Jump to content
Dogomania

Jedzonko - czyli to co buldożki lubia najbardziej!


Viris

Recommended Posts

No mysle ze tego tematu tu nie moze zabraknac. A przeszukiwalam to podforum buldozkowe i nie moglam znalesc tematu o jedzonku.

Mysle ze mozna by tu wymienic opinie na temat wszelakich karm jak i rowniez pogawedzic o smakolykach na ktore buldozki rzuca sie cala swoja cudna osobistoscia :)

Na pewno mozna tu rowniez umiescic rady dotyczace tego czym najlepiej nagradzac psiaka.

Czekam na dobre rady bo jak na razie to Klara jest koszmarnym lakomczuchem i uwielbia wszystko co da sie zjesc a to co sie nie da tez uwielbia.. Wiec oczy na okolo glowy zeby tylko czegos nie przekasila.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 891
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Viris']No mysle ze tego tematu tu nie moze zabraknac. A przeszukiwalam to podforum buldozkowe i nie moglam znalesc tematu o jedzonku.

Mysle ze mozna by tu wymienic opinie na temat wszelakich karm jak i rowniez pogawedzic o smakolykach na ktore buldozki rzuca sie cala swoja cudna osobistoscia :)

Na pewno mozna tu rowniez umiescic rady dotyczace tego czym najlepiej nagradzac psiaka.

Czekam na dobre rady bo jak na razie to Klara jest koszmarnym lakomczuchem i uwielbia wszystko co da sie zjesc a to co sie nie da tez uwielbia.. Wiec oczy na okolo glowy zeby tylko czegos nie przekasila.[/quote]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Viris']Ej no nie macie nic do napisania? Na prawde chcialabym wiedziec jakie karmy sa najlepsze dla buldozkow.

Slyszalam ze dobrze jest dawac zoltko co jakis czas. Ktos moze mi napisac z jaka czestotliwoscia i w jakiej formie?[/quote]Zóltka najwyżej dwa na tydzień i jajko przed tem należy spażyć(salmonella). My karmimy tak 1/3 ryżu 1/3 jarzyn siekanych i 1/3 mięsa - kurczak, wołowe, baranina cielęcina , indyk (nie może o być wieprzowina ani konina) Karmy to Royal Canin, lub Hills. Ostatnio upujemy Hillsa. Ponadto jedzą biały ser, który bardzo lubią. Lubią też bułki z masłem. Nie wolno dawać rzeczy rozdymających, wędlin, przypraw i słodyczy

Link to comment
Share on other sites

doksio podobnie jak psiaczki draczyn jadł specjalnie gotowane papusiu-w takich proorcjach 40%miesko, a po 30%wypelniecz z warzywkami :D i obowiazkowo ciasteczek mas na spacerkach-przewaznie biscroc kupowane na wage u nas w sklepie zoologicznym:)zawsze jak konczyly sie ciacha to chodzilismy z doksiem na psie zakupy :D tzn o prowadzil mnie do sklepu ja kupowalalm nagrody i doksio wychodzil ze sklepu caly happy bo dostalwal swinskie uszko albo innego smierdziucha za to ze celnie trafil na swoj 8) sklep

Link to comment
Share on other sites

to fakt, jak zostawal maly fragment to trzeba było wyrzucać bo psiak mów sie zacząć krztusić!innym przysmakiem były skórki, ogonki i płuca :D ale i tak nic nie pobije pewnego starszego pana który robiłraz zakupy ze swoim jamnikeim i powiedział ze piesek je tylko bycze penisy a jak pani powiedziala ze nie ma i czy moze wziac cos innego powiedzial ze nie, bo psiorek gustuje tylko w penisach :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='_beatka_']to fakt, jak zostawal maly fragment to trzeba było wyrzucać bo psiak mów sie zacząć krztusić!innym przysmakiem były skórki, ogonki i płuca :D ale i tak nic nie pobije pewnego starszego pana który robiłraz zakupy ze swoim jamnikeim i powiedział ze piesek je tylko bycze penisy a jak pani powiedziala ze nie ma i czy moze wziac cos innego powiedzial ze nie, bo psiorek gustuje tylko w penisach :lol:[/quote]A to dobe cha,ca,cha

Link to comment
Share on other sites

Viris, Misia też jest łakomczuchem.Jedzonko to jej hobby.Jak była w wieku Klary jadła 5 posiłków dziennie.Teraz je 2 razy.Rano suche i ok 17 gotowane mięsko z warzywami lub gotowane filety rybne z warzywami.W między czasie jogurty,owoce.Suchego nie lubi,gotowane uwielbia.I jest strasznym żebrakiem.Jak idę z nią do moich rodziców na obiad,to mój tata nie może się jej oprzeć i stosuje różne sztuczki aby dać jej jeść po kryjomu(żebym nie krzyczała :wink: ) a to mu coś z widelca zleci a to z buzi wypadnie.Mówię Wam,dorosły facet a piesek nim kręci jak chce :D .

Link to comment
Share on other sites

Slyszalam ostatnio ze Royal Canin zawiera jakies nie za dobre rzeczy typu konserwanty i barwniki czy cos... a w sumie osoba ktora mnie o tym ibformowala nie miala w tym biznesu ( byla to najdrozsza karma w tym sklepie ) Czy to prawda?

O penisach dowiedzialam sie z allegro - zlap tego pana i niech sobie kupi :D

Co sadzicie o Eukanubie? Klara doslownie sie rzuca na miske za kazdym razem. Na Royal Canina raczyla popatrzesc i przelknac...


No i dla jakiego psiaka karme kupowac? Podzialy z tego co poczytalam mniej wiecej podobne czyli dla psa malego (dorosly do 10 kg ) czy dla sredniego ( od 10 kg)? Chyba dla sredniego prawda? No bo buldozki kolo 13 moga wazyc?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='_beatka_']znajoma kari royalem owczaka i jest bardzo zadowolona a piesek przeslinie sie wychował na tym własnie jedzonku!u mnie w bloku babeczka karmila eukanuba buldozka i bardzo ładnie róśł!wybór zalezy od Ciebie, może poradz się weta?czyli córkidraczyn...? :lol:[/quote]Eukanuba dla buldożków jest za wysokobiałkowa. Kasia karmi Royalem, a u naszych buldożków najlepiej sprawdza się Hills

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ats']W czym ekanuba, royal, hills sa lepsze od pedigree czy chapi? Zaczyna mnie to interesowac![/quote]Niestety po Chapy , czy Pedigree, peski chudną i dostają alergii skórnej, to już sprawdziliśmy. Kiedyś było Pedigree importowane to było ok. Odkąd produkowane jest u nas , nie sprawdza się niestety. Widocznie nie trzyma się receptury

Link to comment
Share on other sites

Ale,znam osoby,które karmią Pedigree i pieski ładnie się rozwijają,nie chorują i mają ładną sierść.Wydaje mi się ,że to zależy od psa.Ostatnio kupiłam Misi karmę ze średniej półki,11zł/kg.I bardzo jej przypasowała.Nazywa się Belcando(chyba),bo kupowałam na kilogramy więc nie mam orginalnego opakowania i niewiem czy dobrze napisałam.

Link to comment
Share on other sites

to ciekawe, widac to sprawa indywidualna, trzeba będzie eksperymentować. Zle eksperymenty będa dopiero, gdy sie okaże, że pies nie ma tendencji do alergii. W razie czego będzie mi łatwiej o tyle, ze i ja i moja zosia jesteśmy alergiczkami i dobrze wiem, jak sobie radzić, jak stosowac diete eliminacyjna itp.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...