Jump to content
Dogomania

bojazliwy bokser


palec

Recommended Posts

Witam.moj bokser ma 7 miesiecy i wczesniej niebal sie innych psow,nieraz tylko przy wiekszych psach kladl sie na ziemie.Ostatnio ugryzl go owczarek niemiecki i teraz stal sie troche bardziej bojazliwy.Co zrobic zeby niebal sie psow i niekladl sie na ziemie jak podchodzi inny pies,zeby byl bardziej odwazny

Link to comment
Share on other sites

on bawi sie zawsze z jednym psem i jego sie nie boi ale jak pojawi sie inny pies blisko to kladzie sie i poddaje mu sie.Z daleka jak widzi jakiegos psa to nieraz szczeka i ciagnie w jego strone.Moze to dlatego ze jest jeszcze mlody i z czasem mu przejdzie

Link to comment
Share on other sites

jesli to cos powaznego, to z wiekiem bedzie Ci coraz ciężęj.
Boksery z natury nie są odważnymi psami. Ileż razy dogomaniacy pies chował się za Wami, jak byała jakas avanti na spacerze? Ileż rasy wasz bokser chcial usilnie wskoczyć wam na kolana słyszac huki? :)
Boksery są naszymi małymi, bardzo ciekawymi świata tchórzami :). A każdy pies mając swoją osobowość jest bardziej lub mneij bojaźliwy. Przemysl to...
I czego Ty opczekujesz od psa? że będzie się rzucał na inne psy? Pomyliłeś rasy....

Link to comment
Share on other sites

niechodzi mi o to zeby rzucal sie na wszystkie psy tylko zeby byl bardziej pewny siebie i umial sobie poradzic w pewnych sytuacjach ale on jest jeszcze mlodziutki i moze przyjdzie mu to z wiekiem.Dzisiaj zauwazylem ze jak jest ciemno na dworze to jest bardziej odwazny,biegal dzisiaj jakis pies luzem to najezyl sie i chcial do niego biec takze ta bojazliwosc moze przejdzie mu bo teraz on wszysko traktuje jako zabawe

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Surprise']jesli to cos powaznego, to z wiekiem bedzie Ci coraz ciężęj.
Boksery z natury nie są odważnymi psami. Ileż razy dogomaniacy pies chował się za Wami, jak byała jakas avanti na spacerze? Ileż rasy wasz bokser chcial usilnie wskoczyć wam na kolana słyszac huki? :)
Boksery są naszymi małymi, bardzo ciekawymi świata tchórzami :). A każdy pies mając swoją osobowość jest bardziej lub mneij bojaźliwy. Przemysl to...
I czego Ty opczekujesz od psa? że będzie się rzucał na inne psy? Pomyliłeś rasy....[/quote]
sorry- ale jak dla mnie piszesz bzdury! Bokser nie odwaznym psem? :roll:

Link to comment
Share on other sites

nie powiedziałam, że BOJAŹLIWYM PSEM, ale nie jest specjalnie odważny :). No chyba, że te 7 bokserów, któe znam to jakies szczególne przypadki :roll: ...
Mój Rasel na dzweik petard itd. najchetniej wskoczylby mi na kolana, gdy jest w towarzystwoe innych psów, które nie są wobec niego pozytywnie nastawione-woli isc blizej mnie...
Mrówka uważasz, zę bokser będzie sie rzucał na inne psy? Nie, bokser będzie chciał się z nimi bawić [i to własnie jest Twoim problemem palec, bo watpie, żeby się rzucał]. Albo, że będzie pilnowal domu? Bokser pierwszy złodzieja przywita, bo taka już ich pokojowa natura :).
A, że wszystkich bokserów nie można wrzucać do jednego worka, to każdy wie [chyba :-?]. Jeden może być nastawiony do ludzi w bardziej negatywny sposób, inny w mniej, jeden może być bardziej strachliwy inny mniej, jeden może być bardziej energiczny, inny mniej.... Mogłabym tak wymieniać w nieskończoność.
Zresztą ja z wypowiedzi palca [tych pierwszych] zrozumiałam, że on chciałby, aby bokser rzucał się na inne psy, co wydało mi się kompletną bzdurą:/.

Link to comment
Share on other sites

No ale przecież Palec nie pisze o agresywności. ja miałam problem taki , bo 2 razy po 2 psy (charty )rzuciły mi się na psa. Biedna się tak zestresowała, że co większy pies to się bała i piszczała. Postawiłam ją w sytuacji, w której będzie 'kupa' psów dużych i malych czli na pikniku pod M1. Sytuacja na początku dla niej stresująca, później się przyzwyczaiła zoabczyła, że nie kazdy pies jest zły. teraz juz normalka.
Co do obrony boksera, wszystko zależy od dojrzałości psa. Jak ktoś obcy wchodzi do mieszkania, to wcale jjej sie to nie podoba. Wręcz pilnuje tego kogoś, sądzę, że z terenem w moim przypadku działka byóby tak samo.

Link to comment
Share on other sites

Suprise, a ja nie mowie ze Ty napisalas, ze bokser jest psem bojazliwym. Bokser jest psem odwaznym, a ze mamy psy jakie mamy to nic nie poradze. Przewaznie psy bokseropodobne sa tymi mniej odwaznymi
[quote]Mrówka uważasz, zę bokser będzie sie rzucał na inne psy? Nie, bokser będzie chciał się z nimi bawić [/quote] A czy pies odwazny = pies agresywny ? :roll: Od kiedy? Bedzie sie chcial bawic albo zjesc :evilbat:
[quote]Zresztą ja z wypowiedzi palca [tych pierwszych] zrozumiałam, że on chciałby, aby bokser rzucał się na inne psy, co wydało mi się kompletną bzdurą:/.[/quote]
:hmmmm: ja wcale tak nie wywnioskowalam

Palec sadze, ze powinienes Twojemu bokserowi "dostarczyc" jak najwiecej kontakow z innymi psami(tymi dobrze nastawionymi do niego).. Niech chlopak zobaczy, ze nie ma sie czego bac :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Paulina&Gaja']Surprise-uwazam ze palec wcale nie pomylil ras.bardzo czesto boksery bywaja agresywne do innych psow.nawet widzialam agresje u bokserow na wystawie psow w Krakowie.na calej wystawie widzialam rzucajace sie do siebie z zebami boksery.[/quote]

Palec-"niechodzi mi o to zeby rzucal sie na wszystkie psy tylko zeby byl bardziej pewny siebie i umial sobie poradzic w pewnych sytuacjach"

Moj drogi mi nie chodzilo o to zeby twoj boksio rzucal sie na inne psy.wiem ze chodzi ci zeby sie nie bal kontaktu z innymi psami i nie kladl sie przed karzdym psem na plecy.poprostu podalam przyklad zachowania sie boksera ktory tak jak twoj zostal pogryziony w wieku szczeniecym przez psa,a teraz ma uraz do innych psow i jest do nich agresywny.twoj bokserek wcale ie musi taki byc,wystarczy ze troche popracujesz nad swoim psem.zajmiesz sie socjalizacja boksa.zycze ci powodzenia:)

Link to comment
Share on other sites

Mrówka, mój bokser faktycznie nie jest rodowodowy, pochodzi z pseudohodowli, która produkuje [bo inaczej tego nazwać nie można :/] jeszcze 5 innych ras. I faktycznie, może Rasel być mniej odważny, ale wydaje mi się, że to niestety już kwestia dawnych, szczenięcych czasów u swoich 'hodowców'. Hym... pewnie się zastanawiacie, dlaczego wystawiam im taką cenzurkę. Psa przywieziono mi w wieku [b]5 tygodni[/b], z [b]nadwagą[/b], [b]z zakażeniem ogona[/b] (nikt nie pomyślał, że to może nie być takie proste).
I może faktycznie naskoczylam na palca, ale 1. jestem przeczulona na punkcie bokserów :P, 2. być może nie mam doświadczenia, bo to przeciez mój pierwszy bokser...

Link to comment
Share on other sites

dzieki surprise za twoja wypowiedz.to takze moj pierwszy bokser a poza tym pierwszy pies :)ale dzisiaj zauwazylem ze zaczyna juz wraca do formy i coraz mniej sie boi gdy w poblizu pojawia sie inny pies.dzisiaj naszczekiwal sie z innym psem ktory siedszial w oknie :)to tak poza marginesem a to co pisalem wczesniej to pewnie dlatego ze on ma dopiero 7,5 tygodnia to jeszcze szczeniak szkoda ze niemoge zamiescic jego fotki bo niewiem jak.jak ktos moze pomoc to czekam na propozycje.pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Boksery to nie są z natury bojaźliwe psy, ale łatwo w nich zaszczepić lęk, który może w późniejszym wieku przerodzić się w agresję. Na moją 10 tyg bokserkę rzuciły się dwa skundlone Onki. udało nam się psy powstrzymać ale sunia dyla dała...(nie wiedziałam, ze takie dzidziusie mają taki napęd :roll: ) Po tym incydencie bardzo długo bala się psów. Aż nagle po 2 latach chyba jej coś się pomerdało i teraz pała wielką nienawiścią do tych psów. Atakuje przy każdej okazji :o Chyba ma gdzieś w łebku zakodowane z przeszłości.
Inna bokserka, którą miałam, była bita przez ludzi, sami spowodowali iż bała się psów i ludzi.
A to ze psy się na ringu chcą tłuc(ludzie czasem sami to prowokują bo się wtedy psy ładnie ustawiają, sama byłam tego świadkiem :o ).....A pokazcie mi na którym ringu jest spokój. Dla psów wystawa to stresujące chwile, mnóstwo ludzi, psów, nowych zapachów......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...