Jump to content
Dogomania

ŁÓDŹ- szkolenie??


Guest małgorzanna

Recommended Posts

  • Replies 203
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Ajrisz']Dlaczego radzono isc Tobie gdzie indziej? Akurat Bogdan Wisniewski, ktory prowadzi PT, a takze IPO jest jednym z najbardziej kompetentnych instruktorow w rejonie lodzkim. Coz, uczeszczalam na PT z dwoma psami, i jestem bardzo zadowolona, w kwestii IPO - moi znajomi korzystali z uslug tej szkoly, i dzis ich psy maja zdane egzaminy. Warto popatrzec na osiagniecia psow, ktore "ukonczyly" to szkolenie, sukcesy mowia same za siebie.[/QUOTE]

Fanta teraz na treningach agility lata po wszystkich i prosi o kąski co jest bardzo wkurzające ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wicia_86']Witam wszystkich, obecnie chodzę do przedszkola ze swoim psiakiem do szkoły [URL]http://szkolenia.ipon.pl/glowna.htm[/URL] i przyznam szczerze, że jestem rozczarowana. Prowadzący ma metody stare, (psów się nie bije, są skuteczniejsze metody) a do tego teren jest mocno zaśmiecony:mad: . [/quote]


Ja chodziłam do tej szkoły - do psiego przedszkola z moim psem od VII 2003 do XII 2003.

Wspominam ten czas bardzo dobrze!
W międzyczasie miejsce zajęć zmieniło się i jest teraz na fajnym ogrodzonym terenie.

Wtedy przemawiała także za tym przedszkolem niewielka cena za te 6 miesięcy i duża ilość godzin oraz dni, w które można było przychodzić.

Metody w stosunku do szczeniaków - polegające na nagradzaniu smakołykami, zabawą itp. Zajęcia prowadził p. Zbigniew Nowak.


Zajęcia z PT prowadził p.Bogdan Wiśniewski.
Nie zdecydowałam się jednak kontynuować szkolenia na kursie PT, bo nie podobały mi się metody, które tam stosowano w stosunku do starszych psów.
Wychodzi się z założenia, że od psa starszego należy wymagac więcej,a można to osiągnąć szybciej np. metodami siłowymi.
Np. o metodzie klikerowej wyrażano się, delikatnie mówiąc, z politowaniem...
Ale wiadomo, że kazdy szkoleniowiec ma swoje metody pracy.
Byłam obecna na kursach PT i z wieloma zaleceniami jednak nie zgadzałam się.
To prawda, że obaj szkoleniowcy z; owczarkami niem. i dobermanem osiągnęli duże sukcesy.
Jednak uważam, ze podejście do ras bardziej samodzielnych powinno być nieco odmienne.

Mój pies jest niezależny,dość szybko nudzi się, nie chciałam go nakłaniać do ćwiczeń na łańcuszku...a poza tym nasze szkolenie podążyło w innym kierunku - treningów zaprzęgowych.
Ale czas spędzony w psim przedszkolu uważam za bardzo udany.

Link to comment
Share on other sites

Ja powiem tak. Różne psy, rózni własciciele, rózne 'upodobania'. Ja na przykład byłam zadowolona z rad Zdziska(z Bogdanem nie miałam kkazji trenowac) i paru zajęc PT w których uczesticzyłam. Faktem jest że pomógł naprawić to co stracilismy przez próby 'szkolenia pozytywnego'.
Wcześniej natomiast szkolilam psa pod kierunkiem byłego trenera sułkowickiego. Także jestem raczej za metodami tradycyjnymi...a ta z łańcuszkiem sprawdza się świetnie;)
Jednak organizacja na zajęciach była niezbyt udana, delikatnie mowiąc...

Link to comment
Share on other sites

Ja chodziłam do przedszkola właśnie na Złotno i niezbyt sobie je chwalę. Fakt, że przez to, że jest tam dużo różnych pasiaków można je nieźle zsocjalizować, ale... Na dzień dobry p. Zdzisiek powiedział mi, że takiego psa (rhodesian) to można prowadzić tylko i wyłącznie na kolczatce inaczej nie dam sobie z nim rady. Preferował metody siłowe i to mi się nie podobało.
Teraz chodzę do Joasi Bohdziun i jestem bardzo zadowolona to mało powiedziane. Widzę, że Joasia nie tylko trenuje z nami nasze psy, ale próbuje dostosować ćwiczenia pod psychikę psa. Już na pierwszych zajęciach zauważyła, że Beira to bardzo silna psychicznie suka i siłą nic z nią nie zdziałam, a wręcz przeciwnie. Może to zabrzmi patetycznie, ale pomogła mi w pewnym stopniu poznać i zrozumieć "skomplikowaną" psychikę mojego psa :evil_lol: . Dużym plusem tej szkoły jest też dla mie to, że grupy składają się z niewielu osób - czasem nawet tylko z 3.

ps. Ja nie mówię, że metody szkoły na Złotnie są złe, tylko trochę przestarzałe i nie dla wszytkich psów odpowiednie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aśka-od-dagona']
Także jestem raczej za metodami tradycyjnymi...a ta z łańcuszkiem sprawdza się świetnie;)[/quote]

Łańcuszek jako narzędzie do odstraszania jak pies robi coś źle -poprzez rzut w jego stronę - OK. To sprawdza się, później sama komenda bez rzutu pomaga, ale np. mój Szaman przestał reagować jak rzucano w niego, w ogóle było mu to obojętne, ale sama metoda - bez zastrzeżeń.

Ale łańcuszek jako obroża -nie!
Nauka chodzenia przy nodze poprzez korygujące szarpnięcia smyczą, gdy pies jest na łańcuszku zaciskowym, to nie dla nas...
Kilka lekcji tak trenowaliśmy i wróciłam do zwykłej obroży i garści smakołyków.
Zwłaszcza, że to był szczeniak husky, więc jak miał nie ciągnąć? ;P
Co innego jak sam z siebie skupiał swoją uwagę na mnie, oczekując na nagrodę.

Link to comment
Share on other sites

Bedac (narazie) obserwatorem grupy wczesnoszkolnej w szkole JB moge powiedziec, ze p.Joanna naprawde wie co robi... Do kazdego podchodzi indywidualnie, ma profesjonalne podejscie, a przede wszystkim grupy sa male :lol:
Ja zaczynam szkolenie w tej szkole dokladnie od przyszlego poniedzialku, wiec napewno zdam relacje...
PS:Szkole, ktora prowadzi p.Wisniewski odradzano mi niejednokrotnie :roll:

Link to comment
Share on other sites

Myślę że można zaufać pani Joannie. Chodziłam z Kamą do JB przedszkola i jestem z tego bardzo zadowolona. W przyszłym tygodniu rusza grupa wczesnoszkolna, ale ja niestety nie dam rady chodzić teraz z Kamą na zajęcia :sad:

Link to comment
Share on other sites

ja chodzilam na PT na zlotno do p. Bogdana Wisniewskiego i jestem bardzo zadwolona !! podoba mi sie jego podejscie do psow !i do przewodnikow!zawsze tlumaczyl pokazywal poprawial !zawsze jak byl jakis problem spokojnie mozna bylo sie zwrocic, po zajeciach zostac i rozwiazac problem !!nikt mnie nie zmuszal by pies chodzil na kolczace ale chodzil niestety bo jest strasznie silnym psem potem przerzucilam sie na lancuszek a teraz na zwykla obroze !!grupy PT jak chodzialam tez byly male bo okolo 5 psow bylo !!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='m.m']Myślę że można zaufać pani Joannie. Chodziłam z Kamą do JB przedszkola i jestem z tego bardzo zadowolona. W przyszłym tygodniu rusza grupa wczesnoszkolna, ale ja niestety nie dam rady chodzić teraz z Kamą na zajęcia :sad:[/quote]
:crazyeye::crazyeye: SZkoda, bysmy sie poznaly :-(:-( Bo ja wlasnie do tej grupy bede chodzic :multi::multi:
Szczerze to mi tez nie odpowiada jeden termin- wtorek na 17:15 :/ Koncze lekcje (hyh-ta szkola :/) o 15:30 i z wywieszonym jezorem bede musiala gnac na autobus zeby wrocic do domu po Kesiczke i byc na przystanku juz o 16:40.... Mam nadzieje ze zdaze...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='chicken']:crazyeye::crazyeye: SZkoda, bysmy sie poznaly :-(:-( Bo ja wlasnie do tej grupy bede chodzic :multi::multi:
Szczerze to mi tez nie odpowiada jeden termin- wtorek na 17:15 :/ Koncze lekcje (hyh-ta szkola :/) o 15:30 i z wywieszonym jezorem bede musiala gnac na autobus zeby wrocic do domu po Kesiczke i byc na przystanku juz o 16:40.... Mam nadzieje ze zdaze...[/QUOTE]

No to się poznamy, bo my mieliśmy przerwę i będziemy właśnie w tej grupie :lol: .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='chicken']Ooo :multi: To super!! ZNak rozpoznawczy-husky :evil_lol: i kolezanka z wyzlem niemieckim szorstkowlosym :cool3: Mam rozumiec ze bedziesz z Teufelem?
Ciekawa jestem ile bedzie osob... Cos mi sie wydaje, ze sporo... Hey-bedziecie na spotkaniu orgnizacyjnym?[/QUOTE]

Będziemy :lol: . My zwykle chodzimy z dwoma (wożenie na zajęcia każdego z osobna - mieszkamy na Retkini :razz: , to trochę za dużo by nas wyniosło), ale mamy jeszcze to omówić z panią Joanną.

Link to comment
Share on other sites

No tak...To spory kwalek... Ja mam szkole na Pomorskiej-droga do domu zajmuje mi ok 40minut przy wszystkich sprzyjajacych warunkach :roll: Droga na szkolenie na szczescie tylko ok 20 minut... Mieszkam jeszcze spory kawal za widzewem :P Kurcze-stresuje sie ze nie bede na czas we wtorki :roll::-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='chicken']:crazyeye::crazyeye: SZkoda, bysmy sie poznaly :-(:-( Bo ja wlasnie do tej grupy bede chodzic :multi::multi:
Szczerze to mi tez nie odpowiada jeden termin- wtorek na 17:15 :/ Koncze lekcje (hyh-ta szkola :/) o 15:30 i z wywieszonym jezorem bede musiala gnac na autobus zeby wrocic do domu po Kesiczke i byc na przystanku juz o 16:40.... Mam nadzieje ze zdaze...[/quote]

Mnie właśnie też średnio pasują terminy i ogólnie mam sporo zajęć. Dodatkowo zbliża się sesja, moja promotorka już jakiś czas czeka na dokończenie rozdziału pracy mgr... :oops: Eh...
Może poznamy się w grupie szkolnej! ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...