Jump to content
Dogomania

8-mio miesięczny haszczak prawie nic nie je


nico

Recommended Posts

[quote name='Atomic'] Teraz przybrał na wadze i to sporo bo wciągu miesiąca prawie 10 kg [/quote]

Rany boskie :o
Mam nadzieję, że to jakiś błąd w druku , albo błąd odczytu :roll:
Takie szybkie tycie nie jest wcale dobre/zdrowe.

I gdzie wy na tych fotach widzicie szkielety? :-?
Ja widzę normalne haszcze podrostki :)

Grube szczenię, tak jak grube dziecko, to nie jest powód do dumy.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

wiesz co nie chodzxi o to żeby był gruby - to zdięcie co jest załączone to jest kiedy stich zaczął jeść i w tym momecie ludzie mnie nie zaczepiają na ulicy mówiąxc DLACZEGO PANI GŁODZI TEGO PSA?? PRZECIEŻ JEMU WSZYSTKIE RZEBRA WIDAĆ!
więc my nie panikujemy - dzielimy się swoim problemem - a że tak wyszło że to rodzinne - to nie ma się już czemu dziwić takie są.

Link to comment
Share on other sites

To jest nie tyle rodzinne co rasowe :wink:
Dobry husky to szczupły husky :lol:
Tzw. "ludzie" to nie jest dobre źródło wiedzy :-?
Zdecydowanie bardziej polecam hodowcę i dobrego weterynarza, albo forumowiczów, którzy mają już jakieś większe doświadczenie.
Dobrze jest też poczytać [u]w różnych źródłach [/u]o specyfice rasy.

Cieszę się, że nie macie już powodów do niepokoju i życzę wiele radości z obcowania z husky :D

Link to comment
Share on other sites

widzisz moje niepokoje wynikły stąd że hodowca zwrócił nam uwagę że Stich powinien przytyć :wink:
więc stąd ten post :D a że przyokazji braciszek się odezwał tym bardziej się cieszę :D że bracia mimo że tak daleko meszkają od siebie - będą mogli się spotkać - a co najfajniejsze wyglądają tak samo - zarówno umaszeniem jak i chudzizną :D oczami się ino różnią :D

Link to comment
Share on other sites

SH nie był to błąd w druku. Sharpul przytył 9.5 kg przez 2-2.5 tyg. Wiem ze moze to nie dobrze ale wczesniej wyglądał tak:

[img]http://img447.imageshack.us/img447/2444/50lq.jpg[/img]

Ja rozumiem, że husky nie powinien być chodzącą beczułką, która wrecz sie toczy ( :lol: ) ale nie powinien też byc szkieletem ;)

Link to comment
Share on other sites

Jeśli na tej kolejnej fotce jest "szkielet" to ja jestem perska księżniczką :lol:
Wrażenie nadmiernej chudości szczenięcia może powstać jeśli u danego osobnika następuje gwałtowne zrzucanie i wymiana włosa szczenięcego na właściwy. Niektóre husky przechodzą to niemal niezauważalnie, a inne wręcz przeciwnie :wink:
I jeszcze raz powtórzę - szczenię nie powinno być "tłuściutkie".

A to, że na skutek zasygnalizowanego problemu spotakało się na forum półrodzeństwo jest bardzo sympatycznym akcentem.
Wszystko dobre co się dobrze kończy :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Witam, przez parę ostatnich dni nadrabiałam lekturę wszystkich postów w tym forum i całkiem sporo mi się powyjaśniało. Dzięki :lol: :lol: :fadein: Właśnie borykam się z tematem: "mój haszczak nie chce jeść tyle co zwykle". Ale po przeczytaniu waszych doświadczeń, chyba nie mam się co przejmować. Proszę tylko, napiszcie, co znaczy dla haszczaka "pełna micha" gotowanego, chodzi o dawkę ilościową (w litrach?).Tak dla pewności, że nie ma za małej:oops: Szamanko dostaje 2 razy dziennie. Pozdrawiamy spod samiutkich Bieszczad:hand:

Link to comment
Share on other sites

Micha dla haszczaka to raczej miseczka niż wiadro o pijemności iluś tam litrów :lol:
Dorosły husky w wersji fotelowo-kanapowej tzn. domownik, biegający okazjonalnie, zjada ok. 200g karmy wysokiej jakości. Jak łatwo sobie obliczyć, w przypadku jedzenia gotowanego będzie tego ok. 1-1,2 litra (mięcho+ryż+warzywa+wywar). Na cały dzień!
Z dawkowaniem jedzenia dla szczeniaka jest trochę zachodu.. zależy m.in. od wieku, wagi, aktywności, apetytu i wielu jeszcze czynników.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...