Jump to content
Dogomania

Jedzonko - czyli to co buldożki lubia najbardziej!


Viris

Recommended Posts

Mój o dziwo polubił twaróg z jabłkiem (poprzedni pies nie mógł na to patrzeć), gotowane piersi z kurczaka, jesli chodzi o warzywa to marchewka, brokuły i pietruszka. Nie należy do wybrednych psiaków. No i sucha karma podawana dwa razy dziennie :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Replies 891
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Coraz częściej myślę o adopcji/kupnie buldożka francuskiego lub psa w typie buldożka (mam na myśli bardziej usposobienie) - co prawda, narazie przewiduję, że nastąpi to nie wcześniej niż za rok czy dwa.
Buldoże wady i zalety znam, mam natomiast pare pytań technicznych.

buldożki charakteryzują się dużym "nabiciem" masy mięśniowej - z mojej wiedzy wynika, że w takim wypadku ich dieta powinna być bogata w łatwoprzyswajalne białko - ale wyczytałam skład RC dla buldożków, gdzie ilość białka jest zredukowana - zapewne po to aby zniwelować puszczanie gazów.
Na początku myslalam, że orijen to świetna karma dla buldożków - zawiera mało węglowodanów, nie ma zbóż, dużo mięska, sporo chondroityny i glukozaminy na stawy obciążone niewątpliwie dużą masą psa skondensowaną na "tak małej powierzchni" - ale teraz mam wątpliwości czy aby nie zawiera zbyt dużo białka.

czy ktoś mógłby mi odpowiedzieć jak to wygląda w praktyce?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Witam serdecznie.Mam swoją sunię od paru dni.Ma 9 tygodni.Daję jej Royal starter i gotuję pierś z kurczaka.Podobno na starterze ma być do około 2,5 miesiąca,Powiedziano mi że pózniej dawać Royal junior mini.Znalazłem w internecie że jest też specjalna karma ;French Bulldog 30 Junior.Nie wiem co robić?Proszę o poradę.
[B]
[/B]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

po karmie royal mini bulwa moze Ci sie roztyć, lepsza byłaby medium która ma dodatkowo funkcję ochrony siersci i skóry a wiadomo, że z tą u wielu bulwek bywa różnie i często pojawiają się zmiany skórne i alergie. French Bulldog byłaby lepsza bo jest specjalnie skomponowana pod względem strawności.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

A jest cos czego buldożki nie lubią? Moja Józia wcina wszystko - poczatkowo na RC buldozkowym - ale kupony straszne były(wieksze od niej) teraz na Purinie ProPlan z jagnięciną i ryżem.
Czasami pucha Carno z gotowanym ryżem i warzywami.Lubi też, białe serki, jogurty, mleko, banany, jabłka, marchew, suche bułki, chrupki kukurydziane, surowy drób, rosołek, tuńczyka, trawę i wszelkiego rodzaju liście oraz krzaczki ogrodowe :)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

:oops: a ja chciałam nieśmiało zapytac jak to jest z buldożkami czy suchą karmę podaje im się na ,,sucho" czy moczoną np w wodzie lub mleku , pytam bo ostatnio czytałm na forum mopsów że takim psom z krótką kufą nie można podawać suchej karmy tylko trzeba moczyć więc jak z tym naprawdę jest :roll: ...???

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ależ ja Wam, tzn Waszym pupilom zazdroszczę tych wszystkich 5-*dań. Moja bulwa jest alergikiem i dostaje wyłącznie karmę weterynaryjną.Czasami, gdy moje serducho nie wytrzymuje spojrzenia okrągłych oczu, dam Fredkowi odrobinę banana.On by się dał pokroić za kawałek suchego chleba ale czemu się tu dziwić.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

To że pies jest alergikiem nie oznacza że do końca życia będzie jeść sucha hypoalergiczną karme.
Robi się badania i analizy by wykluczyć uczulający składnik.
Są karmy bez zbożowe, hypoalergiczne z którymi można mieszać różne inne substancje.
Nie popadajmy w obłęd i nie dajmy się zwariować.
Co do Royal Canin płacić tyle za coś co jest produkowane w Polsce obecnie do tego
wypuszcza na rynek partie zawierającą bakterie samonelli?
Oceńcie Państwo sami czy warto.
Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Witam.
Czy ktoś z was karmił tą karmą Bulldoga Francuskiego? Nasza Helga od pierwszych miesięcy dostawała royala potem zmieniliśmy na Arion Junior właśnie skończyła 15KG worek. Myślę może nad jakaś zmiana nie jest zbyt wybredna wciąga wszystko jak popadnie ;p ale obawiam się żeby nie było kłopotów z brzuchem bąki i biegunka kiedyś jej się to zdarzyło przy zmianie karmy. Czekam na odpowiedz i pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Witam Nasza Tosia to jadła ale w związku z uczuleniem na kuraka zmieniliśmy teraz je Brit Care Puppy z jagnięciną i jest oki:))) A rewolucje z brzuszkiem zdarzają się przy zbyt gwałtownej zmianie karmy...sam proces powinien trwać tak około tygodnia powolutku zwiękaszając w miseczce ilość karmy wyjściowej. Pozdrawiam cieplutko:)))

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Jestem wrogiem royala, przereklamowana karma, której wiele psów nie przyswaja właściwie. Jest wiele innych du zo lepszych - Acana, Taste if the Wild, Animonda, Orijen choć ja i tak za najlepszą karmę uważam mięso z dodatkami bo pies to mięsożerca. Poza tym ma prawo do przyjemności z jedzenia a nie musi zapychać się papką z karmy.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
Dnia 6.09.2005 o 22:42, Draczyn napisał:

Ej no nie macie nic do napisania? Na prawde chcialabym wiedziec jakie karmy sa najlepsze dla buldozkow.



Slyszalam ze dobrze jest dawac zoltko co jakis czas. Ktos moze mi napisac z jaka czestotliwoscia i w jakiej formie?

Zóltka najwyżej dwa na tydzień i jajko przed tem należy spażyć(salmonella). My karmimy tak 1/3 ryżu 1/3 jarzyn siekanych i 1/3 mięsa - kurczak, wołowe, baranina cielęcina , indyk (nie może o być wieprzowina ani konina) Karmy to Royal Canin, lub Hills. Ostatnio upujemy Hillsa. Ponadto jedzą biały ser, który bardzo lubią. Lubią też bułki z masłem. Nie wolno dawać rzeczy rozdymających, wędlin, przypraw i słodyczy

A co Pani sądzi na temat karmy bosch mini junior?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...