Jump to content
Dogomania

Jak uchronić dom przed małym wyżełkiem


Julla

Recommended Posts

Postarać się o patyki brzozowe - ma słodki sok. Dobry jest mielony pieprz w torebkach rozłożony w najbardziej kuszących miejscach. No i być z psem jak najwięcej(kino i inne fanaberie nie istniejąpewnie do 2 lat!), sprawić mu dużo zabawek a sobie tyleż cierpliwości! nagrodą jest wspaniały i mądry piesek - powodzenia :P :P :P :P :P

Link to comment
Share on other sites

tak ale Wirko Julla pytala sie jak przygotowac dom wiec to pominelismy :) .Co do klatki.....Moj pies ma klatke i ja ubostwia,spi w niej (ale wkrotce z niej wyrosnie,mimo ze najwieksza na rynku)i jest zamykany na max.3h.Nie mozesz zamknac 2m-cznego wyzelka na za dlugo bo on nie wytrzyma z potrzebami fizjologicznymi.Moj pies ma 4,5 m-ca,siedzi w klatce max.3 h a i tak zaraz po wejsciu do domu wypuszczamy go,on sie wita i leci wylewac te swoje hektolitry......

Link to comment
Share on other sites

Ja polecam klatke zdecydowanie. Nie sprawiłam sobie takiej jak miałam małego wyżełka i potem żałowałam (najbardziej żałowało moje mieszkanie). Klatka pojawiła się w domu dopiero jak pies skonczył 11 miesięcy i kłopty z niszczeniem mieszkania zniknęły. Naprawde gorąco polecam .

Link to comment
Share on other sites

Witaj Monik co do klatki to jaką polecasz?????????

Słuchaj dorać mi jaki rozmiar kupić wiesz mieszkam w bloku i mam pytanie do jakiego wieku psa stosuje sie klatke :P :P to znaczy kiedy zrozumie i dorośnie ze bedzie go mozna zostawić bezpiecznie poza klatką :D :D :D :D

Pozdrowionka :lilangel:

Link to comment
Share on other sites

Mój pies ma olbrzymią klatkę, takiego rozmiaru nie dostaniesz w sklepie. Zrobił ją mój tata, który jest spawaczem. Jak długo pies potrzebuje klatki? Trudno odpowiedzieć na to pytanie, spotkałam się z opinią, że wyżły dorośleją do ... 4 lat. Być może twój piesek pozostawiany od małego w klatce nie wyrobi sobie nawyku niszczenia mieszkania i dobrze będzie znosił samotność - wtedy z klatki można zrezygnować szybko. Psy, które mają problemy z niszczeniem (tak jak mój) trzeba stopniowo przyzwyczajać do zostawiania luzem w mieszkaniu. Klatke mam jakieś 2 miesiące i pies spokojnie w niej siedzi, luzem na mieszkaniu narazie zostawiam go do 1/2 godziny i nic nie niszczy. Jak nie miał klatki to zostawiony nawet na 5 minut potrafił coś nabroić, a dzięki klatce się uspokoił i lepiej znosi moją nieobecność.

Link to comment
Share on other sites

Ja tez polecam klatke,albo chociaz metalowa barierke do drzwi(taka dla dzieci np.na schody),to ograniczysz zniszczenia do kuchni. :wink:

Potwierdzam,ze klatka to dobre rozwiazanie(chociazby na noc,by mozna bylo spac spokojnie).Sama uzywalam ja do okolo 9-10 mies.,a teraz sluzy tylko jako legowisko i rozwiazanie np.na wakacje w hotelu.

Pomoze tez w szybkiej nauce czystosci. :P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...