Jump to content
Dogomania

Siemię lniane, olej co lepsze dla szczeniaka???


Marta_Ares

Recommended Posts

Siemię nie zaszkodzi. Ja podaję swojej psince i jest rewelacyjne. Również słyszałam opinię ,że nie sparzone zawiera związki trujące od znajomej wet. , natomiast mój szef - wet. mówi,że w takch ilościach nie zaszkodzi i ja się z nim gadzam. Podaję mielone ( bo nie mielone pies nie strawi) siemię małą łyżeczkę do karmy raz na 2 lub 3 dni . Gdy posłuchałam owej Pani wet. i zaczęłam parzyć siemię moja psinka zaczęła mieć rewolucje żołądkowe. A po nie mielonym wszystko jest ok i sierść super.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Ja podaję swojemu psiakowi olej z siemienia lnianego i ma naprawdę piekną sieść. Oczywiście bardzo dobry jest olej z pestek winogron, jak również oliwa z oliwek. I jak najbardziej jestem za mielonym sl. Oprócz tego podaję Gomziowi zestaw witamin do jedzenia ( multi - vitaminy w płynie)
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Madziara bez przesady. O jakich ilosciach mowa?
gdy moj dawniej mial problemy gastryczne podawalam siemie 3 razy dziennie i jakos nie "zmulilam" mu zoladka.
Wiadomo. Gdyby zmuszac psa do pochlaniania litra siemienia dziennie moglby stracic apetyt, ale nie po szklance czy nawet dwoch :)

Link to comment
Share on other sites

nie no, u malucha taka ilosc nie wchodzi w gre. ja za przyklad obralam swojego psa:)
inna sprawa, ze nie trzeba przepisowo rozprowadzic lyzeczki w szklance goracej wody. ja czasami zalewalam te nieszczesna lyzeczke siemienia taka iloscia, zeby sie w ogole rozprowadzilo i tyle dawalam!

mozna tez np. rano zrobic przepisowo glut i dzielic na cay dzien.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 months later...

Powiedzcie mi czy dobrze robie!Mam 3 miesięcznego szczeniaka i od znajomej dowiedziałam się,żeby podawać len mielony (podobno to samo co siemie lniane tylko sproszkowane) codziennie 1 płaską łyżeczkę do jedzenia, bez rozrabiania w wodzie.Podaje tak od miesiąca i nie widzę,żeby psiak miał jakieś problemy!!Czy to mu może zaszkodzić??
Dzieki za odpowiedź!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...