Jump to content
Dogomania

Szczecin się broni - list w sprawie ustawy


arnika

Recommended Posts

[quote name='LAZY']Syiwia gdzie tam koło Ciebei ten wybieg?[/quote]

Paulinka te miejsce dla psów (ale nie ma tam takich spraw do agillity) tylko miejsce gdzie psy moga biegać luzem :) jest koło Uniwersytetu. Za boiskiem do piłki noznej. Jak byś szła na końcowy autobusu 60-tki.

Ja w niedziele nie wiem czy będe ale postaram sie :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 93
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[b]Zielak[/b] , zdaje się że mieszkamy mniej więcej w tej samej okolicy :wink: Staw brodowoski nie jest mi obcy, ale ogolnie nie lubie tam spacerowac, bo czesto starsze panie ktore grzeją ławeczki robia mi jakieś swoje głupie przytyki :roll: A po co ja mam się denerwować? :x
Wszystkie wybiegi sa akurat daleko odemnie ale też mam swoje miejsca gdzie bez problemu psa moge spuścic ze smyczy.

A widzieliście ten "sprzęcik" do sprzatania psich odchodów który mozna wziąść sobie ze spółdzieli? Komedia 8) , sorry ale "to coś" sie nadaje do sprzatania kup po ratlerku a nie np po goldenie ktorego ja mam :evil:
[b]Berek[/b] o jaki park chodzi?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sylwiaskalska'][quote name='LAZY']Syiwia gdzie tam koło Ciebei ten wybieg?[/quote]

Paulinka te miejsce dla psów (ale nie ma tam takich spraw do agillity) tylko miejsce gdzie psy moga biegać luzem :) jest koło Uniwersytetu. Za boiskiem do piłki noznej. Jak byś szła na końcowy autobusu 60-tki.

Ja w niedziele nie wiem czy będe ale postaram sie :)[/quote]

sylwia jak sie nie zjawisz teras to "zabije" ! hahah :lol: :wink:

Link to comment
Share on other sites

No nie, pan Słowacki przesadził. Posłałem mu takiego mejla.

"Panie Juliuszu!

Oto punkty z Pańskiej propozycji uchwały:

"9. W miejscu przeznaczonym do użytku publicznego w szczególności w środkach komunikacji miejskiej zwierzęta domowe należy zaopatrzyć w odpowiednie środki zabezpieczające, takie jak kaganiec, klatka, uprząż itp. Właściciele psów zobowiązani są zabezpieczyć zwierzę poprzez smycz i kaganiec. Obowiązek używania kagańca dotyczy również psów w miejscach przeznaczonych na wybiegi.
10. Właściciele zwierząt domowych są zobowiązani do niezwłocznego uprzątnięcia zanieczyszczeń spowodowanych przez te zwierzęta w miejscach przeznaczonych do użytku publicznego, w szczególności : klatki schodowe, windy, chodniki, ulice, place, parki.
11. Osoba wyprowadzająca psa musi być przygotowana do uprzątnięcia odchodów. Brak możliwości wykazania się taką gotowością będzie podstawą do ukarania mandatem.
12. Zabrania się wrzucania odchodów zwierzęcych do koszy i pojemników na odpady, luzem bez szczelnego ich opakowania.
13. Zabrania się wprowadzania zwierząt domowych do :

1) miejsc wydzielonych do zabawy dla dzieci, a w szczególności do piaskownic,
2) pomieszczeń użyteczności publicznej,
3) obiektów sportowych.
4) terenu cmentarzy komunalnych
14. zabrania się jazdy na rowerze, deskorolce, rolkach itp. Z psem lub innym zwierzęciem na smyczy.
15. Właściciele zwierząt domowych są zobowiązani stosować się do zakazów wprowadzania psów lub innych zwierząt do lokali, budynków lub na określone tereny prywatne czy publiczne, wydanych przez właścicieli lub zarządców tych lokali, budynków lub terenów."

Nie zrobił Pan nic w kierunku zapewnienia właściwej równowagi pomiędzy właścicielami psów, a ludźmi bez psów. Co więcej wykorzystał Pan przesłane przez mnie prawo tylko w celu dodanie wiekszej ilości zakazów. Takie postępowanie wymaga napiętnowania. Społeczeństwo psiarzy jest pamiętliwe, a internet pojemny. Naprawdę postaram się uświadomić jak największej liczbie osób posiadających psy, komu takie 'bzdurne' przepisy będą zawdzięczać (o ile przejdą w głosowaniu, poza tym część z tych zapisów jest niekonstytucyjna). Pan nie ma psa i w ogóle nie stara się Pan zrozumieć właścicieli psów. Nasze spotkanie absolutnie nie służyło temu, aby zapewnić jakąś względną równowage w tym względzie, tylko promocji Pańskiej nowej propozycji uchwały. Jako obywatele tego miasta, obywatele posiadający psy, nie chcemy być już więcej szykanowani. I potrafimy się zorganizować. I będziemy też pamiętać.

G.Firlit"

[b]Gdyby ta uchwała przeszła, pamiętajcie drodzy psiarze na kogo nie głosować: na J.Słowackiego na pewno nie i nie na partię pana Jurczyka.[/b]

Link to comment
Share on other sites

Ja się zawsze zastanwiam czy ci ludzie wogóle maja psy? Szczecin to chyba jedyne miasto gdzie właścicielów psów wogóle nie są szanuje :( Ja się grzecznie pytam gdzie ja mam wyrzucić kupe moje psa w mieście- centrum jak wogóle nie ma pojemników na odchody. To jakas paranoja. Ja chyba tą kupe zaniose centralnie pod dom Pana Słowackiego niech sam się głowi gdzie by to wyrzucić.
Ja wszystko rozumiem że trzeba mieć w środkach lokomocji kaganiec i smycz ale ja mam wrażenie że posiadanie psa w Szczecinie to jakaś zbrodnia i od razu z góry wiadomo że ten pies to zabójca. Niedługo zrobią ze te zwierzeta mozna będzie zobaczyć tylko w Zoo - takie będą u nas unikatowe.
A z tymi wybiegami to już przesada, czy ten Pan wogóle był na takim wybiegu? albo czy wie gdzie one są - bo chyba nie ma zielonego pojęcia co to znaczy pies przyjacielem człowieka. Jak to jest że w innych krajach nie ma takich problemów owszem zdarzają się pogryzienia(bo chyba w kazdym kraju takie coś się zadarza) ale tam pomagają włascicielom psów a nie odwrotnie. W Stanach nawet maja dofinansowanie dla ludzi którzy nie moga zapłacić np za leczenie.
Ja z miłą chęcią zaprotestuje.
I jeszcze jedno czy oni nie zdaja sobie sprawy że przez takie postępowanie nasze schronisko będzie pekało w szwach, ludzie jak to ludzie będą się pozbywać (brzydko ujmująć) "problemu".

Link to comment
Share on other sites

Może to dość drastyczny dowód (to z dzisiejszego Kuriera) ale tak może być częściej jak władze się nie opamiętają. Nam trzeba pomagać a nie nas niszczyć. Boje się że niektórzy ludzie tak będa sie pozbywać psów.


[b]Wyjątkowo prosze moderatora żeby nie zmniejszał zdjęcia bo chce aby każdy mógł go przeczytać. Dziękuje za zrozumienie[/b]

[img]http://img353.imageshack.us/img353/8555/skanuj00170kz.png[/img]

Link to comment
Share on other sites

Oto odp. pana Słowackiego na mój list:

"Szanowny Panie
Przyznam że nie spodziewałem się po Panu takiej reakcji! z pana
listu zieje taką agresją że obawiam się czy takie postępowanie
dobrze służy sprawie o którą Pan walczy.
jako ludzie poważni musimy być otwarci na dyskusję z całym
środowiskiem. Byłbym osobą niepoważną gdybym zamieszczał w
projekcie uchwały wszystko co tylko wpadnie mi w ręce. proszę mi
wierzyć nie jestem jedynym który pracuje nad tą uchwałą i
wszystkie zapisy są mocno dyskutowane. argumenty które Panu
przedstawiałem nie są bez znaczenia. I nie ma tu nic do rzeczy, że
nie posiadam psa - lubię psy lecz uważam, iż w warunkach w których
mieszkam pies nie może mieć żadnego komfortu. Myślę, że jest to
przejaw mojej odpowiedzialności a nie awersji do zwierząt.
Tak jak Panu obiecałem weźmiecie Państwo udział w dyskusji
dotyczącej zwierząt domowych. Jest na to jeszcze czas ponieważ
uchwała nie wchodzi na sesję wrześniową gdyż w międzyczasie
ukazała się nowa ustawa regulująca sprawy czystości i porządku i
nie byłoby rozsądne uchwalania prawa lokalnego niespójnego z aktem
wyższego rzędu.
Proszę się więc nie denerwować. Państwo kwestionujecie
obowiązujące już prawo lokalne, którego zmiana wymaga szerszej niż
nasza dyskusji, więc uważam iż emocje w tym nie pomogą a jedynie
rzeczowa dyskusja która przekona większość rady miasta. jeszcze
jedna dora rzecz o której Pan wspomniał - "potrafimy się
zorganizować" - myślę że tu jest dla was szansa na osiągnięcie
swoich celów aby właściciele psów nie byli anonimowi!


pozdrawiam ( bez urazy ) Juliusz Słowacki"

i moja odpowiedź:

"Panie Juliuszu!

Potrafię analizowac fakty. Z mojego listu nie zieje nienawiścią.
Nie jestem radnym i nie musze brać udziału w dyskusji i nawet nie
mam na to czasu. Przedstawiłem wszystkie propozycji, można było
wziąć którąś z propozcyji i prawie dosłownie wstawić do uchwały.
Wzięto za to egatywy z prawa z Calgary, łącznie z tymi, kóre
uważam za bzdurne, typu: jeżdżenie z psem na rowerze. Nie wzięto
żadnych pozytywów (parki bezsmyczowe, psy na smyczy w miejscach
publicznych). Czyli wziął Pan odnośnie negatywów, to co Panu
wpadło w ręce (czyli przetłumaczone przez nas prawo Calgary),
natomiast nie wziął Pan żadnych pozytywów. Rozumiem, że negatywy
pasowały do litery uchwały, a pozytywy nie? Dalej wczesniej mówił
Pan, że jest to Pańska autorska uchwała. To jest czy nie jest?
W każdym razie nie jest to żadna nienawiść z mojej strony, tylko
zwykła analiza faktów. Nie muszę nikogo nienawidzieć, bo zbyt
często sam spotykam się z nienawiścią. Jezus Chrystus w tej
sprawie miał zdecydowane zdanie.To ja dałem Panu to prawo jako
dodatek do naszej dyskusji i Pan z tego materiału skorzystał. W
sposób negatywny dla właścicieli psów.

Również bez urazy
G.Firlit
"
wnioski każdy sobie sam z pewnością wyciagnie. Moje propozycje:
1) ja się nie nadaję na spotkania polityczne, bo w czasie negocjacji zbyt często mam tendencję do mówienia prosto z mostu co myślę. Moge pisać listy, mam wiedzę behawiorystyczną, argumenty na temat BSL, dostęp do raportów, etc. tym się mogę zajać
2) koleżanka, która to zaczęła za mną - Lufa - już w Szczecinie nie będzie mieszkać. Potrzebujemy nowego animatora ruchu. Może ktoś z Was dziewczyny: sylwiaskalska i Lazy ma ochotę na tę funkcję :D ?
3) Ja na spotkanie nie przyjadę, ale prosze o kontakt na priv, celem wymiany telefonów. Mam parę pomysłów, na to co można by zrobić .Trzeba to omówić i podzielić się pracą.
Sam się trochę zmęczyłem tą akcją i dlatego proszę o wspóluczestnictwo...

Link to comment
Share on other sites

No z tym moim językiem tez może być problem bo szybko wyprowadzam sie z równowagi ale jakbyśmy poszli w grupie to może jakoś by poszło :)
No i prosze koniecznie dać mi znać kiedy ta dyskusja, bo musimy napisać sobie jakiś plan działania i argumenty przemawiające na naszą korzyść.
Z tego co widze we wrześniu się nie odbędzie.

Najważniejsz punkty z tego co widze to:
1. czystość w mieście - czyli gdzie tu ułatwienie jak nie ma koszy w mieście. Moim zdaniem taki sprzęt do sprzątania powinien być za darmo albo koszt przeznaczyć na schroniska a nie dla naszego Urzędu Miasta 8)
2. kaganiec na wybiegu- co uważam za bzdure - wogóle nie rozumiem tej decyzji :hmmmm: , a myśle że jak właściciel wie że jego pies jest wybuchowy to sam założy ten kaganiec. I wogóle to co?- ma byc tam przez cały czas straż miejska albo tzw naloty :confused:
3. Jeżdźenie z psem na rowerze - gdzie nie widze zagrożenia (fakt na ulicach to stwarza pewne zagrożenie) więc dlatego może właściciele czyli ja ;) poruszają sie po chodnikach stąd jest problem- dlatego powinny powstac w mieście ścieżki rowerowe - no ale tu coś mi się wydaje że trzeba głębiej pogrzebać aby nas nie zagieli ;)
No przynajmniej powinni zrobic więcej wybiegów, i tak zresztą na tych wybiegach nie ma miejsca aby napoić psa- czyli kranik - ja właściwie nie wiem czy ktos sprawdza te miejsce ze służb czystości miasta czy nie ma jakiegos tam zagrożenia np. szkła lub coś w tym rodzaju. :roll:
Oczywiście ja jako właściciel posprzątam ale niech miasto też pomaga.

Przeciez każdy rozsądny człowiek nie pójdzie z psem aby załatwił się w piaskownicy dla dzieci. Za to sama bym dała odpowiedni mandat.
Musze chyba posiedzieć głębiej nad psychiką psów aby nie dać sie zagiąć :). A najlpeiej niech jakis psi psycholog sie wypowie albo treser psów co może się stac jak pies będzie cały czas na smyczy nie wybiegany i żyjący w stresie.
Najważniejsze aby nie traktować psów jak wrogów nr 1.

Może ktoś ma znajomego z gazety to by poszedł z nami na dyskusje?

Link to comment
Share on other sites

Nie śledziłaś od początku tej dyskusji, uważam się za psiego behawiorystę i w mniejszym stopniu tresera. W dużym uproszczeniu: pies niewybiegany => pies sfrustrowany => pies agresywny.
Moim zdaniem rozmowa z panem J.Słowackim jest bezcelowa, trzeba oszukać w radzie miasta sojuszników, ale nie takich jak sojusznicy Polski z poczatków 2 wojny światowej. A pana JS w świetle jego propozycji za sojusznika uznać nie można...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MB']Nie śledziłaś od początku tej dyskusji, uważam się za psiego behawiorystę i w mniejszym stopniu tresera. W dużym uproszczeniu: pies niewybiegany => pies sfrustrowany => pies agresywny[/quote]

Cholirka az mi wstyd :oops: że pod uwage Ciebie nie wziełam :oops: :oops: :oops:
Co do tych sojuszników to nikogo nie znam :( ale popytam :)

Link to comment
Share on other sites

Dobra zadzwoniłam do koleżanki co prawda siedzi w dziale odległym od naszego tematu w Urzędzie ale powiedziała że zobaczy kto może sie sprawą zainteresować. A powiedziała że warto napisac w tej sprawie do Pani Jacyny Witt.

Małgorzata Jacyna-Witt
Radna Klubu Radnych "Od Nowa" - Okręg Wyborczy Nr II
Poparcie społeczne w wyborach samorządowych 2002 - 1.335 głosów

Radna Małgorzata Jacyna-Witt przyjmuje mieszkańców Szczecina w sprawach wszelkich krzywd i nieprawidłowości w każdy czwartek w godzinach od 8.00 do 10.00 w pokoju nr 163 Urzędu Miejskiego.
E-mail: [email][email protected][/email]
Telefon: (91) 43 33 849
Tel. kom. (0) 601 742 783
Fax: (91) 42 26 949


Po weekendzie będe miała więcej informacji.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marmasza']Może "uderzyć" do Romana Nowickiego - wiceprzewodniczącego Komisji ds. Bezpieczeństwa Publicznego
[url]http://bip.um.szczecin.pl/showpage?chapter=11264&soid=48397A7423B046A183A65F3B8E530ACD[/url] - może on zrozumie problemy właścicieli psów.[/quote]

Dzięki :) Moze warto tutaj też napisac ?
[url=http://www.szczecin.pl/boi/procedury/wgkios/default.htm]kliknij[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sylwiaskalska']Może to dość drastyczny dowód (to z dzisiejszego Kuriera) ale tak może być częściej jak władze się nie opamiętają. Nam trzeba pomagać a nie nas niszczyć. Boje się że niektórzy ludzie tak będa sie pozbywać psów.


[b]Wyjątkowo prosze moderatora żeby nie zmniejszał zdjęcia bo chce aby każdy mógł go przeczytać. Dziękuje za zrozumienie[/b]

[img]http://img353.imageshack.us/img353/8555/skanuj00170kz.png[/img][/quote]

o kur........ normalnie co za ludzie dajcie mi tego pojeba co skazal tego psa na taka smierc a ja odwiedze z nim glebokie z checia wrrr !!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Moi drodzy, jeśli mamy działać razem, to proponuje trochę zmienić sposób działania. Moża warto pisać:
napisałem do ...
zadzwoniłem do....
potrzebujemy też dowódcy, który zintegruje działania i wyznaczy nastepne, ja jestem tylko tymczasowym z racji tego, że zacząłem ten temat, ale szukam nastepcy :lol: . Chyba będzie trzeba skorzystać z telefonów, bo net może do wszystkiego nie starczyć...

Link to comment
Share on other sites

Ja sie chyba nie nadaje na takie publiczne akcje...jestem zbyt niesmiała...ale jestem chętna do pomocy. Zreszta w grupie siła! Mój numer telefonu 696085848...nazywam sie Paulina.

Potrzebujemy planu.

1. Smycz lub kaganiec, z wyjątkiem srodkó komuniakcji miejskiej - tu przyda sie ładny tekst behawiorysty, nie wiem czy Ty posiadasz na tą funkcję ajkis papier, bo warto by kogos z uprawnieniami znalezx.
2. Kaganiec na wybiegu, podobnie rozsądne argumenty
3. sprzatnie po pise jest O.K, walczymy o weicej koszy,ale punkt o ""wykazaniu sie dgotowoscia" zalatuje wlepianiem mandatu. Bo wychodzi ze musze ze soba nosci z 5 torebek do sprzatania, ze jedna nie wystarczy.
4. Jazda z psem na rowerze

Nie wiem co jeszcze. Kazdy punkt nalezałoby rozwinac. Dobrze by było miec poparcie szerszej grupy. moze TOZ, moze ZK izwykli ludzie. Nie wiem moze jakas petycja, jakies podpisy? Kazdy z nas zna mnóstwo psiarzy. Mozna zbierac podpisy i rzucic im taki protest od nas.

Link to comment
Share on other sites

Nie mam żadnego papieru na mój 'behawioryzm'. Za to mam wiedze i pewne doświadczenie, no i moge mieć referencje... :fadein: Zresztą zawsze śmieszyło mnie, że w dzisiejszych czasach trzeba mieć papier na wszystko. No ale nie o tym miało być,
Znowuż przypomnę: my już u radnych byliśmy i z dwoma rozmawialiśmy. Wszystko zostalo powiedziane, zresztą w moim liście i w tym topiku są wyłożone wszystkie argumenty. Jeden radca był rozsądny, drugi nas zrobił na szaro (J.S.). Czy mamy z prostych argumentów zrobić rozprawkę? Argumenty są proste jak drut.
Plan jest równie prosty:
1) znaleźć rozsądnego radcę miejskiego, który potrafi zdobyć poparcie dla uchwały
2) przekonać go do poparcie zmiany prawa (gotowe paragrafy sa przygotowane, rownież w tym topiku o tym było)
3) sesja rady miejskiej uchwalająca zmiany
Plan alternatywny jest rownież prosty:
1) Na razie słać mejle, listy
2) Organizować demonstracje (to trudniejsza sprawa, przez net się tego nie da zrobić)
3) czekać na zmianę radców i nie zapomieć o tych, którzy nam to prawo zaserwowali w lokalnych wyborach
4) zainteresować tematem prasę (próbowałem, prasa jest zainteresowana sensacją i krwią i wyszczerzonymi zębami, a nie rozwiązaniem)

Acha przedstawiciel ZK nie miał czasu udać się z nami na rozmowy, zresztą pewnie przewidział, że nas wystawią do wiatru...

Czyli generalnie na razie zostaje tak jak jest. Piszcie listy. Jak się ktoś znajdzie odważniejszy do rozmów z radcami i szukania sojuszy, to niech sie do mnie zgłosi. Ewentualnie jak ktoś ma kontakty z prasą to też proszę o kontakt. Telefonami to sie na priv wymieniajmy.

Link to comment
Share on other sites

Może to wam da jakieś argumenty...

[list][i][b]Załącznik
do uchwały Nr XXXIII/756/2004
Rady m.st. Warszawy
z dnia 8 lipca 2004 r.

Szczegółowe zasady utrzymania czystości i porządku oraz wymagania wobec osób utrzymujących zwierzęta domowe w zakresie bezpieczeństwa
i czystości w miejscach publicznych na terenie
miasta stołecznego Warszawy[/b]

[b]Rozdział I
Postanowienia ogólne[/b]
§ 1
Ustala się szczegółowe zasady utrzymania czystości i porządku oraz wymagania wobec osób utrzymujących zwierzęta domowe w zakresie bezpieczeństwa i czystości w miejscach publicznych na terenie m.st. Warszawy, zwane dalej Regulaminem.

(...)

[b]Rozdział V
Obowiązki osób utrzymujących zwierzęta domowe[/b]

§ 22
1. Utrzymujący zwierzęta domowe są zobowiązani do zachowania środków ostrożności zapewniających ochronę zdrowia i życia ludzi oraz zwierząt, a także dołożenia starań, by zwierzęta te były jak najmniej uciążliwe dla otoczenia.
2. Utrzymujący psy i inne zwierzęta domowe są zobowiązani do sprawowania właściwej opieki nad tymi zwierzętami, a w szczególności niepozostawiania ich bez dozoru.
3. Utrzymujący gady, płazy, ptaki i owady w lokalach mieszkalnych lub użytkowych są zobowiązani zabezpieczyć je przed wydostaniem się z pomieszczenia.
4. Zwierzęta egzotyczne mogą być wyprowadzane poza lokal jedynie na uwięzi (w klatce).
[color=red]§ 23
1. Na tereny przeznaczone do wspólnego lub publicznego użytku psy mogą być wyprowadzane tylko na smyczy, a agresywne nadto w kagańcach.
2. Zwolnienie psa ze smyczy dozwolone jest tylko w miejscach mało uczęszczanych i pod warunkiem, że pies ma kaganiec, a właściciel (opiekun) ma możliwość sprawowania bezpośredniej kontroli nad jego zachowaniem.
3. i innych zwierząt domowych nie wprowadza się:
1) do placówek handlowych, gastronomicznych i innych obiektów wspólnego lub publicznego użytku, jeżeli wynika to z wyraźnego oznakowania,
2) na tereny placów gier i zabaw dla dzieci.[/color]
4. Przepisu ust. 3 nie stosuje się do psów-przewodników osób niewidomych.
§ 24
Osoby utrzymujące psy i inne zwierzęta domowe mają obowiązek nie dopuszczać do zakłócania spokoju innym użytkownikom nieruchomości.
§ 25
1. Gołębi nie utrzymuje się w rejonach, w których występuje zabudowa mieszkaniowa.
2. Dopuszcza się utrzymywanie gołębi w rejonach, w których występuje zabudowa mieszkaniowa, jeżeli nie jest to uciążliwe dla ludzi, a nadto nie powoduje zanieczyszczenia terenów przeznaczonych do wspólnego użytku oraz nieruchomości sąsiednich.
§ 26
Utrzymujący psy, koty i inne zwierzęta domowe zobowiązani są do posiadania dowodu szczepień ochronnych wymaganych bądź zarządzanych przez odpowiednie służby weterynaryjne.
§ 27
[color=red]Do obowiązków utrzymujących zwierzęta domowe należy sprzątanie i usuwanie odchodów pozostawionych przez te zwierzęta:[/color]
1) na klatkach schodowych, w windach i innych pomieszczeniach wspólnego użytku w obrębie budynku, a także w miejscach publicznych.
[color=red]2) na chodnikach, alejkach spacerowych i innych miejscach przeznaczonych do wspólnego użytku, a także w miejscach publicznych
o ile w tych miejscach bądź w ich najbliższym otoczeniu ustawione są pojemniki na odchody zwierzęce.[/color]
§ 28
Przy przewozie i przenoszeniu zwierząt domowych utrzymujący je zobowiązani są stosować środki ochrony niezbędne dla bezpieczeństwa innych osób i zwierząt oraz dla utrzymania czystości w miejscach przeznaczonych do wspólnego lub publicznego użytku.
§ 29
Zaleca się umieszczenie na obroży zwierzęcia danych pozwalających na ustalenie osoby utrzymującej zwierzę.
§ 30
Zwierzęta pozostawione bez opieki będą przewożone do schronisk dla bezdomnych zwierząt, a egzotyczne oddawane do ogrodów zoologicznych lub schronisk.[/i][/list]
Te przepisy wydają mi się rozsądne, to zdrowy kompromis między psiarzami, a ludźmi, którzy psów nie mają.
Acha, musicie wiedzieć, że w Warszawie nie ma oficjalnych miejskich wybiegów dla psów.

Wydaje mi się, że tymi sprawami zajmuje się [url=http://www.bip.warszawa.pl/um_www/informacja.asp?mn_id=185]Biuro Ochrony Środowiska[/url], a konkretnie niejaki Andrzej Beuth (czyt. bojt), z [url=http://www.bip.warszawa.pl/um_www/informacja.asp?mn_id=2994]Wydziału ds. zwierząt[/url]
Na wszeli wypadek wrzucam też namiary na [url=http://www.bip.warszawa.pl/um_www/informacja.asp?mn_id=201]Biuro Prasowe[/url] i [url=http://www.bip.warszawa.pl/um_www/informacja.asp?mn_id=200]Biuro Prezydenta Kaczyńskiego[/url]

A tu namiary na oficjalny warszawski serwis internetowy:
[url]http://www.warszawa.gov.pl/[/url]

Powodzenia! :kciuki:

Link to comment
Share on other sites

LAZY, jak chcesz, to przeslę ci całą uchwałę. Mam ją w formacie .doc, nie jest jakas szczególnie duża.
Zanim ją uchwalono każda z dzielnic Warszawy miała odrębne przepisy i w większości było tak samo, jak u was - smycz [u]plus[/u] kaganiec :roll: Bo wcześniej Warszawa była podzielona na gminy, które były samodzielne, potem zmieniono ustrój i gminy stały się zwykłymi dzielnicami, trzeba więc było ujednolicić przepisy w całym mieście. Na szczęście zrobiono to dośc mądrze.

Link to comment
Share on other sites

Lazy, proponuję dać sobie spokój z panem Słowackim, naprawdę szkoda czasu, to nie jest człowiek, ktoremu zależy na równowadze i sprawiedliwości, to jest ZAWODOWY RADNY i POLITYK (wpisz sobie w google.pl jesgo nazwisko i poczytaj, co wyskoczy.... :lol: ) Spróbuję z panią Jacyną-Witt, może będzie bardziej ludzka. Czekam też na odzew od drugiego radnego z którym rozmawiałem: Arka Litwińskiego - chyba właśnie został posłem. Lazy napisz do mnie na priv, to sie zdzwonimy, nie wiem co wyszło z Waszego niedzielnego spotkania. Byłem zajęty stroną o BSL. Możemy zacząć działac bardziej kompleksowo.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...