Jump to content
Dogomania

Źle się dzieje w PZSPZ


szybszy_od_dylizansu

Recommended Posts

Jak widać nie spełniły się nadzieje pokładane w nowym Związku. Andrzej Wilczopolski zrezygnował ze wszystkich funkcji. Zarząd uchwala dziwne zarządzenia a miesiąc przed rozpoczęciem nie ma nawet regulaminu .
Powstało nowe forum które ma za zadanie pokazanie , że maszerzy mają swoje zdanie na temat działań zarządu związku.
[url]http://www.pzspz.prv.pl/[/url]

Link to comment
Share on other sites

Szybszy, pomysł chwalebny, a idea dyskusji słuszna. Forum na stronie pzspz powinno byc i tyle. Byłoby to o tyle lepsze, ze mogłoby byc traktowane jako oficjalne - i wypowiedzi członków zarządu, wszelakich dyrektorów i komisji - mogłby mieć moc wiażącą.

Szkoda tylko, ze z tego co wyczytuję adminem forum jest Jarek D., ktory zasłynął już z osobistych konfliktów z Rinaldo B., które juz nie raz załatwiał na forum publicznym, a klasa rozwiązywania tych konfliktów była/jest widoczna. A to czyni z góry forum dosyć tendencyjnym ;-)

I wszyscy wiedzą, że obaj panowie są dla siebie wrogami nr 1 od dłuzszego czasu, i chyba w jakieś części jest to ciąg dalszy walki o to czyja racja jest bardziej mojsza niż moja. 8)
Chociaż nie sądzę, żeby główny oponent Admina dał się sprowokować do dyskusji na tym forum. Ale sa i inni członkowie zarządu, którzy buszują w sieci - więc może oni?

Link to comment
Share on other sites

Ewa też uważam , że forum powinno być na stronie federacji. Mogli by się tam wypowiadać członkowie zarządu a my moglibyśmy zadawać im pytania. Ale jak widać to nic nie widać ;-)
Jest podejmowana masa jakiś uchwał o której nie mamy pojęcia. Do pierwszych zawodów zostały zaledwie 3 tygodnie a nie ma licencji a o regulaminie nie wspomnę.
Czy nie uważasz że admin ma jednak trochę racji?

Link to comment
Share on other sites

No tjaa, a nie mówiłem ;-) ?
Najlepsze jest to, że ni cholery nie wiadomo co trzeba zrobić, żeby wziąć udział w zawodach. Licencja? badania lek.?, przynależność do klubu?

Nie znam szczegółów, ale domyślam się, że jeżeli sam Wilczopolski rezygnuje ze swoich funkcji, to znaczy, że dosyć ma użerania się ze sprawami formalno-finansowymi i po prostu zamiast siedzieć w bagnie administracyjnym woli trenować do sezonu... czemu się nie dziwię.

Ewaka i Szybszy - wrzucajcie tu pliz informacje dotyczące udziału w zawodach, bo obecnie jesteście dla niektórych jedynym pewnym ich źródłem. Dodatkowo mam małą prośbę: jeżeli przynajleżność klubowa jest konieczna, to zasugerujcie mi coś, obojętnie gdzie w Polsce. Będę zobowiązany.
Pozdrowionka

Link to comment
Share on other sites

Nie powiem, trochę ma ;-) i błedy ktore wytyka w dużej mierze są słuszne.
Tylko, że przy niektórych błędach sam brał udział - np. doskonale wie jak uchwalany był statut i miał go w rękach przed uchwaleniem w takiej formie, a przy jego uchwalaniu nie zgłoszono wielu ew. poprawek. Więc teraz są i takie kwiatki. Z resztą każdy klub był, więc kazdy ponosi po częsci winę za to. Inuit i DR też. Moim zdaniem wiele rzeczy "pisanych" i regulaminowych poprawić mozna, ale procedury sa dla każdego związku takie same - i tu błędów być nie powinno.

Z kolei w komisji regulaminowej był Andrzej, więc on najlepiej powienien wiedzieć co i jak i dlaczego. Nie mozna więc zrucic tego na prezesa, i panią sekretarz - skoro w tej komisji był ktoś kto jest takim autorytetem i w dodatku - reprezentuje opcję bardzo zblizona do Inuita (do niedawna - tę sama ;-).

Podobnych sytuacji jest kilka. Dlatego uważam, ze około 60% tekstów admina to racja, a reszta to tzw. "wkład własny". Tylko, ze nie każdy nowowstępujący na stronę forum, jest w stanie oddzielić jedno od drugiego. Moim zdaniem teksty powinny być, podobnie jak na waszej stronie, podpisywane, ze każdy wiedział, who is who, i zeby maszerzy mogli się wypowiadać - tylko to czyni forum autorytatywnym. Inaczej z forum zrobi sie bagno, i za chwilę będą kolejne sprawy sądowe pomiędzy poszczególnymi działaczami. Skończy się na bluzgach i tyle będzie z chlubnego pomyslu.

Ja do steku tych spraw - dorzuciłabym jeszcze tylko - ogłoszenie - nawet wstepnego kalendarza zawodów w połowie lipca, podczas gdy termin przysyłania propozycji był do końca lipca. (!) Jakby nie mozna było poczekać dwa tygodnie - do początku sierpnia. Kto czekał do końca lipca, w jego połowie, dowiedział się, ze nie ma juz wolnych terminów. A niby dlaczego? I druga rzecz - zamieszczanie w komisjach osób, które nawet nie wiedzą o tym, ze do nich należą ;-)

Poza tym ciekawa jestem ile osób z wszelkich władz klubu - zarzadów, których jest sporo, bedzie nadal czynnymi zawodnikami, sędziami, dyrektorami etc. i czy jest to zgodne ze sportowym prawem.

Link to comment
Share on other sites

Zgodnie z uchwałami PZSPZ:

"W sezonie 2005/2006 zawodnicy, którzy nie posiadają licencji PZSPZ mogą startować w zawodach akredytowanych przy PZSPZ lecz nie będą uwzględnieni w punktacji Pucharu Polski. Zawodnicy nie zrzeszeni nie mają prawa startu w zawodach akredytowanych przy PZSPZ. ( Uchwała nr 13 Plenum Zarządu PZSPZ z dnia 16.07.2005r.) Zarząd uchwalił maksymalną wysokość opłaty wpisowej. Zawody pucharowe: 50 złotych dla członków PZSPZ, dla pozostałych 80 złotych, juniorzy: 25 złotych dla członków PZSPZ, dla pozostałych 40 złotych. (Uchwała nr 14 Plenum Zarządu z dnia 16.07.2005r.).
Zawodnicy nie zrzeszeni i nie posiadający licencji PZSPZ mogą brać udział w zawodach Amatorskiej Ligi Zaprzęgowej, ktore będą wykazane w kalendarzu PZSPZ. Udokumentowane starty w Amatorskiej Lidze Zaprzęgowej są podstawą do uzyskania licencji zawodnika PZSPZ
pod warunkiem, że zawodnik jest zrzeszony w klubie należącym
do PZSPZ. Zawody Amatorskiej Ligi Zaprzęgowej nie są akredytowane
przy PZSPZ ale organizowane są pod jego patronatem według obowiązujących regulaminów i przepisów. (Uchwała nr1
Prezydium Zarządu z dnia 13.08.2005)."


Czyli pisząc po ludzku:
Abstrahując od wszelkich zarzutów, co jest zgodne z prawem co nie - czy wywołuje to dyskuję czy nie, bo na razie zgodne jest teoretycznie wszystko. Wg. statutu licencjonowani moga być tylko zawodnicy licencjonowanych klubów.

Ale startować może każdy - czyli ci z licencją i ci bez, tylko ci bez licencji nie będą klasyfikowani w pucharach. Ale w zawodach tak. Niezrzeszeni nie będą mogli brac udziały w imprezach akredytowanych, czyli np. Mistrzostwach. Żeby dostać licencję (teraz czy w przyszłości) bedziesz musiał mieć zaliczone parę ukończonych startów + zaświadczenie lekarza sportowego i należeć do klubu zrzeszonego w PZSPZ.
W okolicach Warszawy masz kilka klubów zrzeszonych w nowym związku:

Klub Sportowy Psich Zaprzęgów "BIAŁY KIEŁ"
ul. Przytorowa 14
05-180 Pomiechówek
tel. (022) 7854 478
[url]http://www.bialykiel.superihost.com[/url]
e-mail:[email protected]

Sportowy Klub Miłośników Psich Zaprzęgów
"POLARNY SZLAK"
ul. Kobiałka 48
03-044 Warszawa
tel. (022) 8141688
e-mail:[email protected]

Sportowy Klub Psów Zaprzęgowych
"CZE-NE-KA"
ul. Petofiego 4/1
01-917 Warszawa
tel. 22 8414 712
fax. 22 8647 153
kom 603 406 158
[url]www.czeneka.org[/url]
e-mail:[email protected]


Warszawski Klub Maszera
"INUIT"
ul. Rolnicza 242a
05-509 Łomianki
tel. (022) 7500612
fax. (022) 7514338
e-mail:[email protected]

GKK "Opty Mazowsze"
ul. Królewska 6
Grodzisk Mazowiecki
[url]www.psyzaprzegowe.com.pl[/url]

oraz:

ale nie mam pojecia jak działają, bo chyba jeszcze nie widziałam nikogo od nich na zawodach :o
SKF Klub Trapera "Puszcza" Łomianki ul.Rolnicza 242d
KPZ "Zew" Chotomów ul. Spokojna 30

Link to comment
Share on other sites

Hej !
Wiecie co od jakiegos czasu obserwuje to wszystko i powoli zaczynam miec mdlosci.
Po zeszlorocznym Muszer Cup myslalm ze juz to sie wszystko jakos poukladalo, a tu wrecz przeciwnie :(
Ewa ja chyba nie umiem czytac ze zrozmieniem - czy mozesz mi wyjasnic czy Puchary Polski to imprezy akredytowanaprzez PZSPZ (rangi mistrzowskiej) , bo tak mi sie wydaje. Wiec nie bedac zrzeszonym nie moge w nich startowac.
A jak dotad nie ma w kaledzrzu innych imprez dla tych nie zrzeszonych amatorow.
Ludzie litosci dajcie postartowac, przeciez to smieszne zebym szukal jakiegos klubu o 100 km od domu abym mogl wystartowac w zawodach.
Jak bedzie tak dalej to szczerze watpie by niektore klasy byly klasyfikowane :(
Wystarczy popatrzec w wyniki z poprzedniego sezonu - byla mozliwosc startu dla wszystkich mimo to nie zawsze udalo sie przeprowadzic rywalizacje trzech zawodnikow.
Znam ludzi ktorzy chcieli zaczac jezdzic na zawody ale teraz przy calym zamieszaniu (klubach, licencjach) poprostu sobie odpuscili.
Pozdrawiam
Adrian

Link to comment
Share on other sites

Zaraz, zaraz :roll: , o ile ja wiem, to będąc nie zrzeszonym nie można brac udziału w Pucharowych zawodach, ale w sensie, że być w nich liczonym, czyli zbierać punkty itp. Ale startować można ! Jest liczony czas, otrzymuje się swoje miejsce i dyplom - wszystko normalnie.

Porównam moze do zawodów, które były jednocześnie Mistrzostwami Polski. Udział brał kto chciał, w tym Ci zrzeszeni w Federacji Dobasa - czas mieli liczony wszyscy, każdy mógł zasłużyć na pudło, dostać nagrody itp. Ale Ci "Federacyjni" mieli oprócz tego (jako podzbiór w zbiorze) liczone miejsca na pudło mistrzowskie. I tak np. w danej klasie 4 miejsce w punktacji ogólnej znaczyło 3 w punktacji mistrzowskiej, bo jedna osoba z pierwszej czwórki nie była "federalna".


*************
Dodane:
Chociaż czytając, co piszą na stronie związku, nie można być już tego być tak pewnym, oczywiście... Zrzeszony, ale bez licencji ? Niezszerzony, bez licencji...? Gubi sie czlowiek, można to różnie interpretować :-(
Ale jestem dobrej mysli, bo to dopiero początek, jest chaos... W jakim sporcie było tak, ze się związek i wszelkie statuty i regulaminy narodziły w ciągu paru mięsięcy ? :o :-? A są takie, gdzie nadal nie ma ostatecznego regulaminu, ciągle się zmienia. Więc trzeba być dobrej mysli i komentować tam, gdzie sądzimy, nasz głos dojdzie, bo to ważne, wiadomo - ale bez siania zbędnego fermentu, paranoicznego wytykania wszelakich błędów, choćby tych najdrobniejszych, bo i to się obserwuje (nie tu), a jakże... :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='szybszy_od_dylizansu'][quote name='Manu']No nie mogę... :lol: Wreszcie chyba zh odnalazł swój raj na ziemi tam na tym forum 8) :lol:
...i nową misję :lol: :drinking:[/quote]
I zyskał nowego przyjaciela - admina :D .[/quote]I to jeszcze [b]tego [/b]admina :lol: Chyba jest tego świadomy....? :evilbat: [img]http://manu.dogomania.pl/emot/gafa.gif[/img] :lol:

Link to comment
Share on other sites

Mysle ze zamiast robic cos szybko i nie do konca dobrze, warto by bylo zastosowac okres przejsciowy i stopniowo wprowadzac wszystkie zmiany, ale to tylko moje nic nie znaczace zdanie :(
Tym bardziej ze nowy sezon juz .... a nic nie wiadomo na 100%
Czy jakis klub ma juz licencje, a zawodnicy...?
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Z tego co na razie czytam na wielu stronach to wynika z tego , że na początek zarząd z dużą energią rozpoczął i doszedł do wniosku że jakoś to będzie a teraz cała para poszła w gwidek na uchwalanie spraw które już dawno ktoś uchwalił i wystarczyło przeczytać ustawę a na pierwszych zawodach to wątpię w te licencje i będzie tak jak w tamtym sezonie .

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...