Jump to content
Dogomania

RODZAJE YORKÓW.


gooosia

Recommended Posts

  • Replies 196
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Magdalena1']Wind ja nie ukrywam tego,że mój yorczek wazy póltora kilo i jest ciemny..choc się wybarwia..ale ja nie będę jej rozmażac.bo mam w celu doskonalenie rasy. ale i tak mnie to sporo kosztowało i nie mówię tu o pieniadzach,naprawde.. moj pies jest do kochania..ale prawnie jest zarejestrowana,wiadomo,ze jest i nie bede jej rozmazac by sprzedawac jak najtaniej,[/quote]


Madziu,

Znam Twoje stanowisko w sprawie Twojej suni i bardzo je cenie :-) Natomiast sedziow do ktorych jezdzisz po ocene (wiem, wiem ze dla zabawy) znacznie mniej. Gdyby nie Twoj rozsadek oraz swiadomosc, ze sunieczka "jest do kochania" to pewnie za przyzwoleniem i po kwalifikacji ZK, sunia bylaby dalej rozmanazana ...
Widzisz ... nawet tak rygorystyczny, jak to niektorzy twierdza system nie jest doskonaly i wymaga wsparcia przez zdroworozsadkowych ludzi :-)

Link to comment
Share on other sites

Beata zgadzam sie z Tobą.. jednak co do wystaw i Toyeczki..hmm,my to kochamy i jeździc będziemy :wink: dla własnej satysfakcji,ale w tej całej dyskusji nie o to mi chodziło.
mnie poruszył fakt powyższych postów,dlatego musiałam zareagować. chodzi o traktowanie w dziwny sposób psów( i nie tylko).. cały czas powtarzam i się dziwię dlaczego ludzie są tak rozgoryczeni,że te wszystkie psy są taaakie drogie,że w sumie to powinni je za darmo dostawać bo im sie należą.. a to boli..nie tylko ze względu na to,że sama bardzo duzo w kładam w tę moją pasję.ale tez że właśnie to są żywe zwierzętea i tak jak Edyta twierdzę,że powinny byc luksusem,może wtedy czlowiek by się parę razy zastanawiał jaki ma być ten pies czy na pewno tę rasę chcę mieć.. niech uzbierają,odkładają,myśla o tym jak o inwestycji niemalże na poziomie dziecka(przeprasza za to wyrażenie). wted będą ustatysfakcjnowani,a rasa będzie tylko na tym zyskiwać.

Link to comment
Share on other sites

To ciekawe!
Mam 2 yorki bez rodowodu.
Husky'ego bez rodowodu.
Dwa owczarki tez bez rodowodu.
I wszystkie maja wszystko czego im potrzeba. Traktuje je na poziomie partnerskim.
Szkoda ze twierdzisz ze jak ktos ma psa bez rodowodu to go nie stac na utrzymanie i zapewnienie odpowiedniej opieki.
I bede nadal utrzymywal ze kazdemu chetnemu normalnemu nalezy sie pies taki jakiego by chcial.
Nie bede ich sterylizowac ani kastrowac. Ma byc jak w naturze co bedzie to bedzie jak za ich pra przodkow. (dla niekumatych chodzi o uklad york+york, owczarek+owczarek)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='DEAMON']To ciekawe!

Nie bede ich sterylizowac ani kastrowac. Ma byc jak w naturze co bedzie to bedzie jak za ich pra przodkow. (dla niekumatych chodzi o uklad york+york, owczarek+owczarek)[/quote]

ciekawie to bedzie jak bedzie jak ma byc co bedzie i sie zmiksuja :evilbat:
zreszta po co im to macierzynstwo? rasy nie upiekszysz a nie lepiej jak sunie beda cieszyc sie zyciem, zabawami?
to ja jestem wogole nienormalna bo mam psa i sunie
pies wykastrowany
ale mi jeszcze mało!
po nowym roku Tolka idzie pod noz.
koniec swiata

Link to comment
Share on other sites

nie oszukujmy się-swiadomi ludzie kupuja psa z rodowodem,a Ci nieswiadomi pod supermarketem z kartonu.Moze powinni wprowadzic sprzedaz "rasowców"do supermarketów?wtedy byłoby tanio i kazdy by mógł miec. :evilbat: :evilbat: :evilbat: :evilbat:
Zdałam sobie sprawe ze gdyby rasowe yorki kosztowały po 800zł to zawsze znalazłby sie ktos kto sprzedawałby bez papierów po 300.Wiec po co płacic 800 jak mozna bybyło 300?To poprostu mętalnosc ludzi.Ale popatrzcie co stało sie z rasami,które są tanie?ile błaka sie owczarkopodobnych albo amstafopodobnych?to sa tanie psy i poprzez to ze sa tanie moga do nich miec dostep nieodpowiedzialni ludzie,bo nawet szczyl moze sobie 200zł na takiego uzbierać.A jednak wydac na yorka to juz troszke potrzeba...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='"edi,feti,gusia"']nie oszukujmy się-swiadomi ludzie kupuja psa z rodowodem,a Ci nieswiadomi pod supermarketem z kartonu.Moze powinni wprowadzic sprzedaz "rasowców"do supermarketów?[quote]

ja nie kupiłem Fiony pod supermarketem :evil:
Nie wiem czy wiesz ,ale piszac w ten sposób obraziłas wiele osób :evil:
Kobieto troche taktu :evilbat:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='"edi,feti,gusia"']nie oszukujmy się-swiadomi ludzie kupuja psa z rodowodem,a Ci nieswiadomi pod supermarketem z kartonu.Moze powinni wprowadzic sprzedaz "rasowców"do supermarketów?[quote]

ja nie kupiłem Fiony pod supermarketem :evil:
Nie wiem czy wiesz ,ale piszac w ten sposób obraziłas wiele osób :evil:
Kobieto troche taktu :evilbat:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='DEAMON']Ma byc jak w naturze co bedzie to bedzie jak za ich pra przodkow. (dla niekumatych chodzi o uklad york+york, owczarek+owczarek)[/quote]

Nie, nie ... nie o to chodzi :(
Nie ma byc jak w naturze, bo odkad udomowilismy psa, oswoilismy jestesmy za niego odpowiedzialni ... Za niego, jego szczeniaki, szczeniaki tych szczeniakow itp....
Psow jest za duzo ... za duzo, bo mieszance rodza mieszance, bo rasowe bez rodowodow rodza kolejne pieski, bo rasowe z rodowodem tez sa namnazane w szalenczym i nieodpowiedzialnym pedzie :cry:

Nie o to chodzi ... daleko nam do sytuacji, gdy pies bedzie luksusem ... nie wazne czy mieszaniec, czy z rodowodem czy tez bez, ale kazdy z nas moze, zaczynajac od wlasnego "podworka", ograniczyc nadprodukcje zwierzat.
Piszac "luksusem" wcale nie mam na mysli tylko cen psow ... mam na mysli ich unikalnosc, dlugi czas oczekiwania na wymarzone szczenie, oraz to ze jak w Hodwoli jest np. 6 - 10 suczek to nie znaczy, ze dla kazdej z nich "co rok to prorok".

W szalenstwie rozmanazania zwierzat musza sie opanowac wszyscy: hodowcy, amatorzy, wielbiciele i ci ktorzy zorientowani sa jedynie na aspekty biznesowe posiadania zwierzat, a skrzetnie je ukrywaja pod plaszczykiem szeroko rozumianej milosci do czwornogow ...


BTW troche mnie dziwia takie waziutkie horyzonty i zapatrzenie w jedynie sluszne regulacje ZK. A moze sa zbyt malo restrykcyjne, dziurawe i determinuja bledy i wypaczenia ... a moze za ostre. W USA kazdy pies pochodzacy ze skrzyzowania rasowego psa z innym tej samej rasy ma rodowod. I nie potrzebne sa do tego wystawy, oceny i inne duperele ...
A moze nie doroslismy do takiej wolnosci decydowania ... a moze ...
Strasznie malo pytan sobie zadajecie ... :roll:

Link to comment
Share on other sites

Nie widze problemu w tym ze psiaki sie rozmnazaja. Jesli sie potrafi im znalesc wlasciciela ktory bedzie dbal o nie.
Czepiliscie sie nienormalnosc (nie zrozumiawsz o co chodzi-ale to nie moj problem) Ale to chyba prawda skoro tak was to mocno boli.
WYJASNIE TO DLA NIE KUMATYCH JESZCZE RAZ stwierdzenie "pozdrawiam wszystkich normalnych uzytkownikow"
Normalni to ci ktorzy nie czepiaja sie innych i nie szykanuja za posiadanie psa bez rodowodu.
Co do sterylizacji to twoj wybor zacznij od siebie (moze bedzie ci fajnie) ale pozwol zeby twoj piesz zdecydowal czy chce sam. A nie jego wlascicielka dla wlasnej wygodyktora kupila psa jako zabawke czy maskotke jak wolisz. :lol: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Duszku,nie chciałam Cie urazić ani tez nikogo innego(Twoja Fionka to przykład slicznego i zdrowego pieska bez rodowodu-szczesciaz z Ciebie)Moja wypowiedz była schematyczna.Sama jak wiesz mam tez suczke bez rodowodu i moze z kartonu jej nie kupiłam,ale nie miała nawet ksiązeczki zdrowia i potem wyszły na jaw jej zdrowotne komplikacje.Nie potepiam NIKOGO kto ma nierodowodowego psa!!!Chodzi mi raczej o spopularyzowanie psów rodowodowych,bo włascieciele takich psów dokładaja wszelkich staran by piesek poprostu mógł miec rodowód i ponosza z tym związane koszty.A człowiek rozmnazajacy nierodowodowe zwierzeta nie ponosi takich kosztów.Cała kasa za szczeniaka idzie do jego kieszeni,co napędza chec wiekszego zysku!Potem zadko york przypomina yorka.Takie jest moje zdanie,bo to wynika z moich własnych doswiadczen.Poprostu trudno jest rozmnazac psy z rodowodem![/b]

Link to comment
Share on other sites

Niestety, faktem jest, że nawet psy z rodowodem, i te wystawiane i wysoko oceniane przez sędziów, nie zawsze nadają się do tego, aby dalej przekazywać swe cechy... Bo idealny pies- to dla mnie mój pies. Ale idealny york- to pies jak najwierniej reprezentujący wzorzec. Zatem to od nas, miłośników rasy, zależy, czy będziemy dbać o jej czystość. Znamy wzorzec, zatem oprócz ocen sędziów, musimy się postarać o odrobinę krytyki wobec naszych milusińskich.
Przeraziła mnie wizja produkcji kolejnych mieszńców typu york+ york lub nie york. Przecież jeśli ktoś chce mieć kundelka, to niechże, u Boga, uszczęśliwi jakieś biedactwo ze schroniska. Bo produkując kundelki dla chętncych na nie ODBIERAMY możliwość zdobycia domu kundelkowi już żyjącemu w schronisku. Prawda?
I nie rozumiem, jak można mówić o "życiu jak w naturze" w przypadku psa domowego. Ten gatunek nigdy nie żył w naturze w stanie dzikim . No, chyba, że wtórnie, jako tzw. pariasy. Ale to jest margines. Natomiast kuzyni psów- wilki, szakale, dingo- w naturze nie rozmnażają się bez ograniczeń. Zazwyczaj mieć młode ma prawo tylko samica alfa- pozostałe członkinie stada nie rodzą nigdy lub prawie nigdy. Czy nie lepiej zatem wysterylizować psa, aby nie cierpiał z powodu niezaspokojonego instynktu?
Wydaje mi się, że jeśli naprawdę kocha się psy, to nie zrobi się nic, aby powiększyć liczbę bezpańskich i nieszczęśliwych.
To tyle.
Pa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='DEAMON']
Co do sterylizacji to twoj wybor zacznij od siebie (moze bedzie ci fajnie) ale pozwol zeby twoj piesz zdecydowal czy chce sam. A nie jego wlascicielka dla wlasnej wygodyktora kupila psa jako zabawke czy maskotke jak wolisz. :lol: :lol: :lol: :lol:[/quote]

bardzo interesująca wypowiedz
ide spytac mojego psa czy uszczesliwił go fakt wycięcia mu jajek :o
a Toli chyba istotnie pozwole zadecydowac samej czy chce sterylke czy nie :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='julita104'][quote name='DEAMON']
Co do sterylizacji to twoj wybor zacznij od siebie (moze bedzie ci fajnie) ale pozwol zeby twoj piesz zdecydowal czy chce sam. A nie jego wlascicielka dla wlasnej wygodyktora kupila psa jako zabawke czy maskotke jak wolisz. :lol: :lol: :lol: :lol:[/quote]

bardzo interesująca wypowiedz
ide spytac mojego psa czy uszczesliwił go fakt wycięcia mu jajek :o
a Toli chyba istotnie pozwole zadecydowac samej czy chce sterylke czy nie :roll:[/quote]

To bardzo wazne Julitko!! Ja tez sie zapytam mikiego, albo lepiej nie, poczekam az sie zatruje siuskami, albo nie bedzie mogl spac kiedy jakas suczka w bloku ma cieczke :evilbat: Moze wtedy sam mi doradzi wyciecie jajek.
(Prosze nie brac do siebie tej wypowiedzi)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Magda_Miki']
To bardzo wazne Julitko!! Ja tez sie zapytam mikiego, albo lepiej nie, poczekam az sie zatruje siuskami, albo nie bedzie mogl spac kiedy jakas suczka w bloku ma cieczke :evilbat: Moze wtedy sam mi doradzi wyciecie jajek.
(Prosze nie brac do siebie tej wypowiedzi)[/quote]

otóż to!
Ja mysle ze on wtedy nadal bedzie przeciwny!
Tola nie chce sterylki, postanowiła zostać matką wielodzietnej rodziny, bedzie jak w naturze :evilbat: Tylko ze Tofik jest bezjajeczny wiec musi poszukac nowego męża :PPPP

Link to comment
Share on other sites

[quote name='julita104'][quote name='Magda_Miki']
To bardzo wazne Julitko!! Ja tez sie zapytam mikiego, albo lepiej nie, poczekam az sie zatruje siuskami, albo nie bedzie mogl spac kiedy jakas suczka w bloku ma cieczke :evilbat: Moze wtedy sam mi doradzi wyciecie jajek.
(Prosze nie brac do siebie tej wypowiedzi)[/quote]

otóż to!
Ja mysle ze on wtedy nadal bedzie przeciwny!
Tola nie chce sterylki, postanowiła zostać matką wielodzietnej rodziny, bedzie jak w naturze :evilbat: Tylko ze Tofik jest bezjajeczny wiec musi poszukac nowego męża :PPPP[/quote]
Tak wy jestescie nie normalne!!!
To mnie przekonuje!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

To może ja. Mam 4 najkochańsze na świecie kundle. Następny pies- wg wszelkich znaków na niebie i ziemi- też będzie kundlem z Jeleniogórskiego schroniska. Mimo to marzeniem mojego życia jest posiadać i hodować psy rasowe, a moje psie miłości to rottweilery, malinoisy, borzoje, collie krótkowłose i... yorki. Chociaż nigdy mi nie przyszło do głowy hodować yorki- po prostu jestem z natury dość leniwa, a krótko obcięty york nie miałby raczej szans na ringu ;-) Marzę o yorku i prawdopodobnie właśnie york będzie moim pierwszym rasowym psem wśród stada kundli. Dodam jeszcze, że jestem ABSOLUTNĄ i NIEZAPRZECZALNĄ zwolenniczką psów rodowodowych- albo kundli ze schroniska. No i wszystkimi 4 łapami popieram sterylizację wszystkich psów niehodowlanych. Ale jeśli chodzi o yorka- nie wiem, czy nie będę miała raczej psa w typie yorka, po rodowodowych rodzicach :oops: A już tłumaczę, dlaczego. Po prostu szukając dobrej hodowli, gdzie psa traktuje się jako członka rodziny, a rozmnaża się tylko w celach doskonalenia rasy, z której mogłabym mieć peta (jako że, jak już wspomniałam, leniwemu człowiekowi nie będzie się chciało pielęgnować sierści), znalazłam hodowle, które z zewnątrz wyglądają pięknie, a w środku... Zgroza. Natomiast opiekuję się wieloma suczkami w typie yorka, zdrowymi, ładnymi, o prawidłowej psychice, które jedzą frykasy, śpią z właścicielami i- nierzadko- są ważniejsze od ludzich dzieci. I właściciele tych suczek przynajmniej raz w życiu pragną odchować szczenięta od swoich pieszczoszek. Maluchy są od dnia narodzin (a często wcześniej) pod moim okiem, zaszczepione, odrobaczone, szczęśliwe z życia i całkowicie prawidłowo zsocjalizowane. Przyszli właściciele- dobierani jak najbardziej starannie. Dlaczego by nie wziąć takiego szczeniaka?!? Muszę przyznać, że mam zgryza :niedowia: Na moje szczęście mały york to kwestia dość odległa, w najlepszym razie trafi do mnie za jakieś 2-3 lata. Może do tego czasu znajdę wymarzoną hodowlę... (albo trafię na yorka w schronisku :smokin: )

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...