Jump to content
Dogomania

pierwsza wystawa za nami


Ewa_

Recommended Posts

Hm, co do przygotowywania to wcale go nie było. Zęby umiała pokazywać bo to było na tresurze. Co do ciągnięcia w chodzie to probowałam jej nauczyć komendy "naprzód" i częściowo to wyszło. No i konieczny jest także bieg. Oraz umiejetność przybierania dobrej poza. To raczej słabo umiemy. Zresztą sędzina doradziła nam aby lepiej się przygotować do wystawy, lepiej prezentowac. Ja po prostu nie wiedziałam jak to robić.
Bardzo dobrze, że pojechała ze mną też kuzynka. W pewnej chwili hodowca kazał wskoczyć kuzynce na ring, ona biegla z psem a ja naokoło rungu, nawołując Wikę. Dzięki temu pięknie pokazała się w kłusie.
Jest to fajna zabawa ale męcząca zarówno dla psa jak i dla nas. Ja byłam po wystawie tak zmordowana, ze na nic nie miałam siły a Wiki po prostu padla. No bo rejestracja jest przed 10 a Wiki weszła na ring przed 15 dopiero. Jednak czeka się w słońcu (na szczęście znalazłyśmy troszkę cienia), psy ujadają, ludzie chodzą. Jest to jednak trochę męczące dla psa.
Musze teraz poczytać więcej tematów o przygotowaniu do wystaw.
A na razie odwiedzić weterynarza ponieważ futro wychodzi z WIki całymi kłębami. Może w tym zasługa także szamponu i odżyw,i - kupilam z linii wystawowe, piękne i drogie :evilbat:
Co do wystawy to moje wrażenie jest jeszcze takie, że główne karty rozdają osoby, ktore profesjonalnie się tym zajmują, mają dużo psow, hodowle.
Marta, Twój owczarek jest w Związku Kynologicznym rejestrowany?
pozdrawiam
Ewa

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...