Jump to content
Dogomania

III Jesienny Cross...


husky-regan

Recommended Posts

No coz, pojedziesz to sie dowiesz :)
Skoro organizatorzy takie dlugosci zaproponowali a jest to juz wiadome od dobrych kilku dni to widocznie Zwiazek przewiduje takie trasy.
Skoro zawody sa zaliczane do pucharowych :)
W kazdym razie ja startuje w C1 bo w Dziergowicach fajnie jest :)))

Link to comment
Share on other sites

Na stronie Związku nie ma informacji o długościach tras na tych zawodach.
Jeśli jednak Związek zgodzi się na takie trasy to pieknie zacznie sie ten sezon. Rozumiem , że regulamin jest po to by go łamać. :wink:

cytat ze strony organizatora

[quote]Bikejoring: - kobiety - powyżej 14 lat
- mężczyźni - powyżej 14 lat
[/quote]

cytat z regulaminu

[quote]Bikejoring Kobiety
Mężczyźni
Juniorzy – kobiety (15-18 lat)
Juniorzy – mężczyźni (15-18 lat)[/quote]

Współczuję tym osobom co przejadą pół Polski bys sie dowiedzieć , że sędzia nie dopuści do startu 14-latka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='szybszy_od_dylizansu']Na stronie Związku nie ma informacji o długościach tras na tych zawodach.
Jeśli jednak Związek zgodzi się na takie trasy to pieknie zacznie sie ten sezon. Rozumiem , że regulamin jest po to by go łamać. :wink:

cytat ze strony organizatora

[quote]Bikejoring: - kobiety - powyżej 14 lat
- mężczyźni - powyżej 14 lat
[/quote]

cytat z regulaminu

[quote]Bikejoring Kobiety
Mężczyźni
Juniorzy – kobiety (15-18 lat)
Juniorzy – mężczyźni (15-18 lat)[/quote]

Współczuję tym osobom co przejadą pół Polski bys sie dowiedzieć , że sędzia nie dopuści do startu 14-latka.[/quote]

czy jak na stronie zmienię zapis "powyżej 14" na "od 15" to bedziesz zadowolony ???? Nie złamiemy wtedy regulaminu?

Link to comment
Share on other sites

Pytaj się czy będzie ktoś z klasy B , bo będziesz startować w tej klasie a w kategori B1.
[quote]12.8 Cyframi oznaczone są następujące [color=red] kategorie [/color]dla psów czystych ras północnych w danej klasie:
a) Cyfrą 1 - zaprzęgi złożone wyłącznie z husky syberyjskich lub mieszane, złożone z psów północnych ras zaprzęgowych , z co najmniej 1 husky syberyjskim
[/quote]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='husky-regan']
czy jak na stronie zmienię zapis "powyżej 14" na "od 15" to bedziesz zadowolony ???? Nie złamiemy wtedy regulaminu?[/quote]
O to spytaj się sędziego. Zapytaj się też co myśli na temat długości tras skoro mają to być zawody zaliczane do punktacji Pucharu Polski bo organizator dysponuje najdłuzszą trasą tylko 5500m.

Regulamin mówi na ten temat:
[quote]60.2. Zalecane dystanse:
-klasy canicross dorośli: sprint około 2,5 - 3 km, dystans: 6 - 8 km
-klasy bikejoring: 6 - 8 km
-klasa D : minimum 3 km, max około 5 km
-klasa C : minimum 5 km, max około 7 km
-klasa B : minimum 7 km, max około 10 km
-klasa A : minimum 9 km, max około 12 km
60.3. Temperatura
60.3.1. W strefie startowej musi wisieć termometr zawieszony w cieniu, na wysokości około 1 m nad ziemią. W zależności od pomiaru temperatury zawody mogą być rozgrywane w następujący sposób:
-poniżej 160C - normalne zawody
-od 16 do 180C - dystans nie powinien przekraczać dystansu minimalnego określonego w pkt. 60.2.
-od 20 do 220C nie mogą startować zaprzęgi, dopuszczony jest start klasy canicross.
[/quote]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Carie']A jaką długość będą miały klasy D i velo ??[/quote]

[quote]60.2. Zalecane dystanse:
-klasy canicross dorośli: sprint około 2,5 - 3 km, dystans: 6 - 8 km
-klasy bikejoring: 6 - 8 km
[color=red] -klasa D : minimum 3 km, max około 5 km [/color]
-klasa C : minimum 5 km, max około 7 km
-klasa B : minimum 7 km, max około 10 km
-klasa A : minimum 9 km, max około 12 km
[/quote]
Ale podejrzewam , że skoro najdłuzsza trasa dla klasy A ma 5500m to dla klasy D zgodnie z logiką będzie 1000m.

Link to comment
Share on other sites

nie jest to oficjalna wersja, ale bedzie co komentować :wink:

prponujemy następujące długości tras:

ccdz.mł - 600 m

ccdz.st, młodzicy - 1000 m

ccjun.mł. - 1750 m

ccjun.st. i seniorzy - 1750 sob. i 5500 niedz.

ccjuniorki st. i seniorki - 1750 sob.i 3500 niedz.

rollpulka k. i m. - 1750 sob. i 3500 niedz

hulajnoga 1 pies - 1750

w niedzielę starty wspólne

-------------------------------------------

D - 3500

C - 3500 m i 5500 m

B - 3500 m i 5500 m

A - 5500 m

----------------------------------------

bikejoring

3500 m i 5500 m

--------------------------------------

sztafety 1750 m

Link to comment
Share on other sites

Witam,

[quote]C - 3500 m i 5500 m[/quote]

To w C1 3500 czy 5500 - bo dla mnie różnica jest absolutnie zasadnicza, szczególnie w sytuacji, w której zasra***kie upały trwają do września i nic nie można trenować.

Pytanie 2: fajnie, że zawodnicy z licencją mają taniej, ale czy komuś się udało takową dostać?

Pytanie 3: załóżmy, że nie jestem nigdzie zrzeszony i nie mam żadnych badań lekarskich (bo w końcu nikt nie wie gdzie, co i jak) - mogę startować?

Sorry za uperdliwość, ale mam podstawy sądzić, że nie mnie jednego powyższe pytania dręczą 3 tygodnie przed startem...
Z góry dzięki za odpowiedz.

Pzdr

Link to comment
Share on other sites

[quote name='husky-regan'][quote name='szybszy_od_dylizansu']Zastanawiam się po co robić zawody na siłę w takim terminie i do tego niezgodnie z regulaminem?[/quote]

A powiedz mi gdzie widzisz kogoś kto robi akurat przy tych zawodach cos na sile?[/quote]

Sam wiesz , że ten termin nie jest najlepszy do rozgrywania tego rodzaju zawodów ( a może nie wiesz? ). Mam wrażenie , że wiesz bo napisałeś :
[quote]Teoretycznie jesli pogoda pozwoli tak chcielibyśmy to rezegrać, ale czas i aura pokażą.... [/quote]

Widzę też , że nie macie dłuższych tras zgodnych z regulaminem. Czy naprawdę wam nie zależy na przestrzeganiu prawa które sami uchwalaliście?
Czy nie byłoby lepiej zorganizować tę imprezę o miesiąc lub dwa później i nie bać się , że będzie zbyt ciepło dla psów? Jak spojrzycie w oczy ludziom którzy przejadą do was kilkaset kilometrów a sędzia nie wyda zgody na starty ze względu na wysoką temperatórę lub niezgodność długości tras z regulaminem??? Jakoś to będzie??? A jak nie będzie to jesteście przygotowani na zwrot kosztów przejazdów?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='szybszy_od_dylizansu']Czy nowi sędziowie przeszli już weryfikację w Związku? Z tego co wiem to do dnia 31.08.2005 należy składać wnioski a organizator zawodów ma już informację , że Marcin Kubik przeszedł/przejdzie weryfikację? Skąd ta pewność?[/quote]

Rozwala mnie w tym wszystkim przede wszystkim to, ze tacy ludzie jak Ty zawsze znajda cos czego mozna sie czepić !

czemu po prostu nie przyjedziesz, nawet jako widz, a dopiero pozniej ocenisz?

Krytyków jest mnóstwo, a zobacz ilu jest takich, ktorzy mimo podziałów, mimo regulaminowych i nie tylko niedociagniec probują coś zdziałać, zrobić, zoorganizować ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='husky-regan']
czemu po prostu nie przyjedziesz, nawet jako widz, a dopiero pozniej ocenisz?

Krytyków jest mnóstwo, a zobacz ilu jest takich, ktorzy mimo podziałów, mimo regulaminowych i nie tylko niedociagniec probują coś zdziałać, zrobić, zoorganizować ?[/quote]
Czy ja kogoś oceniam?Zadaję tylko pytania na które nie chcesz odpowiedzieć. Skoro to mają być zawody pucharowe niech przebiegają zgodnie z regulaminem . Po co zaczynąć nowy sezon od łamania podstawowych przepisów? Andrew według ciebie to regulaminy są po to by je łamać? Do czego według ciebie może prowadzić łamanie regulaminów uchwalanych przez samych siebie ? Jak to nazwać?
Nie mówię , że nie przyjadę . Ciekawe co sędzia główny odpowie na moje pytania?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...