjemność.

Patrze czasem na relacje z zagranicznych wystaw i na te pieski pokazujące się wspaniale na smakołyk,zabawkę lub po prostu wpatrzone w swojego właściciela jak zahipnotyzowane. Jakby mówiły-"Patrzcie jaki jestem piękny i jaki pan/Pani jest ze mnie dumny...."[/quote]

Ja uważam, że to jak ustawiamy psa zależy od samego psa- Tasmina jest guma i mogę ustawić ją na każdy sposób. Jagoda ustawia się do ręki choć czasami np podkula nogi pod siebie (a ma strasznie głębokie kątowanie) i jak próbuję ustawić ją ręcznie odrazu się spina i wygląda ...

Antoni jest bardzo temperamentny i trzeba go ustawiać ręcznie- nie dlatego żeby ukryć jakieś wady, bo takowych nie ma, ale po prostu skacze, fika koziołki i robi wszystko by dostać smakołyk.

Link to comment
Share on other sites

nie zawsze da się tak ustawic psa jakbysmy chcieli, ja wystawiam Molly raz tak a raz tak,bo jak jej zaczyna się nudzic a jest ustawiona do reki to zaczyna oferowac mi inne zachowania i wtesy ustawiam od ręki, natomiast Bodzia nie można dotknać bo dotyk powoduje pałączka, nie jesdnemu z nas zdarzyło się za daleko odstawić psu nogi.... ale są osoby które poprostu tak wystawiają...

Link to comment
Share on other sites

Mówiłam, że też nie jestem zachwycona postawą Joyka na tym zdjęciu. Bo zdecydowanie oszpecilam psa i to nie tylko na tym zdjęciu, ale również na pozostałych trzech, których nie wstawilam. Normalnie wygląda zdecydowanie lepiej. Jednak nie wyszedł tragicznie, widzę mimo wszystko proste plecy (choć nie równoległe do podłoża), szyjkę i kątowanie... Zdjęcie ogólnie mi się podoba, mino, że wiem, że doświadczeni handlerzy ustawiliby go znacznie lepiej.
Staram się, by ustawiał się sam i tak wygląda najlepiej, jednak na stole jest speszony i się lekko kuli, dlatego zachowanie prostego grzbietu, uwydatnienie szyjki, kątów graniczy z cudem.
Ja go widzę na codzień, znam dokładnie jego anatomię i wiem, że te zdjęcia nie oddają wcale jego budowy, a szkoda.

Dziękuję za rady, staram się by ustawial sie sam, ćwiczymy od dawna z klikerem i nie mamy problemów. Stołu jednak się wcześniej bardzo bał i pracujemy jeszcze nad tym, by czuł się tam tak swobodnie jak na ziemi

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Deirdre']a z opadającym zadkiem już jest prosty? :cool1:[/quote]
Jezeli chodzi o owczarki niemieckie , jest to troszke inna sytuacja niz w grzywkach. Trend hodowli ownka idzie w kierunku uzyskania jak najlepszego wykroku podczas klusu.Tym samym obnizony zad i kontowanie tylnych konczyn , niestety jest bardzo mocno obnizane az dochodzi do dysplazji. Kregoslup jest w pojeciu budowy prosty, ale zad wydluzony i spadzisty. Oczywiscie przy zachowaniu odpowiednich proporcji dla rasy. Jest to pies uzytkowy , a nie jak grzywka ozdobny (bez zastosowan uzytkowych psa pracujacego.

Link to comment
Share on other sites

Keri i whippetka Tigra zabawa - szalone biegi,co ciekawe grzywka jest tak szybka jak whippet.
[URL]http://pl.youtube.com/watch?v=vcGcx815YHs[/URL]

[URL]http://pl.youtube.com/watch?v=3XxnWeNBq9s[/URL]

[URL]http://pl.youtube.com/watch?v=IkPkvRGf4V8[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...